Mis on SNMP lõks?

Mis on SNMP lõks


Nimi “Lihtne võrguhaldusprotokoll,” tuntud ka kui SNMP, kõlab nii, nagu oleks see metoodika kiire, kuid madalama kvaliteediga alternatiiv paremale protokollile. Tegelikult on SNMP võrguseadmete universaalne jälgimisstandard ja seda rakendatakse kõigis teie ostetud võrguseadmetes. Paremat süsteemi pole.

Saame iga allpool esitatud tööriista kohta palju üksikasju, kuid kui teil on aega vaid kiireks pilguks, on siin meie parimate SNMP-võrgu jälgimisriistade loend:

 1. SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor (TASUTA prooviversioon) Skaneerib võrku automaatselt ja loetleb SNMP abil kõik installitavad seadmed. Seadmete lisamisel ja võrgust eemaldamisel värskendab tarkvara võrgukaarti.
 2. Paessler PRTG võrgumonitor (TASUTA prooviversioon) Kaardistab installimisel automaatselt võrgus olevad seadmed ja pakub erinevaid kaardi visuaale.
 3. Atera (TASUTA katsetus) Võrgu seiresüsteem, mis integreerub hästi kasutajatoega. Andmeid saab kasutada ka töötajate ajalogi jälgimiseks ja arvete koostamiseks.
 4. SysAidi jälgimine Infolaud ja IT-teenuste haldussüsteem, mis kasutab SNMP-d võrgu muutuste jälgimiseks.
 5. Kaseya võrgumonitor Kaardistab võrguseadmeid ja võtab need üle geograafilisele kaardile. Armatuurlaud sisaldab ka kasulikke graafikuid, diagramme ja valimisnuppe.
 6. ManageEngine OpManager Põhjalik võrgu jõudlusmonitor Windowsi ja Linuxi jaoks. Kasutab SNMP-d võrgumuutuste tuvastamiseks.
 7. Spiceworks Network Monitor Tasuta, reklaamitoega võrgu jälgimissüsteem Windowsi jaoks.
 8. Pulseway IT haldamise tarkvara Kasutab SNMP-d võrgus olevate seadmete reaalajas inventuuri loomiseks.
 9. LogicMonitor Pilvepõhised teenused, mis kasutavad kogujaid, mida saab kasutada opsüsteemides Windows, Mac OS ja Linux. Armatuurlaud on pilvepõhine ja sellele pääseb juurde kaugjuhtimisega.
 10. Ürituse sentry Turval põhinev võrgusündmuste jälgija, mida saab kasutada volitamata kasutamise eest hoiatamiseks ja pahatahtlike tegevuste tuvastamiseks.
 11. Ipswitch WhatsUp kuld Toimib SNMP haldurina ja töötab Windowsi serveri keskkondades.

SNMP konfiguratsioon

SNMP sisaldab kolme elementi: keskjuht, seadmeagent, ja juhtimisteabe baas (MIB). Teie võrguseadmetele on SNMP agent juba installitud. SNMP kasutamise võimalus võidakse seadme esmakordsel hankimisel välja lülitada, nii et kui soovite oma võrgus SNMP-d tööle võtta, peate olema kindel, et agent on aktiivne.

Keskkontroller ei ole arvutites tavapärane kinnitus. Võrgu jälgimissüsteemi installimisel võtab see tõenäoliselt kasutusele SNMP ja võtab SNMP halduri rolli. Teie uus võrguhaldustarkvara on tõenäoliselt liides, mis tõlgendab MIB-faile, kuvades seadmeagentidelt kogutud andmeid.

SNMP haldur saadab perioodiliselt infotaotlusi kõigile seadmeagentidele. Iga seadmeagent vastab sellele päringule, saates faili tagasi, mis on üles ehitatud vastavalt lihtsa võrguhaldusprotokolli MIB spetsifikatsioonidele. Kui seadmeagent ootab teabenõuet, ajakohastab ta MIB-i enda eksemplari, nii et tema tagastatud teave on täiesti ajakohane ja valmis nõudmisel välja saatma..

