10 parimat PostgreSQL jälgimisriista


Andmebaasid ei ole enam arenenud kui PostgreSQL. Kuid nagu iga teist andmebaasi, tuleb ka PostgreSQL-i andmebaasi üles ja töös hoidmiseks hoolikalt hallata. PostgreSQL-i jälgimisriistade rühm on pisut kitsam kui paljude teiste juhtivate andmebaaside pakkujate puhul.

Seetõttu käsitleme selles artiklis üheksa parimat PostgreSQL jälgimisriista. Kui teil on aega vaid kiire kokkuvõtte saamiseks, on siin meie oma parimate PostgreSQL jälgimisriistade loend:

  1. SolarWindsi server & Rakendusemonitor (TASUTA prooviversioon) Ulatuslik andmebaasimonitor PostgreSQL, MySQL, Apache, MongoDBM, Tomcat ja Cassandra andmebaasidele.
  2. Paessler PRTG võrgumonitor (TASUTA prooviversioon) Võrgu-, serveri- ja rakendusmonitor, mis sisaldab spetsiaalset andurit PostgreSQL-i andmebaaside jaoks.
  3. APM AppOptics (tasuta prooviversioon) Pilvepõhise rakenduse jõudlusmonitor, mis sisaldab utiliiti PostgreSQL optimeerimiseks.
  4. AppDynamics Andmebaasimonitor, mis saab muu hulgas vaadata PostgreSQL-i ja võimaldab andmebaasi tehingutest täielikku ülevaadet kuni koodi tõhususeni.
  5. ManageEngine rakenduste haldur See on osa infrastruktuuri haldamise tööriistade komplektist, mis jälgib mitmesuguseid RDMS-e, sealhulgas PostgreSQL.
  6. ClusterControl Andmebaaside jälgimise tööriist, mis suudab jälgida PostgreSQL andmebaase. Saadaval tasuta ja tasulises versioonis.
  7. pgAdmin Tasuta, avatud lähtekoodiga PostgreSQL-i haldustööriist on veebis saadaval või allalaaditav Windowsi, Mac OS-i ja Linuxi jaoks.
  8. Pganalüze Odava hinnaga päringu optimeerija PostgreSQL jaoks.
  9. pgCluu Tasuta, avatud lähtekoodiga PostgreSQL jõudluse ja auditeerimise tööriist.
  10. Nagios Core ja Nagios XI PostgreSQL andmebaasi olekute jälgimiseks mõeldud laiendatava infrastruktuurimonitori tasuta ja tasulised versioonid.

Parimad PostgreSQL jälgimisriistad

1. SolarWindsi server & Rakendusemonitor (TASUTA prooviversioon)

SolarWindsi server & Rakenduse Monitor on rakenduste jälgimise tööriist, mis jälgib PostgreSQL andmebaase. Tarkvara saab mõõta andmebaasi suurus, laua suurus, aktiivsed andmebaasi- ja serveriühendused, indeksid, lukud, päästikud, edukate tehingute määrad, ja veel. Postgres näitab neid armatuurlaual. Armatuurlaud koosneb mitmesugustest visuaalsetest ekraanidest, alates jõudlusvalijatest kuni keerukamate diagrammide ja graafikute koostamiseni.

Karbist välja, SolarWindsi server & Rakenduse Monitor sisaldab üle 200 mallide jälgimine jaoks PostGreSQL, MySQL, MongoDBm Apache, Tomcat, Cassandra ja paljud teised pakkujad. Samuti on üle 800 jälgimismalli, mille kasutajad on loonud ja mida Thwackis (SolarWindsi veebikasutaja kogukond) jagatud on..

Intelligentsed teated värskendavad teid PostgreSQL-i muudatuste osas etendus. Kui Protsessori kasutamine on tavalisest kõrgem, saadetakse teile teade. Hoiatused konfigureeritakse künniste põhjal, kus toimivuse lähtetase on kindlaks määratud, ja hoiatused saadetakse, kui sellest algväärtusest on kõrvalekalle. Süsteem on olnud loodud valepositiivide minimeerimiseks.

