19 parimat tasuta SFTP ja FTPS serverit Windowsi ja Linuxi jaoks


Failiedastusprotokoll (FTP) on üks algsetest Interneti-protokollidest, mida kasutatakse suurte failide edastamiseks. FTP koos täiendava turvalisusega, nagu näiteks SFTP-s ja FTPS-is pakutav, on endiselt üks parimaid tööriistu failide edastamiseks. Kuid selle kasutamiseks peate seadistama SFTP-serveri.

Järgnevalt käsitleme põhjalikult kõiki 19 parimat tööriista, kuid kui teil napib aega, siis siin on meie 10 parima tasuta SFTP ja FTPS serveri loend:

 1. SolarWinds SFTP / SCP server (TASUTA TÖÖRIIST) Turvaline võrguhaldusriistade liider Windowsi jaoks turvaline failiedastusutiliit.
 2. Filezilla FTPS Suurepärane turvaline tasuta FTP-server, mis töötab Windowsis, kuid saab faile vastu võtta mis tahes opsüsteemist.
 3. IIS FTPS-server Windows-põhine turvaline FTP-server, mis on integreeritud Windows Serverisse ja kaitseb teie failiülekandeid krüptimisega.
 4. Tasuta FTP Windowsi utiliit, mis pakub turvalist failiedastust kas ajutise tööriista või süsteemiteenusena.
 5. Syncplify.me SFTP-server See on tasuline turvaline FTP utiliit, mis töötab Windowsis. Mitteärilise hindamisversiooni saate käivitada tasuta.
 6. Rebexi pisike SFTP-server – Turvaline failiedastussüsteem, mille saab .NET-teekide kaudu integreerida teie enda loodud tarkvara.
 7. CrushFTP Lihtne, kuid atraktiivne FTP utiliit Windowsi jaoks; server on 30-päevase prooviversiooni jaoks tasuta ja klient on igavesti tasuta.
 8. Nurgakivi MFT-server Hallatud failiedastus (MFT) on tasuline turvaline failiedastussüsteem, mis töötab Windowsis ja on 30-päevase prooviversiooni jaoks tasuta.
 9. Globalscape SFTP server Hulk turvalisi failiedastusvõimalusi katustermini „Tõhustatud failiedastus” all, millele saab juurde pääseda pilves või installida Windowsi. Need on tasulised tööriistad, millest saab tasuta proovide põhjal proove võtta.
 10. Titan FTP server See FTP utiliit sisaldab kaitstud failiedastuste jaoks FTPS-i ja SFTP-d ning see töötab opsüsteemides Windows Server 2008 ja Windows Server 2012. See on tasuline teenus, kuid saate 20-päevase tasuta prooviversiooni..

Mis vahe on: FTP vs FTPS vs SFTP vs SCP

Need terminid erinevad ühe tähe kaupa, kuid see täht on oluline.

Failiedastusprotokoll (FTP)

Algne protokoll ja selle peamine piirang on see, et see saadab sisselogimisi ja andmeid krüptimata. Sisselogimisteave ja ka fail ise saadetakse “selgelt” lihttekstina, mida vaatleja näeb.

Turvaline failiedastusprotokoll (FTPS)

FTPS diagramm

(tuntud ka kui FTPES): See on turvaline FTP, kus S tähistab antud juhul Transpordikihi turvalisus (TLS) krüptimine. See on sisuliselt põhiline FTP-server, mis teab, kuidas krüptitud TLS-tunneli kaudu andmeid edastada.

Turvaline failiedastusprotokoll (SFTP)

SFTP diagramm

See on ka turvaline FTP, kuid sel juhul tähistab S Turvaline kest (SSH). See pole tegelikult üldse FTP-server. Pigem on see SSH-server, mis mõistab FTP käske. Sisselogimisteave ja failid edastatakse krüptitult SSH kaudu. Asjade veelgi segasemaks muutmiseks oli lühendi SFTP algne eesmärk RFC 913 määratletud lihtne failiedastusprotokoll, kuid see on viidud olekusse „Ajalooline” ega kasutata seda enam.

