Kuidas eBay-pettusi ära tunda ja neid vältida

Kuidas eBay-pettusi ära tunda ja neid vältida


Petturid kasutavad süütute inimeste rahast või kaupadest välja petmiseks ükskõik millist saadaolevat platvormi ning eBay pole erand. Veebioksjonisait käivitati 1995. aastal ja petturid on seda ajast aega kasutanud. eBay hõlmab ostja ja müüja nimel palju usaldust, kuid seda usaldust on suhteliselt lihtne ära kasutada. Ettevõte on sisse seadnud mõned kaitsemeetmed, kuid eBay kasutajana saate end kaitsta palju.

See juhend räägib teile kõige tavalisematest eBay-pettustest, mida otsida ja kuidas end kaitsta. Mõned on suunatud ostjatele, teised müüjatele. Kui teid on kelmusetud, näitame teile toiminguid, mida saate sellest teatamiseks teha.

EBay ostjana pettus

Toodete ostmine eBay kaudu on tavaliselt lihtne, kuid mõned petturid töötavad selleks, et petta süütuid inimesi, kes üritavad lihtsalt palju saada. Pidage meeles, et kui pakkumine tundub liiga hea, et tõsi olla, siis tõenäoliselt on. Siin on kolm kõige levinumat eBay-pettust eBay ostjate jaoks.

Kättetoimetamata kelmus

EBay raha tagasi garantii kaitseb ostjaid petlike müüjate eest, välja arvatud mõned erandid. Järgnevas loendis ei käsitleta esemeid, mis tähendab, et müüja võib makse vastu võtta, kauba saatmata jätta ja siis pole teil kui ostjal eBay veebisaidi kaudu võimalust pöörduda. Järgmises loendis olevate toodete ostmisel olge ettevaatlik:

 • Müügil olevad ettevõtted
 • Mõni kategooria äriseadmed
 • Müüdavad veebisaidid
 • Kinnisvara
 • Sõidukid
 • Teenused
 • Sotheby’s müüdavad kaubad
 • Sorteeritud kuulutused

Müüja tarnib sildil tahtlikult vale nime

See kelmus on nutikas, kuna petmine toimub võrguühenduseta pärast eBay tehingu lõpuleviimist. Pärast müügi tavapärast lõpuleviimist postitab müüja paketi õige aadressiga, kuid vale nimega. See viib teid ostjana mõtteni, et olete kogemata kellegi teise paki kätte saanud ja tagastate selle või viite selle tagasi postkontorisse. EBay tehing loetakse keeldunuks või tagastatakse, müüja saab toote tagasi ja hoiab ka makse kinni. Tehingut ei saa vaidlustada pärast selle lõplikku vormistamist.

Tühja kasti kelmus

See on petuskeem, mida tuleb jälgida, kui otsite ülipopulaarset eset, mis pälvib palju meedium tähelepanu, on piiratud väljaandega või on mujalt keeruline saada. Võib-olla näete müügis ihaldatud eset ja saate selle kiiresti osta, makstes selle kindlustamiseks mõnikord turuhinnast kõrgemat. Kahjuks pole võinud kiirustades märgata, et loendis täpsustati ainult seda kasti, kuhu toode tuli, mitte eset ennast. Lõpuks omate kallist pakendit ilma soovitud tooteta.

Võltsitud kaubad

Veebist ostmise miinus on see, et enne nende ostmist ei saa kuidagi kontrollida toodete ehtsust. Petturid teavad seda ja pakuvad mõnikord kvaliteetseid kaubamärgiga esemeid väga soodsa hinnaga müügiks. Kahjuks on esemed taskukohased, kuna need on võltsitud või nn kopeeritavad koopiad.

