Kas teie Windowsi käivitamine on aeglane? Kuidas seda käivitusprogrammide leidmise ja keelamise abil kiirendada

Windowsi käivitusprogrammid


Töötlemisvõimsus muutub iga aastaga paremaks. Kui arvutid nägid vaeva, et tulla toime isegi ühe korraga korraga, saab enamus uuemaid masinaid kümnetega üsna kiiresti hakkama. Mida rohkem programme arvutisse installite, seda rohkem programme võite proovida käivitamisel. Veelgi hullem, kui Windowsi opsüsteemidel on sageli suur peotäis eelinstalleeritud süsteemiprogramme, mis proovivad käivitamisel töötada. Selle tulemusel võib teil olla tegemist aeglase Windowsi käivitusprobleemiga, mis lihtsalt ei paista kustuvat ja võib veelgi süveneda.

Mida vanemaks teie masin saab, seda tõenäolisem on, et see hakkab käivitamisel aeglasemalt sõitma. Paljud neist käivitusprogrammidest võivad olla kasulikud, kuid on suur võimalus, et enamik neist ei pea Windowsi käitamisel automaatselt sisse lülituma. Seetõttu on hea mõte välja mõelda, millised teie arvutis olevad programmid käivitamisel töötavad, et saaksite mäluvajavad rakendused välja lülitada, mida te ei vaja.

Levinumad Windowsi käivitusprogrammid

Käivitusprogrammide all peame silmas kõiki programme, mis on seatud pöördele peal Windowsi käivitamisel. See tähendab, et kuna Windows sõidab jalgrattaga üles, hakkavad need programmid käima taustal ja mõnikord ka esiplaanil. Tavaliselt on need programmid, mis vilgutavad oma logo kohe, kui logite Windowsi arvutis oma kasutajakontole sisse, ehkki mitte kõik käivitusprogrammid ei tee seda.

Enamik käivitusprogrammid on lihtsalt tarkvara, mille olete oma arvutisse erinevatel eesmärkidel installinud. Mõned neist on programmid, mis on teie arvutisse eelinstalleeritud, sõltuvalt seadme valmistajast.

Teil pole arvutisse installitud kõiki samu käivitusprogramme kui teistele Windowsi kasutajatele. Sellegipoolest on mõned rakendused nii levinud, et teil ja paljudel teistel on hea võimalus need installida ja Windowsiga käivitada.

Siin on mõned levinumad, vähemolulised programmid, mis võivad teie Windowsi opsüsteemi käivitamise ajal maha jätta:

Adobe Reader ja Adobe Acrobat

Kas äri- või isiklikuks kasutamiseks, on Adobe Reader ja Adobe Acrobat paljude Windowsi kasutajate jaoks äärmiselt tavalised. See programm on ka väga levinud käivitusprogramm. Kuigi Adobe Reader ja Adobe Acrobat mõjutavad teie käivitamisprotsessi ainult minimaalselt, on see kumulatiivne mõju.

iCloud Drive

Apple’i kasutajatel on tõenäoliselt iCloud Drive installitud Windowsi masinatele. Arvestades, kuidas see töötab, käivitub iCloud Drive käivitamisel ja sellel on käivitamisprotsessile väga suur mõju. Ehkki me võiksime neid eraldi loetleda (nagu need kuvatakse käivitusprogrammide menüüs eraldi), on iCloud Photo Stream ja iCloud Services ka käivitusprogrammid, mis käivituvad Windowsi käivitamisel. Ka neil on käivitamisel märkimisväärset RAM-i kasutamist.

Apple Push

Omamoodi tõuendusteenus, Apple Push programm võimaldab rakenduste arendajatel edastada teatisi teie seadmesse. Push-teated on kindlasti valikuline funktsioon, mis teeb sellest väga valikulise käivitusprogrammi.

iTunes Helper

Apple’i tarkvara lööb uuesti. ITunes Helper on just see, mis ta kõlab. See programm aitab teie iTunes’i käivitamisel teie Windows OS-is. Samuti mõjutab see üsna suurt käivitusprotsessi.

