3 kriptovaliutos, kurioms rūpi jūsų privatumas

Altkoinai, kuriems rūpi jūsų privatumas


Bitcoin yra nėra tobulai anonimiška.

Tiesa, kad neprivalote prijungti savo tikrojo vardo ar telefono numerio prie „Bitcoin“ operacijos, tačiau yra keli būdai, kaip pašalinti anonimiškumą iš jūsų paskyros.

Kiekviena kriptovaliuta turi tam tikrą „blockchain“ formą, kurioje saugomos visos operacijos, kurios amžinai įvyko jos sistemoje. Bet kas gali atsisiųsti šią „grandininę grandinę“ ir pamatyti šią istoriją, ją išanalizuoti ir nukopijuoti.

Pavyzdžiui, kiekvieno „Bitcoin“ pėdsakas gali atskleisti jo savininkus ir galutinius pinigų gavėjus. Dauguma privatumo didinimo tinkle esančių „altcoin“ grandinių keičia „Bitcoin“ kriptografinius parašus į techniką, kad šis takas būtų neaiškus.

Nepatenkintas „Bitcoin“ privatumo trūkumu, krūva kriptografų ir programuotojų pasiryžo sukurti alternatyvias kriptovaliutas (arba altcoinus), kurios suteikia stipresnę privatumo apsaugą ir apsunkina jūsų lėšų stebėjimą, sužinoti, kiek jums priklauso, ar kokie mokėjimai. tu darai.

3 altkoinai, kurie pirmiausia pabrėžia jūsų privatumą:

Monero

Pagrindinis bruožas: Žiediniai parašai
Sukurta: 2014 m. Balandžio mėn. Pavadinimu BitMonero
Monikeris: XMR
Bendra rinkos kapitalizacija: 1,3 milijardo JAV dolerių
Neigiama pusė: Didelis operacijų dydis (kB)
Operacijos per dieną: ~ 4000
Bendras bloko dydis: 29,2 GB

Privatumo funkcija: Skambantys parašai

„Monero“ įgyvendino skambučių parašų koncepciją. Žiedinis parašas įrodo, kad kažkas iš žmonių grupės ką nors pasirašė, tačiau jis neatskleidžia, kas.

Įsivaizduokite, kad jūs stovite priešais dešimt spintelių, kurių kiekvienos viduje yra nežinomas skaičius monetų. Dabar galite įrodyti, kad turite raktą į vieną iš šių užraktų, tačiau neprivalote parodyti, kuris iš jų.

Tik operacijos metu jūs atrakinsite ir perduosite monetas kam nors kitam ir tik jums. Jie žinos, kiek monetų jūs pervedėte.

Kritika:

Monero sulaukia kritikos, nes ja sunku naudotis, ypač naujokams. Jų kūrimas sutelktas į pagrindinę monetos architektūrą, o ne į piniginių kūrimą ar paprastas integracijas. Ilgą laiką vienintelis būdas sąveikauti su „Monero“ pinigine buvo naudojant komandų eilutės sąsają.

Žiediniai parašai taip pat yra labai brangūs, o skaičiavimo laikas patikrinimui yra gana ilgas. Parašams reikia daug duomenų (viena standartinė operacija gali būti didesnė nei 15 KB, palyginti su 260 baitų „Bitcoin“). Be abejo, duomenis taip pat reikia perduoti ir saugoti, todėl „grandinės“ su skambiais parašais tampa sudėtinga padidinti mastelį..

Brūkšnys

Pagrindinis bruožas: Coinjoin
Sukurta: 2014 m. Sausio mėn. Pavadinimu „Darkcoin“
Monikeris: DASH
Bendra rinkos kapitalizacija: 2 milijardai JAV dolerių
Neigiama pusė: Daromos neįrodytos prielaidos dėl privatumo ir saugumo
Sandoriai per dieną: ~ 5000
Bendras bloko dydis: 4 GB

Privatumo ypatybė: „Coinjoin“

Dash naudoja „Coinjoin“ mechanizmą (kuris taip pat prieinamas „Bitcoin“), keli vartotojai susieja savo operacijas į vieną, todėl stebėtojui sunku suprasti, kurie įėjimai priklauso kokiems išvestims (žr. Grafiką aukščiau). Vis dėlto vis dar įmanoma išsiaiškinti, kuriame adresu yra kiek lėšų.