Turvaline koopia (SCP)

SCP diagramm

See ei ole FTP-protokoll, kuid seda kasutatakse laialdaselt failide turvaliseks ülekandmiseks, nii et siin tuleb seda mainida. SCP on SSH-protokolli abil väga lihtne failikoopia ühest masinast teise. FTP-protokollidel on lai valik failihaldusvõimalusi, mida SCP ei oma.

Klient või server?

SSH-failiedastusprotokolli rakendav GUI-utiliit on segane SFTP klient kuigi see võib olla ka SFTP-server. SFTP kliendi nimetus tähendab, et see tarkvara käivitab ühendused. Seda nimetatakse ka serveriks, kuna see on tavaliselt osa failiserverist, kus varukoopia konfiguratsioone hoitakse.

SCP vs SFTP: kaalutlused

SCP on lihtsalt kopeerimise funktsioon. SFTP-l on oma keskkond. See võimaldab teil faile kaugsüsteemis teisaldada, kataloogi muuta ja isegi kausta hostis katalooge luua. Nii SFTP kui ka SCP kasutavad samu turvaprotseduure kasutaja autentimise jõustamiseks ja edastuste kaitsmiseks krüptimisega ühenduse kaudu. Kuid, SFTP annab kasutajale operatsioonisüsteemiga manipuleerimiseks palju suurema juurdepääsu funktsioonidele. Tõenäoliselt kasutaksite SCP-d sirgjooneliste failide edastamiseks.

Nagu mõlemad süsteemid vajavad kasutaja autentimist, on oht, kui paned kummagi pakkimistöö, sest käskluse kutsumisel peaksite sisestama kasutajanime ja parooli. Kuid võite piirata võimalust, et keegi, kes avastab serveri kasutajakonto, luues sellele arvutile piiratud juurdepääsuga kasutajakonto, mis takistab sellel kontol olevatel kasutajatel pääsu muudesse kataloogidesse peale konto kodukataloogi. Kuid see strateegia tühistaks paljud funktsioonid, mis pakuvad SFTP-le eeliseid.

A turvaline ülekanne serveri serverisse kannab väiksemat riski, kui seda teostatakse SCP-ga sest seal on sellesse protokolli pole lisatud ühtegi käsukeelt. SFTP on sobivam kasutamiseks süsteemiadministraatoril, kes täidab interaktiivseid käsitsi toiminguid ja edastab andmeid kaugarvutis.

Vaata ka: Parimad tasuta SCP-serverid ja parimad tasuta TFTP-serverid

Täisfunktsionaalsed tasuta SFTP ja FTPS serverid:

1. SolarWinds SFTP / SCP server (TASUTA tööriist)

Toimetaja valik: SolarWinds on IT-tööriistade täielik komplekt. Ettevõtte tasemel sviidid poleks turvalise FTP-serverita täielikud ning SolarWinds sisaldab oma pakkumise osana tasuta ja võimsat SFTP- ja SCP-serverit.

SolarWindsi SFTP / SCP serveri allalaadimine on ZIP-fail, mis ekstraheeritakse MSI installijasse. Kui installimine on lõpule jõudnud, on selle seadistamine sama lihtne kui programmi käivitamine ja kasutajaliideses mõne valiku määramine, näiteks lubatud protokollid ja lubatud edastusvalikud.

Samuti on sisseehitatud SCP-server, mis on mõttekas, kuna nii SFTP kui ka SCP kasutavad oma ülesannete täitmiseks SSH-d. Saate konfigureerida SolarWindsi SFTP-serveri lubama ka SCP-d, valides mõlemad protokollid.

päikesetuule-sftp-valikud

Vahekaardil kasutajad saate luua kasutajakontosid ja täpsustada üksikasju, näiteks millist võrguliidest kasutada.

Seadistamine on lihtne ja SolarWinds toetab nii SFTP-d kui ka SCP-d. Samaaegse ülekandetugi ja võimalusega autoriseerida ainult konkreetseid IP-sid pakub see võimsaid funktsioone tasuta.

