Peržiūrėjome „Tails 2.0“ ir štai kas nutiko

„Tails 2“ atidaroma „ExpressVPN“ svetainė.


Viena didžiausių kliūčių, su kuriomis susidūrė Edwardas Snowdenas, ruošdamasis moderniausioje istorijoje įslaptintų dokumentų nutekėjimui, buvo mokyti Gleną Greenwald, kaip naudoti šifravimą..
Snowdenas pristatė „Greenwald“ su „Amnesic Incognito Live“ sistema (uodegomis), kuri veikia iš USB atmintinės ir nepalieka jokių pėdsakų jūsų kompiuteryje. Uodegos leidžia saugiai susisiekti ir nukreipia visą eismą per „Tor“ tinklą, kad būtų išsaugotas jūsų anonimiškumas.

„Uodegos“ ką tik buvo labai patobulintos, išleidus „Tails 2.0“ versiją!

Praėjusią savaitę mes paėmėme ranką į paleidimo kandidatą ir tiesiog negalėjome laukti, kad išbandysime.

„Tails 2.0“ įdiegimas įrenginyje

Kadangi 2.0 yra nauja versija, mes turėjome atlikti diegimą nuo nulio. Tai gana paprastas procesas, tačiau jis gali atrodyti painus, jei dar nesate prisijungę prie sistemos.

Pirmieji veiksmai vis dar nesiskiria nuo ankstesnių „Tails“ versijų. Priklausomai nuo jūsų kompiuterio prekės ženklo, gali reikėti paspausti tam tikrą klavišą paleidžiant, kad paleistumėte uodegas. Tačiau daugeliu atvejų galite tiesiog prijunkite USB atmintinę prie „Uodegos“ ir įjunkite kompiuterį. Tiesiog pasirinkite įkrovą iš USB atmintinės ir uodegos pradės krauti.

Pirmas dalykas, kurį pastebėjome apie „Tails 2.0“, yra tas, kad nebegalima naudoti „Windows XP“ kamufliažo parinkties. Ankstesnėse versijose ši funkcija galėjo užmaskuoti jūsų prietaiso uodegas, padarydama darbastalį panašų į „Windows XP“. Galbūt tai kažkada buvo naudinga norint išvengti nepageidaujamo dėmesio interneto kavinėse, tačiau tikriausiai sulauktumėte daugiau dėmesio šiandien naudodamiesi „Windows XP“ – XP yra penkiolikos metų senumo operacinė sistema! Be to, ar vis dar egzistuoja interneto kavinės?

Dabar uodegos dizainas atrodo puikiai! Kūrėjai paaiškino, kad jie perėjo į „GNOME Shell“ klasikiniu režimu. Tai iškart jaučiasi patogiai, o langai ir meniu veikia intuityviai.

„Uodegos“ dabar yra pritaikytos jutikliniam ekranui ir gali tai padaryti nepakenkdamos savo nešiojamojo ar stalinio kompiuterio galimybėms. Galite gauti puikią visų atidarytų langų ir darbo vietų apžvalgą, perkeldami žymeklį į viršutinį kairįjį kampą, kuris yra malonus. Taip pat yra programų apžvalga, kuri yra puiki savybė, tačiau, deja, ji atrodo šiek tiek niūri, kai naršoma programomis pele.

„Uodegos“ komplektuojama su virtualia klaviatūra jutiklinio ekrano įrenginiams (arba klaviatūros vartotojams, norintiems išvengti pavojaus, kad klaviatūra bus įdiegta jų klaviatūroje).

Tačiau kažkodėl virtuali klaviatūra yra vienintelis dalykas, kuris „Tails 2.0“ tapo negražus.

uodegos ekrano krabas„Uodegos 2.0“ plytelių langai

Prisijungimas prie interneto naudojant „Tails 2.0“

Mums prireikė kelių sekundžių, kad surastume „Wi-Fi“ simbolį, kad galėtume prisijungti prie interneto. Dėl tam tikrų priežasčių jis pateikiamas vienu lygiu giliai meniu, ir mes nematome logikos. „Wi-Fi“ turėtų būti lengvai prieinamas. Be to, kad reikia šiek tiek laiko surasti, šis procesas veikia gerai. Mums patinka, kad „Tails“ atsitiktine tvarka atrenka unikalų jūsų kompiuterio tinklo plokštės identifikatorių (MAC adresą), kad naudodamiesi viešuoju „Wi-Fi“ būtų lengviau atsekti.