SolarWindsi server & Rakenduse Monitor on ideaalne väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, kes otsivad Postgre seirelahendusi, mida on lihtne paigaldada ja hallata. SolarWindsi server & Rakenduse Monitor algab hinnaga 2 995 dollarit (2 404 naela). Sa saad ka laadige alla tasuta prooviversioon.

SolarWindsi server & Rakendus MonitorDownload 30-päevane TASUTA prooviversioon

2. Paessler PRTG võrgumonitor (TASUTA prooviversioon)

Paessleri PRTG võrgumonitor on võrgu jälgimise tööriist, mis sisaldab andurit, mis on mõeldud PostgreSQL-i jaoks. PostgreSQL Sensor jälgib PostgreSQL serveri andmebaase ja küsib selle kohta mõõdikuid. Andur saab jälgida päringu täitmise aeg, päringu täitmise aeg, ridade arv, millele päring suunati, ja juurdepääs andmetabeli teabele. Teave jaotatakse valimiseks ja seda saab vaadata järgmiselt Reaalajas andmed, Ajaloolised andmed või minevikus 2, 30, või 365 päeva.

Andurite jälgimisel, kui te pole oma laua taga, PRTG võrgumonitor kasutab teatisi. Teated saadetakse teile e-posti teel, SMS, või tõukemärguanded (Androidi ja IOS-i seadmetele), kui künniseid ületatakse. Näiteks kui päringu täitmise aeg oli ebatavaliselt pikk, saadab programm teile teatise, et teil on probleem.

Üks suurimaid müügipunkte PRTG võrgumonitor on see, et see on tasuta tööriist (kui kasutate vähem kui 100 andurit!). Kui soovite alustada PostgreSQL-ist, siis on see tööriist suurepärane sisenemispunkt, mis pakub esmaklassilist jälgimiskogemust.

Tasulised versioonid PRTG võrgumonitor alustage 1600 dollarist (1 284 naela) 500 sensori eest ja ulatuge kuni 14 500 dollarini (11 643 naela) piiramatute andurite jaoks ühe serveri installimisega – olemas on ka versioon, mis toetab viit serveri installimist 60 000 dollari (48 180 naela) eest. Sa saad laadige alla 30-päevane tasuta prooviversioon.

Paessler PRTG Network MonitorLaadige alla 30-päevane TASUTA prooviversioon

3. APM AppOptics (tasuta prooviversioon)

APO AppOptics on pilvepõhine rakenduste jõudlusmonitor, mis sisaldab tööriistu sooritust parandama samuti jõudluse häiretega seotud häirete jälgimine.

AppOptics APM teenusesse kuuluvad spetsialiseerunud ettevõtted andmebaasi optimeerimise utiliidid mis on võimelised kasutajaliideseks Postgres andmebaasihaldussüsteem. Andmebaasi optimeerija keskendub andmeid ekstraheerivate SQL päringute analüüsimisele. Küsimusi, mille täitmine näib võtvat kaua aega, uuritakse automaatse jälgimisega. Jälgifail kirjeldab kõiki andmebaasitehinguid, mille SQL-päring põhjustas.

Iga ebatõhusa päringu analüüs annab soovitusi SQL-i ümberkirjutamiseks luua tõhusamaid päringuid. Andmebaasi jõudlust saab parandada ka: indeksite lisamine või eemaldamine andmebaasitabelites.

APO andmebaasi optimeerimise funktsioonid ei piirdu ainult PostgreSQL-iga töötamisega. See on võimeline suhtlema paljude teiste DBMS-idega, sealhulgas Oracle, MySQL, Microsoft SQL Server, ja Apache DBMS-id.

Rakendused, mis tuginevad andmebaasi toomistele ja lisamistele, võivad oma koodis esineda puudusi. APO optimeerimisutiliidid saavad ka analüüsida kogu koodi ja soovitada programmide täiustusi töötlemise kiirendamine. Kui koodide ja andmebaaside koostoimeid on parandatud, saab teenusepakkuja abil parandada ka muid edastusfunktsioonide häireid, näiteks serveri jõudlust ja võrguseadmete tervist infrastruktuuri jälgimine tööriistad AppOpticsis.

