27 parimat 2020. aasta võrguseirevahendit ja tarkvara


Võrgukontrolli tööriistade valik on pisut mõistlik sadade erinevate tarkvaratootjate jaoks.

Meie IT-ekspertide meeskond otsustas koondada oma aastatepikkused kogemused ja laialdased teadmised tööstuses, et luua tohutu nimekiri võrgu jälgimisriistadest, mida oma tempo saavutamiseks läbi viia.

Seejärel asusime neid kõiki põhjalikult testima, võrdlema ja üle vaatama, et saada teile lõplik loetelu parimatest võrguseirevahenditest aastaks 2020. Oleme lisanud tasuta, tasulise ja avatud lähtekoodiga tarkvara Windowsi, Maci ja Linuxi jaoks.

Me käsitleme üksikasjalikult kõiki 27 tööriista, kuid neile, kes tahavad lihtsalt teada meie parimatest valikutest, on siin parimad võrgu jälgimise tööriistad ja neist igaühe kohta natuke:

7 parimat TASUTA võrguseireriista (kiire kokkuvõte)

 1. SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor (TASUTA PROOVIVERSIOON) See juhtlahendusega võrguhaldustoode SolarWindsilt jälgib LAN-e, wifi-d, virtualiseerimisi, WAN-e ja pilvepõhiseid ressursse.
 2. Paessleri PRTG võrgumonitor (TASUTA PROOVIVERSIOON) Ühtne seiresüsteem, mis hõlmab võrke, servereid ja rakendusi, virtualiseerimisi ja väljaspool asuvaid ressursse.
 3. NetCrunchi jälgimiskomplekt (TASUTA prooviversioon) Terviklik võrgu jälgimisplatvorm, mis sisaldab liikluse analüüsi, logide haldamist, serveri jälgimist ja rakenduste jälgimist.
 4. Saidi24x7 võrgu jälgimine pilvest (TASUTA prooviversioon) Pilves saadaval kombineeritud IT-infrastruktuur, rakendused ja kasutaja käitumise jälgimise teenus.
 5. Atera (TASUTA katsetus) Pilvepõhine RMM-süsteem sisaldab suurt hulka monitori – serverit, seadet ja rakendust -, mis sobib kõigile suurusega ettevõtetele.
 6. ManageEngine OpManager (TASUTA prooviversioon) SNMP-põhine seiresüsteem, mis hõlmab kohtvõrke, virtualiseerimisi, WAN-e ja pilvepõhiseid servereid.
 7. SolarWinds Flow tööriistakimp (TASUTA tööriistade komplekt) Komplekt kolmest tasuta tööriistast, mis aitavad teil Cisco ruuterite kaudu võrgu läbilaskevõimet testida.

Meie 26 lemmikvõrgu jälgimisriista

Viimase paari aasta jooksul on võrkude seirevahendid olnud pidevas arengus. Pakkujad küllastavad turu kvaliteetsete Windowsi ja Linuxi võrguseireriistadega. Administraatoritele on see hea uudis, kuna nende jaoks on pidev nõudlus tööriistade järele võrgu skaneerimine, SNMP integreerimine, ja võrgu jälgimine kombineeritud. Praegu on kümneid kõrgetasemelisi tööriistu, mis pakuvad teie reaalajas võrgu jaotust reaalajas.

Võrgu seirevahendid on olulised mitmel põhjusel. Jälgimisriist pakub teile reaalajas ülevaate teie teenuse olekust ja infrastruktuuri tervisest. Enamasti kasutatakse neid süsteeme halva toimimise tunnuste tuvastamiseks ettevõttesiseses võrgus.

1. SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor (TASUTA prooviversioon)

SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor

Esmalt meie nimekirjas SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor. SolarWinds Network Performance Monitor on tipptasemel võrgu jälgimise tööriist, mis võimaldab teil jälgida oma võrguelemente SNMP ja tsentraliseeritud armatuurlaua abil. Olenemata sellest, kas kasutate traadita või traadiga võrku, võite halva toimivuse märkide jälgimiseks kasutada funktsiooni Network Performance Monitor.

Funktsioonid lühidalt

 • Seadmete automaattuvastus kogu võrgus
 • Kohandatavad hoiatused päästikutega
 • Visualiseerimisfunktsioonid, nagu näiteks diagrammid, graafikud ja kaardid
 • Intelligentsed kaardid võrguinfrastruktuurilt
 • NetPathi kriitilise tee visualiseerimine
 • Koostage võrgukeskkondade soojuskaardid

Algusest peale on seda SolarWindsi toodet äärmiselt lihtne kasutada. Võrgu jõudlusmonitor käitab automaattuvastuse funktsiooni mis otsib teie võrgu seadmed käsitsi ja kaardistab need teie süsteemiga. See välistab vajaduse kulutada aega võrguseadmete keskkonsooli ühendamiseks käsitsi.

Nagu ülaltoodud pildilt näete, pakub SolarWinds teile mitmekesist valikut visuaalsed elemendid, nagu näiteks diagrammid, kaardid, ja hoiatused et saaksite oma võrgu jõudlust lühidalt lugeda. Näiteks Probleemidega sõlmed aken toob esile kõik võrguelemendid, millel on jõudlusprobleeme. Samamoodi Rakendus Terviseülevaate jaotis võimaldab teil vaadata rakenduse üldist tervist kogu oma võrgus.

SolarWindsi minimalistlik, kuid terviklik disain on platvormi üks suurimaid müügiargumente. Kuid see pole veel kõik, mida see programm pakub. Saate ka luua kohandatud teated võrgu rikke ilmumisest teatamiseks. Vajadusel saate oma hoiatused eraldada konkreetsetele töötajatele. See on kasulik olukordades, kus peate reageerimisülesanded meeskonna vahel delegeerima.

Plussid:

 • Äärmiselt lihtne kasutada koos intuitiivse liidese disainiga
 • Valutu konfiguratsioon paljude automatiseeritud võimalustega
 • Kõrgetasemeline kohandamine, sealhulgas kohandatud teated
 • Arukad kaardid ja soojuskaardid pakuvad mitmesuguseid võrguväljavaateid
 • Võimalus kasutada skripte automaatseks probleemide lahendamiseks

Miinused:

 • Pilveteenuste jälgimise piiratud võimalused

Üldine SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor on meie loendi tipus, kuna see pakub täiuslikku segu kasutusmugavusest ja kõik-ühes võrgu jälgimisest. Automaattuvastuse funktsioon ja kõrgetasemeline visualiseerimine on kaks eristusfunktsiooni. Võrgu jõudluse monitor on saadaval alates 2895 dollarist. Samuti on olemas a 30-päevane tasuta prooviversioon, mille saab alla laadida siit.

TOIMETAJA VALIK

SolarWinds NPM on palju enamat kui lihtsalt skanner, mis on oluline, kuna enamik turbeprobleeme ilmneb konfiguratsioonide muutmisel. See pakub kindlat haavatavuse kontrollimist ja täpsemaid võimalusi konfiguratsioonipoliitikate ja neist tulenevate probleemide loomiseks ja jälgimiseks. Võimalus skriptide abil probleeme automaatselt lahendada tähendab, et see on ülimalt efektiivne nii probleemide tuvastamisel kui ka nende lahendamisel abistamisel.

Lae alla: 30-päevane TASUTA prooviversioon saidilt SolarWinds.com

Ametlik sait: https://www.solarwinds.com/network-performance-monitor/

OS: Windows Server

2. Paessler PRTG võrgumonitor (TASUTA prooviversioon)

Paessleri PRTGPRESS-i võrgumonitor Paesslerilt on veel üks toode, mis pakub suurepärast komplekti võrguseire funktsioone. PRTG kasutab võrguseadmete jälgimiseks SNMP-d, pakettide nuusutamist ja WMI-d. Üks esimesi asju, mida te PRTG-ga seoses märkate, on see, et teie võrgus toimuva jälgimine võib olla keeruline. Ehkki see pole nii selge kui OpManageri toode, on sellel piisavalt sügavust, et anda teile selge pilt, kui jääte esialgsest kohmakusest kaugemale ja saate sellega tuttavaks.

