Si të shikoni UFC Fight Night 166 Blaydes vs Dos Santos live në internet


Në këtë artikull, ne’Do t’ju tregoj se si të shikoni UFC Fight Night 166 Blaydes vs Dos Santos kur jetoni’janë përsëri në SH.B.A. dhe nuk mund të hyni në rrjedhën gjeo-bllokuar ESPN +.

Si të shikoni UFC Fight Night jashtë SH.B.A.

E vetmja mënyrë për të transmetuar UFC Fight Night në internet është mbi ESPN +, i cili është i bllokuar gjeo-bllok jashtë SH.B.A..

Për fat të mirë, atje’është një mënyrë për të parë ngjarjen edhe nëse jeni’jeni përsëri jashtë vendit në Fight Night Saturday. Më poshtë do të gjeni udhëzime se si ta bëni vetëm atë.

Streaming UFC Night Night në ESPN + jashtë SH.B.A.

Mimi i Abonimi ESPN + është 4,99 $ / muaj, me ngjarje UFC Fight Night të përfshira në kosto. Ata që janë të interesuar vetëm për një ngjarje të veçantë do të jenë të lumtur ta dinë që munden anuloni pajtimin në çdo kohë (nëse ata janë strehuar’t abonohen para).

ESPN + është gjeo-bllokuar. Kjo do të thotë që tifozët MMA jashtë SHBA fituan’të jeni në gjendje të transmetoni UFC Fight Night

Kjo është ajo ku një VPN vjen në dispozicion. Kjo do t’ju lejojë të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në SH.B.A., të blini ESPN + dhe të transmetoni UFC live.

Shikimi i UFC me VPN

Cili VPN është më i miri për transmetimin UFC Fight Night jashtë SH.B.A.?

Këtu janë katër VPN-të më të mira që ne ju rekomandojmë për të parë UFC Fight Night jashtë SHBA. Edhe pse NordVPN dhe ExpressVPN janë dy shërbimet kryesore në përgjithësi, dashamirët e MMA në Azi mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë Astrill VPN, i njohur për praninë e saj të fortë në rajon dhe shpejtësi të shkëlqyera. Më në fund, CyberGhost ka një provë një-ditore falas dhe një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave që mund të përdorni për të parë të paktën disa ngjarje pa kosto të shtuar.

1. NordVPN

NordVPN NordVPN 9.5 / 10Praktikat e fshehta të intimitetit, veçoritë e përparuara të sigurisë dhe aftësitë e besueshme të zhbllokimit të gjeoteknologjisë e bëjnë NordVPN udhëheqësin e padiskutueshëm të industrisë. Cilado qoftë nevojat tuaja, ju keni mbuluar këtë VPN – të gjitha duke filluar nga vetëm 3,49 dollarë në muaj.

 • Siguri e shkëlqyeshme
 • Lista e shkëlqyeshme e serverëve
 • Mrekullueshëm për Netflix
 • Mirë për përrua
 • Shumë e lehtë për t’u përdorur
 • Mime të përballueshme

2. CyberGhost

Cyberghost Vlerësimi i CyberGhost VPNpro: 9.1 / 10

3. AstrillVPN

Astrill VPN Vlerësimi i Astrill VPN VPNpro: 8.9 / 10

4. ExpressVPN

ExpressVPN Vlerësimi i ExpressVPN VPNpro: 9.3 / 10

Një udhëzues për transmetimin e UFC Fight Night në ESPN + me një VPN

 1. Zgjidhni VPN-në tuaj. don’Mos harroni se shpejtësia e lidhjes tuaj do të jetë më e ngadaltë me një VPN. Për transmetim me cilësi HD, kërkohen të paktën 5 Mbps.
 2. Vizitoni VPN’faqen e internetit dhe pajtohuni. Kontrolloni nëse ju’kanë të drejtë për garancinë e kthimit të parave. Përndryshe, zgjidhni një VPN me një provë falas.
 3. Shkarkoni klientin VPN. Shumica mund të instalohen në pajisje të shumta. Aftësia juaj për t’i drejtuar ato njëkohësisht varet nga VPN’kufiri i pajisjes.
 4. Instaloni dhe hapni klientin tuaj VPN. Hyni. Nëse thotë se fjalëkalimi ose emri juaj i përdoruesit nuk është i saktë, kontrolloni nëse ka fjalëkalime të ndryshme për VPN dhe faqen e internetit..
 5. Zgjidhni serverin tuaj. Duhet të jetë në SH.B.A. sepse ESPN + nuk është në dispozicion në asnjë vend tjetër.
 6. Vizitoni faqen ESPN + dhe bleni pajtimin.
 7. Prisni derisa të fillojë ngjarja. Lidhuni me një server VPN në SH.B.A. dhe shijoni shfaqjen.

