Si të përdorni xhamat


Përditësimi i fundit: 11.11.2019

Mësoni se si të përdorni Windscrib VPN është e lehtë. Ky shërbim ka të gjitha karakteristikat për ta bërë atë një nga VPN-të më të këndshme dhe më të thjeshta në treg.

Ndërsa ajo’E bazuar në Kanada, një vend me pesë sy, Windscrib ka një larmi të mirë të veçorive të sigurisë dhe intimitetit për të siguruar anonimitet të mjaftueshëm për nevoja të përgjithshme ose më shumë. Shumë shërbime pretendojnë se nuk kanë shkrime, duke përfshirë shkrimet e lidhjeve dhe përdorimit. Megjithatë, shumica e tyre regjistrohen disa informata në fund. Shenja e xhamit pastron në këtë dhe vetëm gjendjet “nuk ka shkrime identifikuese,” që në të vërtetë ka kuptim (lexoni më shumë rreth Windscrib’Politika e Regjistrimit).

Kjo zgjidhje VPN ka 480+ serverë në 60+ vende, që është një mbulim i mirë global. Kombinimi i aplikacioneve të desktopit dhe shfletuesit gjithashtu ju jep një shtresë shtesë sigurie. Një tjetër gjë e mirë në lidhje me Windscrib është se ju mund të përdorni serverët e dedikuar Windflix për të hyrë në bibliotekat e Netflix në SH.B.A., Britani e Madhe, Kanada dhe Japoni.

Le të zbulojmë tani për ju në mënyrë më të detajuar se si të përdorni Windscrib dhe çfarë është ajo’mirë për.

Për çfarë është Windscrib mirë

Në përgjithësi, mund të themi se Windscrib është i mirë për çdo nevojë të zakonshme që kërkon një VPN. Kjo perfshin:

 • Prishja e adresave IP
 • Qëndrimi anonim në internet
 • Zhbllokimi dhe hyrja në internet e përmbajtjes së censuruar të uebit
 • Lojërat në internet
 • Ndarja e skedarëve P2P (përrua) duke përjashtuar tre serverë të shënuar (India, Rusia dhe Afrika e Jugut)
 • Mbrojtja e wifi-t publike
 • Transmetimi i videos (Netflix dhe më shumë)

Që Windscrib VPN ka shumë shpejtësi të mira, ajo’është e mundur për të transmetuar video të dyja brenda HD dhe 4K. Sigurisht, kjo varet edhe nga aftësitë e pajisjes suaj. Shkarkimi ose ngarkimi i skedarëve të mëdhenj gjithashtu duhet të jetë relativisht i shpejtë. Falë saj Karakteristikat vjedhurazi VPN (obfuscation), ju gjithashtu mund të përdorni Windscrib në vendet me censurim të internetit pa miqësi VPN si Kina, Irani ose Rusia.

Pra, në të gjitha, ne besojmë se kjo është një VPN mjaft e sigurt dhe private për shumicën e aktiviteteve në internet.

Si të shkarkoni dhe instaloni Windscrib

Ekzistojnë dy versione të Windscrib: Falas dhe Pro. Ekzistojnë dy dallime kryesore midis versioneve falas dhe atyre të paguara. VPN Falas Xhamit mund të lidhet vetëm me të 10 lokacione, dhe kapaku juaj mujor i bandës është 10 GB. Sigurisht, kjo është akoma më shumë sesa ofrojnë shumë zgjidhje të tjera falas VPN. Ju madje mund të jeni plotësisht të kënaqur me atë që ofron ky program falas VPN.

Dy mënyrat më të shpejta për ju për të shkarkuar Windscrib është të klikoni në ose Fillo ose Shkarkoni butonin Windscrib. Për hapin tjetër, thjesht zgjidhni platformën tuaj.

Pasi të keni shkarkuar aplikacionin VPN në pajisjen tuaj, nuk duhet të instaloni xhinsin e dritës’duhet më shumë se një minutë. Pas fillimit të softuerit, klikoni tjetër nëse jeni mirë me rekomandimin Opsioni Express Install. Për të përfunduar procedurën, klikoni finish. Po, kjo’të gjitha Në fakt, ajo’s jo më shumë se 10 sekonda.