Vaata ka: SNMP selgitas

SNMP püünised

SNMP tavapärased toimingud näevad ette, et seadmeagentil on passiivne roll. See saadab SNMP-teateid välja ainult siis, kui seda nõuab SNMP-haldur. Kui agent aga tuvastab jälgitavas seadmes hädaolukorra, saadab ta haldurile hoiatussõnumi, ootamata andmete küsimist.. Seda hädaabiteadet nimetatakse lõksuks.

Kõik lõksud pole murettekitavad. Näiteks kui printer tuvastab, et üks selle toonerikassettidest hakkab tühjenema, ja soovib, et telliksite uue, käsitab selle printeri SNMP agent seda lõksu tingimusena. Mõne väga tõsise olukorra korral ei kaasne püünisõnumeid. Näiteks kui seade saab saatusliku tõrke ja lakkab töötamast, takistab see SNMP agenti ka töötamast. Samuti ei saa SNMP agent lõksusõnumit välja saata, kui seadme võrgukaart puruneb. Nendel juhtudel selgub hädaolukord järgmisel korral, kui SNMP haldur võrku SNMP reageeringutele pühib.

SNMP hoiatused

Võrgimonitori installimisel ei näe te tarkvara armatuurlaual kuskil mõistet „lõks”. See on võrgukontrollisüsteemide tava, et püünised on märgistatud kui “hoiatused”Asemel. Seadme või võrgukaardi täielik rike on ainus näide häirete kohta, mis ei tähenda lihtsalt lõksu kuvamist.

Lõksusõnumi vastuvõtmisel võetavad toimingud sõltuvad teie võrgu jälgimistarkvara keerukusest. Kui teie monitor teatab lihtsalt olekutest, peate probleemi lahendamiseks kasutama mõnda muud rakendust või looma ühenduse otse seadmega, et veateavet otsida ja probleem oma opsüsteemi kaudu lahendada. Mõned võrgumonitorid on tegelikult võrguhaldussüsteemid ja võimaldavad teil seadistada toiminguid häireolukorra ilmnemisel.

Kui püünisest teatatud probleem on füüsiline, ei saa ükski tarkvarapakett selle lahendamiseks midagi ette võtta. Mõnel juhul ei tahaks, et teie võrguhaldussüsteem kustuks ja lahendaks probleemid, ootamata teie nõusolekut kavandatud toiminguga. Tavaliselt pakuvad võrguhaldussüsteemid teile võimalust oma seadetes täpsustada, millist rikete lahendamise automatiseerimise taset soovite.

Püünisõnumeid võib tekkida igal ajal päeval või öösel, välja arvatud juhul, kui õhtul koju minnes lülitate kõik võrguseadmed välja. Kui teil pole piisavalt ressursse, et istuda kogu päeva jooksul konsooli ees häireteateid oodates, peaksite seda tegema otsige võrgumonitori, mis edastaks häireteateid samuti kuvada neid armatuurlaual. Mõned haldussüsteemid saavad häireteateid saata e-posti, SMS-i või vestlussüsteemi kaudu. Võite isegi määratleda erinevad meeskonnaliikmed, kellele sõnumeid saata, vastavalt püünise alguse seadme tüübile või sõnumi tõsidusele.

SNMP versioonid

Tänaseks on SNMP-st olnud kolm versiooni. 1. versioon ei olnud väga laialdaselt rakendatud. See ilmus 1988. aastal. Selle asendas 1993. aastal versioon 2. Sel hetkel ei integreerinud protokolli võrguseadmete tootjad püsivara. Võrguhaldurid, kes soovisid standardit rakendada, pidid SNMP agenti tarkvara oma seadmetele installima. SNMPv2 ühildub tagasi versiooniga 1. Niisiis, kui teil on versiooni 2 kontroller, saab see suhelda ka 1. versiooni seadmeagentidega. See ühilduvus oli siiski SNMP halduri protseduuride määratlusesse sisse viidud, kuna SNMP lõksu formaat muudeti versioonis 2.