TOIMETAJA VALIK

Seadistamine on lihtne ja SolarWinds toetab nii SFTP-d kui ka SCP-d. Samaaegse ülekandetugi ja võimalusega autoriseerida ainult konkreetseid IP-sid pakub see võimsaid funktsioone tasuta.

Lae alla: TASUTA allalaadimine veebisaidilt SolarWinds.com

Ametlik sait: www.solarwinds.com/free-tools/free-sftp-server/

OS: Windows

2. FileZilla FTPS

FileZilla on tuntud tasuta FTP-serveri ja kliendi komplekt. Server ise töötab ainult Windowsis, kuid kuna peaaegu iga mõeldava opsüsteemi jaoks on olemas Filezilla kliente, on see hea valik. FileZilla FTP-serveriga ühenduse loomiseks pole vaja kasutada FileZilla klienti, kuid toodete sujuvamaks muutmine aitab tugiprobleemide korral. FileZilla serveril on varjatud kasutajaliides ja see toetab FTPS-i, kuid mitte SFTP-d. Klient toetab mõlemat. Erinevus FTP ja FTPS rakenduste vahel on TLS autentimise ja ülekandekaitse lisamine avaliku võtme krüptimisega.

Filezilla-serveri aknad

3. IIS FTPS-server

Sageli tähelepanuta jäetud FTPS-server on saadaval otse Windows Serveris. Kui juba käitate Interneti-infoteenuseid (IIS), saate lisada FTP-serveri rolli, seejärel luua TLS-sertifikaadid ja lasta oma IIS-serveriga väga kiiresti töötada täisfunktsionaalne FTPS-server..

IIS-aktiveeritav-ftp

4. FreeFTP

FreeSSH-ist pärit FreeFTP on Windowsi täisfunktsionaalne SFTP-server. See toetab kõiki FTP maitseid, sealhulgas SFTP ja FTPS. Nagu nimigi ütleb, on see tasuta ja toetab suvaliste kasutajate loomist, mis muudab selle ideaalseks kiire SFTP-i seadistamiseks Windowsi võrgus.

Installimise ajal saate vajaduse korral käivitada FreeSFTP või installida see süsteemiteenusena. Viimane tähendab, et see töötab kogu aeg ja on teie SFTP kasutajatele saadaval.

freeftp

Veenduge, et laadiksite alla uusima versiooni (suurem kui 1.0.11). Versioonis 1.0.11, mis on paika pandud versioonis 1.0.12, avastati haavatavus ja praegune versioon on 1.0.13.

5. Syncplify.me SFTP-server

syncplify.me SFTP-server

Syncplify on laiendatavad SFTP-serverid, mis saavad käitada kohandatud skripte. Kui leiate, et SFTP-serveri oma ainulaadsesse töövoogu sobitamiseks peate hüppama läbi kõvakeste, võib teie otsitav tööriist olla Syncplify.

Tasuta / hindamisväljaandel on kõik Ultimate väljaande omadused, kuid see võtab vastu ainult ühe ühenduse ja sellel pole tootmiseks kasutamiseks litsentsi. SFTP-serveri tasulisele versioonile üleviimise muud eelised hõlmavad turvalisusega seotud kaalutlusi. RSA avaliku võtme krüptimist saate kasutada tasuta väljaandega, kuid tööriista tasuline versioon sisaldab veel palju autentimis- ja krüptimisvalikuid.

6. Rebex Tiny SFTP-server

syncplify.me SFTP-server

Rebex Tiny SFTP server on igasuguseks kasutamiseks, sealhulgas äriliseks kasutamiseks, tasuta. See töötab operatsioonisüsteemides WIndows XP kuni Windows 7 ja toetab ka Windows Server 2002, 2008 ja 2012 väljaandeid. See on piiratud ühe kasutajaga, kuid sisaldab funktsioone. See ei vaja seadistamist ja sisaldab paroolide asemel täielikke logimisvõimalusi ning avaliku ja privaatse võtme sisselogimise tuge.