Si të përdorni Windscrib VPN

Për të qenë në gjendje të përdorni Windscrib, para së gjithash, duhet hyni në llogarinë tuaj. Dhe për këtë, ju duhet të keni një llogari në radhë të parë!

rishikim xhami si të përdorësh 1

Nëse don’keni një llogari në Windscrib, klikoni jo. Wannabes falas të përdoruesit, kjo është gjithashtu shansi juaj. Pasi të klikoni jo, ju’do të merreni në një faqe të dedikuar, ku mund të regjistroheni ose të krijoni një llogari falas. Nëse dëshironi të përdorni Windscrib VPN falas, thjesht shkruani një emër përdoruesi dhe zgjidhni një fjalëkalim të llogarisë. Pastaj, shtypni Krijoni butonin Llogari Falas, dhe ti’jam mirë të shkosh.

rishikim xhami si të përdorësh

Futja e adresës tuaj të postës elektronike është opsionale. Sidoqoftë, nëse don’t, kufiri juaj i të dhënave mujore do të bjerë 2 GB. Nëse don’mendje duke ju dhënë një adresë të përkohshme email, ju mund të keni tuaj 10 GB në muaj.

Windscrib do t’ju kujtojë këtë, natyrisht:

promovoni shpejtësinë e emailit

Paraprakisht VPN falas

Si ne’Shpjeguar, ka disa kufizime të vendosura për përdoruesit e lirë të këtij shërbimi. Para së gjithash, ju’nuk lejohet të përdorë të gjitha vendet e serverit. ju’ri kufizohen në 10 vendet e mëposhtme:

 • Shtetet e Bashkuara
 • Kanadë
 • Mbretëria e Bashkuar
 • Hong Kong
 • Francë
 • Gjermani
 • Holandë
 • Switzerland
 • Norvegji
 • Rumani

Epo, definitivisht jo mbulimi global, por ajo’s akoma më shumë sesa ato që ofrojnë opsionet më të lira VPN.

Së dyti, atje’s Kapak trafiku mujor 10 GB. Kjo, përsëri, është mënyra më shumë sesa duhet të ofrojnë shumica e VPN-ve. Për hir të krahasimit, versioni falas i TunnelBear ju ofron 500 MB. Sigurisht, nëse ti’jeni një torrenter hardcore, mund të gjeni 10 GB mjaft të pakënaqshme. Sidoqoftë, për përdorim të përgjithshëm, kjo duhet të jetë e mjaftueshme.

Së treti, mundeni’t përdorni VPN Falas Windscrib për Netflix pasi serverat e dedikuar WINDFLIX nuk janë’t disponueshme.

ajo’s gjithashtu ka të ngjarë që versioni falas të jetë disi i ngadaltë pasi miliona përdorues mund të mbingarkojnë me lehtësi serverët në ato 10 vende. Por, në të gjitha, ne besojmë se kjo është një nga shërbimet më të mira falas VPN në treg sot.

Regjistroni xhamin Pro VPN

Versioni Pro ofron trafik i pakufizuar i të dhënave, 480 serverë në 60+ vende, Netflix në SH.B.A., Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Japoni, së bashku me shpejtësi më të shpejtë. Ne kemi gjetur që Windscrib të jetë një shërbim i besueshëm me një “nuk ka shkrime identifikuese” politika dhe disa tipare të dobishme. Mimi i versionit Pro është mjaft i arsyeshëm duke marrë parasysh nivelin e tij të intimitetit dhe shkathtësisë. për $ 4.08 / month për planin vjetor ose 9,00 dollarë për planin mujor – atë’nuk është aspak keq.

Si të mbroheni me Windscrib VPN

Pra, tani ju keni ose një llogari falas ose një Pro, dhe ju’u regjistrua gjithashtu.

identifikohu për xhama

Si parazgjedhje, klienti Windscrib VPN ofron vendndodhjen më optimale, e cila normalisht është serveri më i afërt dhe më i shpejtë i VPN.

zgjedhjen e serverit të xhamave

Pra, për tu lidhur me serverin parazgjedhur, gjithçka që duhet të bëni është të klikoni në Butoni i energjisë ne te djathte. Sapo’ndezur, ti’do të lidhet brenda disa sekondash.

Pasi të hapni listën e vendndodhjes, mund të zgjidhni vendndodhjen tuaj të preferuar ose një nga serverët e dedikuar.

listën e serverëve të xhamave

Siç mund ta shihni, shiritat e sinjalit në të majtë tregojnë qartë ngarkesën e secilit server. Nëse doni të krijoni një listë të lokacioneve të preferuara, klikoni në ikonë e zemrës në të djathtë të emrit të vendndodhjes. Nëse doni të lidheni me një vendndodhje tjetër, klikoni në serverin e vendit ose të qytetit dhe aplikacioni do të lidhet automatikisht. Ju don’duhet të shkëputeni dhe të lidheni përsëri. Kjo ju kursen disa klikime të panevojshme. Ne me të vërtetë na pëlqen kjo në lidhje me Windscrib.

Nëse dëshironi mbrojtje rrjedhje, ndizni Tipar i firewall-it (në mënyrë të paracaktuar). Ky Firewall në të vërtetë funksionon si një vrasin kaloni, e cila është jetike për një mjet të besueshëm të intimitetit.