Makse väljaspool eBay-d

eBay turvasüsteemid saavad ostjaid ja müüjaid kaitsta ainult siis, kui tehingud toimuvad otse veebisaidil. Ebaseaduslikud müüjad võivad küll mõnda eset müügiks pakkuda, kuid võivad seejärel taotleda makse saatmist platvormist väljapoole. Näiteks võivad nad küsida sularaha, pangaülekannet, tšekki, maksekorraldust või isegi kinkekaarte. Kui pettur on teie raha jälitamatute vahendite abil kätte saanud, lõpetavad nad teiega suhtlemise ega hakka kaupa saatma. eBay ei aita tehingutest, mis toimusid väljaspool tema pädevusala.

EBay müüjana petmine

See võib tulla üllatusena, kuid paljud eBay-pettused pole suunatud süütutele ostjatele, kes otsivad palju. Petturid poseerivad sageli ostjatena ja kasutavad tarbijakaitsemeetmeid, et aidata neil ausaid müüjaid petta. Siin on mõned kõige levinumad viisid, kuidas eBay müüjaid petta saab.

Pakutakse e-tehingut väljaspool eBay-d

Ostja võib teie eset näha ja pakkuda selle eest privaatselt maksmist, mitte eBay ametlikke maksekanaleid kasutades. Nad võivad põhjustada asjaolu, et väljaspool müüki korraldavad müüjad (teie) tehingutasude maksmist. Sulgete kirje ja saadate üksuse, kuid nad ei maksa või vaidlustavad tehingu eBayga, väites, et objekt on rikutud või on kirje võltsitud.

Enammakstud pakkumine

Kui teil on mõni ese müügiks, võib potentsiaalne ostja teiega ühendust võtta ja pakkuda, et maksaksite selle eest küsitud hinna. Alguses võib hella pakkumise esitamine tunduda rumal, kuid sageli on see lõks. Ostja maksab võltsitud tšekiga. Sa saadad kauba viivitamata, kuid päeva hiljem avastad, et tšekk põrkub, jätmata sulle midagi.

Aadress muutunud

See kelmus on uus keerukus enammaksete pakkumisel. Ostja teeb teile ettepaneku osta teie toode ja saata nõutavast suurem makse. Nad ütlevad, et see hõlmab täiendavate saatmiskulude katmist, kuna nad vajavad seda äkki välisriiki (sageli Nigeeriasse, ehkki mitte alati). Petturid küsivad ka teie PayPali e-posti aadressi. Varsti pärast seda võtavad teiega ühendust PayPali teesklevad petturid, kes küsivad posti jälgimisnumbreid. E-kirjas öeldakse, et makse vabastatakse teile pärast seda, kui olete tõestanud, et kaup on saadetud. Kui olete usaldav inimene, võite saata üksuse heas usus, eeldades, et e-kiri on autentne. Kuna tegemist on kelmusega, ei näe te kunagi oma raha ega esemeid enam.

Tühja kasti nõue

Sel juhul võib ostu lõpetada ilma puudusteta. Ostja maksab kiiresti ja teie saadate kauba muretult. Ostja võtab kauba vastu, kuid väidab, et saatsite tühja kasti – teisisõnu, süüdistab teid pettuses. eBay nõuab tagastamist ja ostja saadab tühja kasti teile tagasi, hoides eseme ja raha tagasi selle tagastamise korral.

Ostja väitis, et eset ei saadud

PayPali müüjakaitse on loodud selleks, et aidata müüjatel eBays enesekindlalt kaubelda. Selle toimimiseks peavad müüjad esitama tõendi kauba kohaletoimetamise kohta. Kui tarnitud kauba müüdi alla 750 dollari, on kohaletoimetamise teatis piisav tõend. Kui kaupa müüakse üle 750 dollari, peab sellel olema allkirja kättetoimetamise tõend. Kogenud petturid teavad seda ja võivad ära kasutada müüjad, kes pole sellest täiendavast tõendamiskohustuse nõudest teadlikud. Nad saavad väita, et eset ei saadud kätte, nõuda tagasimakset ja tasa teha koos kalli esemega.

Katkise replika repetus

Ostja ostab teie eseme rõõmsalt. Kui makse on kinnitatud, saate selle kohe kätte. Selles süüdistuses süüdistab ostja teid siis kahjustatud eseme saatmises. Nad võivad isegi anda pilte purunenud esemest. Teie jaoks on kahjuks üksus teie saadetud koopia. Ostja saab eBayst teatada eseme kahjustamisest ja saada tagasimakse, jättes teid ilma oma esemest või maksest.