SNMPv2 polnud populaarne, kuna sisaldas uut autentimismetoodikat, mida oli keeruline rakendada. SNMP versiooni 1 jaoks määratletud autentimisprotsessi oli palju lihtsam kasutada ja nii loodi uus versioon 2, mis kasutas versiooni 1 autentimissüsteemi. See ja see SNMP määratluse kohandamine muutis selle palju töötavamaks. Suuremad võrguseadmete tootjad otsustasid integreerida agentuuri elemendi SNMPv2c nende seadmete püsivarasse. Iga uus siseneja võrguseadmete turule pidi integreerima ka SNMP, vastasel juhul pole nende tooted konkurentsivõimelised. Versioon 2 on veel üks variant, mis on SNMPv2u. Seega on SNMPv2 kolme erinevat tüüpi. SNMPv2c on nii segane, et seda nimetatakse sageli SNMPv2.

Samuti on olemas SNMPv3. Lihtsa võrguhaldusprotokolli uusim versioon sisaldab MIB-failide edastamise kaitsmiseks teistsugust krüptimismeetodit. Kuid MIB-i struktuur jääb samaks. Nii kontroller on võimeline suhtlema kas 2. või 3. versiooniga kui see suudab kohandada kasutatavat ülekande turvalisuse meetodit. Üldiselt ühilduvad juhtivad võrgumonitorid nii versiooniga 2 (tähendab SNMPv2c) kui ka versiooniga 3.

SNMP-lõksu vorming

MIB sisaldab rida koode, mis tähistavad positsiooni puustruktuuris. Kogu MIB-d ei pea saatma iga kord, kui agent keskjuhatajale aru annab. Püünisõnum sisaldab aega, identifikaatorit ja väärtust. Identifikaator on „OID”(Objekti identifikaator). See on MIB-struktuuri kood, mis tähistab püünise seisundit puus. Iga OID tähistab jälgitava seadme atribuuti. Nii saab keskkontroller dekodeerida OID ja välja töötada, millist lüliti või ruuteri lõks kirjeldab.

SNMP rakendamine

MIB-kodeerimissüsteem on nii keeruline ja varjatud, et on võimatu proovida SNMP-teateid jäädvustada ja püüniseid siduda ning käsitsi tõlgendada. SNMP funktsioone integreerivate võrgimonitoride saadavus muudab protokolli keeruka tarkvarapaketi rakendamise väga lihtsaks. On mitmeid SNMP-põhiseid võrguseireid, mida saab tasuta kasutada. Teised pakuvad väikeste võrkude jaoks tasuta versioone või sissejuhatava perioodi jaoks tasuta prooviversiooni. Nii et SNMP rakendamine teie võrgus võib olla väga ökonoomne.

SNMP võrgu jälgimisriistad

Soovitatavate võrguseirevahendite täieliku kirjelduse leiate artiklist SNMP Explained ja 11 parimat SNMP jälgimisriista. Nende tööriistade kokkuvõtteid saate aga lugeda siit:

Lisateavet nende tööriistade kohta leiate järgmistest jaotistest.

1. SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor (TASUTA prooviversioon)

SolarWindsi võrgu jõudluse jälgimise võrgu ekraanipilt

SolarWinds kasutab SNMP-d oma juhtiva tööstuse juhtimiseks Võrgu jõudlusmonitor. Tööriist saab otsige oma võrgust ja dokumenteerige kõik seadmed kui see on installitud. Monitori koostatav inventar koosneb SNMP kaudu saadud teabest. Monitori liideseprogrammid kompileeruvad võrgukaardid seadmete registrist, mida SNMP protseduurid pakuvad.

SNMP tavapärased protseduurid, mis nõuavad haldurilt MIB-aruannete küsitlusseadmete pidamist, tähendavad seda võrgu jõudlusmonitor saab oma seadmete registrit ja kaarte pidevalt ajakohastada lisatud, eemaldatud või teisaldatud seadmete arvessevõtmiseks.