PRTG on valik, mida on lihtne juurutada. Nagu teistel tipptasemel võrgu jõudluse jälgimise toodetel, on ka PRTG-l oma automaattuvastuse funktsioon. See toimib võrgukaardistajana ja tunneb ära võrguelemente, ilma et peaksite neid käsitsi konfigureerima. Automaattuvastus võimaldab teil liikudes maapinnale lüüa ja vähendab käsitsitöö tohutut osa. Kui olete PRTG-rakenduse kaudu laua- või mobiilseadmest juurutanud, võite oma võrgu jälgimist alustada.

PRTG kaardid on platvormide ainulaadne visualiseerimise pakkumine. Nüüd on kaartide kasutamiseks palju võimalusi. Lihtsaim on luua võrgukaart, mis tähistab kõiki teie võrgus olevaid seadmeid. Kuid saate seda kohandada nii, et need näitaksid ainult kohaliku infrastruktuuri kõige kriitilisemaid andureid. Mis selle funktsiooni juures tõesti suurepärane on, saate luua automaatse kaardi pööramise. See võimaldab teil kuvatavaid kaarte automaatselt muuta 10, 30, 60 sekundist 10 minutiks.

Ehkki kasutajaliidesega on vaja pisut harjuda, on see toode, mis sobib suurepäraselt neile, kellele on võrguseire maailm uus. Kaasas õppekõver, kuid automaatne avastamine, hoiatused, ja visuaalsed ekraanid muuta see turul üheks paremaks platvormiks. PRTG jaoks on saadaval palju hinnakujundusvõimalusi alates versioonist, mis töötab kuni 100 monitoril kuni XL5-ni 1400 dollari (1052 naela) eest. Parim hinna ja kvaliteedi suhe on tõenäoliselt XL1 pakett, mis pakub teile piiramatuid andureid 13 436 dollari (10 101 naela) eest. Samuti on saadaval 30-päevane tasuta prooviversioon laadige alla siit. Kuni 100 anduri jaoks on PRTG tasuta. Veebipõhise liidese kaudu saate pilve kaudu juurde pääseda ka PRTG tarkvara versioonina teenusele.

Paesslerilt PRTG-võrgumonitor. Laadige alla 30-päevane TASUTA prooviversioon

3. NetCrunch (TASUTA PROJEKT)

Adrem Software toodab NetCrunchi platvormi ja pakub sellel põhinevaid süsteemijälgimispakettide nelja taset – NetCrunch Monitoring Suite on neist tööriistakomplektidest kõrgeim. Standardset NetCrunchi paketti nimetatakse NetMPrunchiks SNMP-de jaoks. Selleks kasutatakse Lihtne võrguhaldusprotokoll ruuterite, lülitite ja tulemüüride tegevuse jälgimiseks. Tööriist sisaldab häirete käsitlemist, lülituspordi kaardistamist ja rakenduste jälgimist.

Põhipaketi lisamiseks saate maksta lisamoodulite eest või valida kõrgemate komplektide eest, mis sisaldavad lisafunktsioone. Üks samm ülespoole NetCrunchi SNMP-de jaoks on NetCrunchi jõudlusmonitor. Sellel on kõik NetCrunch SNMP põhiteenuse plussid serverite ja rakenduste jälgimine ja logihaldus. See teenus on võimeline jälgima kaugressursse, näiteks pilvepõhiseid servereid, ning see on ka hea valik, kui rakendate oma võrgus virtualiseerimise.

Järgmine tase on NetCrunch võrguinfrastruktuuri jaoks. See pakett sisaldab põhipaketi pluss SNMP jälgimisfunktsioone võrgu topoloogia kaardistamine ja liiklusvoogude analüüs. See ei sisalda NetCrunch Performance Monitori serveri ja rakenduste jälgimise ega logihaldusfunktsioone, kuid saate selle mooduli osta lisana.

Teise võimalusena võite valida NetCrunch Monitoring Suite’i, mis sisaldab kõiki NetCrunchi mooduleid. Saate serveri- ja rakendusmonitori, topoloogia kaardistaja, logihalduri ja liikluse analüüsi funktsioonid, mis on saadaval teistes NetCrunchi kimpides. See pakett sisaldab ka riist- ja tarkvarainventeerimisfunktsioonid Windowsi jaoks mis hõlmab plaastrihaldusfunktsioone ja Windowsi teenuste utiliitide jälgimist. Seirekomplekti kuulub ka Konfiguratsiooni juhtimine ja poliitikapõhised tegevused mis aitab automatiseerida paljusid teie süsteemihaldusülesandeid.

Uusima versiooniga 10.6 on saadaval uus ja täiustatud kaugsond. See on võimeline jälgima üle 70 võrguteenuse, sealhulgas SNMP ja HTTP. Uus Remote Probe on ka võimeline jälgima kõiki NetCrunchi andureid nagu WMI, SQL ja palju muud.

Sond toetab automaatset võrguteenuse tuvastamist. Iga uue sõlme lisamise korral avastab sond teenused automaatselt ja hakkab seda jälgima. Lisaks saate nüüd sondi kaugsõlmele märguanded seada ja teate saada, kui sondi ühendus on katkenud.

Hindame seda komplekti kõrgelt, kuna see on välkkiire ja kõigi selle süsteemimonitoride moodulitega on saadaval 30-päevane tasuta prooviversioon.

NetCrunchDownload 30-päevane TASUTA prooviversioon

4. Saidi24x7 võrgu jälgimine pilvest (TASUTA prooviversioon)

Saidi24x7

Pilvepõhise võrgu jälgimisriist Site24x7 mis hõlmab IT-infrastruktuuri, rakendusi ja kasutajate käitumist. Tööriista võrguseiresektsioon suudab automaatselt tuvastada kõik võrguga ühendatud seadmed. Site24x7 kompileerib varude inventuur selle otsingu tulemuste põhjal ja siis koostab võrgu topoloogiakaardid automaatselt. Kõiki varusid ja kaarte värskendatakse automaatselt, kui seadmed lisatakse, teisaldatakse või eemaldatakse.

Saidi24x7 automaatse avastamise funktsiooni juhib Lihtne võrguhaldusprotokoll (SNMP). See süsteem on sisse ehitatud kõigisse võrguseadmetesse. Vaja on vaid SNMP haldurit, et taotleda olekuteavet agenditarkvaralt, mille tootjad laadivad igale lülitile ja ruuterile. Site24x7 täidab seda SNMP haldurit.

SNMP sisaldab protseduuri, mis võimaldab seadmeagentidel saata haldurile teatise, kui see avastab jälgitavas seadmes kriitilise seisundi. See teade teisendatakse a-ks hoiatus või valvel saidi Site24x7 armatuurlaua kaudu, sõltuvalt agendi teates märgitud raskusastmest.

Site24x7 jälgib lüliteid, ruutereid, tulemüüriseadmeid, toiteallikaid, koormusbilanssereid, traadita võrke, pilveteenuseid ja WAN-ühendusi. See ei ole ribalaiusega liikluse jälgija. Monitor keskendub ühendatud riistvarale. Site24x7 paketi laiem vaade näitab, et süsteem jälgib ka muud riistvara, näiteks lõpp-punktid ja serverid. Samuti jälgib see rakenduste toimimist. Kasutaja käitumismoodul pakett on eriti kasulik ettevõtetele, kes haldavad veebisaite. See sisaldab reaalne kasutajate jälgimine analüüsida tüüpilisi ostjareise ja ka sünteetilise veebitehingute jälgimine, mis simuleerib juurdepääsu veebisaidile.

Site24x7 on saadaval tasuta. Teenuse tasuta versioon on piiratud viie veebisaidi või serveri jälgimisega. Teenust on neli tasulist väljaannet. Igaüks neist on kohandatud erinevatele ettevõtte vajadustele. Kõik saidi24x7 tasulised versioonid on saadaval saidil 30-päevane tasuta prooviversioon.

