Mis on MTR ja miks see kasulik on?

Mis on MTR ja miks see kasulik on?


MTR või Matt’s TraceRoute on üks populaarsemaid veebis saadaolevaid Traceroute’i tööriistu. Tööriistast on saanud üks pingi ja Traceroute’i asendamise tööriistu. MTR-võrgumonitor on hindamatu väärtusega diagnostiline tööriist, mida saab kasutada kaugserverite küsitlemiseks ja latentsuse muutuse mõõtmiseks aja jooksul. Et mõista, mis on MTR, peame kõigepealt lähemalt tutvuma Pingi ja Traceroute’iga.

Mis on Ping?

Pingi ekraanipilt

Ping on üks maailmas kõige sagedamini kasutatavaid võrgdiagnostika tööriistu. Pingi abil saab kasutaja saatke ICMP pakette ühest arvutist teise. Vastuvõttev arvuti vastab siis ICMP kajavastuse pakettidega, kui paketid on saabunud. See ICMP kajavastuse pakett annab teile teada, kas seade on saadaval või mitte. Kui arvuti ei saada vastust tagasi, siis teate, et see pole saadaval.

DNS-ühenduse jälgimiseks saate ka pingutada hostinimesid. Üldiselt kasutavad võrguadministraatorid Pingi tööriista, et mõõta hostide saadavust kogu võrgus. Ehkki see kõlab teoreetiliselt hästi, on oluline arvestada, et Ping pole alati täpne. ICMP-pakette filtreerib tulemüür sageli, mis tähendab, et mõnikord töötavad seadmed ei reageeri ICMP-pakettidega.

Vt ka: 9 parimat pingimise jälgimise tööriista

Mis on Traceroute?

traceroute ekraanipilt

Traceroute on veel üks laialt kasutatav võrgutööriist, mis registreerib saatja ja vastuvõtja vahelise marsruudi. See erineb Pingist selle poolest, et see arvutab marsruudi ja näitab kasutajale aega, mis kulub paketi iga hüppe läbimiseks.

Traceroute kasutatakse peamiselt võrgu probleemsete piirkondade tuvastamiseks. Kui ühe hüppe läbimine võtab eriti kaua aega, on see hea märk, et kuskil võrgus on probleem. Traceroute’i kasutamiseks peab kasutaja sisestama ainult käsu traceroute.

Käsk saadab ICMP paketi väljaga a aeg elada väärtus. Igal teie saadetud paketil on TTL-väli. TTL on humala maksimaalne arv, mida pakett saab enne selle viskamist reisida. Saatja seab TTL-i väärtuse nii, et kui see on ületatud, kukub ruuter pakett ja teatab algsest saatjale aja ületatud teatega.

TTL-i ja koos ületatud aega saab kasutada selleks, et määrata, kui kaua kulub paketi reisimiseks ühest hüppest teise. Kui Traceroute on valmis, näete millisekundite (ms) arvu, mille pakett ruuteri jõudmiseks kulus. Selle tulemusel on Traceroute hea tööriist latentsuse mõõtmiseks võrgus.

Mida kauem kulub pakendil hüppe läbimiseks, seda rohkem on latentsus. Suur latentsusaeg näitab võrguadministraatorit, et võrk ei toimi nii nagu peaks. Traceroute on vaikimisi lisatud Windowsi ja Unixi seadmetes. Kuid selle saab installida ka veebis allalaadimise kaudu.

Vt ka: Traceroute Tools ülevaade

Mis on MTR?

MTR-võrgumonitor ühendab Pingi ja Traceroute’i ning ühendab Pingi saadavuse mõõtmise võimalused Traceroute hüppe-hopi analüüsiga. MTR kasutab ICMP pakette mõõta seadmete saadavust ja hüppeliselt hüppesse liikumiseks kuluvat aega.