SolarWinds arendas Orioni platvormi kõigi oma peamiste utiliidide jälgimise süsteemide jaoks. See tähendab, et serverite ja rakenduste katmiseks ning liiklusvoogude jälgimiseks saate lisada muid spetsialiseeritud kuvasid. Lisamoodulid, mis integreeruvad võrgu jõudlusmonitorisse, hõlmavad a Võrgu konfiguratsioonihaldur, a Kasutaja seadme jälgija, ja IP-aadressi haldur. Nende muude võimaluste lisamine annab teile suurema kontrolli oma ressursside üle.

SNMP lõksud tõlgendatakse häireteatena NPM-i poolt. Neid kuvatakse utiliidi juhtpaneelil ja tarkvara saab ka välja saata hoiatusteated e-posti või SMS-i teel. Armatuurlaud sisaldab reaalajas olevate andmete graafilisi esitusi, mis hõlmavad SNMP vastuseid tõlgendavaid diagramme ja graafikuid. Andmed on saadaval ka ajateljel, et võimaldada toimivusanalüüsi jaoks võimekuse planeerimine.

SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor installitakse Windows keskkondi ja saate selle hankida 30-päevane tasuta prooviperiood.

ROHKEM TEAVE AMETLIKU SÕNAVAHETUSE KOHTA:

SolarWinds Network Performance MonitorLaadige TASUTA prooviversioon alla aadressil SolarWinds.com

2. Paessler PRTG võrgumonitor (TASUTA prooviversioon)

Paessleri PRTG jälgib võrke, servereid ja rakendusi. Tarkvarapakett tuleb karbist välja suure hulga andurid mis täidab funktsioone, mida teised ettevõtted turustavad eraldi rakendustena. Andur jälgib ühte riistvaraelementi või teenindustingimusi. Paessler sisaldab SNMP-andurit PRTG-süsteemi keskmes.

PRTG SNMP funktsioonid koostavad kõigi teie seadmete loetelu kohe, kui need töötama hakkavad. Sellest infost, tööriist genereerib kaardid automaatselt. PRTG pakub mitmesuguseid kaarditüüpe, sealhulgas oma patenteeritud starburst paigutus. See on ümmargune graafik, mis näitab lõppkasutaja rakendusi sisemises servas ja kõiki teenuseid, mis toetavad neid rakendusi, mis kiirgavad välja, moodustades tähe kuju. Kaart on värvikoodiga, et näidata virna iga elemendi olekut. See visualiseerimine on suurepärane viis märkige täpselt, milline teenus kiht teenuse osutamist takistab kui teil on probleeme oma võrguga.

SNMP süsteem jälgib pidevalt võrku see märkab seadmete lisamist või eemaldamist. Nendel juhtudel värskendab ta oma varude nimekirja ja joonistab automaatselt ümber kõik olemasolevad kaardid. Samuti saate utiliidi kaardistamise tööriista abil luua oma kohandatud võrgukaarte.

Paessleri PRTG installitakse sisse Windows keskkonnad või võite sellele juurde pääseda kui pilveteenus. Tööriist on tasuta kasutamiseks kuni 100 anduri jaoks. Võite proovida Paessleri PRTG-d.

Paessler PRTG Network MonitorLaadige alla 30-päevane TASUTA prooviversioon

3. Atera (TASUTA katsetus)

Atera

Atera võrgud on seiresüsteem, mis on integreeritud mereala ruumilise planeerimise tugikeskkonda. Nii saate Atera valimisel seirefunktsioone, mis saavad andmeid ja päästikuid vahetada täieliku kasutajatoe süsteemiga. Selle valiku teine ​​suurepärane omadus on töötajate aja jälgimise ja arveldussüsteem. Seetõttu saaksite suure osa oma administraatoritööst Ateraga välja lõigata, kui teie IT-osakonda juhitaks kulude keskusena.

Atera võrgu jälgimissüsteem kasutab SNMP-d võrguseadmete olekute jälgimiseks ja konsool haldab SNMP püünised. Konsoolis saate märguandeid lõksudena ja veateate hoiatuse saamisel on võimalik toiminguid kasutajatoe süsteemi sisestada.