Site24x7 Network MonitoringStart 30-päevane TASUTA prooviversioon

5. Atera (TASUTA katsetus)

Atera on võrgumonitor mõeldud hallatavate teenusepakkujate (MSP) kasutamiseks. Tegelikult on sellel süsteemil mitmesuguseid monitore, sealhulgas serveri- ja rakendusmonitorid. See platvorm pakub kogu tarkvara, mida MSP tehnikute meeskond vajab võrgu edukaks juhtimiseks. See hõlmab nii hooldustoiminguid kui ka lihtsalt passiivset jälgimist.

Võrgimonitor on osa utiliitide paketist, mida nimetatakse a kaugseire ja juhtimine (RMM) süsteem. Selle teenuse põhiosa on see, et tehnikute jälgimisrühm ei asu jälgitava võrguga samas kohas. Võimalus süsteemi kaugjälgida on väga vabastav, kuna see tähendab ka seda, et jälgimistarkvara töötav server ei pea olema samas hoones, kus seda kasutav tehnik töötab..

Tarkvara Atera on pilve kaudu pakutav teenus. Selle platvormi käitamiseks ei pea te oma serverit hooldama. Kliendisait vajab aga sellele installitud agente. MSP tehnikud pääsevad süsteemi konsooli kaudu tavaline veebibrauser. On olemas ka mobiilirakendus mis võimaldab süsteemi administraatoritel jälgida jälgitava võrgu olekut ükskõik kust.

Võimalus süsteemist ükskõik millisest seadmest sisse logida on väga oluline, kuna Atera sisaldab kõrget automatiseerimist. Teenus jälgib kliendi võrku ja nõuab inimese tähelepanu vaid siis, kui ilmneb probleem. Nendel juhtudel, Atera genereerib hoiatuse ja saavad need mobiilirakenduse kaudu tehnikule välja saata.

Atera võrguseire teenus põhineb Lihtne võrguhaldusprotokoll (SNMP). See metoodika hõlmab seadmeagentide loodud hoiatusi. See pakub ka mehhanismi võrgu avastamiseks ja võimalust seadmete varusid automaatselt koostada.

Atera teenus on saadaval kolmes paketis: Pro, Kasv, ja Jõudu. Süsteemi eest tasutakse tellimisega iga tehniku ​​kohta kuus. Võite maksta igal aastal, mis töötab odavamalt. Atera on saadaval saidil 30-päevane tasuta prooviversioon.

AteraStart 30-päevane TASUTA prooviversioon

6. ManageEngine OpManager (TASUTA prooviversioon)

ManageEngine OpManager

ManageEngine OpManager on selles nimekirjas üks tuntumaid võrguseireriistu. See libedalt kujundatud võrgu jälgimise lahendus on hästi välja töötatud eesmärgiga aidata võrguadministraatoritel suunata halva jõudluse suures võrgus. Armatuurlauda värskendatakse reaalajas ja see pakub kasutajale graafikuid, mis näitavad seadmete kättesaadavust, kasutamist ja ühenduvust kogu võrgus.

OpManageri visualiseerimine on üks selle suurimaid eeliseid. Armatuurlaua kaudu saate vaadata, valida numbreid, graafikuid, diagramme ja värvikoodiga saadavust. On vähe tööriistu, mis pakuvad ülalt alla vaatenurka samal tasemel kui ManageEngine’i OpManager. Kui nendest funktsioonidest ei piisa võrgu täieliku perspektiivi arendamiseks, saate luua ka kohandatud aruandeid. See on eriti kasulik, kui peate leiu edastama teisele töötajale.

Kohandamine on asetatud OpManageri funktsionaalsuse keskmesse. Kasutaja konfigureeritavad teatised on selle üldise disaini osa. Näiteks saate seada CPU kasutamise läve ja juhendada OpManagerit teid teavitama, kui see jõuab teatud tasemeni. Samuti on teil võimalus edastada võtmesõnumeid, näiteks Syslogi andmeid.

mastaapsus ManageEngine’i OpManageri versioon on selline, et see tööriist on sobib kasutamiseks mis tahes organisatsioonis alates VKEdest kuni suuremate ettevõteteni. OpManageril on 3 erinevat väljaannet, nimelt Standard, Professional ja Enterprise. Standardväljaanne algab 10 seadme puhul 245 dollarist, Professional väljaanne algab 345 dollarist 10 seadme kohta ja Enterprise väljaanne algab 11545 dollarist 250 seadme kohta. Saadaval on ka tasuta versioon, mis suudab jälgida kuni 3 seadet, toetades VMware, Hyper-V ja Xen servereid. Tasuta versiooni saab alla laadida siit.

OpManager alates ManageEngineDownload TASUTA prooviversioon

7. SolarWinds Flow tööriistakimp (TASUTA tööriistade komplekt)

SolarWinds NetFlow tööriistakomplekt

Voolutööriistade kimp on veel üks SolarWindsi toode. Selle paketi üheks suurepäraseks atribuudiks on see, et seda on täiesti tasuta kasutada. See pole prooviversioon, kuna pakk on püsivalt tasuta. Paketi funktsioonid ei sisalda graafilisi andmeid, mida tavaliselt SolarWindsi tootest oodata võiksite. Selle asemel saate kolm väga lihtsat liidest, millest igaüks käivitab spetsiaalse protsessi. Pakendi sees on järgmised tööriistad:

 • NetFlow konfiguraator
 • NetFlow replikaator
 • NetFlow generaator

Tööriistakomplekti eesmärk on kasutada kõigisse sisseehitatud süsteemi NetFlow Cisco ruuterid. Te ei saa Cisco kommutaatoritelt NetFlowi sõnumeid, kuna andmeanalüüsi süsteem kogub ja uurib IP-päiseid – mis on seotud ruuteri funktsioonidega.

NetFlow on andmeliikluse analüüsisüsteem, mille lõi Cisco Systems. Sellest käskluse keelest on mitu versiooni ja teenuse Flow Tool Bundle utiliidid töötavad koos NetFlow v5.

NetFlow konfiguraator on Cisco ruuterite lihtne liides, mis võimaldab teil seadistada NetFlowi sõnumside ja hankida andmed kogujale. See utiliit säästab teid vaevast, kui peate igasse ruuterisse sisse logima ja juhtimisliidese menüüs liikuma.

NetFlow replikaator on võrgu testimismoodul. See ringleb NetFlowi pakette teie võrgus konkreetsesse sihtkohta. Selle abil saate kontrollida oma võrgu infrastruktuuri võimekust konkreetse liikluse mahu käsitlemiseks.

NetFlow generaator on veel üks testimisriist, mis võimaldab teil oma olemasoleval suurenenud liikluse stsenaariume testida. Tööriist genereerib võltspakette, et uurida teenuste, näiteks laadimisbilansside, tulemüüride ja võrgu jõudluse jälgimise hoiatuste võimalusi.

Voolutööriistade komplekt on kasulik analüüsiutiliit, mis kasutab teie ruuterite olemasolevaid NetFlowi võimalusi – ja see on saadaval kui tasuta allalaadimine.

SolarWinds Flow Tool BundleLaadige alla 100% TASUTA tööriistakomplekt

8. Zabbix

Zabbix

Võrgu jälgimise osas on avatud lähtekoodiga tarkvara sageli puudus ja see jääb vahele, kuid Zabbix on toode, mis saab selle kohe kasutuselevõtust alates. Alates graafilise kasutajaliidese käivitamisest on silmatorkav, kui puhas on programmi disain. Ka GUI analüütiliste võimete sügavusel on piisavalt stiili, mis vastaks selle stiilile. Veebibrauserile pääsete juurde enamikes suuremates veebibrauserites, näiteks Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox ja Google Chrome. Tööriist integreerub ka muude tootjate rakendustega, näiteks Slack, WordPress ja OpenVPN.

Zabbix kasutab teie võrgu jälgimiseks SNMP ja IMPI kombinatsiooni. Praktikas võite Zabbixi kasutada selleks jälgida oma võrgu ribalaiust, seadme kasutamine protsessori / mälu järgi, võrgu tervis, ja konfiguratsiooni muudatused. Kohandamine on valdkond, milles Zabbix toimib eriti hästi. Seal on kasutaja seadistatud teatised, mida saab saata e-posti või SMS-i teel. Skripte saate ka kogu võrgu seadmetes eemalt käivitada. See on kasulik kiireks tegutsemiseks olukorras, kus teenusel on probleeme toimivusega.