Microsoft OneDrive

Siin pole üllatusi, päriselt. Microsoft OneDrive on nüüd Windowsi kasutajate jaoks standardne ning see on seatud laadima automaatselt ja töötama taustal. Kuna see hakkab sünkroonima teie pilvekettaga kohe, kui Windowsi sisse lülitate, on sellel mõnevõrra suur mõju käivitamisprotsessile.

Dropbox

OneDrive võib olla kaasatud Windowsi kasutajatele, kuid Dropbox on üks populaarsemaid pilve draivirakendusi, mis saadaval on. Nagu OneDrive’i puhul, alustab Dropbox pärast Windowsi käivitamist sünkroonimist pilvega, avaldades sellel teie käivitusmälule üsna suurt mõju.

Google Drive

Sealsamas koos Dropboxi ja OneDrive’iga pole Google Drive enam ainult veebibrauseritele mõeldud. Seal on eraldi rakendus, mis ühendab teid otse teie Google Drive’i kontoga. Kui teil on see alla laaditud, laaditakse see Windowsi käivitamisel suure mälumõjuga.

Steam Client Bootstrapper

Mängijad, ole ettevaatlik! Kui kasutate Steami, käivitatakse allalaaditud klient käivitamisel ja see kasutab protsessis palju mälu. Ja ausalt öeldes pole sellel tegelikult mingit põhjust vajadustele olla üldse käivitusprogramm. Muidugi on igal päris mängijal tervisliku mälumahuga seade, kuid mida vähem käivitusprogramme, seda parem.

CyberLink YouCam

Üks mitmetest tarkvararakendustest, mida seadmetootjad sageli eelinstallivad, on CyberLink YouCam kaasatud veebikaamerarakendus. Sageli töötab see käivitamisel ja võib teie käivitamisprotsessi märgatavalt mõjutada.

Skype

Nii palju kui meile ja Skype’ile võiks meeldida, pole selle käivitamiseks automaatselt vaja. Skype võib kohati olla ka üsna pealetükkiv ja mõnikord on seda väga raske sulgeda, kui tal ilmnevad vead. Ka Skype ei ole kerge programm ja sellel võib olla teie süsteemile sageli suur mõju. Olen leidnud, et see võib eriti Windows 8.1 käivituskiiruse üsna pikaks aeglustada.

Spotify

Muusikarakendused on populaarsed, kuid vähesed nii populaarsed kui Spotify. Mis tähendab, et teil on hea võimalus, et teie arvutis on rakendus Spotify, ja kui te seda teete, käivitub see tõenäoliselt Windowsiga, millel on märgatavalt suur mõju mälule.

Windows Defender

Windowsi sisseehitatud viirusetõrjefunktsioon käivitub automaatselt, kui see on sisse lülitatud. Kui olete mõne muu AV-tööriista kasutamise ajal selle välja lülitanud, siis seda tõenäoliselt ei laadita. Ehkki sellel on käivitamisel vaid minimaalne mõju, mõjutab see siiski protsessi.

VPN-i tarkvara (ükskõik milline)

Kõik teie kasutatavad VPN-tööriistad laaditakse tõenäoliselt kohe, kui Windows seda teeb. Mõni võib isegi olla sisse lülitatud niipea, kui Windowsi käivitate ja Interneti-ühenduse leiate. See on turvafunktsioon, kuid see võib käivitamisprotsessis märkimisväärselt vähendada kiirust.

Viirusetõrjetarkvara (ükskõik milline)

Väljaspool Windows Defenderit laaditakse iga AV-komplekt Windowsi laadimisel. Nagu VPN-i tööriistade puhul, on see turvameede, kuid see võib põhjustada käivitamisprotsessi tohutu aeglustumise, sõltuvalt sellest, millist programmi kasutate.

Kuidas leida käivitusprogramme?

Sõltumata sellest, kas kasutate Windows 10, 8.1 või 7, leiate, et käivitusprogrammid on loetletud teie tööhalduris.

Te saate halduri juurde pääseda, klõpsates samal ajal sisse ctrl + alt + del ja valides Task Manager menüüst või tippige Windowsi otsinguribale tegumihaldur.

