Vale identiteet, föderaalne kuritegu: identiteedivarguste ja eelduste ärahoidmise seadus

Mis on ITADA


Kas olete olnud identiteedivarguse ohver?

Kui jah, siis pole te kindlasti üksi.

Kellegi teise identiteedi tahtlik kasutamine pahatahtliku tegevuse jaoks, identiteedivargus on oht nii ohvritele, eraettevõtetele kui ka õiguskaitseorganitele. 1998. aastal sai identiteedivargus Ameerika Ühendriikides föderaalseks kuriteoks tänu identiteedivarguse ja eeldusest hoidumise seadusele. Sellest ajast peale on kohtumenetluse abistamiseks kasutusele võetud muid seadusi. Nende hulka kuuluvad 2004. aasta identiteedivarguste karistamise seadus ja 2008. aasta identiteedivarguste jõustamise ja taastamise seadus. Üheskoos püüavad need seadused vähendada identiteedivarguskuritegusid, pakkudes selleks seaduslikke vahendeid ja rangeid karistusi..

Mis on identiteedivarguste ja eelduste ärahoidmise seadus?

1997. aastal tutvustas senaator Jon Kyl identiteedivarguse ja eeldusest hoidumise seadust (ITADA). Digitaaltehnoloogia tõusulainega on identiteedivarguse muutmine lihtsamaks kui kunagi varem vajanud föderaalseadus uue tegutsemisvahendi.

ITADA kehtestas Ameerika Ühendriikides esmakordselt identiteedivarguse lühikese määratluse. ITADA all määratletakse identiteedivargus, kui kurjategija:

võõrandab või kasutab ilma seadusliku volituseta teise isiku tuvastamiseks vahendeid, mille eesmärk on toime panna või aidata või kaasa aidata mis tahes ebaseaduslikule tegevusele, mis kujutab endast föderaalseaduse rikkumist või mis on kuritegu mis tahes kohaldatava riigi või kohaliku omavalitsuse kohaselt seadus.  

Kriitiliselt võib ITADA identiteedivargus hõlmata isikuandmete kuritarvitamise juhtumeid, mis ei kuulu sanktsioonide alla. ITADA identiteedivarguse määratluses viidatakse lisaks isikut tõendavale dokumendile ka isikutuvastuse vahenditele. Enne 1998. aastat võidi identiteedivarguse eest vastutusele võtta ainult varastatud dokumentide tõendite alusel; andmete kopeerimise ja kleepimise maailmas on mõttetu.

Milliseid volitusi omab identiteedivargus ja eeldusest hoidumine??

Esiteks tunnistab ITADA identiteedivargust föderaalse kuriteona. Karistused on hoiatavateks võimalike vargade jaoks, sealhulgas nii trahvid kui ka vangla aja võimalus. ITADA karistamist mõjutavad järgmised tegurid:

 • Ohvrite arv juhtumis.
 • Vale tuvastamiseks kasutatud teave, sealhulgas selle hankimise viis. Näiteks saavad riigiandmebaasi ebaseaduslikust häkkimisest saadud andmed kõrgemad karistused kui nime ja aadressi lugemine ümbrikult.
 • Varguse tagajärjel on kannatanutele tekkinud kahju suurust mõõdetav väärtus. See hõlmab maine kahjustamist, ebamugavusi ja muid tagajärgi.

Viimane punkt toob esile veel ühe võimsa muudatuse selles, kuidas ITADA kohatasusid tasub. Enne ITADA ei hõlmanud identiteedivarguse süüdistused kannatanule avaldamist. Kurikuulsama juhtumi, vastavalt FindLaw.com ja Thomson Reutersi andmetele, kasutas enne ITADA kehtima hakkamist küüdimees ohvri varastatud isikut, et koguda krediitkaardilaenudena rohkem kui 100 000 dollarit ja saada föderaalse kodulaenu. Kodude, mootorrataste ja käsirelvade ostmisega sundisid nad ohvrit aastaid oma nime kustutama. Ehkki lõpuks määrati süüdistus, ei kuulu kannatanule hüvitamine. Sellised lood olid ITADA edasiliikumisel märkimisväärsed.

Vaata ka:
Kuidas kaitsta end identiteedivarguste eest
Identiteedivargus: toimige järgmiselt, kui teie isik varastatakse

Identiteedivarguse karistuse suurendamise seadus

2004. aastal liitus ITADA teise seadusega: identiteedivarguste parandamise seadusega (ITPEA). ITPEA jõudis kohtusse pärast 11. septembri tragöödiat. Rünnakute uurimisel selgus, et üheksateist terrorist kuus kasutas võltsitud passe. Äkitselt võib identiteedivargus olla abiks palju tõsisemas kuriteos: terrorismis.