Windscribe’Aplikacionet celulare dhe shtesat e shfletuesit duken dhe funksionojnë në mënyrë të ngjashme me aplikacionet e desktopit. Sidoqoftë, zgjerimet Chrome, Firefox dhe Opera VPN kanë disa veçori shtesë. Kjo i bën ata një shtesë të dobishme për platformat e tjera.

Paraqisni parametrat VPN

Dallimi kryesor midis aplikacioneve është në cilësimet dhe tiparet që ata ofrojnë. Kështu që, le’shihni se cilat janë këto dhe çfarë lloj personalizimesh të Windscrib VPN ju lejon.

Aplikacione celulare

Windscrib kohët e fundit ka lansuar aplikacione të reja të reja celulare, dizajni i tyre bie në përputhje me shtesat e shfletuesit.

Aplikacioni Windscrib iOS ofron sasinë më të vogël të cilësimeve dhe opsioneve të personalizimit. Nëse trokitni lehtë mbi 3-ikonë bar në këndin e sipërm të majtë dhe zgjidh Lidhje, ju’do të gjesh:

Paraqitni parametrat e aplikacionit iOS

E tëra çfarë mund të bësh këtu është të ndërrosh protokollet IKEv2 dhe OpenVPN, të zgjedhësh një port të preferuar, të aktivizosh ose çaktivizosh firewall-in (vrasësin e ndërprerës) dhe të vendosësh listat në internet për rrjetet për të cilat ke fituar’t përdorni VPN.

Në të kundërt, Windscrib për Android ka pak më shumë për të ofruar:

Regjistrohu cilësimet e aplikacionit Android

Këtu kemi ndarjen e tunelit, Android’vendas “Gjithmonë në VPN” që vepron si një ndërprerës vrasës, zgjedhja e madhësisë së paketave dhe opsioni për të lejuar trafik LAN. atje’s gjithashtu një cilësim i përgjithshëm për t’u lidhur automatikisht pas fillimit të aplikacionit.

Siç mund ta shohim, as aplikacioni iOS dhe as Android nuk ofrojnë mjaft veçori ose mundësi përshtatjeje. Por nëse ju’duke përdorur një llogari falas në Windscrib, duhet të jetë e mjaftueshme për aktivitetet tuaja të përgjithshme të shfletimit në internet të shfarosur.

Zgjatjet e shfletuesit

Zgjatjet e shfletuesit ofrojnë një listë të gjatë të cilësimeve unike, duke i bërë ato një shtesë të shkëlqyeshme të veçorive të desktopit. Quhet menuja e cilësimeve të zgjatjes së shfletuesit Opsionet e privatësisë. Ju mund të shfaqni këtë ekran nëse klikoni në 3-ikonë bar dhe zgjidh Opsionet e privatësisë.

këtu’Lista e karakteristikave të dobishme kanë aplikacionet Chrome, Firefox dhe Windscriba të Opera për ju:

Parametrat e xhamit Parametrat e privatësisë së Chrome

Aplikacione për desktop

Aplikacionet e desktopit Windscrib janë më të pajisurit. ata’gjithashtu ka të ngjarë të jetë më popullori. Nëse klikoni 3-ikonë bar në këndin e sipërm të majtë dhe zgjidh preferencat, ju do të hapni Dritarja Preferencat e xhamave.

Paraqisni parametrat e përgjithshëm

Kjo dritare ka 5 skeda: Përgjithshëm, Lidhje, Proxy, Share dhe Debug. Tab i përgjithshëm është skedari parazgjedhje kur shfaqni dritaren Preferencat. Ai përmban opsione që lidhen me sjelljen e përgjithshme të aplikacionit VPN të Xhamave.

Skedari i lidhjes ka më shumë cilësime teknike.

Parametrat e lidhjes së xhamit

Për përdoruesit më me përvojë të VPN, kjo skedë është afër parajsës. këtu’whatfarë mund të zgjedhni, shkulni dhe rregulloni në këtë ekran:

 • Mënyra e zjarrit: Automatic (default), Manual dhe Always On (Ndezur)
 • Mënyra e lidhjes: Automatic (default) ose Manual. Nëse zgjidhni Manual, ju mund të zgjidhni protokollin tuaj të dëshiruar (IKEv2, UPD, TCP, Vjedhurazi, ose WStunnel) si dhe Portin e caktuar për të.
 • Rezolucioni i API: IP automatik (parazgjedhur) ose manual manual. Disa rrjete (p.sh., Kina) mund të bllokojnë ose ndryshojnë kërkesat tuaja DNS, dhe kjo mund të shkaktojë një gabim për Windscrib. Kjo cilësim ju lejon të konfiguroni manualisht një adresë IP për të hyrë në API me Windscrib (Ndërfaqja e Programimit të Aplikimit). Vendosja tjetër lidhet gjithashtu me këtë gabim.
 • DNS ndërsa është shkëputur: zgjidhni cilët serverë DNS për të përdorur kur nuk përdorni Windscrib
 • Injoroni gabimet SSL: kontrolloni këtë kuti për të injoruar gabimet SSL dhe futuni përsëri.
 • Forconi mbyllni të gjitha prizat TCP pas lidhjes