Kui Zabbix tuvastab teie võrgu probleemi, tõuseb sõnumite aknasse teade. See kirjeldab üksikasjalikult kõike, millega tuleb tegeleda. Zabbixil on ka lai mallide valik mida saate kasutada populaarsete seadmete jälgimiseks. Mallid ulatuvad sellistest ettevõtetest nagu Intel, Netgear, Dell ja Cisco kuni Huawei ja Nokia Networks seadmeteni. Iga mall sisaldab vaikerakendusi, päästikuid, graafikuid ja stsenaariume, mis on seotud kõnealuse müüja seadmega.

Üldiselt on Zabbix kindel võrgu jõudlusmonitor keskmistele ja suurtele organisatsioonidele. Zabbix on tasuta saadaval ja sellele saab juurde pääseda veebiliidesena või alla laadida CentOS, Debian, Oracle Linux, Ubuntu ja Red Hat Enterprise Linux jaoks. Kui olete huvitatud Zabbixi allalaadimisest, pääsete siin alla tarkvara linkimise lingile.

9. Vaatluskeskus

Observium

Observium on võrguseire lahendus, mis on suunatud igas suuruses organisatsioonidele võrgu jõudluse jälgimiseks. Observiumi saidil on uhke muljetavaldav hulk ettevõtteid, kes on selle projekti omaks võtnud, nimed nagu Yahoo, Twitch ja Spotify, vaid mõned neist, kes seda toodet kasutavad. Võrgukontrolli tarkvara pakkujana on Observium valinud võrguühenduse teabe kogumiseks põhiprotokollina SNMP, ehkki see kasutab ka LLDP, CDP, FDP ja EDP.

Kõiki SNMP-protokolli kasutavaid platvorme saab tuvastada automaatse tuvastamise funktsiooni kaudu. See otsib automaatselt seadmeid kogu teie võrgus ja tõmbab teabe neilt otse teie konsooli. Selle teabe saab seejärel graafiks lähemal uurimisel. Enamik teie jälgimisest toimub ülevaatelehel. Siin saate vaadata kõiki võrgus olevaid seadmeid koos nende olekuga.

Observium kohtub ka ühe meie peamise eristajaga lävehoiatuste kujul. Läveteated võimaldavad kasutajal seadmeid jälgida ja teateid saada, kui teatud kriteeriumid, näiteks kehv reageerimisaeg, on täidetud. Näiteks kui teie mälu langeb alla 70%, saate sellekohase teatise. Teateid saab ka siis, kui mõni teenus langeb. See vähendab suure võrgu jälgimise käsitsikoormust.

Observium toetab selliseid operatsioonisüsteeme nagu Windows, Linux, Dell, HP ja Cisco. Observium on saadaval kahes versioonis; Seltskondlik ja professionaalne. Kogukonna versiooni saab tasuta alla laadida ja sisaldab automaattuvastust, võrgu kaardistamine, ja automaatne seadme tuvastamine. Kui aga vajate selliseid funktsioone nagu läviteated ja RESTful API, peate aastas maksma 266 dollarit (200 naela). Hinnakujundusvõimaluste täielik loetelu on siin.

10. Icinga

Icinga

Icinga 2 on veel üks suhteliselt tuntud võrguseire tarkvara toode. Icinga kasutab SNMP-d ja otsest seiret, et koguda kasutusandmeid iga võrgus aktiivse seadme kohta. Enamik protsesse viiakse läbi RESTful API. REST API annab kasutajale õiguse värskendada oma konfiguratsioone ja vaadata teavet olemasolevate probleemide kohta. Kogu kasutajaliides on turvatud SSL-iga. Seda toodet kasutavad mitmed suured organisatsioonid. Nimesid nagu Audi, Adobe ja Vodafone on Icingat varem kasutatud.

Avatud lähtekoodiga platvormi puhul on Icinga kasutajaliides suhteliselt puhas. Üks asi, mis eristab Icingat teistest toodetest, on aga tema pistikprogrammide kasutamine. Icinga pakub teile tuhandeid pistikprogramme mitmesuguste jälgimistoimingute läbiviimiseks. Seal on unikaalsed pistikprogrammid, mis töötavad nii Windowsi kui ka Linuxi jaoks. Kui te ei leia otsitavat, saate ka oma pistikprogrammi nullist üles ehitada. Pistikprogrammid on suurepärane lisa, mis aitab laiendada toote põhifunktsioone.

Ka sellel programmil on oma hoiatussüsteem, mis teavitab kasutajat võrgu või sündmuse toimumisest testi või SMS-i abil. Tulemuseks on see, et olete oma võrgukeskkonna käeulatuses ka siis, kui te ei jälgi seda otse oma töölaualt. Samuti on võimalus hoiatusteateid segmentida ja konkreetsetele kasutajatele otse saata. Segmenteeritud teated on funktsioon, mis osutub kasulikuks suurematele organisatsioonidele.

Icinga kehastab kõiki peamisi eristajaid, mida võiksite tootevaliku tipptasemel oodata. Icinga suurim müügiargument on see, et see on tasuta. Hinnake ärge laske end petta, sest sellel platvormil on volitused konkureerida kõigi teiste selle loendi platvormidega. Kui leiate REST API kompleksi, on olemas suur veebipõhine kasutusjuhend, mis aitab teil Icinga kasutamist. Icinga 2 saab alla laadida siit.

11. Spiceworks Network Monitor

Spiceworks Network Monitor

Spiceworks Network Monitor on välja töötanud nime enda jaoks, mis on üks populaarsemaid tasuta võrguseireriistu. See võrguseire tarkvara genereerib SNMP abil reaalajas andmeid. Installimine on uute kasutajate jaoks uskumatult lihtne. Seal on paigaldaja, kes viib teid läbi oma platvormi seadistamise esmase protsessi. Kui olete seadistuse lõpetanud, pakutakse teile otsetee, mis lingib veebipõhise liidese GUI-le. Sel hetkel peab kasutaja reaalajas jälgimise alustamiseks sisse logima.

Network Monitor säilitab väga selge kujunduse. Seal on peamine armatuurlaud, kus saate oma kasutusandmeid vaadata. Armatuurlauda saab kohandada vastavalt teie vajadustele. Network Monitor toetab a mitmesuguseid värvikoodiga graafikud et saaksite oma andmeid kuvada hõlpsasti mõistetavas vormingus. Kõigi oma põhiseadmete avaekraanilt jälgimiseks on piisavalt ribalaiust.

Kasutaja konfigureeritud hoiatused on veel üks omadus, mille Spiceworks meeskond selle toote sisse on manustanud. Kasutaja saab seada häireparameetrid nii, et neid teatatakse e-posti või SMS-iga, kui teatud kriteeriumid on täidetud. Samuti on võimalus seadistada kohandatud häirete künnised üksikutele seadmetele. Sellegipoolest ei saa te luua kohandatud märguandeid, et tuua esile teatud tõrkeolukorrad, näiteks kehvad reageerimisajad.

Network Monitori peamine piirang on see sellel on kuulutused. Lisaks on see kindel valik igas suuruses organisatsioonidele. SpiceWorks Network Monitor ühildub kõigi Windowsi versioonidega. Tarkvara kasutamise alustamiseks peate selle oma seadmesse alla laadima. Kui olete millegi külge jäänud, on abiks aktiivne kasutajaskond. SpiceWorks Network Monitori saab selle lingi kaudu tasuta alla laadida.

12. Täiustatud IP-skanner

Täiustatud IP-skanner

Üle 30 miljoni kasutajaga kogu maailmas, Täiustatud IP-skanner on selles loendis üks laialdasemalt kasutatavaid võrguseirevahendeid, mis keskendub IP-aadresside kasutamisele. Täpsem IP-skanner on olnud mõeldud LAN-keskkondade analüüsimiseks ja võimaldab teil oma võrguseadmeid jälgida ühest klaasist. Selle tööriista populaarseks muutmiseks on palju asju, sealhulgas MAC-aadresside tuvastamine ja võimalus arvuteid kaugjuhtimisega sisse ja välja lülitada.