Atera sisaldab skriptimise tugimoodulit mis võimaldab teil luua oma automatiseerimisskriptid vigade lahendamiseks. Armatuurlauale pääseb mobiilseadmetest ja võite saada teatised, mis on üles seatud tugipiletitena, mis käivitavad teavitussõnumid teile ja määratud meeskonnaliikmetele. Atera on pilvepõhine teenus, nii et te ei pea muretsema rakenduse installimise või haldamise pärast. Muud täieliku süsteemi funktsioonid hõlmavad kaughaldusvõimalusi, konfiguratsiooni juhtimist ja plaastrihaldurit. Atera on saadaval a 30-päevane tasuta prooviperiood.

AteraStart 30-päevane TASUTA prooviversioon

4. SysAidi jälgimine

SysAidi jälgimine

SysAid on a Infolaud ja IT-teenuste haldussüsteem. Help Deski funktsioonide täiustamiseks võite hankida serveri ja võrgu jälgimise lisandmooduli. See pole halb mõte, kuna tõenäoliselt vajate oma IT-osakonna jaoks nii kasutajatoe rakendust kui ka võrguseiret.

SysAidi võrguseire funktsioon kasutab SNMP-d teie võrguseadmete jõudluse kaardistamiseks ja jälgimiseks. Nagu kõigi teiste SNMP-teostuste puhul, hoiab monitor võrguseadmeid küsitlustes ja märkab seda siis, kui seadmeid teisaldatakse, eemaldatakse või lisatakse, ning värskendab loendit automaatselt. Erinevalt teistest selle loendi tööriistadest pole SysAidil kaardistamismoodulit.

SysAidi tugev näide on SNMP-püüniste käsitlemine. Vastuvõetud lõksu korral kuvatakse see armatuurlaual ja võite saada märguandeid teile e-posti või SMS-i teel. Kuid see rakendus võib ka sisestage need teated kasutajatoe süsteemi. Kui teade logitakse tugiteenuste halduse liidesesse, näevad kasutajatoe tehnikud, et mingi võrguosa suhtes on tõstatatud probleem, ja seega saavad nad probleemist mõjutatud kasutajaid teavitada, et lahendus on pooleli. Automaatne piletite genereerimine tähendab, et häire määramiseks saab automaatselt määrata tehniku. See on suurepärane viis SNMP-st väljuva teabe integreerimiseks tööülesannete ajastamise tarkvaraga.

SysAidi liides sisaldab skriptikeel mis võimaldab teil automatiseerida häirete lahendamist ja panna paika töövood hoolduse ja tuletõrjetoimingute edenemise registreerimiseks ja jälgimiseks. See aitab teil IT-eelarve üle paremini kontrolli all hoida, näidates, kuhu enamiku spetsialistide aeg kulub.

Muud seiresüsteemi funktsioonid hõlmavad konfiguratsiooni ja plaastrihaldust.

5. Kaseya võrgumonitor

Kaseya VSA

Süsteemi seirepakett kutsus Kaseya VSA sisaldab võrguseire moodulit, mis kasutab SNMP-d. See tööriist on võimeline joonistama võrgukaardi ja joonistama pildi reaalsest maailmakaardist pärast seda, kui see on algselt seadmeid otsinud ja nende üksikasjad registreerinud. Muud graafilised andmed kuvas Kaseya armatuurlaud sisaldab graafikuid, diagramme ja valimisnumbreid. SNMP-püüniseid tõlgendab võrgimonitor märguannetena.

Tööriist sisaldab arenduskeskkonda, mis võimaldab teil toiminguskripte hõlpsalt kokku panna Kaseya patenteeritud skriptikeeles, mida nimetatakse Lua. Kui Lua skript on paigas, saate seada käivitatavaid sündmusi, näiteks konkreetset tüüpi püünisõnumeid. Tänu sellele funktsioonile on teadaolevate häireolukordade ilmnemisel võimalik automatiseerida palju uurimise ja lahendamise ülesandeid.

