Shenjë për xham për Netflix


Të paktën 30% e përdoruesve të VPN shikojnë Netflix, më të njohurit nga të gjitha platformat streaming. Problemi me të është gjeo-bllokues, i cili bëhet më i vështirë dhe më i vështirë për të luftuar. Kështu funksionon Windscrib me Netflix? le të’e zbuloni.

Testimi në terren

Ne i bëmë testimet tona nga Evropa, me një shpejtësi bazë 240 Mbps sipas uebfaqes Fastflix në pronësi të Netflix. Ne kemi përdorur të njëjtin test shpejtësie për të kontrolluar vendet e zgjedhura me VPN të Windscrib. Nëse testi Fast.com nuk ishte i disponueshëm, ne përdorëm Ookla’në vend të tij SpeedTest.com. Cilësia jonë e videos Netflix u vendos në i lartë.

Sipas uebfaqes Netflix, shpejtësitë e shkarkimit për përvojën më të mirë të transmetimit duhet të jenë si më poshtë:

 • 3 Mbps për cilësinë SD
 • 5 Mbps për cilësi HD
 • 25 Mbps për cilësi Ultra HD (4K)

Si gjithmonë, ju lutemi mbani në mend se rezultatet tona mund të ndryshojnë në mënyrë drastike nga ato që mund të merrni për shkak të një lokacioni, ISP, pajisje harduerike dhe programesh të ndryshme.

Windscrib dhe Netflix i SHBA

SHBA, New York, 73 Mbps

Provoni shpejtësinë e Netflix

Përpjekja jonë e parë ishte New York, dhe ishte e pasuksesshme. Ishte për të ardhur keq sepse shpejtësia nominale ishte e thyer dhe do’na lejoi të transmetojmë pa probleme në UHD (4K).

SHBA, Los Angeles, 58 Mbps

Testimi i shpejtësisë në Netflix në SHBA

Duke u afruar më shumë me Hollywoodin’Na vendosni ndonjë më të afërt për të hyrë në kasafortën e tij të thesarit. Ne mbetëm në këmbë në gatishmëri UHD me dyer të mbyllura pikërisht para nesh. Whatfarë parakolpi.

SHBA, WINDFLIX US, 131 Mbps

Rezultatet e testit të shpejtësisë në WINDFLIX në SHBA

Adresa IP e këtij serveri të veçantë Netflix ishte vendosur diku midis New York dhe Delaware. Ne nuk ishim në gjendje të fillonim testin Fast.com mbi të, por Ookla’Rezultatet ishin në përputhje me rezultatet e testit tonë të shpejtësisë së rishikimit të Windscribe, të cilat ishin të shkëlqyera. Unuditërisht, ajo funksionoi në mënyrë të përsosur në UHD, me kohë minimale ngarkimi dhe pa belbëzime.

Një gjë që duhet ta keni në mendje atë Abonimi me erë nuk po e kodon serverin WINDFLIX’trafiku, duke e thënë atë’s për transmetim dhe asgjë më shumë – pasi të mbaroni shfaqjen, duhet të lidheni përsëri me një server të duhur. Mos përdorimi i enkriptimit ju jep shpejtësi shtesë, e cila me siguri do të vlerësohet nga ata që lidhen nga ana tjetër e botës.

Bibliotekat e dritareve dhe bibliotekat jo-SH.B.A.

Kanada, Montreal, 21 Mbps

Provoni shpejtësinë në ajër në Kanada

Pak më poshtë se minimumi i kërkuar për transmetimin në UHD (4K), por ne e mendojmë’është e mundur për ta tërhequr atë në ditën e mirë kur Windscrib mund të zhbllokojë Netflix në Kanada. Sa për tani, le’prisni për këtë ditë.

Australia, Sidnei, 18 Mbps

Testoni shpejtësinë në Australi

Jo shumë i guximshëm, duke marrë parasysh mijëra milje që na ndajnë ne dhe Australinë. Mjerisht, ne nuk bëmë’t merrni për të parë atë që ata shohin sepse Netflix na kishte bllokuar si një jakë pleshti bllokon një tufë në hyrje të pleshtave të vogla të egër.

Japoni, Tokio, 69 Mbps

Testi i shpejtësisë së serverit të Japonezës në Windscrib

Shpejtësia ishte jashtëzakonisht e mirë duke marrë parasysh numrat kanadezë dhe australianë. Dhe gjithashtu funksionoi! këtu’prova më poshtë:

Screenshot Godzilla Planet of the Monsters

Streaming ishte i qetë si gjalpi, dhe ngarkimi mori vetëm një sekondë ose dy – ne mezi u morëm me të parë rrethin me përqindje në mes të ekranit, për të mos përmendur që’T shfaqet ndërsa po shikonim shfaqjen në pamjen e mësipërme. Duke folur për shfaqjen, nuk ka’t provoni veprat e Windscrib në Japoni (edhe pse ndodh) sepse kjo përsëritje e Godzilla është në dispozicion edhe në vendet e tjera. Thjesht tregon se ne e duam Godzilla-n.

Mbretëria e Bashkuar, Londër, 60 Mbps

Testi i shpejtësisë së xhamave në Mbretërinë e Bashkuar

Ne prisnim shpejtësi shumë më të lartë nga serveri Evropian, edhe pse ai’s më shumë se sa për të transmetuar përmbajtjen UHD (4K), e cila është e bllokuar si homologët e tjerë të saj, më pak Ultra dhe më pak HD.

