Tyrimas patvirtina, kad mažiau nei 20% visada skaito paslaugų teikimo sąlygas

Smulkintuvo, smulkinančio paslaugų teikimo sąlygų, iliustracija.


Jei dažnai spustelite „Aš sutinku“ dėl bendrovių paslaugų sąlygų (TPS), faktiškai jų neskaitydami, nesate vienas.

Naujas „ExpressVPN“ tyrimas atskleidė, kad daugiau nei 80% vartotojų ne visada skaito TAS kurdami naujas paskyras svetainėse.

Iš dalies kalta gali būti sudėtinga terminų ir sąlygų kalba, kurią dažnai sudaro daugybė legalų kalbų puslapių. Tačiau taip pat trūksta bendro pasitikėjimo, kurį įmonės padarys, kaip tvirtina.

Daugelis žmonių mano, kad toS pasikeis numetus skrybėlę, jei tai tinka įmonei. Be abejo, tiesa, kad teisė pakeisti be išankstinio įspėjimo yra įprastas įspėjimas daugelyje ĮS. Remiantis „ExpressVPN“ apklausa:

 • Mažiau nei 35% vartotojų pasitiki prekės ženklais, kad išlaikytų savo TO.
 • Daugiau nei 42% vartotojų mano, kad prekės ženklai dažnai keičia ToS, neįspėję vartotojo.

Jei manote, kad tai, ką pasirašote šiandien, rytoj gali pasikeisti, greičiausiai pajusite, kad nėra prasmės skaityti TAS. Be to, vartotojai gali jaustis taip, lyg jie neturi daug pasirinkimo: dažnai, jei nesutinkate su sąlygomis, negaunate paslaugos.

VPT vartotojams rūpi privatumo rizika

Įdomu, tačiau apklausa rodo, kad VPN vartotojai yra dvigubai linkę skaityti ToS, palyginti su ne VPN vartotojais. Panašiai yra nustatyta, kad VPT vartotojai paprastai geriau supranta savo saugumą ir privatumą.

 • VPN vartotojai beveik dvigubai labiau linkę išjungti mikrofoną ir fotoaparatą išmaniuosiuose namų įrenginiuose (palyginti su ne VPN vartotojais).
 • Daugiau VPT vartotojų žino apie „Facebook“ galimybę numatyti savo seksualinę orientaciją ir priklausymą politinėms partijoms (palyginti su ne VPN vartotojais).
 • 64% VPN vartotojų pasitiki savo „iPhone“ / „iPad“ saugumu, palyginti su 49% ne VPN vartotojų.
 • 63% VPN vartotojų pasitiki savo „Android“ telefono ar planšetinio kompiuterio saugumu, palyginti su 52% ne VPN vartotojų.
 • 37% VPN vartotojų pasitiki savo maršrutizatoriaus saugumu, palyginti su 21% VPN vartotojų pasitikėjimo.

„Daugelis vartotojų vis dar mažai žino apie duomenų saugumą ir reguliariai elgiasi taip, kad rizikuoja jų asmenine informacija“, – teigė „ExpressVPN“ viceprezidentas Haroldas Li. „Kiekvienas, besinaudojantis internetu, turėtų imtis priemonių savo privatumui ir saugumui apsaugoti, įskaitant tokius pagrindus, kaip VPN naudojimas ryšiui užtikrinti, svarbių internetinių paskyrų autentifikavimas dviem faktoriais ir privatumo nustatymų tikrinimas socialinėje terpėje“.

Amerika naudoja VPN technologiją

Privatumo JAV ateitis atrodo daug žadanti. Tyrimo metu nustatyta, kad 30% amerikiečių sako, kad dabar naudojasi VPN (mažiau nei 20% panašaus 2018 m. Tyrimo metu), daugiau nei pusė atsakė, kad naudoja VPN, norėdami užkirsti kelią įsilaužėliams. Pusė VPN vartotojų taip pat sako, kad naudojasi ja siekdami apsaugoti ir pasitikėti, kai naudojasi viešuoju „Wi-Fi“. Tuo tarpu 42% naudoja VPN, kad neleidžia svetainėms jų sekti (pagal IP adresą).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map