Muud Kaseya VSA funktsioonid hõlmavad plaastrite haldamist ja spetsiaalset serveri jälgimist. Kaseya VSA installitakse Windows ja saate selle kätte 14-päevane tasuta prooviversioon.

6. ManageEngine OpManager

OpManageri võrgukaart

ManageEngine’i OpManager on kõrgelt hinnatud võrgu jõudlusmonitor ja on arvatavasti turul esikolmikus. Nagu SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor, ja WhatsUp kuld, OpManager on oma varude baasseiretoode ja seal on palju muid mooduleid, mida saate sellele süsteemi jälgimisvõimaluste laiendamiseks lisada. Kuid OpManager kasutab seda SNMP selle andmete kogumiseks. See tarkvara installitakse Windows või Linux. Esmakordsel käivitamisel hakkab SNMP taotlusi välja saatma ja kompileerima seadme inventar saadud MIB-i vastustest. OpManageril on ka tore võrgu kaardistamise moodul mis annab teile erinevad vaated võrguseadmete ja nende ühendamise kohta.

SNMP lõksud, mida OpManageri protsessor vastu võtab, kuvatakse armatuurlaual. Kui olete kontorist väljas, saate võrguga registreeruda, vaadates juhtpaneeli oma mobiilseadmes kaugjuhtimisega. Armatuurlaud on kohandatav, nagu ka toimingud, mida tuleks häirete ilmnemisel teha. Määratud meeskonnaliikmetele saate teatisi saata aadressil e-post või SMS sõnumid.

OpManager on võimeline töötlema 300 lõksusõnumit sekundis – jah, sekundis. See töötlemismahu võime näitab, et OpManager suudab tagada vajaliku kiiruse ja jõudluse väga suured võrgud. See süsteem siiski on sobib ka keskmise suurusega võrkudesse. Väikeste võrkude operaatoritel võib kogu OpManageri funktsionaalsus olla pisut liiga keeruline. Kuid, ettevõte pakub tööriista tasuta neile, kellel on kuni 10 seadet jälgimiseks. Suuremate võrkude omanikud saavad OpManageri sisse lülitada 30-päevane tasuta prooviversioon.

7. Spiceworks Network Monitor

Spiceworks ekraanipilt

Spiceworks on tasuta reklaamitoega utiliit et saate paigaldada ruumidesse või valida juurdepääs pilveteenusena. Tööriista kohapealne versioon installitakse Windows.

Võrgimonitor tugineb SNMP-le oma teabeallikate pakkumisel ja see alustab oma kasutusiga võrgu skaneerimine seadmeinventuuri koostamiseks. SNMP-püüniseid kuvatakse juhtpaneelil pealkirjaribal hoiatustena ja samuti saate hoiatusteateid saata teile e-posti teel. Armatuurlaua funktsioonid virnastatavad graafikud mis näitavad teie seadme olekuid koos keskkonna, andmevoo ja rakenduse toimivuse teabega.

Spiceworks võrguhaldussüsteem sisaldab Konfiguratsiooni juhtimine ja kasutaja seadme jälgimine, mis tugevdab teie turvanõuete jälgimist. Spiceworks’i tuge osutatakse kogukonna foorumi kaudu.

8. Pulseway IT-haldustarkvara

Pulseway

Pulseway RMM sisaldab süsteemi jälgimismooduleid ja tugineb võrgu jõudluse jälgimise jaotisele SNMP protseduurid. SNMP manager-agent-i regulaarne kommunikatsioon varustab süsteemi süsteemiga seadmete loetelu oma võrgus, mida pidevalt uuendatakse. SNMP-püüniseid tõlgendatakse häiretena konsoolis, mida saab teatistena saata telefon, e-post, või SMS-sõnum. Juhtpaneelile pääsete Interneti kaudu juurde ka mobiilseadmest.