Mis aga eristab MTR-i teistest piiratud tööriistadest, on see, et see salvestab pakettaknad ja värin samuti. Seega mõõdab MTR ülekande tegemiseks kulunud ühendusaja kvaliteeti ja transiidina kadunud pakettide protsenti.

MTR-i kasutamisel käitate toimivusandmete vaatamiseks aruandeid. Aruanded koguvad andmeid teie võrgust ja edastavad need teile ekraanil kuvatava tabeli kujul. Tabelis on teave paketi kadumise ja latentsuse kohta.

Miks on MTR kasulik??

MTR on kasulik tööriist mitmel põhjusel. Esiteks ühendab see Pingi ja Traceroute’i, et mõõta seadmete kättesaadavus võrgus ning jälgida marsruuti. Kuid sellel on ka Traceroute’i ees oluline eelis, kuna väljundit uuendatakse pidevalt. Traceroute’i abil peate skaneeringuid käsitsi värskendama, et mõõta, kuidas võrgu toimivus aja jooksul muutub.

Seevastu saate MTR-i käivitada ja teie teave ühendatakse, kuni ütlete stop. Võrgu jõudluse muutuse jälgimine aja jooksul aitab tõrkeotsingut.

Kuidas paigaldada MTR

MTR on saadaval opsüsteemides Windows, Mac OS ja Linux. Installiprotsess erineb sõltuvalt sellest, millisel platvormil töötate.

Windows

MTR-i allalaadimiseks Windowsi kaudu saate siin asuva lingi kaudu alla laadida Windowsi versiooni WINMTR.

Mac OS

MTR-i installimiseks Mac OS-i saate kasutada Homebrew või Macportsi. Home-brew puhul peate sisestama järgmise käsu:

pruulima paigaldada mtr

Teise võimalusena peate MTR-i käitamiseks koos MacPortsiga sisestama:

sadama installimise mtr

Linux

MTR-i installimiseks Linuxile vajate Debianit, Ubuntu, CentOS, RHEL või Fedora. Debiani ja Ubuntu jaoks saate sisestada järgmise käsu:

apt värskendus && sobiv versiooniuuendus

apt install mtr-tiny

CentOS-is, RHEL-is ja Fedoras saate sisestada järgmise käsu:

yum värskendus

yum install mtr

Kuidas kasutada MTR-i

MTR-võrguskanneri kasutamisel peate oma liiklusandmete kuvamiseks genereerima MTR-i aruande. MTR-i aruanded on suunatud, seega on vaja genereerida mõlemas suunas aruandeid, et saada täielik ülevaade teie võrgu toimivusest. Selles jaotises uurime, kuidas saate seda teha. Protsess on erinev, sõltuvalt sellest, millisel platvormil töötate.

Selles jaotises käsitleme järgmist:

 • Kuidas luua ja lugeda MTR-aruandeid
 • Kuidas mõõta pakettaknad?
 • Kuidas mõõta latentsust
 • Kuidas rämpsu mõõta

Windows (koos WinMTR-iga)

Alustamiseks minge hostväljale ja sisestage oma domeeninimi. Nüüd klõpsake nuppu Alusta. Kui see on tehtud, hakkavad pakette edastama. Pakettide edastamine ei peatu enne, kui vajutate nuppu Stop. Pakettandmeid kuvatakse lõuendi põhikuvas, kus on täpsustatud saadetud ja vastuvõetud pakettide arv ning protsent pakettide kadumise kohta.