Samuti väärib märkimist, et Rebex pakub täielikke .NET-teekusid, et arendajad saaksid SFTP-koodi lisada oma rakendustesse. Raamatukogud pole tasuta, kuid tasub vaadata, kui olete .NET-i arendaja, kellel on käes olev projekt.

7. CrushFTP

crushftp

CrushFTP on Windowsi põhine FTP-server, mis võimendab pakkimist, sellest ka nimi “Crush”. See tihendab edastatavad failid ja voogesitab tihendatud andmed üle võrgu, vähendades tunduvalt igat tüüpi failide edastusaega.

CrushFTP-l on ka mõned sisseehitatud turvameetmed, sealhulgas kasutajate autentimisrutiinid, mis pääsevad teie masina Active Directory juurde. See võib kaitsta julma jõu sisselogimisrünnakute eest, keelates automaatselt rünnata IP-sid, ja vastupidav kasutajahaldus sisaldab virtuaalseid failisüsteeme ja lubade pärimist. CrushFTP serveril on 30-päevane prooviversioon ja klient on alati tasuta.

8. Nurgakivi MFT-server

NurgakiviMFT

Nurgakivi MFT (hallatud failiedastus) on SFTP-server, mis vastab ettevõtte nõuetele. MFT on katustermin, mis osutab kõrgemale kontrolli ja auditeerimise tasemele, kui tavalised ajutised FTP kliendi ja serveri suhted tavaliselt pakuvad. MFT tulek pidi käsitlema läbipaistvate sisselogimiste, suurema turvalisuse edastamise ajal vajalikkust ja failide edastamise edenemise ning edu või ebaõnnestumiste paremat nähtavust.

Nurgakivi pakub PGP-ga krüptitud kaugfailide salvestusruumi. Andmeid saab lennult krüpteerida, nii et kunagi pole punkti, kus krüptimata andmed ootavad ketta krüptimist. Lisaks pakub Cornerstone perimeetri kaitsemehhanisme, näiteks kahefaktorilist autentimist.

Võite proovida Cornerstong MFT oma 30-päevase prooviversiooniga, et näha, kas see sobib teie vajadustega.

9. Globalscape SFTP server

Globalscape on kehtestanud fraasi “täiustatud failiedastus” (EFT), et osutada nende tootele “Hallatud failiedastus” (MFT).

Globalscape’i EFT-serverit saab kasutada suure saadavusega (HA) konfiguratsioonis, sealhulgas koormusbilanss ja klastrite konfiguratsioonid. Lisaks pakub Globalscape nii kohapealseid kui ka pilvetooteid, nii et saate valida oma olukorra jaoks parima EFT-lahenduse.

Ettevõttele ja SMB-dele on 30-päevane tasuta prooviversioon. Ehkki pilveversiooni jaoks on olemas ka tasuta prooviperiood, pole selge, kui pikk on prooviperiood.

10. Titan FTP-server

TitanFTP

Titan FTP Server toetab nii tavalist FTP kui ka FTPS ja SFTP. See vastab HIPAA-le, mis muudab selle ideaalseks kasutamiseks haiglates ja valitsusasutustes kogu maailmas. See töötab Windows Server 2008 ja Windows Server 2012.

Lisaks failiülekandeteenuste pakkumisele komplekteerib Titan FTP server ka mõned turvameetmed, mida saab kaitsta julma jõu katsete eest, ning täielikud auditeerimisvõimalused, et süsteemiadministraatorid teaksid, mis nende serverites toimub.

Kontohaldust saab siduda Windows NT / SAM-i autentimisega ettevõtteversioonis ja kaasas on ka peeneteraline kontohaldus, näiteks automaatne konto aegumine.

Titan pakub oma FTP-serveri 20-päevast prooviversiooni.