Võrgukontrolli tarkvara toimib SNMP haldurina ja annab teile armatuurlaua andmete kuvamiseks ja monitori funktsioonide haldamiseks. Selle tarkvara saab installida Windows, Linux, või Mac OS. Saate täpsustada, kuidas hoiatusteateid käsitletakse. See hõlmab ka võimalust nähat konkreetsetest seadmetest saabuvate püüniste prioriteedid või tühistada vähemtähtsad hoiatused. Konsool sisaldab skriptikeel kus saate seadistada protseduure ja töövooge, mis käivituvad automaatselt, kui ilmnevad määratletud käivitussündmused.

Pulseway IT Management paketi muude võimaluste hulka kuuluvad konfigureerimine ja plaastrihaldus. Tööriista võtmeelemendiks on kaugjuurdepääs, nii et saate lahendada teistes saitides asuvate seadmete probleeme. Ülejäänud monitor laieneb serverile ja rakendustele, sealhulgas pilve kaudu pakutavatele teenustele.

Tarkvarale Pulseway IT Management pääseb juurde kui pilveteenus. Sel juhul, monitor on kahe lõpp-punkti jälgimiseks püsivalt vaba. Tasulist teenust saab installida või kasutada pilveteenusena. See algab seadmega, mis suudab jälgida 25 lõpp-punkti. Pulseway pakkumised 14-päevane tasuta prooviversioon tasulise versiooni.

9. LogicMonitor

LogicMonitor

Loogikamonitor on pilvepõhine teenus, kuid peate installima kollektsionäärid kohapeal. Need kollektsionäärid töötavad edasi Windows, Mac OS, ja Linux. LogicMonitor jälgib ka kõiki teie kasutatavaid pilveservereid, kuni installite koguja igasse neist.

See teenus jälgib võrke, servereid ja rakendusi, ja see on ka võimalik jälgida kasutajakogemust, mis hõlmab teie süsteemi kõigi utiliitide virna kuvamist, mille käivitavad üksikud kasutajakülastused. Selle teenuse võrguseire sektsioon võrguseadmete kohta andmete kogumiseks tugineb SNMP.

Kollektor töötab SNMP haldur ja küsitleb seadmeid nende oleku kohta. Seejärel edastatakse koguja kogutav teave LogicMonitori pilveserverisse. Teenuse armatuurlaud asub pilveserveris, nii et sellele pääseb juurde igast brauseriga seadmest ja ettevõte pakub ka rakendusi mobiilseadmetele.

Interneti kaudu suhtlemist kaitstakse krüptimisega. Kuna LogicMonitor töötab väljaspool saiti, saab see kõiki WAN-saite integreerida seni, kuni installite koguja igasse kohta.

SNMP-lõksud kuvatakse armatuurlaual armatuurlaual. Saate juhtpaneeli kohandada, nii et on võimalik luua vaade, mis näitab ainult teateid. Üksikute ekraanide loomise võime tähendab seda juurdepääsu on võimalik kohandada erinevatele meeskonnaliikmetele ja on võimalik luua ka aruandluskonto, millele ärijuhtidele juurdepääs võimaldatakse.

SNMP MIB-de reaalajas olevaid andmeid tõlgendatakse graafilises sisus, näiteks histogrammide, diagrammide ja joonediagrammidena. Teie võrgu visualiseerimine ulatub kaardini, mis on surutud reaalainete kaardile. Seadme andmeid ja võrguühendusi värskendatakse automaatselt, võrgukaardil muudatuste tegemiseks. Süsteem säilitab andmeid ka trendide analüüsimiseks.

Sa võid saada 14-päevane tasuta prooviversioon logicMonitorist.

10. Ürituse sentry

EventSentry

EventSentry on spetsiaalselt turvautiliit, kuid see jälgib ka teie võrgu jõudlust, hoides samal ajal teie ettevõtet häkkerite ja sissetungijate eest kaitstult. Kaasaegsete IT-teenuste turvalisuse üks probleem on see, et ehtsaid kasutajaid on õngevõtmise ja maskeerimise abil võimalik kuritahtlikult sooritada. Nii, et vältida andmete avalikustamist ja süsteemi kahjustamist, peate jälgima volitatud kasutajate käitumist samuti jälgige volitamata juurdepääsu. Seda teeb EventSentry.