El. Paštas ir „Tor“ naršymas

Pagrindinis pakeitimas yra tai, kad „Tails“ dabar yra „Icedove“ kaip numatytoji el. Pašto programa. „Icedove“ yra pagrįsta „Mozilla“ „Thunderbird“ ir siūlo labiau patenkinančią vartotojo patirtį nei „Claws“ (ankstesnė el. Pašto programa), be to, geriau atrodo.

„Tor“ naršyklė akivaizdžiai nepasikeitė, nors pakeitimų žurnale teigiama, kad naršyklė nebegalės pasiūlyti parinkties atidaryti atsisiųstus failus naudojant išorinę programą. Tai apsaugos funkcija, kuria siekiama apsaugoti jus nuo nesąžiningų failų ir virusų. Prieš atidarant failus, atsisiųstus iš nežinomų šaltinių, rekomenduojama atsijungti nuo interneto. Ir jei atsitiks kažkas juokingo, tiesiog paleiskite kompiuterį iš naujo.

tor uodegos 2.0„Tor“ naudojimas uodegose 2.0

Redaguoti failus

„Uodegos“ komplektuojamos su įvairiais redagavimo ir biuro įrankiais. „LibreOffice“ yra fasuotas biuro rinkinys ir jis leis jums redaguoti .doc failus, kuriuos naudoja „Windows“. Kiekviena „Uodegos“ dalis yra optimizuota, kad būtų kuo mažiau metaduomenų, todėl jums nereikia jaudintis, kad netyčia atsiskleidžiate, jei paskelbiate anoniminį dokumentą..

Vaizdų redagavimo programinė įranga taip pat yra puiki. „Inkscape“ (vektorinė grafika) ir „Gimp“ (vaizdai) yra pakankamai geri, kad galėtumėte apsvarstyti galimybę juos naudoti savo pagrindinėje operacinėje sistemoje..

Vienas naudingiausių įrankių, įtrauktų į uodegas, yra „MAT“, metaduomenų anonimizacijos įrankis. Į MAT galite įkelti bet kokio tipo failą ir jis jums nurodys visus su failu susietus metaduomenis. Tai būtinas žurnalistų įrankis, nes nuotraukose saugomi metaduomenys dažnai kenkia pridedamų pasakojimų subjektams, pavyzdžiui, Johnas McAfee’as 2012 m..

Uodegos 2.0 šifravimas

Didžiausias „Uodegos“ pranašumas visada buvo tvirtas PGP įgyvendinimas. Viršutinėje juostoje galite rasti nedidelę užrašų knygelės piktogramą, kuri dėl nesuprantamų priežasčių reiškia šifravimą. Tekstas gali būti redaguojamas užrašų knygelėje pavadinimu Gedit. Puiki „Uodegų“ savybė yra galimybė kopijuoti, užšifruoti ar pasirašyti failus su jūsų PGP parašu – visa tai galite padaryti spustelėdami vieną mygtuką. Tada galite paskelbti arba išsiųsti rezultatą kur norite.

Sunku įsivaizduoti, kad kam nors sunku naudotis PGP su tokiu įrankiu po ranka.

pgp uodegosSu „Tails 2.0“ PGP paprasta

„Uodegos 2.0“ mums gerai veikė, tačiau tai vis dar yra tik leidimo kandidatas. Jei norite visiškai palaikomos „Uodegos“ patirties, galbūt geriausia atsisiųsti dabartinę versiją (1.8). Kai visos versijos bus parengtos, uodegos bus automatiškai atnaujintos į 2.0 versiją.

Apskritai, „Uodegos 2.0“ iš mūsų iškėlė nykščius!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me