AppOptics on võetakse tellimuse alusel koos tasudega, mida võetakse ette aastas. Saad a 14-päevane tasuta prooviperiood enne tellimusele pühendumist veenduge selle kasulikkuses.

AppOptics APMS on 14-päevane TASUTA prooviversioon

4. AppDynamics

AppDynamics on lisatasu rakenduse jõudlusmonitor, mis ühildub PostgreSQL-iga. AppDynamics pakub teile PostgreSQL jõudluse põhjalikku vaatenurka. Andmed, mida tarkvara jälgib tehingu aktiivsus, tuple juurdepääsu tüübid, vahemälu kokkulangevuse määr, ja veel. Kui näete midagi, milles pole kindel, saate ühe nupuvajutusega visualiseerida üksiku päringu ajaloolist toimivust.

Lahendada nähtavuse küsimus AppDynamics kuvab PostgresQL eksemplariobjektid. Objektide vaatamine sellest vaatenurgast aitab teil praegustest konfiguratsioonidest palju paremini aru saada. Tabeli üksikasjad ja Informatsioon indeksi kohta on vaid mõned üksikasjad, mida saate lähemalt uurida.

hoiatused süsteem sisse AppDynamics töötab lähtejoontest välja. AppDynamics kogub andmeid jõudluse kohta ja kehtestab lähtejooned anomaalse käitumise tuvastamiseks. Hoiatused ja lähtejooned on piisavalt keerukad, et tarkvara suudaks valeteateid minimeerida, nii et saate ainult seaduslikke teatisi.

Üldiselt, kui vajate sügavat nähtavust tagavat PostgreSQL-i jälgimisriista, on vähe nii põhjalikke tööriistu AppDynamics. AppDynamics saab jälgida Postgres’i andmebaaside versioone 8 ja uuemaid. Toote hinnateabe kuvamiseks peate võtma otse ühendust ettevõttega. Võite tasuta prooviversiooni alla laadida.

5. ManageEngine Applications Manager

ManageEngine rakenduste haldur on veel üks tipptasemel rakenduste jälgimise lahendus, mis toetab PostgreSQL-i. ManageEngine rakenduste haldur oskab jälgida teavet nagu puhverstatistika, ühenduse statistika, ketta kasutamise üksikasjad, päringu statistika, tabeli skannimise üksikasjad, ja veel. Kogu seda teavet saab vaadata diagrammides, et jälgida, kuidas mõõdik aja jooksul muutub. Kõiki graafikuid on hõlbus ühe pilguga lugeda.

Tarkvara pakub ka tundlikku hoiatussüsteemi. ManageEngine rakenduste haldur lubab kasutajal konfigureerida dünaamilisi lähtejooni aidata tuvastada jõudluse kõrvalekaldeid nende ilmnemisel. Algpõhjuste analüüsi funktsioon võimaldab teil pinna all lähemalt uurida. Samamoodi, APM ülevaade tegelikult võimaldab teil vaadata rakenduse koodi ja SQL-i päringuid, et leida probleemist algust.

Aruanded võimaldab kasutajal tagasiulatuvalt vaadata kõiki leitud toimivusega seotud probleeme. Sa saad vaadata ajaloolist lavastust ja esinemissuundumusi Postgres andmebaasidest. Aruannetes toimivussuundumuste vaatlemine on pikaajalise läbilaskevõime kavandamisel eriti kasulik.

ManageEngine rakenduste haldur pakub juurdepääsetavat, kuid täiustatud Postgres’i jälgimiskogemust. ManageEngine rakenduste haldur on saadaval kujul Tasuta tööriista või tasuliste versioonidena (Professionaalne ja Ettevõtlus versioonid). Toote hinnateabe kuvamiseks peate võtma otse ühendust ettevõttega. Võite alla laadida 30-päevase tasuta prooviversiooni.