Täiustatud IP-skanneri peamine apellatsioonkaebus on see, et see on äärmiselt kiire ja kerge. See saab skannida kõiki teie võrgu IP-aadresse a-le kasutaja määratletud vahemik. Võrguseadmed tuvastatakse automaatselt ja näete, kas need on praegu aktiivsed või mitte. Samuti saate oma lemmikseadmeid salvestada, et saaksite neid eraldi skannida. IP-skanner sobib seega organisatsioonidele, kes otsivad võrguskannerit.

Üldist täiustatud IP-skannerit pole keeruline kasutada. Kui te ei soovi, ei pea te määratlema IP-aadresside vahemikku. Skaneerimise alustamiseks peate tegema ainult klõpsu Skaneerimine. Seejärel hakkab programm teie võrguseadmeid analüüsima ja teile aru andma. Kui soovite üksiku seadme kohta lisateavet vaadata, saate sellel paremklõpsake. Platvormi lahja lähenemisviis on üks põhjusi, miks sellest on saanud võrguadministraatorite juhendmaterjal.

Kahtlemata on kasutajaliides üks täiustatud IP-skannerite peamisi piiranguid. Seda on lihtne kasutada, kuid sellel puudub kaasaegne kasutajaliides. Samuti ei luba see teil luua graafikuid ega muid visuaalseid komponente. Õnneks, saate skannimistulemused eksportida CSV-vormingusse edasiseks analüüsiks, kuid see ei kompenseeri visuaalsuse puudumist.

Vaatamata oma piirangutele on Advanced IP Scanneril enam kui piisavalt, et pöörduda kõrgel tasemel ettevõtluskeskkonnas töötavate administraatorite poole. See tööriist on ideaalne võrgu skaneerimise lahendus. Koogi jäätumine on see, et see on täiesti tasuta. Täpsema IP-skanneri saab sellelt lingilt alla laadida siit.

13. Loogikamonitor

Loogikamonitor

Loogikamonitor on suurepärane SaaS-toode alates hetkest, kui hakkate seda kasutama. See SaaS-tööriist tuvastab võrgus olevad seadmed automaatselt ja hakkab teavet koguma. Kasutusmugavus on midagi, mille Logic Monitori taga olev meeskond on manustanud kogu platvormi. Kasutaja abistamiseks ning võrguühenduse jälgimise ja häirete automatiseerimiseks on üle 1000 loogikamooduli. See toode ühildub paljude pilve- ja hübriidinfrastruktuuride tehnoloogiatega. Näiteks saate ühe tsentraliseeritud kasutajaliidese abil jälgida Azure’i, AWS-i, servereid, rakendusi ja veebisaite.

Visuaalsuse osas on Logic Monitoril palju pakkuda. Sa saad edastage oma võrgu andmed ja kuvage need värvikoodidega graafikutesse. Samuti saate ühe graafiku kaudu vaadata mitut seadet, vaadates võrdlusvaates loogikat. Peamine armatuurlaud näitab ka teie üldist infrastruktuuri seisundit ja toimivust.

Logicu üks eriti huvitav omadus on see sisseehitatud prognoosimine, mis näitab teie tulevasi kasutusvajadusi. Näiteks ülal asuva pildi vasakus alanurgas on graafik, mis näitab ketta kasutamise prognoosi ja näitab kasutajale, kui palju ketta kasutamist nad tulevikus võivad oodata. See on suurepärane suutlikkuse pikaajalise planeerimise rakendamiseks.

Logic Monitori, Starter, Pro ja Enterprise versiooni jaoks on saadaval mitu hinnakujundusvõimalust. Stardiversioon sisaldab armatuurlaudu, hoiatusi ja aruandlust koos 3-kuulise andmete säilitamise, 3-kuulise hoiatuste ajaloo säilitamise ja 10 teenuse veebiteenuste kontrollimisega. Ettevõtte versioonil on kõik need funktsioonid koos andmete säilitamisega 2 aastat, veebiteenuste kontrollimisega 300 teenuse jaoks, 2-aastase hoiatuste ajaloo säilitamise ja 24 × 7 toega. Nende litsentside hindade nägemiseks peate küsima pakkumist. Samuti on olemas 14-päevane tasuta prooviversioon.

14. EventSentry

EventSentry

EventSentry on toode, mis on viimastel aastatel koguda veojõudu ja seda mõjuval põhjusel. See toode pakub täielikku komplekti, mille kaudu saate jälgida kogu teie võrgukeskkonda alates sõlmedest kuni seadmete ja serveriteni. kasutajaliides on täielikult kohandatav ja saate isegi luua mitu armatuurlauda dikteerida oma seirekeskkonda.

Kasutuselevõtu osas on EventSentry piiratud Windowsi seadmetega. Siiski võite umbes poole tunniga valmis olla ja joosta. Ehkki peate mõne konfiguratsiooni lõpule viima, ei piisa sellest, et EventSentry ebamugavaks muuta. Nüüd lubab ka EventSentry uus versioon vaadata NetFlow andmeid ja mõõta ribalaiuse kasutamist. See on kasulik, et teha kindlaks, kui hästi vastab teie ühendus tehnilise infrastruktuuri nõudmistele.

Kõiki teie võrguandmeid saab teisendada visuaalseteks kuvadeks, näiteks diagrammideks ja graafikuteks, ning saate isegi võrguliikluse kaardistada geograafilises asukohas. Nagu teisedki juhtivad turu konkurendid, on ka need visuaalsed ekraanid ja graafikud võimaldavad teil tuvastada aktiivse võrgutegevuse hetktõmmise põhjal, mitte navigeerimispuul lehvitada.

Suuremaid ettevõtteid toetatakse ajastatud aruandluse abil. See võimaldab teil pärast aruande loomist võtmekasutajatele automaatselt e-kirju saata. See tähendab, et kui viga on märgistatud, võite kohe saata teate oma meeskonna liikmele, et nad saaksid aidata lahendust leida.

EventSentryl on mitu hinnakujundusvõimalust, alates täislitsentsidest kuni võrguseadme litsentside ja NetFlow litsentsideni. Litsentsi täisversiooni saab aga osta alates 85 dollarist aastas (63 naela) Windowsi seadme kohta kuni 4698 dollarini (3525 naela) 100 litsentsi kohta ja 28998 dollarist (21 763 naela) 1000 seadme jaoks. Samuti on saadaval 30-päevane tasuta prooviversioon.

15. Nagios XI

Nagios XI

Nagios XI on võrguseire tarkvara tööriist, mida turustatakse laiale elanikkonnale, kes otsib vähese hooldusega võrgu jälgimislahendust. Nagios XI kasutab veebipõhist kasutajaliidest, mis teeb sellest loendis ühe hõlpsamini ligipääsetava platvormi. Seadistusviisardid viivad teid läbi jälgimiskeskkonna seadistamise ja teenuse kiire haldamise.

Nagios XI visualiseerimine on ulatuslik, hõlmates sektordiagramme ja võrgu jõudlust kajastavaid graafikuid. Eriti huvitav lisand on mahutavuse graafikud. Need graafikud võimaldavad teil kavandada, millal peate tulevikus oma IT-infrastruktuuri tõstma. Suutlikkuse planeerimine on oluline osa pikaajalise tööaja tagamisel ja teie vajaduste kõrval arenedes.

Nagios XI pakub ka ainulaadset funktsiooni kujul juurdepääs mitmele üürnikule. See funktsioon võimaldab mitme kasutaja juurdepääsu, mis segmenteerib võrgu infrastruktuuri, ja võimaldab kasutajatel näha ainult neid seadmeid, mida neil on lubatud vaadata. See funktsioon on eriti kasulik suuremates organisatsioonides, kus paljudel töötajatel on juurdepääs ja vastutus teatud süsteemidega tegelemiseks. Organisatsioonidel, kes otsivad hõlpsasti kasutatavat võrguseirevahendit, oleks soovitatav alla laadida Nagios XI. Nii Nagios Core kui ka Nagios XI saab laiendada kasutajakogukonnast saadavate lisandmoodulitega ja sellesse tööriista saab integreerida pikk nimekiri kolmandate osapoolte rakendusi.