Autonoomsed tasuta SFTP ja FTPS serverid (installimist pole vaja)

11. Syncplify.me Micro SFTP-server

syncplify.me-microserver

Lisaks tasuta / hindamisväljaandele pakub Syncplify ka Windowsi jaoks Micro SFTP-serverit. See on täielikult kaasaskantav SFTP-server, mida saab käivitada USB-mälupulgalt. Erinevalt Syncplify SFTP-serveri tasuta / hindamisväljaandest on mikroserveri väljaanne täiesti tasuta kasutamiseks igas olukorras, sealhulgas tootmiseks ja kaubanduslikuks kasutamiseks. Kui soovite SSH kaudu failide kataloogidele kaugjuurdepääsu, peaksite tasulise teenuse kasutusele võtma.

12. Xlighti FTP-server

Xlighti tasuta FTP-serverit on erinevates versioonides, sealhulgas kaasaskantav eraldiseisev versioon, mis ei vaja installimist. 32- ja 64-bitiste väljaannetega töötab see opsüsteemides Windows 2000, XP, Vista, 7, 10, 2003 Server, 2008 Server ja 2012 Server. See tööriist pääseb juurde kasutaja aktiivse kataloogi juurutamisele kasutaja autentimise kinnitamiseks. Sellel on isegi lokaliseerimisfailid, mis võimaldavad teie turvalisel FTP-serveril kuvada teksti paljudes erinevates keeltes, või võite kirjutada oma keelefaili, kui vajalikku keelt pole veel saadaval.

13. Core Mini SFTP-server

Core Mini FTP-server on tasuta SFTP-server, mis ei vaja installiprotseduure. Saate selle lihtsalt alla laadida, määrata kasutajanime ja parooli, FTP ülekandmiseks kasutatava kataloogi ja olete valmis. Pidage meeles, et SFTP-server töötab teie kasutajana, nii et teie faile haldavate SFTP-kasutajate eest pole kaitset. Määrake kindlasti FTP kasutamiseks kahjutu või tühi kataloog.

Parimad tasuta SFTP ja FTPS serverid Linuxi jaoks

 1. MySecureShell
 2. vsftp
 3. ProFTPd
 4. PuhasFTPD
 5. VandDyke VShell

Kuna SFTP töötab SSH-l, on enamik Linuxi süsteeme koos SFTP-ga valmis kasutamiseks. FTPS-iga on teine ​​lugu ja see nõuab spetsiaalset FTP-serverit, mis toetab TLS-i, kuid kui SFTP-d on Linuxi hostil nii lihtne seadistada, on FTPS-i käitamiseks raske leida mõjuvaid põhjuseid..

OpenSSH-i kasutamine

Tavalises Linuxi süsteemis saavad kõige kehtivamad kasutajad kasutada mis tahes SFTP-klienti serveriga ühenduse loomiseks ja failide edastamiseks oma kodukataloogi. Kuid kasutaja kaugjuurdepääsu lubamist peetakse tavaliselt turvariskiks, nii et paljud süsteemiadministraatorid keelavad selle juurdepääsu. Kõige tavalisemad viisid selleks on keelata kasutajate juurdepääs koorele või blokeerida SFTP-port (22, sama nagu SSH) määratud IP-aadressidele.

Kui need piirangud puuduvad, peaks iga SFTP-klient, kes saab SFTP-serveri pordiga 22 ühenduse luua, töötama hästi.

$ sftp [email protected]
[email protected] parool:
Ühendatud numbriga 172.81.178.34.
sftp> pwd
Kaugtöö kataloog: / home / test-sftp
sftp>

14. MySecureShell

SFTP enamiku Linuxi distributsioonide nii hõlpsa seadistamise lihtsus on ka see, et SSH on lihtsalt valmis minema. See tähendab usalduse taset oma kasutajate vastu, mis ei pruugi olla tegelikkusega proportsionaalne. Kui teil on umbusklikke või tundmatuid SFTP-kasutajaid, võiksite kehtestada piirangud sellele, mida nad saavad süsteemis teha. Selle saavutamiseks on palju viise, näiteks ainult SFTP-mootori käivitamine, mis keelab regulaarsed SSH-sisselogimised, või raskete tõstete tegemiseks võite kasutada rakendust, näiteks MySecureShell..

