Ar kas nors jus dabar stebi?

Nešiojamasis kompiuteris su žaliuziu kaip darbalaukio atvaizdas. Bet yra posūkis! Žiūronai žvilgčioja pro aklas. Malonu.


Ar esate šnipinėjamas internete? Trumpas atsakymas: tikriausiai.

Šis įrašas apžvelgs pagrindinius būdus, kaip trečiosios šalys šiuo metu gali naršyti apie jūsų veiklą internete.

Vyriausybės priežiūra

Jūsų vyriausybė beveik neabejotinai šnipinėja jus. JAV Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) teisėtai renka privačius duomenis, įskaitant:

  • El. Laiškai, pranešimai ir kiti duomenys iš jūsų paskyrų „AOL“, „Apple“, „Facebook“, „Google“, „Microsoft“, „PalTalk“, „Skype“, „Yahoo“, „YouTube“ ir kt.
  • Interneto srautas eina per povandeninius šviesolaidinius kabelius, kuriuos jis naudoja bendradarbiaudamas su viso pasaulio vyriausybėmis
  • Mobiliųjų telefonų vietos kai kuriose šalyse už JAV ribų. Per dieną surenkama apie 5 milijardus įrašų

Jungtinėje Karalystėje programa „Tempora“ stebėjimo tikslais perima interneto srautą bendradarbiaudama su šalies telekomunikacijų bendrovėmis ir NSA.

Tai tik žinomos programos, pagrįstos nutekėjusia informacija. Taigi taip pat yra galimybė, kad naujos ir slaptos stebėjimo programos mus šnipinėja ir kitais būdais.

Nesaugus interneto ryšys

Galbūt užsitikrinote savo tinklą ir kompiuterius naudodami ugniasienę ir saugos programinę įrangą. Jūs tikriausiai taip pat turite autentifikuotą ryšį su savo IPT. Bet koks yra saugus kelias, kuriuo jūsų duomenys eina, perduodami juos internetu?

Nebent jūs naudojate VPN. Kai siunčiate ar gaunate duomenų paketus internetu, žinote, kada jie pasiekia savo tikslą. Bet jūs nežinote, kuriuos tinklus tie duomenys perėjo pakeliui į tą tikslą, arba kurie galėjo padaryti jų kopiją. Gali būti, kad jūsų interneto srautą stebi kitos šalys ir vyriausybinės agentūros.

Kenkėjiška programinė įranga

Jei jūsų kompiuteris užkrėstas kenkėjiška programine įranga, tai taip pat gali šnipinėti jus. Kenkėjiškos programos, galinčios pavogti jūsų duomenis, yra šios:

Keyloggers – Šios programos registruoja kiekvieną jūsų atliekamą klavišo paspaudimą ir siunčia jį trečiajai šaliai, kad galėtų sekti jūsų veiklą ar pavogti tokią informaciją kaip kredito kortelių numeriai..

Adware – Jūsų lankomos svetainės yra stebimos ir siunčiamos trečiajai šaliai, kuri naudoja duomenis skelbimams taikyti pagal jūsų naršymo istoriją.

Šnipinėjimo programos – Programinė įranga, kuri atrodo naudinga, tačiau vagia ir jūsų duomenis. Liūdnai pagarsėjęs „CoolWebSearch“ atsisiuntimas pasirodė kaip naršyklės priedas, tačiau taip pat pavogė pokalbių žurnalus, sąskaitos kredencialus, banko informaciją ir dar daugiau.

Trečiųjų šalių stebėjimo slapukai

Žiniatinklio reklamos platinimo tinklai gauna slapuką iš jūsų naršyklės kiekvieną kartą, kai matote vieną iš jų skelbimų. Kiekviename slapuke yra informacijos, kuri jus identifikuoja pagal jūsų IP adresą arba unikalų naršyklės identifikatorių.

Jei skelbimų platintojas yra pakankamai didelis, jų skelbimus matysite daugybėje skirtingų svetainių. Ir jie gaus slapuką kiekvieną kartą. Rezultatas yra tas, kad reklamuotojas gali sekti jūsų naršymo veiklą ir naudoti duomenis, kad efektyviau taikytų skelbimus.

Dabar dauguma komercinių svetainių perspėja jus, kad „ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų vartotojo patirtį“.

Ar tai yra šnipinėjimas, ar ne, yra perspektyvos klausimas. Bet šiuos stebėjimo slapukus neabejotinai galima laikyti slaptu jūsų privatumo įsibrovimu.

Priemonės, skirtos apsaugoti jus nuo šnipų

Jei norite apsaugoti savo duomenis nuo slapto sekimo, apsvarstykite šiuos veiksmus.

  • Norėdami užšifruoti savo interneto srautą, naudokite VPN, taigi šnipai negali atidaryti duomenų paketų, net jei juos perima
  • Įdiekite saugos programinę įrangą ir nuolat atnaujink, apsaugoti kompiuterį nuo kenkėjiškų programų ir įsilaužėlių
  • Išjungti trečiųjų šalių slapukus naršyklėje. Tai paprasta parinktis „Internet Explorer“, „Chrome“, „Firefox“ ir kituose.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me