Kaip padaryti, kad nuotraukos būtų privatesnės socialinėje žiniasklaidoje

Piktograma dažnai naudojama vaizdų galerijai pavaizduoti, tačiau piktograma dažnai naudojama atvaizduoti užraktą toje vietoje, kur pranešimai paprastai pasirodo (apačioje, dešinėje).


„Paveikslėlis vertas tūkstančio žodžių“, taigi senas posakis. Šiandien beveik visos nuotraukos darytos skaitmeniniu formatu ir aukštesnės kokybės, todėl jose yra daugiau informacijos nei bet kada anksčiau.

Iš nuotraukų, kurių vertė yra nominali, yra daug: kas joje yra, kas vyksta ir kur. Tačiau turėdami didesnės raiškos nuotraukas ir įrenginiuose, kurie stebi jūsų buvimo vietą, žmonės gali sužinoti daugiau apie jūsų nuotrauką ir jus, nei galbūt norėtumėte..

Ką žmonės gali sužinoti iš jūsų nuotraukų?

Praėjusiais metais mes rašėme apie duomenų eksperimentą, kurio metu milijonai kačių vaizdų prieglobos svetainėse, tokiose kaip „Twitpic“ ir „Instagram“, buvo įklijuoti į žemėlapį kartu su kiekvienos katės vieta, nustatoma pagal nuotraukos metaduomenų platumos ir ilgumos koordinates. Jei tai galima padaryti su katėmis, tai galima padaryti ir su žmonėmis.

Kai fotoaparate ar fotoaparato programoje įjungsite geografinių žymėjimų nustatymus, padarytos nuotraukos turėsite vietos duomenys įtraukti į jų metaduomenis iki tikslios platumos ir ilgumos. Kiekvienas, turintis prieigą prie jūsų nuotraukų, gali lengvai gauti metaduomenis ir gali nustatyti, kur buvai, kai fotografavai.

Su kiekvienu nauju telefono modeliu nuotraukų kokybė tampa aiškesnė, todėl pavogti jūsų biometrinius duomenis tampa šiek tiek lengviau, ypač kai tai susiję su jūsų pirštų atspaudai. Realiame pasaulyje tapatybės vagystės naudojant pirštų nuotraukas pavyzdžių nėra, tačiau teoriškai kažkas, turintis jūsų piršto atspaudo atvaizdą, galėtų patekti į jūsų telefoną, kuris naudojo pirštų atspaudų autentifikavimą..

Galiausiai, o gal ir labiausiai nerimą kelia tai, kad stebėtojas vieną kartą surado garsenybės namus per atspindį vien jos akyse ir užpuolė ją. Nors tai neįtikėtinai retai, vis tiek tai yra pavyzdys, kaip nuotraukos gali suteikti informacijos netikėčiausiais būdais.

Kadangi spalis yra kibernetinio saugumo supratimo mėnuo, kodėl gi nepagailėjus penkių minučių savo internetiniams vaizdams sukurti?

Kaip padaryti, kad nuotraukos būtų privatesnės

1. Ištrinkite metaduomenis

Kiekvienoje jūsų įrenginyje padarytoje nuotraukoje yra keičiamo vaizdo failo (EXIF) duomenys, kurie nurodo nuotraukos formatavimą ir kitą vaizdą, pvz., Vietos duomenis..

Lengviausias būdas pašalinti šiuos metaduomenis yra išjungti geografinių žymėjimų taikymą jūsų įrenginiuose, kad visų pirma būtų išvengta jų stebėjimo („iOS“, „Android“)..

Jei prie jūsų nuotraukų yra pridėti vietos nustatymo duomenys, atgaline data galite juos pašalinti naudodami nemokamas ir atvirojo kodo programas. Jei savo nuotraukas saugote „Google“ nuotraukose, galite pašalinti vietą tiesiog perbraukdami perjungimo mygtuką jos nustatymuose.

Skaitykite daugiau apie tai, kodėl turėtumėte pašalinti metaduomenis.

2. Sunkiau pasiekite savo nuotraukas

Jei nuotraukos jau yra įkeltos internete ir nenorite jų nuimti, galite apriboti, kas gali jas pasiekti. Peržiūrėkite savo paskyrų ir albumų, į kuriuos įkeliate, privatumo nustatymus ir apribokite prieigą prie tų, kurių nenorite, kad visi matytų. Pradėkite nuo savo privatumo nustatymų pakeitimo „Facebook“, „Instagram“ ir „Twitter“.

3. Neskelbkite neskelbtinų nuotraukų arba visiškai jas pašalinkite

Prieš įkeldami nuotrauką, šiek tiek laiko peržiūrėkite nuotraukoje esančią informaciją, pradedant nuo vietos duomenų ir nuotraukose esančių žmonių iki identifikuojamos informacijos (pavyzdžiui, jūsų #boardingpass). Ar šią informaciją norite, kad visi jus sektų?

Jei sumažinsite nuotraukas, kuriose nėra slaptos informacijos, jei jos nepašalinate, taip pat gali sumažėti tikimybė, kad kažkas supras, kur esate. Tai gali būti kliūtis, tačiau vienintelis būdas veiksmingai sustabdyti žmones nuo jūsų arčiau stebėjimo, nei norite, yra sustabdyti nuotraukų paskelbimą, pašalinti nuotraukas ar privatizuoti jau viešas nuotraukas..

Pašalinti, apriboti ir sumažinti

Vietovės metaduomenų pašalinimas, galimybės apriboti prieigą prie savo paskyros ir nuotraukų, kurias skelbiate savo paskyrose, skaičius yra gera praktika tiems, kurie nori labiau valdyti, kas gali pamatyti, ką jie skelbia internete, ir informaciją, kuri yra įdėta į metaduomenis..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me