Mbretëria e Bashkuar, WINDFLIX MB, 22 Mbps

Test i shpejtësisë WINDFLIX në Mbretërinë e Bashkuar

Përsëri, ne nuk mundëm’bëni një test të duhur Fast.com, por numrat nga Ookla na lanë të pakënaqur – më pak se minimumi për UHD në të njëjtin kontinent kur Japonia na dha tre herë më shumë? Por të paktën ajo zhbllokon Netflix. Duhet një minutë ose më shumë që rryma të azhurnohet nga SD në HD dhe kohët e ngarkimit mund të jenë më të shpejta, por me Windscrib, mund të’të jesh shumë i zgjuar.

Hollanda, Amsterdam, 140 Mbps

Shikoni shpejtësinë e serverit në Hollandë

Shpejtësia e papritur e shpejtësisë na la të bezdisshëm, por gjithçka erdhi në një ndalesë të parakohshme pasi pashë famëkeqin “Po, diçka shkoi keq…” gabim i transmetimit.

Gjermani, Frankfurt, 86 Mbps

Testi i shpejtësisë së gjermanëve në Gjermani

Serveri gjerman ka treguar një potencial të shkëlqyeshëm me 86 Mbps sipas rezultateve të provës Fast.com. Por nuk ishte për qëllim që ajo të përmbushë dëshirat tona të transmetimit pasi Windscrib na la të ndezim përsëri në ekranin e zi të gabimit Netflix, duke i dhënë fund udhëtimit tonë rreth-botëror në një shënim të thartë.

Si të përdorni Windscrib për Netflix?

Përdorimi i xhamave për Netflix është një copë ëmbëlsirë e ëmbël që prodhohet në mënyrë tipike duke përdorur teknikën e përgatitjes së ushqimit që njihet zakonisht si pjekja. Pasi të vendosni llogarinë tuaj Netflix, duhet të zgjidhni një server në të njëjtin vend. Nëse ajo’ose në SHBA ose në Mbretërinë e Bashkuar, zgjidhni një server të përshtatshëm WINDFLIX.

Përdoruesit do të jenë të lumtur ta mësojnë këtë Windscrib ka aplikacione jo vetëm për platformat kryesore, por edhe për pajisjet e Amazon Fire TV dhe pajisjet Nvidia Shield. Për më tepër, ai mbështet ruterë të ndryshëm dhe jep udhëzime se si t’i konfiguroni ato.

Xhamat që nuk punojnë me Netflix

Disa njerëz don’t merrni parasysh atë shumica e VPN, përfshirë Windscrib, don’garantojnë qasje në Netflix nga çdo pjesë e botës 24/7. që’pse pse përdoruesi mund të ketë zgjedhur serverin e specializuar, ajo ende mund të gjejë Windscribe që nuk punon me Netflix. Në këtë rast, ne sugjerojmë të provoni serverin tjetër – nëse Mbretëria e Bashkuar nuk po ju jep atë që dëshironi, mbase SHBA do?

Ka pasur shumë raste kur Windscrib nuk ka mundur’t na ndihmoni të shmangim shikimin e gabimit Netflix “uh…”, por përdoruesit duhet të shqetësohen vetëm kur të dy serverët WINDFLIX pështyjnë këtë. Sugjerimi ynë është të rinisni kompjuterin tuaj dhe nëse problemi vazhdon – kontaktoni Windscribe’mbështetje. Por të jenë të gatshëm të presin me durim sepse ky VPN ende nuk e di’keni një bisedë live.

përfundim

Për të përfunduar, Windscrib jep atë që premton duke i dhënë hyrje bibliotekave të MB dhe SHBA Netflix përmes serverave të specializuar. Fatkeqësisht, këta serverë nuk kanë kriptim, duke sakrifikuar atë për hir të shpejtësisë. E cila, edhe pse e shkëlqyeshme, herë pas here mund të jetë nën mesatare. Kjo do të thotë që nëse qëndroni në ata serverë pasi keni parë një shfaqje, mund ta gjeni veten më pak private nga sa mendonit se ishit.

Kur testuam serverat e rregullt, ne ishim të lumtur të shihnim Japoni’s Netflix është zhbllokuar sepse ka numrin më të lartë të titujve nga të gjitha bibliotekat. Në çdo rast, duhet ta provoni këtë VPN për veten tuaj sidoqoftë. Bërja e tij është e lehtë sepse Windscrib ofron një version falas.

Windscrib mund të punojë jo vetëm me Netflix, por pothuajse çdo platformë streaming, duke përfshirë iPlayer BBC dhe Amazon Prime. Kjo është nëse ju merrni plan statik IP për përdoruesit e banimit për 8 $ / muaj për të shmangur bllokimin e gjeo-bllokimeve.

Më në fund, ndërsa aplikacionet për TV të zgjuar janë një prekje e këndshme, përmirësimi më i pritur është mbështetja e bisedës live. Ajo duhet të jetë një domosdoshmëri për çdo ofrues premium VPN, i cili në mënyrë të qartë është Windscrib.

Lexohen rekomandimet:

Si të përdorni xhamat

Shenjë për xhamat për Kodin

Rishikimi i xhamave

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map