Selle teenuse võrgu jälgimise sektsioonid SNMP seadme andmete kogumiseks. See hõlmab tavalisi SNMP-teenuseid, mis hõlmavad seadmeinventuuri koostamine ja ajakohasena hoidmine. EventSentry genereerib häireid paljudest allikatest, sealhulgas SNMP lõksudest ja logiteateid.

EventSentry täiendavad utiliidid hõlmavad konfigureerimine ja plaastrihaldus. Monitor hõlmab võrguliiklust, serveri ja keskkonna toimivust, rakenduste edastamist, samuti võrguseadmete olekuid. Turvakontroll uurib e-posti, andmebaaside, logifailide ja andmeedastuse sündmusi.

Sa saad kasutage rakendust EventSentry tasuta, pääsedes juurde EventSentry Light. See versioon on piiratud jälgimisega kuni viis seadet, nii et see sobiks ainult väga väikeste võrkude jaoks. Täisfunktsionaalset EventSentry saab kogeda saidil 30-päevane tasuta prooviversioon. Tarkvara installitakse Windows ja Windows Server.

11. WhatsUp kuld

WhatsUp Gold on Ipswitchi toodetud võrgu jälgimissüsteem. Monitori funktsioonid on järgmised põhineb SNMP protsessidel. Installitud tarkvara toimib SNMP haldurina. WhatsUp Goldi utiliit installitakse Windows Server keskkonnad ja see teeb süsteemi esialgse pühkimise, kui tööriist töötab.

See teie võrgu skannimine võimaldab programmil koostada kõigi teie seadmete registri ja siis luua võrgukaarte sellest infost. Nii registrit kui ka kaarte värskendatakse automaatselt, kui teie võrgu riistvara muutub. Seda seetõttu, et monitor jätkab võrgu küsitlemist SNMP-teadete abil seadmete lisamise või eemaldamise märkamine. Seadmeregistrile pääseb juurde armatuurlaual, kus andmevaatur võimaldab teil oma riistvaraloendi kirjeid sortida ja filtreerida.

SNMP-lõksud saabuvad armatuurlauale armatuurlaual ja saate neid saata teile kui e-kirju või SMS-e. Samuti saate teateid suunata vestlusrakendustesse, sealhulgas Slacki. Armatuurlaud on kohandatav, nii et saate luua kasutajakontosid ja kasutajarolle, et võimaldada erinevatel meeskonnaliikmetel andmetele ja haldusfunktsioonidele juurde pääseda, andmata nooremtöötajatele juurdepääsu kõigile juhtnuppudele.

WhatsUp Goldi saab laiendada lisamoodulite abil, et hõlmata rohkem seire- ja võrguhaldusvõimalusi. See utiliit sobib väikeste ja keskmise suurusega võrkude jaoks ja saate selle kätte 30-päevane kohtuprotsess WhatsUp Goldist ja selle lisandmoodulitest.

SNMP-püüniste kasutamine

SNMP-püüniste eeliseks on see, et nemad seadme rikkest teatamine väga kiiresti. Kuid need ei anna teie võrgust täielikku pilti. Võite märgata, et enamik selle SNMP soovitatud tööriistade loendi tööriistu sulandub ka muudesse teabeallikatesse, näiteks NetFlow liiklusandmete jaoks ja Syslog süsteemisündmuste jaoks.

Nagu kõik need tööriistad pakuvad tasuta prooviversioonid või tasuta versioonid, saate kandidaadi proovida ilma riskita. Võite proovida isegi mõnda neist SNMP tööriistadest, mis teid kõige rohkem ahvatlevad.

Kas kasutate praegu SNMP tööriista? Kas leiate, et keskendute rohkem SNMP-püüniste tõstatatud teadetele või on Syslogi sõnumid teie võrguhalduse kohustustega seotud? Jätke teade väljale Kommentaarid allolevas jaotises oma kogemuste jagamiseks.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me