MySecureShell toetab juurdepääsu kontrollnimekirju, mis on kasutaja juurdepääsu põhjaliku kontrolli keskmes. See on kaasatud paljudesse levikuhoidlatesse, nii et saate selle installimiseks lihtsalt kasutada oma paketihaldurit:

$ sudo apt-get install mysecureshell
[sudo] parool jdw jaoks:
Pakkide loendite lugemine … Valmis
Ehitise sõltuvuspuu
Olekuteabe lugemine … Valmis
Installitakse järgmised uued paketid:
mysecureshell

Pärast installimist tuleb võib-olla teha mõned rakenduse konfiguratsioonifaili mõned põhimuudatused kataloogis / etc / ssh / sftp_config ja siis olete valmis ja töötate.

mysecureshell-config

15. vsftp

Vsftp on tasuta FTP-server Unixi-laadsete süsteemide, sealhulgas Linuxi jaoks. On teada, et see on väga kiire, stabiilne ja tarbib vähe süsteemiressursse. Ulatuslik funktsioonide loend sisaldab tuge virtuaalsetele kasutajatele (süsteemivälistele kasutajatele), võimalust kuulata mis tahes liideseid, kasutajakonfiguratsioone ja kiiruse piiramist või aktiveerimist, et vältida dos-tüüpi rünnakuid või kasutamist.

Paljud tuntumad Linuxi distributsioonid käitavad FTP-serverina vsftp, mis räägib turvalisuse ja stabiilsuse kohta. Osa sellest sugupuust võib tuleneda asjaolust, et rakenduse hooldaja Chris Evans on varem ise turvaaukude avastanud.

Vsftp on enamikus Linuxi distributsioonides ja selle saab installida teie paketihalduri kaudu.

$ sudo apt-get install vsftpd
Pakkide loendite lugemine … Valmis
Ehitise sõltuvuspuu
Olekuteabe lugemine … Valmis
Installitakse järgmised uued paketid:
vsftpd

Nagu enamiku Linuxi tööriistade puhul, on ka mõne põhilise konfiguratsioonivõimaluse seadmiseks vajalik /etc/vsftp.conf-faili kiire läbimine ja siis on teie vsftp-server valmis minema.

vsftp-config

16. ProFTPd, mis on konfigureeritud kasutama SFTP-d

ProFTP loodi maapinnast lähtuvalt vajadusest tõrjuda wu-ftp laialt kasutatavaks FTP-serveriks. Wu-ftp oli muutunud keerukaks tänu aastatepikkustele muudatustele, mis osutusid vajalikuks rakenduses esinevate ebakindluste tõttu, ja lõpuks muutus tootlikumaks uue FTP-kliendi loomine nullist.

ProFTP on mõnevõrra inspireeritud pärast Apache veebiserverit. Enamasti näete seda konfiguratsioonifailide vormingus ja selles, et see kasutab vajalike funktsioonide laadimiseks mooduleid. Sel juhul soovite SFF-funktsiooni saavutamiseks kasutada ProFTP-d koos mooduliga mod_sftp, mis on laaditud.

proftpd-basic-config-näide

ProFTP veebisait pakub mõned näited konfiguratsioonidest, mis võimaldavad teil alustada õigel teel.

FTP on Interneti-tööriistakomplekti väga oluline osa hoolimata asjaolust, et sellel puudub olemuselt turvalisus. Sarnaselt HTTP-protokollile on TLS selle turvalisuse huvides poltidega ühendatud, et moodustada see, mida nüüd kutsume HTTPS-iks, on FTP krüptimise ja turvalisuse tagamiseks liitunud nii TLS kui ka SSH. On vähe teisi tööriistu, mis võimaldavad suvaliselt suuri failiedastusi nii hõlpsalt teha. Paljud organisatsioonid jätkavad SFTP või FTPS kasutamist veel pikka aega.