Linux

Kui kasutate Linuxis MTR-i käsuribaliidese versiooni, saate aruande genereerida tippides mtr millele järgneb URL mida soovite analüüsida. Näiteks:

htr google.com

Kuidas lugeda MTR-i aruandeid

MTR-raporti ekraanipilt

MTR-võrguskanneri kasutamise oluline osa on aruande tulemuste lugemine. Nagu ülaltoodud pildilt näete, täpsustab aruande käsk, kuhu paketid saadetakse (antud juhul google.com). Aruandes esitatud teave on järgmine:

 • Ekraani vasakus servas olevad nummerdatud read tähistavad humalat.
 • Numbritest paremal asuvad nimed on võõrustajate nimed, kellega võetakse ühendust.
 • Veerg Loss% näitab pakettaknad.
 • Veerus Snt kuvatakse teile saadetud pakettide arv.
 • Viimane, keskmine, parim ja halvim mõõdavad latentsust sekundites. Viimane on viimase saadetud paketi latentsusaeg, Keskmine on keskmine latentsusaeg ning parim ja halvim näitavad edastatud pakettide madalaimat ja kõrgeimat edasi-tagasi aega.

Kuidas mõõta pakettaknad kadu MTR-iga

Pakettkadude mõõtmiseks MTR-võrgumonitoril saate vaadata numbrilisi väärtusi jaotises Kaotus% veerg. MTR-iga pakettakadude mõõtmisel tuleb aga ühte asja meeles pidada: olge piirangute eest. Piirang on see, kui teenuseosutajad määravad MTR-i saadetud ICMP-liikluse koguse ülempiiri.

ICMP kiirusepiirangut kasutavad teenusepakkujad muu võrguliikluse tähtsuse järjekorda seadmiseks. Seetõttu võivad aruanded näidata pakettaknad, mis ei ole tingitud konfiguratsiooniprobleemist või tõrkest, vaid seetõttu, et teenusepakkuja kehtestab ICMP liiklusele piirangu.

Suurim näpunäide, et liiklust piiratakse, on võrrelda pakendikaotust humala vahel. Kui ühel hüppel on suur pakkide kadu, kuid teistel ümbritsevatel humalatel on 0%, on peaaegu kindel, et MTR on piiratud. Üldreeglina, kui näete palju erinevaid pakettaknad kadumise määrasid, on soovitatav usaldada hilisemaid humalaid.

Kui teete oma võrgus konkreetse probleemi tõrkeotsingut, veenduge, et mõõdaksite pakettakadusi mõlemal viisil. Seda tehes näete, kas välja- või tagasiteel on probleeme.

Kuidas mõõta latentsust MTR-iga

MTR-i aruanne

Üks peamisi andmeid, mida saate MTR-i aruannetest saada, on latentsusaeg. Nüüd sõltub latentsusaja vaatamine mitmete tegurite käsitsi mõõtmisest.

Esimene asi, mida raporti lugemisel teha peate, on pöörata tähelepanu hüppe numbritele ja viimane, keskmine, parim, ja halvim peiteaeg igas etapis (nagu on näidatud ülaltoodud aruande näites). Näiteks kui latentsusaeg hüppab dramaatiliselt ühe hüppe vahel teisele, võib see näidata, et selles võrguosas on probleem. Kuid latentsusaja võib põhjustada väljuv või tagasitee.

Te ei näe oma aruandes tagasiteed. Selle asemel peate uurima erinevust lõpliku ja eelneva hüppe vahel, et näha, kas ka seal on mingi probleem. Selle tulemusel peate probleemi allika diagnoosimiseks käivitama täiendava tõrkeotsingu.

Kuidas mõõta rämpsu MTR-il

Mõõtmise mõõtmiseks võite kasutada ka MTR-i. Tavalise aruande lehel ei näe aga värinat. Jitteri kuvamiseks peate sisestama valiku käsu:

või -tellimus

Selle käsu abil saate määrata, milliseid välju kuvatakse ja mis järjekorras. Saadaolevate väljade loend on järgmine:

 • L – kahju suhe
 • D – äralangenud pakid
 • R – vastuvõetud paketid
 • S – Saadetud pakid
 • N – uusim RTT (ms)
 • B – min / parim RTT (ms)
 • A – keskmine RTT (ms)
 • W – maksimaalne / halvim RTT (ms)
 • V – standardhälve
 • G – geomeetriline keskmine
 • J – praegune närvitsemine
 • M – Jitteri keskmine / keskmine.
 • X – halvim närvitsemine
 • I – Vahetuse häiring

MTR-i alternatiivsed tööriistad

Ehkki MTR on väga usaldusväärne tööriist, on mitmeid muid alternatiivseid tooteid, mis on välja töötatud algse Traceroute’i programmi põhjal. Selles jaotises käsitleme mõningaid MTR-i alternatiive, mida saate kasutada oma võrgu jälgimiseks.