Sealt klõpsate nuppu Käivitamine sakk.

käivitusaknad

Nüüd näete nende programmide loendit, mis seatakse automaatselt Windowsi sisselülitamisel käivituma. (* Pange tähele, et kui teil on arvuti sisselülitamisel käivituv troojalane või muud tüüpi õelvara, on see tõenäoliselt ette nähtud siin mitte kuvamiseks.)

Windows annab teile teada, millist mõju iga programm mõjutab käivitamisprotsessi. Tasemeid tähistab kõrge, madal, või mitte ühtegi. Mõni programm on tähistatud pole mõõdetud. Programmi mõju ei pruugi mõõta mitmel põhjusel, sealhulgas juhul, kui see installiti nii hiljuti, et Windowsil pole olnud võimalust seda tegelikult mõõta. Sellegipoolest võite leida mõned lahendused selle probleemi lahendamiseks saidi Stack Overflow kaudu.

Windows 10 kasutajate puhul leiate, et mitme installitud alamprogrammiga programmid on loetletud rühmana. Täieliku loendi kuvamiseks võite vajutada selle rakenduse nime.  

Windowsi käivitusprogrammid

Näete rakenduse praegust laadimise olekut käivitamisel (lubatud või keelatud) ja rakenduse väljaandjat (eriti vähem olulised meie praegustel eesmärkidel).

Nüüd peate vaid otsustama, millised programmid lubada keelata. See võib olla ka hea võimalus teil otsustada, kas soovite isegi või mitte pidama kõik praegu Windowsiga laaditavad programmid. Kui olete arvutit juba mitu aastat kasutanud, võib teil olla kogunenud palju rakendusi, mida te tegelikult ei vaja ega soovi, kuid tõrjuvad teie süsteemi endiselt.

Kuidas käivitusprogramme keelata?

Siin on teie esimene hea uudis: käivitusprogrammide väljalülitamine on tegelikult väga lihtne. Allpool anname mõned juhised Windows 10, Windows 8 ja Windows 7 käivitusprogrammide väljalülitamiseks.

Lülitage käivitusprogrammid välja Windows 10/8/7

Esiteks laadige oma Task Manager üles ja avage käivitusprogrammide vahekaart, kasutades mõlemat alt + ctrl + del meetod või sisestamine ülesannete haldur Windowsi otsingu menüüs.

Järgmisena paremklõpsake mõnel käivitusprogrammil, mille soovite keelata. Näiteks keelan Steami laadimise käivitamisel.

Windowsi käivitusprogrammid

Nüüd klõpsake lihtsalt keelata. Ja oletegi valmis. Saate testida, kas see toimis, taaskäivitades arvuti ja uurides, kas nüüd puudega rakendus ikka käivitub. Kui kõik töötab nagu ette nähtud, siis see ka peaks enam ei laadita. Kui see siiski laaditakse, võiksite kaaluda rakenduse individuaalsete seadete edasist uurimist või programmi korral, mida te ei vaja, selle täielikult kustutada.

Muud Windowsi aeglase käivitamise põhjused

Teie Windowsi käivituskiirust võivad negatiivselt mõjutada mõned probleemid. Käivitatavate käivitusprogrammide arv on vaid üks paljudest põhjustest. Tegelikult on mitu probleemi, mis võivad põhjustada teie Windowsi opsüsteemi aeglase käivitamise sülearvuti või arvuti korral. Lugege meie juhiseid aeglase sülearvuti või personaalarvuti kiirendamise kohta.

Viirused või pahavara

Kui teil on Windowsi aeglane käivitamine, võib teie arvuti olla nakatunud viiruse või mõne muu õelvaraga. Kuigi see võib tehniliselt on ka käivitusprogrammi võimalus, enamus pahavarast varjab teie süsteemi nii palju, et te ei leia käivitamistoiminguid ega lülita neid välja nagu ametlike programmide korral.

Seetõttu soovitame käivitada viirusekontroll esimene enne mõne käivitusprogrammi väljalülitamist. Järgige neid samme:

  • Lülitage arvuti tavaliselt välja ja seejärel uuesti sisse. Aeg, mis kulub teie Windowsi täielikuks alglaadimiseks.
  • Käitage viirusetõrjeprogrammi. Kui leiate õelvara või kahtlasi programme, kustutage need oma arvutist.
  • Proovige uuesti Windowsi käivitamist ajastada. Kui kiirus on paranenud, siis teate, et olete probleemile mõlkunud.