17. PuhasFTPD

PureFTPD on avatud lähtekoodiga SFTP-server, mis töötab praktiliselt kõigil Unixi-laadsete opsüsteemide versioonidel, sealhulgas Linux, BSD, Solaris ja muu. Seda hoitakse avatud lähtekoodiga projektina, mille eesmärk on pakkuda standarditele vastavat FTP-serverit. Liidese teated on tõlgitud paljudesse keeltesse, nii et kui teete koostööd rahvusvahelise kasutajabaasiga, võib PureFTP olla teie jaoks.

PureFTP-l pole mingeid piiranguid; kõik funktsioonid on algusest peale saadaval. Selle kasulikumate omaduste hulgas on ka võimalus ribalaiuse säilitamiseks ühendusi vähendada, käivitada see virtuaalses failisüsteemis (* nix-i parlamendis “chroot”), seada üles- ja allalaadimispiire ja palju muud.

Parimad tasuta SFTP ja FTPS serverid Windowsi jaoks

18. Paessleri FTP jälgimine PRTG-ga (TASUTA katsetus)

Standardse FTP ja selle turvaliste tuletiste üks probleem on see, et nad ei anna analüüsimiseks palju andmeid. Enamik standardseid FTP-programme on opsüsteemis saadaval tasuta, kuid neid saab seirepaketiga täiustada. Näiteks, Paessleri PRTG on kogu süsteemi hõlmav jälgimispakett, mis koosneb „anduritest“, mis on üksikud monitorid. Saate teenust kohandada, valides sisse lülitatavad andurid.

PRTG sisaldab FTP, SFTP ja FTPS andureid. Need pakuvad failiserverite turvalist järelevalvet, pakkudes toimivusandmeid nii serverite kui ka nende serverite kohta, mis töötavad samas serveris, kus hostitakse PRTG tarkvara. PRTG töötab Windows Serveris. Kuid FTP-andurid on võimelised jälgima FTP-servereid ka Linuxi serverites. Kui andur loob ühenduse teise serveriga, eriti kui see server asub mõnel teisel saidil, kasutab ta SSL-i või SSH-d ühenduste kaitsmiseks nuhkijate eest.

Andurid koguvad iga FTP-seansi jaoks reageerimisajad, serverisõnumid ja praeguse failide arvu. See teave kuvatakse PRTG armatuurlaual, nii et need administraatorid, kes kasutavad PRTG süsteemi jälgimiseks, ei pea failiülekannete kohta teabe saamiseks üle minema teisele rakendusele. Toimivusandmetele võib olla seatud häirete käivitamiseks künnised. Selle tööriista abil saab administraator osaleda muudel töökohtadel ja probleemide ilmnemisel peab FTP-serveritele tähelepanu pöörama.

PRTG on vaid üks süsteemi jälgimise tööriist, mis pakub FTP järelevalvet. See marsruut failiedastuste haldamiseks on alternatiiv FTP-serveri tarkvarapaketi kasutamisele, mis sisaldab integreeritud jõudluse aruandlust. Kui soovite lähemalt uurida, kuidas PRTG FTP-servereid haldab, võite selle tööriista hankida piiramatute anduritega 30-päevane tasuta prooviperiood.

Paessleri FTP jälgimine PRTGDownload 30-päevase TASUTA prooviversiooni abil

Parimad tasuta SFTP ja FTPS serverid nii Windowsi kui ka Linuxi jaoks

19. VandDyke VShell

vshell

VanDyke Tarkvara VSHell on ettevõtte tasemel SFTP ja SCP server Windowsi ja Unixi jaoks. See toetab SFTP, SCP ja FTPS ning sisaldab väga detailset kasutaja juurdepääsu kontrolli.

Windowsi versioonil on hõlpsasti kasutatav graafiline installeerija ja see võib kasutada mitmesuguseid kasutaja autentimismeetodeid, näiteks LDAP ja avaliku / privaatvõtme paari.

Unixi versioon toetab nii virtuaalseid katalooge kui ka täpsustatud failide õigusi. Failide õigusi saab seada kasutaja kohta või virtuaalsetes kataloogides ise.

VShell tuleb 30-päevase prooviversiooniga.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me