Si ta shikoni UFC Fight Night falas në Kodi

Si të shikoni UFC 243 në Kodi falas

Mund ta shikoni falas UFC Fight Night në Kodi me shtesën e duhur. Këtu janë disa nga më të mirat:

 • SportsDevil
 • Planeti MMA
 • epërsi
 • Xhoker Sport

Së pari, duhet të aktivizoni “Burime të panjohura”:

 1. Në ekranin Kodi Home, klikoni në Cilësimet ikonë
 2. Në menunë e sistemit, zgjidhni Cilësimet e sistemit
 3. Shkoni poshtë për në Add-ons dhe pastaj ndizni Burime të panjohura. Një kuti paralajmëruese do të shfaqet pasi të keni kontrolluar butonin. Kliko po për ta ndezur.

Mos harroni rreziqet e përdorimit të shtesave të palës së tretë të Kodi dhe për të marrë një VPN të mirë për të mbrojtur veten dhe për të shmangur ISP duke goditur dhe gjeo-bllokuar. Ne ju rekomandojmë NordVPN ose ndonjë shërbim tjetër që kemi vlerësuar si një nga VPN-të më të mira për Kodi.

Si të transmetoni UFC Fight Night falas në FireTV & FireStick

Si të transmetoni UFC 243 në FireTV ose FireStick falas

Mënyra më e mirë për të parë UFC Fight Night në FireTV ose FireStick është duke instaluar Kodi në të. Atëherë duhet të jeni në gjendje të instaloni SportsDevil ose shtesa të tjera të përmendura më lart dhe të shikoni falas UFC Fight Night. Në këtë rast, përdorimi i një VPN rekomandohet shumë për të mbrojtur privatësinë tuaj.

Fatkeqësisht, jo të gjithë VPN-të kanë një aplikacion amë FireTV ose FireStick. Prandaj, instalimi i tij varet nga ofruesi VPN që ju’e zgjedhur. Meqenëse ne rekomandojmë NordVPN të shikojë UFC Fight Night drejtpërdrejt në internet, këtu janë udhëzimet e hollësishme se si të shtoni një VPN në FireTV ose FireStick:

 • Si të instaloni NordVPN në FireStick ose FireTV

Programi UFC Fight Night dhe PPV

Koha e fillimit të Derrick Lewis vs Junior Dos Santos

këtu’Programi i ardhshëm i UFC Fight Night dhe PPV i ngjarjeve:

 • UFC Fight Night 166 Blaydes vs dos Santos, 25 janar, ora 10:00 ET
 • UFC 247 Jones vs Reyes, 8 shkurt, 10:00 pasdite ET – si ta shikoni Jones vs Reyes live
 • UFC Fight Night 167 Anderson vs Blachowitz, 15 shkurt, 8:00 pasdite ET
 • UFC Fight Night 168 Felder vs Hooker, 22 shkurt, 7:00 pasdite ET
 • UFC Fight Night 169 Benavidez vs Figureido, 29 shkurt, 8:00 pasdite ET
 • UFC 248 Zhang vs Jedrzejczyk, 7 Mars, ora 10:00 ET
 • Nata e UFC Fight 170 Lee vs Oliveira, 14 Mars, 8:00 pasdite ET
 • UFC Fight Night 171 Phillips vs Todorovic, 21 Mars, 7:00 pasdite ET
 • UFC në ESPN 8 Ngannou vs Rozenstruik, 28 Mars, 7:00 pasdite ET
 • UFC 249 Khabib vs Ferguson, 18 Prill, ora 10:00 ET

Data dhe koha e secilës ngjarje janë subjekt i ndryshimit, përfshirë kartat kryesore dhe paraprake.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map