Põhjendamatu tagasimakse

Pettur ei pea teie raha varastamiseks eriti pingutama, kuna enamik tehingusaidid on üles ehitatud ostja kaitsmiseks. Kui sooritate tehingu edukalt ja ostja maksab krediitkaardi või PayPaliga, saavad nad teenusepakkujaga hõlpsalt ühendust võtta ja tehingu tühistada. Raha nõutakse teilt tagasi ja teilt võetakse tasu täiendava tagasimakse eest (see on PayPali jaoks 20 dollarit, üksikud krediitkaardiettevõtted erinevad). Petturil on vaja vaid öelda, et nad kahtlustavad, et midagi on valesti ja enamik asutusi võtab kohe tagasi tagasimakse, sõltumata sellest, kas neil juba on üksus või millises seisukorras see on. Tagasimakse vaidlustamine võib võtta palju aega ja vaeva näha teie nimel..

Tagasiside väljapressimine

Kuna eBay toimib vahendajana eraostjate ja müüjate vahel, on saidil veebimaine loomise idee üsna oluline. Iga tehing loob nii ostjatele kui ka müüjatele võimaluse jätta avaldatud tagasiside kogemuse kohta. Tavaliselt pole hea mõte kaubelda kontodega, mille tagasiside on halb. Seda teades ostavad mõned petturid teie käest ja nõuavad raha saatmist eraviisiliselt, et negatiivset tagasisidet teie kontole ei jääks. See on teatud tüüpi väljapressimine. Kuna täielikku tagasisidet ei saa vaielda, paneb see mõned inimesed olukorda, kus nad tunnevad, et peavad oma konto terviklikkust järgima või riskivad sellega.

Vältige kelmuse tegemist

See näeb välja pikk nimekiri, kuid eBay platvormil ostes või müües on oluline olla väga usin. Mõni neist nõuannetest võib olla teie jaoks teist laadi või ei pruugi kogu müügi korral kehtida. Olge teadlik ja tegutsege ettevaatlikult, kuna veebis tehtavad rahalised tehingud võivad olla riskantsed, hoolimata sellest, kui ettevaatlik olete.

Ärge kunagi aktsepteerige tšekke maksetena. See on väga riskantne, kuna need on sageli pettuse sihtmärk. Kui aktsepteerite tšekke, oodake, kuni need tühjendatakse. Pärast tšeki deponeerimist kuvatakse teie kontol saldo, kuid selle kinnitamiseks võib kuluda nädal või kaks. Kui saadate paki enne tšeki kustutamist, võib see teile jätta tühja pangakonto ja ühtegi kaupa. Kasutage alati kinnitatud eBay makseviise.

Tehke tehinguid alati eBay ametlike kanalite kaudu. Suhtlege pakutavat teenust kasutades. eBay ei saa jälgida väljaspool platvormi tehtud tehinguid ja ei saa kontrollida erakanalite kaudu sõlmitud suhtlust ega kokkuleppeid. Andke endale kõik võimalused kaitsmiseks, näidates eBays, et olete käitunud heas usus.

Dokumenteeri kõik. Püüdke registreerida iga kauba pakkimine ja postitamine, sealhulgas kasutatud jälgimisnumbrid. See aitab kaitsta teid alusetute pettusenõuete eest. eBay jääb tavaliselt ostja poolele, nii et vaidlustage kõik teie arvates ebaõiged väited ja varundage need oma fototõenditega.

Proovige koos kõige pildistamisega salvestada ka üksuse identifitseerivad üksikasjad. Eriti kui toode on kallis, populaarne või soovitav (näiteks uued mobiiltelefonid või mängukonsoolid). Salvestage kõik seerianumbrid või kordumatud koodid.