Nagios XI töötab ainult CentOS või Redhat Enterprise Linux. Hinnakujunduse osas saab standardväljaannet osta 1 995 dollari (1 497 naela) eest. Kui soovite kasutada mahtude kavandamist, teavituste juurutamist ja auditeerimise logimist, peate ettevõtte väljaande eest maksma 3495 dollarit (2 632 naela). Samuti on allalaaditav tasuta versioon, mis piirdub 7 sõlme jälgimisega. Selle versiooni saab tasuta alla laadida siit.

16. Kaseya Traverse

Kaseya Traverse

Kaseya Traverse on pilvepõhine võrguseire lahendus, millel on võimalus jälgida hübriidpilvi, privaatpilvi, virtualiseeritud infrastruktuuri ja hajutatud võrguinfrastruktuuri. Traverse kasutab CDP, LLDP, GVRP, EDP, ARP ja LAG võrgus olevate aktiivsete seadmete avastamiseks. Traversplatvorm teostab ka võrgu voogude analüüsi.

Kasutajaliides on loodud selleks, et võimaldada kasutajal lülituda süsteemivaatelt seadmetasandi vaatele. Seadmetaseme vaade aitab kehvale jõudlusele reageerimisel tõrkeotsingu protsessi palju lihtsamaks muuta. Kaseya Traverse toetab Netflow, sFlow, J-Flow ja cFlow võrguühenduse seire protokolle.

Traversil on ka oma ennustav analüüsi funktsioon. Ennustav analüütika kasutab ressursside tulevase hoolduse tagamiseks füüsilise ja pilvepõhise infrastruktuuri ajaloolisi andmeid. See aitab lahendada vähemuste jõudlusprobleeme enne, kui neist probleemiks saab. Pikaajaliselt vähendab see kasutamist.

Traverse pakub ka reaalajas ja ajaloolist aruandlust. Saate luua kohandatud aruandeid toimivuse ja rikete põhjal. Need aruanded võivad olla nii lihtsad või keerulised, kui vajate, alates põhitabelitest kuni keerukate diagrammideni, mis näitavad mitme seadme andmeid.

Kaseya Traverse tasub kaaluda, kui töötate mitmekülgse võrgukeskkonnaga, mis kasutab pilveteenuseid ja virtualiseeritud infrastruktuuri. Kaseya Traverse’i hinna nägemiseks peate täitma vormi ja küsima müügitiimilt pakkumist. Siin on aga saadaval tasuta prooviversioon.

17. Zenoss

Zenoss tuum

Zenoss on selles nimekirjas üks vähemtuntud võrguseirelahendusi. Kuid see, mis Zenossil puudub tuntuse poolest, kompenseerib selle oma tõhusa võrguseire potentsiaaliga. Zenoss pakub ulatuslikku süsteemi jälgimist koos ICMP pingide ja SNMP-ga. Sellel on võime jälgida kõike alates liiklusvoogudest kuni HTTP ja FTP-ni. See on mitmekülgne lähtealus suurema võrgu vaatamiseks.

Saadaval on tasuta avatud lähtekoodiga Zenoss väljaanne. Seda nimetatakse Zenoss Core’iks. Kahjuks on häälestusprotsess tarbetult keeruline – selle installimiseks peate kasutama käsurida. Kui olete kogenud käsuridadega, pole see probleem, kuid kasutajatele, kes eelistavad GUI-sid, on see palju tegemist.

Zenossil on kaks tasulist versiooni, mida on palju lihtsam kasutada. Need on Zenoss pilv, mis on veebimajutatud teenus ja Zenoss ruumides, mis on allalaadimiseks saadaval.

Kõigis Zenoss Core väljaannetes on suurepärane võimalus, mis võimaldab teil luua kasutaja teatisi. Võite saada teateid, kui teie võrgus toimuvad konkreetsed sündmused, kuid see pole veel kõik. Samuti võite seada Zenoss Core’i saatma 2. kasutajale teate, kui esimene kontaktpunkt ei vasta. See sobib ideaalselt suurte organisatsioonide jaoks, kuhu töötajatega on keeruline jõuda, kuna see tagab, et tulemuslikkuse probleemid lahendatakse õigeaegselt.

Üldiselt on Zenossit lihtne kasutada, kuid see tuleb keeruka paigaldusprotseduuri abil maha. Seda leevendab mõnevõrra ulatuslik kasutusdokumentatsioon, kuid see on siiski keerulisem kui võistlus.

Zenoss Core’i saate alla laadida siit. Allalaadimislingile pääsemiseks peate liituma Zenossi kogukonnaga.

18. Datadog

Datadog

Väiksemate ettevõtete jaoks, kelle nõuded pole nii intensiivsed, Datadog on programm, mida on palju pakkuda. Datadog saab kogu teie võrgus toimivuse jälgimist reaalajas ja logiandmeid. Datadogil on ka võimalus jälgida pilveteenuseid nagu Amazon Web Services, Google Cloud ja Microsoft Azure.

Visuaalselt on Datadog üsna hea. Ehkki servade ümber on see pisut karedam kui meie selles loendis olevad populaarsemad tooted, on sellel siiski tugev kasutajaliides. Vaate kohandamiseks saate lohistada elemente, näiteks diagramme ja graafikuid, armatuurlauale. Võrgu toimivuse kontrollimiseks saate vaadata ka selliseid mõõdikuid nagu latentsus ja kasutamine.

Üks meie lemmikfunktsioone oli ühised kommentaarid. Mitu töötajat saavad üksikuid graafikuid kommenteerida, et käivitada tõrkeotsing ja lahendada probleeme reaalajas. See võimaldab teil jõudlusprobleemidele lahenduse leida, ilma et peaksite platvormist maha astuma. Datadogil on ka oma hoiatuste süsteem. Saate seada läviväärtused ja ajateated, nii et teate, millal teie teenus kõige paremini toimib. Saate neid hoiatusi üksikute meeskonnaliikmete jaoks ka Slacki kaudu saata.

Üldiselt pakub Datadog köitvat kasutajakogemust isegi siis, kui tal pole sellise tööriista sugupuu nagu SolarWinds Network Performance Monitor. Saadaval on Datadogi tasuta versioon, mis võimaldab teil jälgida kuni viit masinat. Pro versioon on saadaval hinnaga 15 dollarit (11 naelsterlingit) hostist kuus mis tahes hostide arvu kohta. Ettevõtte versioon on saadaval hinnaga 23 dollarit (17 naela) iga masina kohta, kus on kokku üle 100 masina. Saadaval on ka tasuta prooviversioon.

19. Monitor OP5

OP5 Monitor

OP5 Monitor on avatud lähtekoodiga võrguühenduse jälgimise lahendus, mis suudab olla kursis enamiku teiste selles loendis sisalduvate toodetega. Võrgukeskkonna täpsustamiseks saate hallata oma võrgukeskkonda kohandatud armatuurlaudade kaudu koos unikaalsete graafikute, kaartide ja teatistega..

Üks valdkond, kus OP5 Monitor on eriti tugev, on automatiseerimine. On olemas automatiseeritud sündmuste käitleja, mille saab konfigureerida automaatselt paranemiseks, kui võrgutõrke korral tabatakse seda. See tähendab, et asjakohasele ohule reageerimiseks ei pea te laua taha kleepuma. Enesetervendamisel saab OP5 Monitor vastavalt vajadusele seadme taaskäivitada või konfiguratsiooni muuta.

OP5 Monitoril on ka oma aruandlusfunktsioon. Iga aruanne on täielikult kohandatav ja sellele pääseb juurde armatuurlaua kaudu. Aruanded ulatuvad saadavusaruannetest SLA aruanneteni. See on kasulik nii praktilise kui ka regulatiivse vastavuse seisukohast. Kui vajate selle funktsiooni tuge, on abi saadaval ööpäevaringselt telefoni ja e-posti teel. Tugi on väärtuslik nendel puhkudel, kui te pole kindel, milline on parim viis.

Kahjuks peate hinnapakkumise saamiseks otse OP5-ga ühendust võtma. Kuid ettevõte märgib, et teie pakkumise hind sõltub jälgitavate seadmete arvust. Kui olete huvitatud OP5 Monitori proovisõiduks võtmisest, saate selle alla laadida 30-päevane tasuta prooviperiood. Kui prooviperiood on lõppenud, saate ilma toeta jälgida kuni 20 seadet.