SolarWinds Traceroute NG (TASUTA tööriist)

Traceroute NG SolarWinds

SolarWinds Traceroute NG on SolarWindi alternatiiv MTR-võrguskannerile ja Traceroute’ile. Traceroute NG ei saa mitte ainult tuvastada võrgutee muutusi, vaid pakub ka pidevat jälgimist. Selle programmi abil pakutakse võrgutee analüüsi nii TCP-le kui ka ICMP-le, et anda kasutajale parem nähtavus.

Programm töötab läbi käsuribaliidese (CLI). Saate vaadata olulisi üksikasju, näiteks IP-aadressid, hostinimed, humala arvpakettaknad, ja latentsus. Kui oskate mõõta toimivusprobleeme, näiteks pakettaknad, siis annab teada, kui on mõni probleem, millega tuleb tegeleda.

TraceRoute NG töötab opsüsteemides Windows 8, 8.1, 10, Windows Server 2012 R2 ja 2016. Ehkki Traceroute NG on patenteeritud tööriist, on see saadaval tasuta. Kui te pole MTR-i fänn, on TraceRoute NG suurepärane alternatiiv.

SolarWinds Traceroute NGDownload 100% TASUTA tööriist

PRTG võrgumonitor (TASUTA katsumus)

PRTG Network Monitori ekraanipilt

PRTG võrgumonitor on võrgu jälgimisplatvorm, mis pakub Traceroute’ile mitmeid servereid. PRTG Network Monitor põhineb GUI-l, nii et seda on lihtne kasutada, kui te pole CLI-ga tuttav. Koos Traceroute Hop loenduse andur saate oma võrku jälgida ja ülekande humala täitmise aega ja arvu mõõta. Humalate arv on näidatud rohelise numbrivalimisena, nii et näete selgelt, kui kaugele pakk on jõudnud.

Samuti on PRTG Network Monitoril võimalus jälgida värinaid ja pakettakadusid. Siin on QOS edasi-tagasi andur mis näitab teile värin, latentsus, pakettaknad, ja keskmine arvamuse skoor oma võrguühendusest.

Nagu MTR, on ka PRTG Network Monitor saadaval tasuta. Kui soovite oma võrguseire laiendada, saate paketti nuusutamiseks ja NetFlow analüüsiks kaasata ka muid andureid.

PRTG Network MonitorLaadige alla 30-päevane TASUTA prooviversioon

MTR-võrguskanner: alternatiiv pingimisele ja Traceroute’ile

Kui kasutate praegu Pingi või Traceroute’i, on MTR-i muutmine väärt. Mõlemal tööriistal on eelised ühes platvormis. Oleme siia lisanud põhijuhendi MTR-i kasutamise kohta, et saaksite aru aruannete loomise ja lugemise põhitõdedest. Ehkki protsess on erinev sõltuvalt kasutatavast platvormist, on kõigil MTR-i versioonidel ühine joon, et neid on lihtne kasutada.

Kui teile aga MTR ei meeldi, meeldivad teised konkurendid TraceRoute NG või PRTG võrgumonitor on ka sobivad alternatiivid. TraceRoute NG funktsioneerib enam-vähem samal viisil koos võimalusega vaadata ICMP ja TCP andmeid. PRTG Network Monitor on rohkem terviklik võrgu jälgimisplatvorm, kuid see pakub Traceroute andurit, mis aitab visualiseerida MTR ja Traceroute pakutavat tekstipõhist Traceroute’i kogemust.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map