Ultrasurf VPN për Firestick


Streaming përmbajtja është duke u bërë shpejt numri një për të konsumuar televizion, sport dhe filma. Sistemet kabllovike dhe satelitore të stilit të vjetër po kërkohen me shpejtësi nga teknologjitë si Amazon Firestick. Kjo pajisje e vogël me shkëlqim merr përmbajtje transmetimi nga rrjeti dhe e trajton atë në TV Smart. Me një ndërfaqe të thjeshtë të telekomandës, ai lejon përdoruesit të zgjedhin programe, të caktojnë orare, të instalojnë aplikacione dhe madje të luajnë lojëra. Kështu që ju mund të shihni pse format më të vjetra të transmetimit po luftojnë.

Në vitin 2019, Amazon’Shërbimi i transmetimit të zjarrit të TV Zjarri ka grumbulluar 30 milion përdorues, dhe atë’përcillet nga afër nga konkurrentë si Roku, Apple TV dhe Google Chromecast. Në të njëjtën kohë, bibliotekat me përmbajtje zyrtare janë zgjeruar përmes shërbimeve jozyrtare siç është Kodi – duke e bërë Firesticks edhe më tërheqës për njerëzit që duan zgjedhjen maksimale për argëtimin e tyre në mbrëmje..

Sidoqoftë, mund të ketë shqetësime për sigurinë që përdoruesit e Firestick të marrin parasysh, veçanërisht nëse ata mbështeten në Kodi ose shërbime të ngjashme. Ky blog do të shikojë një zgjidhje të sigurisë që shumë përdorues të Firestick i drejtohen: Ultrasurf VPN. A mund të ketë kuptim përdorimi i Ultrasurf VPN për Firestick? le të’e zbuloni.

Pse dëshironi të përdorni një VPN me Amazon Firestick?

Ultrasurf VPN për Firestick-2Para se të gërmojmë në Ultrasurf’Siguria për fat të mirë, ndoshta ndihmon të përcaktoni pse Rrjetet Virtuale Private kanë një rol të madh për përdoruesit e Firestick.

atje’pa dyshim që Amazon’s Firestick u lejon pronarëve të hyjnë në një bibliotekë të gjerë me përmbajtje transmetimi. Kjo përfshin shumë burime plotësisht ligjore, të tilla si Crackle, Netflix, HBO Tani, ESPN dhe iPlayer të BBC-së. Me një telekomandë të thjeshtë që sinkronizohet pa probleme me shumicën e TV Smart, mund të transmetoni me lehtësi të gjitha llojet e përmbajtjeve TV, film dhe sporte.

Por ka kufizime. Për shembull, pronarët e Firestick mund’gjithmonë hyrni në larminë e plotë të përmbajtjes Netflix. Vende të ndryshme kanë biblioteka të ndryshme, në varësi të kërkesës lokale dhe çështjeve të të drejtave të autorit. Kështu që, kur udhëtoni jashtë vendit, mund të gjeni që shfaqjet kryesore nuk janë në arenën e ngjarjeve’t disponueshme Dhe disa shërbime streaming mund të jenë plotësisht jashtë kufijve. Duke kursyer trafikun tuaj përmes serverave amerikanë, VPN-të mund të ndihmojnë për të zgjidhur atë problem.

Pastaj ka shërbime më pak të ligjshme të transmetimit. Firestick mund të përdoret për të hyrë në bibliotekat e transmetimit, siç janë ato në dispozicion përmes Kodi (të cilat nuk janë’t gjithmone 100% legal). Duke instaluar një VPN në Firestick, ju mund të mbroni aktivitetet tuaja të transmetimit nga të jashtmit, duke minimizuar rrezikun që mbajtësit e të drejtave të autorit dhe zbatimi i ligjit të jenë në gjendje të shqyrtojnë zakonet tuaja. Ne don’inkurajoni transmetimin e paligjshëm, por nëse dëshironi, një VPN nuk është’një shtesë shtesë.