6. ClusterControl

ClusterControl on täiustatud andmebaaside jälgimisplatvorm, mis toetab PostgreSQL-i. ClusterControl ühendab jõudluse jälgimise andmebaaside automatiseerimisega, et aidata kasutajatel oma andmebaase jälgida. Tarkvara andmebaaside automatiseerimise võimalused juurutada ja konfigureerida PostgreSQL eksemplare automaatselt nii et saate neid hallata. PostgreSQL-i voogesituse replikatsioon võimaldab teil konfigureerida uusi või olemasolevaid replikatsiooni alamaid.

PostgreSQL-i haldamisel on nähtavus üks raskemaid väljakutseid. ClusterControl puutub selle teemaga otse kokku, lisades a topoloogia vaataja. Topoloogiavaatur võimaldab teil kuvada, kuidas teie andmebaas töötab ühel klaasiklaasil.

automaatne tõrkesiirde ja taastamise funktsioon aitab hoida teie andmebaasi turvalisena reklaamib automaatselt uut peasõlme kui ilmneb tõrge. Andmebaasisündmuse tagajärjel on teil ka võimalus taastada oma andmebaasid varasemale ajahetkele. Need funktsioonid aitavad tagada, et teie teenus oleks kättesaadav olenemata sellest, mis juhtub.

ClusterControl on saadaval kujul kogukonna versioon või nagu kaks tasulist versiooni. Kogukonna versioon on tasuta saadaval reaalajas jälgimise ja kogukonna toega. Täpsemad versioon sisaldab rikete tuvastamise ja taastamise funktsioone. Ettevõtlus versioon lisab segule ka rollipõhise juurdepääsu juhtimise ja aruanded. Toote hinnateabe kuvamiseks peate võtma otse ühendust ettevõttega. Võite tasuta versiooni alla laadida.

7. pgAdmin

pgAdmin on laialt levinud avatud lähtekoodiga PostgreSQL haldustööriist. Tööriist pakub graafilist kasutajaliidest Postgre andmebaaside haldamiseks, an SQL päringutööriist, ja a koodi silur. Samuti on olemas jälgimise armatuurlaud ja SQL päringutööriist, mida saate kasutada päringute redigeerimiseks. Juhtimis – ja seirefunktsioonide kombinatsioon, mis on kaasas pgAdmin muudab toote väga mitmekülgseks.

Lisaks on funktsioone, millele pääsete juurde adminpack kaastöötaja (raamatukogu) moodul PostgreSQL jaoks. Laienemise osana saate serveri logifailide kuvamine dialoogivaates Serveri olek. Teave, mida saate jälgida Serveri oleku dialoog hõlmab kliendi aadress, algusaeg, praegune päring, ja päringu algusaeg.

Platvormideülene potentsiaal ja juurdepääsetavus pgAdmin teeb sellest kaaluka valiku, hoolimata sellest, kuidas teie kohalik keskkond on üles ehitatud. Platvorm on saadaval saidil Windows, Mac OS, ja Linux. Tööriist ise on saadaval veebi- või töölauarakendusena. Programmi saate tasuta alla laadida.

8. Pganalüüs

Pganalüze on PostgreSQL jõudluse jälgimise tarkvara, mis on kohandatud päringute nähtavuse parandamiseks. Selle tööriista abil saate teada saada, miks päring aeglaselt töötab. Selleks saate vaadata näiteks statistikat I / O cvs CPU aeg ja puhver vahemälu kokkulangevuse suhe et aidata leida algpõhjus. Aitamaks teil jõudlust parandada, pganalyze ütleb teile, kas päring vajab indeksit jõudluse suurendamiseks.

Teie andmebaasi toimivusajalugu on ka täiesti läbipaistev. Saate otsida päringutest ja vaadata Päring, Roll, AVG AEG (MS), KÕNE / MIN, I / O%, TÖÖTATUD%, % kogu tööajast probleemsete päringute leidmiseks. Kui kaugele saate seda teha, sõltub kasutatavast versioonist (vt allpool).