Huvitav, milliseid programme peaksite kasutama? Soovitame mõnda viirusetõrjetarkvara rakendust, mis aitab teil pahatahtlikku tarkvara oma süsteemist eemaldada. Tutvuge meie parima juhendiga tasuta viirusetõrjeprogrammid Windowsi ja Maci arvutitele.

Vaata ka: Windowsi taastamise petuleht

Teil on kõvakettaruumi vähe

Praegu on raske ette kujutada, et enamikul kasutajatel on kõvakettaruum otsa saanud. Kuid kui ostsite nutitelefoni või sülearvuti või kasutate Windows 10 tahvelarvutit, oleksite võinud alustada vaba ruumi vähese mahuga.

Teie arvuti vajab sujuvaks tööks enamat kui lihtsalt RAM-i. See vajab ka teatavat vaba kõvaketta ruumi. Muidu hakkavad asjad natuke aeglaselt kulgema. Microsofti sõnul vajate Windows 10 tõhusaks käitamiseks vähemalt 16 GB vaba kõvakettaruumi. Vähem kui see on tõenäoliselt hea, kuid kui hakkate liiga kaugele allapoole kastma, siis näete tõenäoliselt kiiruse märkimisväärset ja negatiivset mõju..

Mitmete teiste tehnoloogiaekspertide sõnul pole teil konkreetset vaba ruumi vaja, kuna see erineb arvutist erinevalt, kuid Anandtech soovitab tegelikult 25-protsendilist vaba ruumi tahkis-draividega (SSD) kasutajatele. Mehaaniliste kõvaketaste jaoks on soovitatav kogus kogu kaardil, alates 10 protsendist kuni selleni, mida tunnete. Lõppkokkuvõttes on põhjuseks see, et teie Windowsi süsteem vajab teatava hulga vaba ruumi, et tõhusalt defragmenteerida või aidata failisüsteemi puhastada, mis võib aja jooksul killustuda ja aeglustada asju.

Kõvakettaruumi vabastamine on lihtne asi. Leidke programme, mida te ei kasuta, või faile, mis võtavad ruumi, mida te enam ei vaja, ja kustutage need. Mitme GB kõvakettaruumi tagasi saamine võib siiski olla pisut keeruline, seetõttu võiksite enne andmete täielikku kustutamist kaaluda nende andmete varundamist välisele draivile või pilvekettale.

Võimalusi on mitmeid, kuid soovitame pilve varundamist kui ühte parimat ja ohutumat varianti. Füüsilised välised draivid võivad olla rikutud, katki või kadunud. Samal ajal on pilvekettad väga turvalised ja enamasti “tulevikukindlad”, nt pääsete tulevikus neile andmetele juurde, muretsemata ühilduvuse pärast. Samuti on need seadme ja opsüsteemi jaoks neutraalsed, nii et saate need failid teise süsteemi uuesti laadida.

Pilvevõimaluste arv kasvab igal aastal, seetõttu soovitame enne sukeldumist tutvuda pilve varundamise ja pilvesalvestuse erinevustega.

Teie arvutil on vähe mälu

See on probleem, mis ulatub enamasti tagasi teie sülearvuti või arvuti vanuseni. Uuematel süsteemidel on tavaliselt rohkem mälu, kuna mälu muutub igal aastal odavamaks. 2-aastasel sülearvutil või personaalarvutil on tõenäoliselt vähem RAM-i kui sama hinnaga arvutil, mida täna ostsite. Kahjuks arvutikasutajate jaoks muutuvad programmid suuremaks ja mälumahukad, nii et mälumahtu on vaja täiendada.

Kui näete, kui palju mäluprotsesside protsessid kulutavad, avades Windowsis halduri.

Kui olete tegumihalduris olnud, valige Etendus.