Alati leidke jälgimisnumber kõigi teie saadetud tarnete eest. Kui kauba väärtus on suurem kui 750 dollarit, korraldage kohaletoimetamisel allkiri. See aitab katta teid PayPali müüjakaitse eest (kuid mitte tingimata muude eBay kaudu saadaolevate makseviisidega). Kasutage kõrgeimat turbejälgimist, mida peate teie saadetud üksuse väärtuse jaoks sobivaks. Pidage meeles, et mida rohkem tõendeid saate korraldada, seda turvalisem on teie tehing pettuse korral.

Kui peaksite petma, kuid peaksite olema valmis tõendusmaterjali esitama, peaksite saama pangaga tagasimakse vaidlustada. PayPali müüjakaitsel on ka mehhanismid, mis kaitsevad võltsitud tagasimaksete eest, nii et ärge kartke seda vaidlustada, kui arvate, et see on vale. Samuti võib olla mõistlik tagasimakse teha, kui teil on õnnetu klient. Maksab teile ainult toote summa, mitte tagasimakse tasude lisakulud, kui klient võtab asja oma finantseerimisasutuses ühendust.

Kontrollige, kas üksuse kuvamiseks kasutatud pilti kasutatakse ka muudes kirjetes või on tegemist veebipõhise aktsiaga. Kui see on nii ja müüja ei soovi üksuse kohta muid fotosid või teavet saata, võib tegemist olla kelmusega ja seda tuleks vältida.

Võrrelge hinda teiste sarnaste kaupadega. Kui sellel on mõjuva põhjuseta palju allahindlusi (näiteks loetletud kahjustused), võib see olla kelmuse või isegi varastatud vara. Steer selge.

Uurige tagasiside lehte. Kui hea tagasiside pärineb madala hinnaga toodete müüjatelt, võib olla strateegiline muuta profiil ehtsaks. See võib olla ka kogenematu müüja, nii et ärge kõhelge eBay sõnumsidesüsteemis kauba kohta vestlust alustamast.

Enda kaitsmiseks on vähe võimalik ära teha, kui eset ei tagastata raha tagasi. Seetõttu uurige kõigepealt müüja profiili ja toimige ettevaatlikult, kui see on väga kallis ning väljaspool poliisi kaitset..

Kui saate paki, mis pole teile adresseeritud, mõelge hoolikalt läbi. Kas ootate selle aja paki umbes? Kontrollige saatenumbreid või tehingukoode, mille abil saate kontrollida, kas tegemist on teie paketiga. Kui kõik üksikasjad sobivad kokku, välja arvatud nimi, võite selle avada, et kontrollida, kas teie kaubad on olemas.

Ärge kunagi kiirustage eBayst eset ostma. Lugege loetelu hoolikalt. Kui üksus on kastina märgitud ainult kirje pealkirjas või selgelt kirjelduses, on tehingu vaidlustamiseks vähe võimalik ära teha, kuna esitatud teave oli tõene ja õige.

Mida teha, kui teid on eBays petetud

eBay on väga teadlik, et veebisaidil esinevad pettused. Nad teevad õiguskaitseasutustega hõlpsalt koostööd ja julgustavad pettusega kasutajaid tegema kohalike omavalitsustega politseiaruannet. Kui soovite aru saada kelmustest politseile teatamise protsessist ja sellest, kuidas eBay on seotud, külastage eBay turvakeskust.

Müüjaga seotud probleemist saate eBay-le otse teatada siin.

Kui leiate eBayst üksuse, mis on teie arvates petlik, teatage sellest otse.

Teatage ostjale, kui arvate, et ta on siin käitunud ebaseaduslikult või petlikult.

Samuti võite meeldidaIdentiteedivarguste kaitseValane identiteet, föderaalne kuritegu: identiteedivarguste ja eelduste ärahoidmise seadusIdentiteedivarguste kaitseMis on superküpsised ja kuidas neid eemaldadaIdentiteedivarguste kaitseFacebooki viktoriinid: oma privaatsete andmete jagamineIdentiteedivarguste kaitseAirporti traadita võrgud – pole nii turvalised, kui arvate

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map