Pganalüüsist on saadaval kolm versiooni: Tootmine, Kaal, ja Ettevõtte väljaanne. Produktsiooni versioon maksab 99 dollarit (79,50 naela) kuus kuni kolme andmebaasiserveri ja 14 päeva ajalooliste andmete jaoks. Skaalaversioon maksab kuus andmebaasiserverit ja 30 päeva ajaloolisi andmeid 250 dollarit (200 naela) kuus.

Enterprise Edition pakub kohapealse installimise võimalust piiramatute andmebaasiserveritega (kuid hinna teada saamiseks peate ühendust võtma müügimeeskonnaga.) Võite alla laadida 14-päevase tasuta prooviversiooni..

9. pgCluu

pgCluu on PostgreSQL jõudlusmonitor ja auditeerimise tööriist, mis kogub andmeid teie andmebaaside klastrist. Toode jaguneb kaheks osaks: a PostgreSQL klastri statistika koguja mis töötab läbi a käsurida ja a Perli grapher mis kuvab toimivusandmeid.

Mõõdikud, mida saate jälgida pgCluu sisaldama jagatud puhvrite kasutamine andmebaasi kohta, kõigi andmebaaside suurus, jagatud puhvrite kasutusarvestuse jaotus, ja Protsessori kasutamine. Seda teavet saab vaadata lihtsate värviliste diagrammide abil, nii et see pole kahemõtteline. Saate luua ka kasutusaruandeid.

Nagu avatud päritoluga alternatiiv, pgCluu tasub kaaluda, kas soovite PostgreSQL-i eelarve jälgimise kogemust. Lähtekoodile pääsete juurde selle lingi kaudu.

10. Nagios Core ja Nagios XI

Nagios Core ja Nagios XI on infrastruktuuri jälgimisplatvormid, mis saavad mõõta Postgresi toimivusmõõdikuid. Tarkvara saab jälgida PostgreSQL andmebaasi saadavus, andmebaasi suurus, laua suurus, vahemälunormi, ja veel. Postgresi jälgimiseks on saadaval ka hulk Nagios pluginaid. Näiteks check_pgactivity sisse panema võimaldab teil vaadata ühenduvus, voogesituse replikatsiooni mahajäämus, andmebaasi kokkulangevuse suhe, indeks paistetama, ja veel.

Nagios Core on tasuta, kuid piiratud versioon Nagios XI. Nagios XI on eelis nende kahe ees, kuna sellel on veebipõhine GUI ja muid mugavaid funktsioone, näiteks viisardite jälgimine konfigureerimise lihtsustamiseks. Kui eelarve on prioriteet, siis Nagios Core on ilmne valik, kuid kui soovite mugavamat jälgimiskogemust, peaksite selle valima Nagios XI.

Nagios XI algab tavalise väljaande hinnaga 1 995 dollarit (1 601 naela), mis sisaldab konfiguratsiooniviisreid ja täpsemat aruandlust. Ettevõtte väljaanne maksab 3495 dollarit (2 806 naela) koos mahuplaneerimise aruannete ja auditi logimisega. Võite tasuta prooviversiooni alla laadida.

PostgreSQL-i tööriista valimine teie jaoks

Kõigist selle loendi tööriistadest, AppDynamics, SolarWindsi server & Rakenduse Monitor, ja Paessleri PRTG võrgumonitor on meie parimad valikud. Igal tööriistal on pakkuda midagi ainulaadset. AppDynamics on sügava nähtavuse põhjal parim valik, kus kui SolarWindsi server & Rakenduse Monitor pakub üksikasjalikku, kuid juurdepääsetavamat kasutajakogemust.

Teiselt poolt, PRTG võrgumonitor loob tasakaalu madala hinnasildi ja kõrge väärtusega jälgimiskogemuse vahel. Kui soovite minna siis avatud lähtekoodiga marsruuti PGadmin on suurepärane, kui segate jõudluse jälgimist ka administreerimisega.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me