20. Axence nVision

Axence nVision

Vähesed võrguadministraatorid on sellest kuulnud nVision, kuid see platvorm pakub infrastruktuuri järelevalvet viisil, mida on raske ignoreerida. Võrgu jälgimine on midagi, mida see tööriist teeb väga hästi. Võrguelementide kasutamist ja olekut saate jälgida kuni serverkeskkonna niiskuseni. Selle toote infrastruktuuri jälgimise põhjalikkus tähendab, et saate oma platvormi hooldamisel arvestada enamiku teguritega.

nVision kasutab SNMP-d teie ühenduse pinna all toimuva jälgimiseks. see pakub tuge ka syslog-teadete analüüsimiseks. See pakub kasutajale kõike, mida on vaja oma võrguinfrastruktuuri tõhusa jälgimise alustamiseks. Saate oma teavet isegi androidi rakenduse kaudu jälgida.

NVisioni kõige ilmsem piirang on kasutajaliides. Võrreldes enamiku teiste selles loendis sisalduvate toodetega on nVision pisut vananenud. See on pettumus, kui põhitoode on tugev. Üks aspekt, kus nVision selle korvab, on selle vorm ulatuslikud tehnilise toe funktsioonid. Saate luua ja määrata oma meeskonnale teeninduspileteid, millele pääseb juurde teadmistebaasi otsingu kaudu.

Võrgumonitorina on Nvision väga hea. Kuid sellel pole visuaalseid komponente, mis on vajalikud selle loendi toodete kõige paremaks suluks muutmiseks. Sellegipoolest saab see kõigis ettevõtluskeskkondades endiselt väga hästi kasutusele võtta. Kahjuks peate nVisioni hinnasildi saamiseks küsima pakkumist. Siiski on olemas tasuta versioon, mis sisaldab tasuta kuni 10 nVisioni agenti. Selle saate alla laadida siit.

21. Pulseway

Pulseway

Pulseway on nimi, mis libiseb võrguseire maailmas sageli radari all, kuid see platvorm pakub teie võrgus peaaegu täielikku läbipaistvust. Pulseway abil saate oma võrgukasutuse andmeid jälgida reaalajas. Samuti ei pea te oma administraatori seadmesse kinni jääma, kuna saate alla laadida mobiilirakenduse, kus saate jälgida oma võrgu kasutamist liikvel olles.

Üks Pulseway kohta kõige kasulikumaid asju on see, et sellel on integreeritud viirusetõrje ja lõpp-punkti kaitse. See on tohutu, kuna võimaldab teil oma võrku kaitsta väliste ohtude eest ja teostada ka reaalajas jälgimist. See on teretulnud funktsioon, kuna enamik võrguseireriistu võib osutada lähenevatele rünnakutele, kuid ei suuda neid pealetungiga lahendada.

Kuid see pole veel kõik, mida Pulseway turvalisuse tagamiseks pakub, vaid ka integreeritud avariitaaste lahendus. Keskkonsoolilt saate jälgida mitut varunduslahendust. Katastroofide taastamise lahendus suudab kriitilised süsteemid kohapeal vähem kui tunniga taastada. See tähendab, et isegi kui midagi läheb valesti, saate viivitamata varundada ja käivitada ilma põhiandmeid kaotamata.

Kui vajate täiendavate turvameetmetega platvormi, peaks Pulseway olema siis, kui soovite alla laadida Wiresharki, siis vali see number üks. Selle viirusetõrje ja avariitaaste kombinatsioon on selle võrgu jälgimisriista tervitatav lisand. Pulseway tasuta versiooni saab selle lingi kaudu alla laadida siit ja saate jälgida kuni 2 süsteemi. Kui soovite aga ettevõttes Pulseway kasutada, peate ostma meeskonna versiooni 1,38 dollarit (1,04 naela) serveri kohta kuus ja 3,45 dollarit (2,59 naela) ühe serveri kohta kuus..

22. RG süsteem

RG süsteem

Neile, kes otsivad suurepärast veebipõhist GUI-d, RG süsteem on kindlasti platvorm, mida peaksite kaaluma. Ükskõik, kas soovite oma võrku jälgida automaatselt või mobiilseadme kaudu, on RG-süsteem teid katnud. Esmane seadistamine võtab vaid 5 minutit, pärast mida olete valmis alustama kogu võrgu jälgimist. Armatuurlaua ja navigeerimispuu abil on hõlpsalt võimalik leida kõike, mida vajate.

RG-süsteemil on ka automatiseerituse tase, mis on enamiku konkurentide jaoks ületamatu. Saate seada platvormi reageerima automaatselt, kui võrgusündmus on tuvastatud. Seejärel reageerib seade kahjustuste kontrolli juhtimiseks automaatselt. See tähendab, et te ei pea olema võrguküsimustega viivitamatult tegelema, kuna RG-süsteem hoolitseb selle eest teie eest.

Huvitaval kombel on RG süsteemil ka oma varundamis- ja taastamissüsteem. Varundusmoodul võimaldab teil varundada varasemad andmed, nii et te ei kaota seda võrguõnnetuse korral. Varundamisprotsess on kiire ja aitab vähendada seisakuid üldiselt. Keskkonnas, kus aeg on raha, pakub RG süsteem täiendava turvalisuse kihi.

RG System on kaasaegne toode, mis on hõlbustanud kogu oma kasutajaliidest. On-line demo, mis näitab teile täpselt, kuidas see tarkvara töötab ja mida saate selle mitmekesise funktsionaalsusega saavutada. Ehkki see pole võrguseiretoode nii täielik kui SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor, on sellel enam kui piisavalt unikaalseid funktsioone, et oma tooteid hoida. Sellel lingil saate alla laadida 30-päevase tasuta RG-süsteemi prooviversiooni.

23. ThousandEyes

ThousandEyes

Järgmisena meie nimekirjas on ThousandEyes. See on pilvepõhine võrgu jälgimisplatvorm, mis võimaldab teil jälgida oma võrgu üldist jõudlust. See sisaldab üldine järelevalve kuni DDoS-i rünnakute tuvastamiseni ja volitamata kasutajad. ThousandEyes jälgib teie võrku reaalajas jälgides, et oleksite kursis kõige toimuvaga.

Kaasaegne graafika on selle tööriista üks peamisi omadusi. Kõik alates armatuurlaua kujundusest kuni üksikute graafikute ja kuvariteni välja näeb väga lihvitud. See loob elava võrgu jälgimisel väga rahuldava seirekeskkonna. Samuti on olemas kaardivaade, mis võimaldab teil näha võrguelementide füüsilist asukohta.

Kooskõlas teiste tipptasemel toodetega on ThousandEyesil oma hoiatussüsteem. Need on täielikult kohandatav ja kasutaja saab valida parameetreid vastavalt nende vajadustele. Kui nende eelmääratud kriteeriumid on täidetud, saab neile seejärel saata teate, et nad teataksid võrgusündmuse toimumisest. Lisaks saab kasutaja aruannete loomiseks kasutada ka reaalajas võrguandmeid. Neid saab luua nõudmisel või kavandada tulevikus.

Seda platvormi tasub kindlasti kaaluda, kui otsite toodet, mille veebipõhine kasutajaliides on kaasaegne ja hõlpsasti kasutatav. ThousandEyes koostas selle loendi nii kasutajaliidese kui ka võimaluste tõttu. Hinna poolest on ThousandEyes saadaval aastase tellimuse alusel, kuid lisateabe saamiseks peate võtma ühendust müügimeeskonnaga. Kui soovite proovida ThousandEyes, on olemas ka a 15-päevane tasuta prooviperiood.

24. GFI LanGuard

GFI LanGuard

GFI LanGuard on korralikult pakitud võrgu jälgimisriist Windows, millel on kõik põhilised komponendid, mida on vaja teie võrgu infrastruktuuri jälgimiseks. Ükskõik, kas soovite jälgida seadmeid, servereid või mobiilseadmeid, saab see platvorm kõike teha. GFI LanGuard on saadaval Windowsi, Mac OS ja Linuxi jaoks. Kuigi graafiline kasutajaliides pole eriti muljetavaldav, on see piisavalt selge, et saaksite suurt võrku jälgida juba pärast selle kasutuselevõttu..