Windowsi käivitusprogrammid

Nagu näete, on minu sülearvutil 8 GB RAM-i, 1,7 GB on praegu kasutamata. Kõigi oma toimingute käivitamiseks on mul palju RAM-i, nii et paljude käivitusprogrammide olemasolu pole probleem. Isegi 8 GB muutmälu korral hakkavad liiga paljud käivitusprogrammid probleeme tekitama.

Teie jaoks ei pruugi see nii olla. Kui teie süsteem kasutab normaalse töö ajal kogu saadaolevat mälu ilma suur RAM-mäda töötab, on suur võimalus, et see koormab ka käivitamisel mälu.

Microsoft soovitab Windowsi tõhusaks käivitamiseks ja käitamiseks 32-bitises süsteemis vähemalt 1 GB RAM-i ja 64-bitistes süsteemides 2 GB RAM-i. Kui teie süsteem vastab miinimumnõudele või ületab seda vaevalt, on aeglase käivitamise probleemid teie jaoks tõenäoline stsenaarium. Ja nagu öeldud: mida vanem on teie süsteem Windows 10, seda tõenäolisem on ka teie käivitamine aeglane.

Lahendused? Noh, sa saaksid oma RAM-i täiendada. PC jaoks on see tavaliselt lihtsam ja midagi, mida enamik kasutajaid saab mõne YouTube’i video abil ise teha. Sülearvutite omanikud võivad siiski soovida, et nad saavad oma süsteemi RAM-i uuendamiseks professionaali.  

Reguleerige oma virtuaalset mälu

Windows kasutab keerukat meetodit, et pühendada osa kõvakettaruumist mälule. Kui tegelik mälu hakkab otsa saama, kasutab ta mälulehe failide salvestamiseks oma kõvakettale pühendatud pesasid. Tegelikult saate suurendada või vähendada seda, kui palju teie kõvakettast on pühendatud virtuaalsele mälule. Ja see on hea võimalus, mida võiksite soovida langus arvuti või sülearvuti virtuaalset mälu, kuna see võib põhjustada teie käivituse liiga aeglast töötamist.

Vaikimisi on Windows 10 virtuaalmälu jaoks pühendatud vähemalt 16 MB. Ehkki võib tunduda, et selle suurendamine oleks hea viis vastupidiseks väikese RAM-iga arvuti kasutamisele, on see tegelikult vastupidine. Kõvakettad on mälukiipidest palju aeglasemad, mistõttu on virtuaalmälu varusüsteem.

Tegelikult on võimalus, et teie virtuaalmälu on liiga suur, mis põhjustab jõudluse probleeme isegi käivitamisel.

Virtuaalse mälu kontrollimiseks minge käivitusriba otsingumenüüsse ja tippige sisse “Reguleerige Windowsi välimust ja toimivust.”  Seejärel klõpsake nuppu Täpsemad ja selle jaotise all Virtuaalne mälu, kliki Muuta:

Windowsi käivitusprogrammid

Nüüd näete akna allosas teie praeguseid eraldisi. Mida te otsite, on näha, kas teie praegune jaotus on kõrgem kui sinu oma soovitatav jaotamine. Kui see on nii, siis võib teil esineda tõsiseid jõudlusprobleeme.

Parim võimalus on virtuaalse mälu suuruse käsitsi reguleerimine. Et seda teha, eemaldage märge kasti kõrval Hallake automaatselt kõigi failide failifaile, siis all Kohandatud suurus, sisestage kõrval olev number Soovitatav mõlemasse Esialgne ja Maksimaalne suurus kastid. See piirab kasutatava virtuaalmälu mahtu ja loodetavasti kiirendab asja natuke.

Lisaks nendele sammudele võite töötada ka mõne muu valikuga. Näiteks võite alla laadida ja käivitada rakenduse, mis aitab Windowsil kiiremini alglaadida. Need rakendused ei pruugi siiski olla parim valik. Paljud sisaldavad bloatvara ja installivad arvutisse täiendavaid faile, mida te ei vaja.

Parim viis siin liikuda on installitud programmide õige haldamine. Veenduge, et iga uue programmi käivitusvalik oleks välja lülitatud. Nagu eespool näidatud, saate oma käivitusseadetes käsitsi teha.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me