Tab proxy, mund të konfiguroni një proxy LAN si më poshtë:

Paraqitni cilësimet e përfaqësuesit

Ndani skedën është një veçori e shkëlqyeshme që përsëri ju lejon të ndani lidhjen tuaj të mbrojtur VPN si një pikë e nxehtë në mënyrë që përdoruesit e tjerë ose pajisjet e tjera të mund të përfitojnë nga kjo.

Parametrat e ndarjes së xhamit

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të klikoni në Butoni i aktivizuar i radiosSeksioni i sigurt i pikave të nxehta, dhe shkruani një emër dhe fjalëkalim të rrjetit. Nëse një pajisje tjetër lidhet me këtë pikë të nxehtë, të gjitha aktivitetet e uebit do të lidhen me serverët Windscrib.

Megjithatë, një tjetër veçori e shkëlqyer e sigurisë është Proxy Gateway. Kjo ju lejon të konfiguroni një server proxy HTTP ose SOCKS5 në kompjuterin tuaj Windows ose Mac. Në këtë mënyrë, mund të vendosni TV tuaj Smart, PlayStation ose Xbox për të përdorur lidhjen e sigurt VPN.

Më në fund, ne kemi Skedë debug, ku mund të dërgoni dhe shikoni shkrimet, çaktivizoni IPv6, etj.

Parametrat e rregullimit të xhamit

Karakteristikat kryesore të xhamit

Windscrib VPN ka më shumë tipare interesante që ia vlen të përmenden para se të themi lamtumirë.

Forcimi i portit

Kjo veçori kërkon një IP statik që së pari duhet të blini. Ekzistojnë dy lloje të IP statike në dispozicion: Datacenter ($ 2 / m) dhe Rezidencial ($ 8 / m). Dallimi i dukshëm në mes të dy është se IP Residential Static është më efektiv ndaj të gjitha llojeve të blloqeve pasi përdor një lidhje rezidenciale.

Pasi të keni IP statistikën tuaj, mund ta aktivizoni këtë veçori përmes llogarisë tuaj në Windscribe dhe ta konfiguroni atë siç përshkruhet në udhëzimet e disponueshme në faqen e internetit..

R.O.B.E.R.T.

Ky është një tipar i shkëlqyeshëm për të bllokuar malware dhe reklama. Tani, ajo’në dispozicion për të gjitha pajisjet tuaja. Përsëri, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj në Windscrib për të aktivizuar këtë funksion.

Ka 4 konfigurime për të zgjedhur nga:

 1. me aftësi të kufizuara: asnjë DNS nuk do të filtrohet.
 2. Malware / Phishing / Botnets: ky është opsioni i paracaktuar. Ajo bllokon të gjitha fushat e njohura të malware, phishing dhe botnet.
 3. Malware / Phishing / botnets / Shpalljet / Trackers: përveç opsionit 2, kjo mundësi bllokon gjithashtu fushat e njohura të shpërndarjes dhe përcjelljes së reklamave.
 4. Malware / Phishing / Shishe / Reklama / Përcjellëse / Rrjetet Sociale: përveç opsionit 3, kjo mundësi bllokon edhe rrjetet e njohura sociale për shkak të praktikave të tyre të ndjekjes.

ScribeForce

Për të mbrojtur të gjithë ekipin tuaj, tani mund të ndërtoni një llogari ekipi me Windscrib. ScribForce është në dispozicion me 3 $ çdo muaj për anëtar të ekipit. Ju mund ta vendosni këtë veçori në faqen e internetit dhe të shijoni komoditetin e faturimit të centralizuar.

përfundim

Si përmbledhje, Windscrib është një shërbim i gjithanshëm VPN që mund t’ju ofrojë siguri dhe intimitet të duhur në internet për të gjitha nevojat tuaja të përgjithshme. Nëse qëndroni në anën e ligjshme të gjërave, duhet të jeni mirë duke përdorur ose versionin Falas ose Pro.

Windscrib ofron mbështetje për platformat më të zakonshme. Përdorimi i softverit VPN të desktopit së bashku me shtrirjen e shfletuesit do t’ju japë gjithashtu një nivel më të lartë të sigurisë në internet. Në përgjithësi, ky është një shërbim shumë i mirë me shumë mundësi marrjeje. Shpresojmë ta sqaruam sesi të përdorim Windscrib VPN. Për më shumë informacion, lexoni rishikimin tonë të Windscribe VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me