Oma võrgutegevusi saate vaadata mitmesuguste visuaalsete kuvade kaudu, alates diagrammidest kuni numbrite ja diagrammideni. Näiteks saate seda teha valimiskuval vaadake oma võrgu haavatavuse taset tähistatud värvispektriga rohelisest (madal) kuni punase (kõrge). Samuti saate genereerida seadme oleku ja haavatavuse tabelit. See annab teile põhivõrgud, mis on täieliku läbipaistvuse tagamiseks teie võrgus vajalikud.

Üks GFI LanGuardi silmapaistvamaid funktsioone on plaastrihaldusvõime. Plaastrihaldusega võimaldab LanGuard kasutajal tuvastada ja alla laadida võrgus olevate seadmete jaoks välja antud plaastrid. Plaastrihaldus toetab selliseid rakendusi nagu Adobe Acrobat ja Mozilla Firefox. Plaastrite sellisel viisil haldamine eemaldab vajaduse käsitsi sammu pidada üksikute seadmete plaastritega.

GFI LanGuard on saadaval paljude hinnakujundusvõimalustega. 25–49 sõlme eest maksate 22 dollarit (17 naela) aastas sõlme kohta. Kui vajate rohkem, on 50–249 sõlmepakett saadaval 12 dollari (9,33 naela) kohta sõlme kohta. Lõpuks on teil 250–2999 tellimus hinnaga 8 dollarit (6,67 naela) aastas sõlme kohta. Võite alla laadida ka GFI LanGuard tasuta prooviversiooni.

25. Colasoft Capsa

Colasoft Capsa

Kui rääkida Windowsi vähese hooldusega võrguanalüsaatoritest, on Capsa üks parimaid tooteid turul. Colasoft võtab tagasi Capsa põhialuste lähenemisviisi, mis võimaldab kasutajal hõivata reaalajas võrgupakette ja reageerida ohtudele ettevõtte keskkonnas. See tarkvara toetab üle 300 protokolli, mis on loodud võrguprotokollide analüüsimiseks. Samuti on see võimeline käivitama TCP vooanalüüsi ja tõrkeotsingut, näiteks veebisaidi aeglane reageerimine.

Pahatahtlikele julgeolekuohtudele reageerimise osas osutab Capsa hästi. See tuvastab tunnustamata kasutajad, kes teostavad TCP-pordi skannimist ja muud kahtlast tegevust, mis näitab, et midagi pole õige. Sellel on ka võime DDOS-rünnakuid tuvastada ja muud pahatahtlikud rünnakud teie IP-aadressile. See on kasulik ettevõtluskeskkonnas, kuna aitab pakkuda turvatõket pahatahtlike ründajate vastu.

Capsa kasutajaliides on hõlpsasti selle suurim eelis. Lihtne on sirvida navigeerimispuust ja vaadata oma võrgukasutuse visuaalseid kuva. Võrgukasutuse andmete kuvamiseks saate luua tulpdiagramme ja graafikuid. Suurepärane on see, et te ei pea midagi ette lugema, kui kõike seda otse teie ees.

Üldiselt on see platvorm, mis sobib ettevõtetele, kes otsivad põhilist võrguanalüüsi platvormi. Ehkki sellel pole toote SolarWinds või ManageEngine libisevat kujundust, on sellel olemas kõik võrguliikluse jälgimiseks vajalikud põhialused. Ainsaks puuduseks on see, et hind on teiste konkurentidega võrreldes pisut järsk. Colasoft Capsa Enterprise on saadaval ühe kohaga alalise litsentsi hinnaga 995 dollarit (747 naela). Kui vajate rohkem kohti, on saadaval ka 5-kohaline püsilitsents hinnaga 4 475 dollarit (3 359 naela). Saadaval on ka tasuta prooviversioon.

26. Splunk

Splunk

Veel üks suurepärane lisand meie loendis on võrguseireriist nimega Splunk. Sellel õrnalt nimetatud tootel on olnud maine kui üks parimaid turul olevaid võrgu- ja infrastruktuuriseiretooteid. Splunk pakub algusest peale suurepärast kasutajakogemust. Üks peamisi viise selle saavutamiseks on emakeele kaudu otsingu töötlemise keel (SPL). SPL võimaldab kasutajal otsida teavet kõigi võrguseadmete kohta reaalajas.

SPL võimaldab kasutajal sammu pidada aktiivse võrgukeskkonnaga. Kõiki visuaalseid elemente, graafikuid, diagramme ja kuvasid on äärmiselt lihtne lugeda. Isegi kui teete keerukamaid graafikuid, ei varjata detaile tänu graafilise disaini kvaliteedile.

Splunkil on pardal ka oma masinõppe analüüsi süsteem. See funktsioon kasutab teie võrgu edasise suuna prognoosimiseks sisseehitatud algoritme. Pikas perspektiivis on see kasulik funktsioon, kuna see võimaldab teil mitte ainult oma praeguses võrgukeskkonnas tõrkeotsingut teha, vaid ka oma tuleviku keskkonda paremaks muuta. Selle omadused sarnanevad sellega, et Splunk paistab rahva seast silma.

Laiaulatuslikud funktsioonid koos madala hinnaga punktiga muudavad selle suurepärase võrguseirelahenduseks igas suuruses ettevõttes. Splunki jaoks on saadaval mitmeid erinevaid hinnakujundusvõimalusi. Esimene neist on Splunk Free, mis on tasuta saadaval ja mis toetab ühte kasutajat ning kuni 500 MB andmeid päevas. Organisatsioonidel, kes vajavad midagi olulisemat, oleks soovitatav kasutada Splunk Light, mis toetab kuni 5 kasutajat ja 20Gb andmeid päevas. Kui soovite aga skaleeritavat lahendust, peaksite otsima Splunk Enterprise’i, mis pakub piiramatule kasutajale reaalajas otsingut ja teateid. Splunki jaoks on olemas ka tasuta prooviversioon, mille saab alla laadida siit.

27. Wireshark

Wireshark

Lõpuks oleme Wireshark, võib-olla kõige kuulsam pakkide nuusutaja maailmas. Enamikul võrguadministraatoritel on Wiresharki kasutamise otsene kogemus või kaudsed teadmised sellest. See avatud lähtekoodiga võrgu jälgimisriist saab jälgida peaaegu 1000 erinevat protokolli ja toetab mitmesuguseid operatsioonisüsteeme nagu Windows, Mac OS, Solaris, UNIX ja Linux, kui nimetada mõnda.

Pakkide sügav kontroll mitte ainult ei paku teile rohkem teavet oma võrgu kohta, vaid aitab ka tuvastada pahatahtlike rünnakute märke. Kui Wireshark tuvastab pahatahtliku rünnakuga sarnase pakettkäitumise, saadab kasutaja sellekohase teatise. See teeb ohtudele reageerimise nende ilmnemise ajal lihtsaks. Kuigi see ei paku täielikku kaitset, võimaldab see turvasündmustele kiiret reageerimist.

Ka Wireshark ei piirdu lihtsalt reaalajas pakettide analüüsiga. Võite kasutada Wiresharki genereerida aruandeid ja eksport CSV-s, XML, või PostScript. See võimaldab teil liikuda oma võrgus asuva probleemi marsruudile ja leida sihipärane vastus. Ehkki aruandlus pole nii ulatuslik kui paljude teiste selle loendi platvormide puhul, on see kutsestandard.

Samuti väärib märkimist, et Wiresharkil on aktiivne kasutajaskond ja toote kasutamise selgitamiseks on pühendatud palju veebiressursse. See leevendab suures osas uue toote kasutamisel tekkivat õppimiskõverat. Wireshark sobib nii kodukasutajatele kui ka suurematele organisatsioonidele. Kahtlemata on Wiresharki parim külg see, et selle saab tasuta alla laadida. Kui soovite Wiresharki tasuta alla laadida, klõpsake siin seda linki.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me