Kritika:

Kritikai kaltina „Dashą“, kad jis vadovaujasi profesionalia įmone, o ne decentralizuota komanda. Baiminamasi, kad projekto užpuolikai, pavyzdžiui, vyriausybės, turi pakenkti tik vienai organizacijai, kad pakenktų kriptovaliutai. Kadangi Dash daugiau dėmesio skiria rinkodarai, o ne monetos kūrimui, tai taip pat gali atsisakyti saugumo prioritetų. Pavyzdžiui, paskutinis įsipareigojimas jų „Github“ saugyklai buvo daugiau nei prieš pusmetį.

„Coinjoin“ mechanizmas sulaukia kritikos dėl nepakankamo privatumo sprendimo, kuriam tinkamai įdiegus nereikėtų naujos „grandinės“. Pagrindinis „Dash“ pranašumas, palyginti su „Bitcoin’s Coinjoin“, yra tai, kad visi „Dash“ privalo tuo naudotis, o tai reiškia, kad vartotojai ne taip išsiskiria, kad vertina savo privatumą.

Vis dėlto yra susirūpinimo, kad neteisingas „Coinjoin“ įdiegimas vis tiek gali atverti vartotojus deanonimizacijai, kaip parodyta toliau pateiktame paveikslėlyje..

Padarykite „Bitcoin“ anonimu „Joinmarket“.

„ZCash“

Pagrindinis bruožas: Nulio žinių įrodymas
Sukurta: 2016 spalio mėn
Monikeris: ZEC
Bendra rinkos kapitalizacija: 600 milijonų JAV dolerių
Neigiama pusė: Nedaugelis naudoja „nulio žinių“ įrodymus
Operacijos per dieną: ~ 5000 (iš jų ~ 12 naudojant visas privatumo funkcijas)
Bendras bloko dydis: 7,7 GB

Privatumo funkcija: nulio žinių įrodymas

Nulinių žinių įrodymo tikslas yra parodyti jums žinomą problemos sprendimą neatskleidžiant sprendimo.

Įsivaizduokite, kad priešais jus yra dvi monetos – viena jūsų, o kita – kažkam priklausanti. Nulinių žinių įrodymas leidžia be jokių abejonių parodyti, kad turite vieną iš monetų, neatskleisdami, kuri ji yra. Naudodamiesi šia funkcija galite įrodyti, kad turite monetų, bet ne tas, kurios jums priklauso – niekas negali pamatyti, kiek monetų turite, net jei žino jūsų adresą.

Kritika:

„Cypherpunk“ scena kritikuoja „ZCash“ už tai, kad ji yra įmonė, o ne decentralizuota žmonių grupė. „ZCash“ surinko pinigų iš rizikos kapitalo firmų, o 20% „ZCash“ gavybos atlygio atitenka šiems ankstyviesiems investuotojams.

Nulinių žinių įrodymų vientisumas priklauso nuo pradinės rakto sukūrimo ceremonijos, kurios metu sukuriamas ir vėliau sunaikinamas šifravimo raktas. Pasitikėti „ZCash“ reiškia pasitikėti šia ceremonija, nes kas nors, kas turi šį raktą, gali savavališkai sukurti „ZCash“ iš niekur..

Panašiai kaip skambinantys parašai, žinių neturintys įrodymai sunaudoja daug apdorojimo galios ir pralaidumo bei kelia grėsmę projekto masteliui. Priešingai nei „Monero“, „ZCash“ nulinių žinių įrodymais naudojosi neprivalomais būdais, o mažiau nei 1% visų operacijų naudoja juos, todėl sunku naudoti „ZCash“ kaip anoniminę mokėjimo priemonę..

Ar „Bitcoin“ galėtų įdiegti žiedinius parašus ir nulio žinių įrodymus, kad būtų daugiau privatumo?

Nors „Bitcoin“ būtų įmanoma įdiegti žiedinius parašus ir netaikyti jokių žinių, labai mažai tikėtina, kad tai kada nors įvyks dėl „Bitcoin“ ekosistemos nenoro daryti reikšmingus ir rizikingus pokyčius ir dėl menko šių kriptografinių metodų mastelio..

Nors „Coinjoin“ operacijos galimos jau „Bitcoin“, jos yra taupiai naudojamos, todėl jos tampa mažiau naudingos kaip privatumo skraistė..

Yra daugybė idėjų, kaip padaryti „Bitcoin“ anonimingesnį, įskaitant „Žaibo tinklą“, „Schnorr“ parašus ir daugiau ezoterinių koncepcijų, tokių kaip „Mimblewimble“..

Duomenys surinkti iš „Bitinfocharts“ ir „Coinmarketcap“.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map