ITPEA, nagu nimigi viitab, näeb ette kõrgemaid karistusi olulise kriminaalse tahtluse eest. Kui ITADA juhtumites võetakse arvesse ohvrite arvu, varastatud teavet ja isiklikke kaotusi, keskendub ITPEA identiteedivarguse kasutamisele kuriteo raskusastmega. Seadus näeb nüüd ette vähemalt kaheaastase vangistuse “teise isiku tuvastamisvahendi teadliku edasiandmise, valdamise või kasutamise eest ilma seadusliku volituseta määratletud süüdimõistvate kohtuotsuste ajal ja seoses nendega”. ITPEA alusel karistatavate kuritegude hulka kuuluvad avaliku raha või vara vargus, omastamine, sotsiaalkindlustuspettused, sisserändepettused, tulirelva omandamiseks valeandmete kasutamine ja pettused, kui veteranid saavad sellest kasu. Seadus hõlmas ka justiitsministeeriumile rohkem vahendeid identiteedivarguste uurimiseks ja nende eest vastutusele võtmiseks: 2 000 000 dollarit 2005. aastal ja veel 2 000 000 dollarit nelja aasta jooksul pärast seda.

ITPEA järelmeetmeteks oli 2008. aasta identiteedivarguste jõustamise ja taastamise seadus (ITERA). Kriitiliselt võib öelda, et ITERA pakub ohvritele paremaid õiguskaitsevahendeid. ITERA all võidakse kuritegu föderaalse süüdistuse alla võtta ka siis, kui ohver ja kostja on samas osariigis. Enne seda muudatust jõustus föderaalne seadus ainult siis, kui andmetele oli juurde pääsetud riikidevaheliselt. ITERA pakub ohvrile hüvitist õigeaegselt ja tekitatud identiteedivarguse kahjustuste parandamiseks kulutatud ressursse.

Muud identiteedipettuste vastased teod

Lisaks ITADA-le, ITPEA-le ja ITERA-le on identiteedivarguste ärahoidmiseks ja ohvritele hüvitise maksmiseks ka muid seadusi. Sõltuvalt asjaoludest võib kohaldada muid toiminguid, sealhulgas:

 • Alabama tarbijaidentiteedi kaitse seadus
 • Michiganis identiteedivarguste kaitse seadus
 • Sotsiaalkindlustusnumbripettuste tõkestamise seadus
 • Pangapettuste põhikiri

Riigi seadusandjate üleriigiline konverents pakub head nimekirja identiteedivargustega seotud riigi seaduseelnõudest, aktidest ja kuritegudest. Nende seaduste kohaldamine sõltub sageli kasutatava teabe tüübist ja sellest, mis pettuse eesmärgil seda kasutatakse. Näitena võib tuua pangapettused, postipettused ja sotsiaalkindlustuse numbripettused, kuriteod, mida kõiki võib toime panna varastatud andmetega.

Kehtestatud on ka seadusi, mis aitavad teil end kaitsta. Näiteks võimaldab õiglaste ja täpsete krediiditehingute seadus Ameerika Ühendriikide isikutel kaitsta oma identiteeti, pääsedes vabalt juurde oma krediidiaruannetele, et uurida ebaharilikke tegevusi. Privaatsusseaduste jõud on järjest suurem, et organisatsioonid saaksid isikuandmeid korralikult kaitsta ja nende eest hoolitseda. ITADA ja tema õigusjärglased hoiavad ära, samas kui tugevam tarbijakaitse vähendab identiteedivarguse võimalust.

Edasi liikuma

Kas föderaalse identiteedivarguse aktides on puudusi? Kahjuks jah: kuigi seadused võtavad identiteedivarguste vastases võitluses tohutu suuna, pole need ideaalsed. Alustuseks on seadustel digitaalse kuritegevuse valdkonnas tohutu puudus. Lihtsamalt öeldes on maailmas, kus isiklikku teavet regulaarselt töödeldakse, selle varastamiseks liiga palju võimalusi. Javelini strateegia kinnitas 2017. aastal, et ainuüksi Ameerikas tabas identiteedivargus 16,7 miljonit ohvrit. Prokurörid võivad ka tõrksalt pöörduda identiteedipettuste korral kohtu poole, tundes, et nad pole pingutusi väärt. Lõpuks on raske identiteedivarguse eest süüdistusi esitada, kui ohvrid ei teata; kui olete olnud ohver, kaaluge tulekut. Teie identiteet ei pruugi olla ainus, mida kuritarvitatakse.

Seotud:
Allikate loetelu, mis kaitsevad teid identiteedipettuste eest
50+ identiteedivarguse statistika & faktid

William Cho “õigluse kuju” litsentseeritud vastavalt CC 2,0-ga

Samuti võite meeldidaIdentiteedivarguse kaitseKlientide huvi krediidiskooride kontrollimise vastu hüppas kümne aasta jooksul 230 protsenti. Seetõttu on see ohtlik suundumus identiteedivarguse kaitseleVaadake, mida tükeldada: dokumentide purustamine hoiab ära identiteedivarguseIdentiteedivarguste kaitseKuidas teie krediit külmutadaIdentiteedivarguste kaitseBen Bernanke – identiteedivarguse ohver

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map