Si arrijnë VPN të zgjidhin këto probleme? Epo, lidhja me një server VPN realizon dy gjëra të lidhura:

 • Ndryshon adresën tuaj IP në atë të dhënë nga VPN. Kjo errëson IP tuaj të vërtetë dhe rrjedhimisht vendndodhjen / identitetin tuaj nga cilido shërbim në internet ju’duke hyrë përsëri.
 • Në anën tjetër të ekuacionit, ISP-ja juaj mund të shohë vetëm se po lidheni me serverin VPN, në vend se destinacionin tuaj aktual në internet.

Ky kombinim ju lejon të anashkaloni gjeo-bllokimin e imponuar nga platformat e përmbajtjes dhe mbikëqyrjen nga ISP-ja juaj.

Paraqitja e Ultrasurf: një nga mjetet më të vjetra të intimitetit në botën online

Ka shumë VPN në treg tani – disa janë të mira, disa janë të lezetshëm. Ultrasurf isn’VPN më e famshme përreth, por mund të jetë një mundësi e mirë për përdoruesit e Firestick?

Kompania ka operuar që nga viti 2001, kështu që ajo’s pozitivisht geriatrik sipas standardeve bashkëkohore. Duke u nisur si një mjet për të mposhtur censurën në territorin e Kinës, Ultrasurf ofroi encryption dhe anonimizim të IP, shumë si çdo VPN e mirë. Dhe akoma vazhdon.

Aktualisht, Ultrasurf është plotësisht i lirë për t’u përdorur, por nuk është’një VPN klasike, kështu që don’të mashtrohesh Në vend që të përdorin një klient të vetëm, Ultrasurf funksionon si një lloj shtesë e shfletuesit, duke krijuar tunele të sigurta ndërsa përdoruesit lundrojnë në internet. Të dhënat akoma kalojnë nga kompjuterët e përdoruesve në serverët qendrorë dhe ato’s ende të koduara, por ajo’s me të vërtetë më shumë i ngjashëm me një përfaqësues sesa një Rrjet Virtual Privat në lulëzim të plotë.

Kjo nuk do’do të thotë se nuk duhet’e përdorni atë me Amazon Firestick. Në fund të fundit, ajo’freeshtë i lirë për t’u përdorur, ka një histori të gjatë të rrahjes së censurës dhe ka një bazë përdorimi në të gjithë botën.

Ajo që llogarit pak kundër Ultrasurf është mungesa e një klienti të përkushtuar Firestick. Amazon operon një bibliotekë të VPN-ve që janë aprovuar për të punuar me OS-në e saj, dhe Ultrasurf isn’t përfshirë. Por don’supozoni se’fundi i tregimit.

Një udhëzues i shpejtë dhe i thjeshtë se si të instaloni Ultrasurf VPN në Firestick

Normalisht, thjesht do të jeni në gjendje të lundroni në shfletuesin Firestick dhe të zgjidhni një shkarkim VPN, por që’nuk është në dispozicion këtu. Në vend të kësaj, ju’Duhet të konfiguroni një mjet të quajtur Downloader Firestick përpara se të punoni me Ultrasurf. Kjo isn’t tepër komplekse dhe të kesh një Downloader mund të jetë e dobishme për qëllime të tjera, kështu që’është një ide e mirë për çdo rast.

këtu’sesi të instaloni Ultrasurf VPN në Firestick:

 • Ngarkoni Firestick-in tuaj dhe hapni menunë kryesore. Tani klikoni në veçorinë e kërkimit, dhe kërko “Downloader.”
 • Sapo ti’keni gjetur mjetin Downloader, Zgjidh “Marr” alternativë, dhe aplikacioni Downloader do t’i shtohet Firestick-it tuaj.
 • Tani ti’Do të duhet ta hapni Shkarkuesin ashtu si do me çdo aplikacion Firestick. Kjo ju jep mundësinë për të shkarkuar aplikacione të palëve të treta që nuk janë’në dispozicion përmes Dyqanit Amazon.
 • Hapi tjetër është të shkarkoni APK Ultrasurf. Për ta bërë këtë, ju’duhet të shkruani lidhjen “https://apkpure.com/ultrasurf-beta-unlimited-free-vpn-proxy/us.ultrasurf.mobile.ultrasurf”
 • Kur ti’Keni shtypur lidhjen në fushën e adresës, shfletuesi i faqes Firestick do të ngarkojë. Ju duhet të dërgoheni në një sit të shkarkimit APK për Ultrasurf.
 • Përdorni shfletuesin për të klikoni në butonin Shkarkim në këtë faqe. Shkarkuesi duhet të zbulojë skedarin dhe ta shkarkojë automatikisht në Firestick.
 • Kur APK Ultrasurf është shkarkuar, instalimi i tij do të fillojë menjëherë. Ndiqni njoftimet dhe Proxy do të shtohet në mjetet tuaja Firestick.
 • Ultrasurf tani duhet të jetë në dispozicion, ashtu si çdo aplikacion tjetër në pajisjen tuaj, kështu që shkoni përpara dhe hapeni atë. Kur të lidheni, transmetimi juaj do të kodohet.

A është Ultrasurf VPN për Firestick një mundësi e mirë?

Tani që ti’keni shkuar në telashet e instalimit të Ultrasurf, mos ngurroni ta provoni. Nëse shpejtësitë janë shumë të shpejta, mund të keni gjetur një mjet falas privatesie të Firestick i cili plotëson nevojat tuaja. Por ajo’importantshtë e rëndësishme të jesh i vetëdijshëm për disa të meta të mundshme që lidhen me këtë ofrues.

Për fillestarët, Ultrasurf është një VPN falas. Kjo tingëllon shkëlqyeshëm, por ashtu’shpesh është një shenjë paralajmëruese. Në botën dixhitale. produktet e lira janë me të drejtë famëkeqe për të vepruar si porta për shpërndarjen e të dhënave dhe komodifikimin. Ideja është zakonisht që përdoruesit të jenë produkti, duke bërë që zhvilluesit të gjejnë mënyra krijuese për të nxjerrë vlerën.

Që nga fillimi i Ultrasurf-it, stimulimet për të mbledhur të dhëna dhe për t’i shitur ato palëve të treta janë rritur në mënyrë eksponenciale, kështu që kompania mund të mos jetë një grup i mërzitur i kryqëzatave anti-censurë..

Për shembull, në faqen e internetit Ultrasurf pranon se kompania mbledh 30 ditë të dhëna të përdoruesit, të cilat nuk janë’Gjithmonë rasti me VPN. Shërbimi është gjithashtu i vendosur në SH.B.A., dhe deklaron se do t’i përmbahet të gjitha kërkesave ligjore. Kjo mund ta bëjë transmetimin e paligjshëm të një rreziku të vogël. Dhe me VPN të disponueshme në juridiksione të sigurta si Panamaja (siç është NordVPN), pse ta marrë këtë rrezik?

Instaloni një VPN për ta bërë transmetimin Firestick më të sigurt se kurrë

Ndërsa Ultrasurf mund të mos jetë mjeti i përsosur për punën (megjithëse mund të funksionojë për disa njerëz), të kesh një VPN nuk është diçka që mund të kalosh si përdorues i Firestick. Me sasi të mëdha të përmbajtjes duke u dhënë jashtë kufijve përmes gjeo-bllokimit, dhe shqetësime serioze për jetën private për ata që përdorin shërbime si Kodi, ajo’s vetëm një inteligjent për të instaluar një VPN me cilësi të lartë.

Rekomandohet të lexohet

VPN më e mirë për Fire Stick

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map