Ülim andmepõhine viirusetõrje võrdlus

Parim viirusetõrje


Praegu on turul saadaval kümneid viirusetõrjevahendeid. Suurimad nimevalikud, näiteks Norton, McAfee, Bitdefender ja AVG, saavad tavaliselt kõige rohkem pealkirju ja kõige rohkem tähelepanu. Kuid kas turul olevad kõige populaarsemad tööriistad on tõesti parimad?

Kahjuks võib paljude erinevate laboritestide, tarbijate ülevaadete ja muude andmete analüüsimine olla aeganõudev. Veelgi enam, iga saadaoleva teenuse võrdlemine teistega pole lihtne ülesanne.

Õnneks oleme teie jaoks ära võtnud suure osa raske tööga! Kasutades praegu saadaolevaid andmeid hiljutised sõltumatud testimislaborid, hinnakujundusandmed ja tarbijate ülevaade saidi hinded, oleme välja töötanud lihtsad tööriistad, mis aitavad teil kiiresti ja hõlpsalt võrrelda olemasolevaid 50 viirusetõrjetööriista.

Meie tööriistad pakuvad täiesti erapooletut lähenemisviisi parima viirusetõrjetarkvara leidmiseks. Nii teate, et te ei müü toodet, mis võiks teie süsteemist pahavara leidmisel ja eemaldamisel ebatõhus olla.

Tarbijasõbralik viirusetõrjetarkvara tabel

Kui otsite kiiret ja lihtsat juhendit, siis kasutage seda tabelit tarkvara ostmiseks, mis teid võib huvitada, või võrrelge erinevat tarkvara teatud oluliste kriteeriumide (nt hind) alusel.

Summeeritud viirusetõrje hinded ja andmed

Kasutage järgmist tööriista, et võrrelda viirusetõrjevahendeid, mis põhinevad kaitsel (kui tõhusalt nad tuvastavad pahavara), jõudlusel (kui tõhusalt nad teie arvutis töötavad) ja valepositiivsetel andmetel (kui sageli nad tuvastavad ohutud programmid viirustena valesti). Saate filtreerida ka hinna ja selle järgi, kui palju seadme installimisi saate madalaima võimaliku hinna eest.

var divElement = document.getElementById (‘viz1544283110313’); var vizElement = divElement.getElementsByTagName (‘objekt’) [0]; vizElement.style.width = ‘100%’; vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0,75) + ‘px’; var scriptElement = document.createElement (‘skript’); scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’; vizElement.parentNode.insertBefore (scriptElement, vizElement);

Kuidas seda tööriista kasutada?

Selle tööriista kasutamiseks on mitu võimalust.

Esiteks saate filtreerida koondatud kaitse, toimivuse või valepositiivsete tulemuste alusel. Klõpsake lihtsalt selle nime kastil.

Iga tööriist on korraldatud vastavalt sellele, kui paljudel sõltumatutel laboritel on selle tarkvara jaoks hiljuti testitud. Näiteks Avast Free Antivirus 18 on ainus tööriist, mida on testinud kõik 5 sõltumatut testimislaborit, kelle andmeid me kogusime.

Kogu andmetes saadaolevat tarkvara värvitakse saadud summeeritud hinnete abil (0–100, 100 on täiuslik hinne). Diagrammi iga punkt on mõõdetud selle järgi, kui palju seadet saate minimaalse ostuhinna eest installida.

Parempoolsete filtrite abil otsige konkreetseid tööriistu nime järgi või filtreerige minimaalse arvu seadmete alusel, mille ostmine on üheaastane, aastatellimuse hinna (kui see on olemas), iga programmi katsetavate sõltumatute laborite arvu ja selle kategooria keskmine tulemus.

Näiteks kui soovite viirusetõrjeprogrammi, mille kaitseaste on vähemalt 90 protsenti, mida on testinud vähemalt 4 testimislaborit ja mis maksab kuni 50 dollarit aastas, leiate Avast Free AntiVirus 18 täiuslik tööriist kasutamiseks.

Kas ma vajan viirusetõrjetarkvara??

Kui teil on personaalarvuti või tööarvuti või mõni muu Interneti-ühendusega seade, vajate viirusetõrjet. 

Veebis olevad halvad näitlejad kasutavad ja täiustavad regulaarselt oma meetodeid arvutite nakatamiseks. See hõlmab andmepüügimeilide ja veebisaitide kaudu nakatunud allalaadimisi (sealhulgas populaarsete sotsiaalmeedia saitide (nt Facebook) kaudu) ja isegi USB-seadmetest, näiteks mälupulgad.

Seotud: Levinud andmepüügipettused ja kuidas neid vältida

G-Data andmetel tuvastatakse veebis iga 4,2 sekundi tagant uus pahavara variant. Ka 2017. aastal oli teada ligi 8 miljonit arvutiviirust.

Mida kauem teil on arvutit ja mida rohkem veebisaite te juurde pääsete ja meile saadate, seda suuremad on teie võimalused viirusinfektsiooni saada. Kuna miljonid viirused hõljuvad veebis, muutub lõpuks küsimuseks mitte see, kas saate arvutiviiruse, vaid see, millal saate selle.

Arvutinfektsioonid ei saa ainult teie tööd rikkuda ja nende eemaldamine on kulukas, vaid need võivad ka varastada väärtuslikku teavet. Ja paljud viirused on loodud teie arvutis peitmiseks, salvestades vaikselt klahvivajutusi, paroole ja palju muud. Teise võimalusena on kiiremini kasvava tüüpi pahavara hulgas lunavara, mis on loodud teie arvutist väljalülitamiseks ja nõuab makse eemaldamist..

Kõik operatsioonisüsteemid on viirusnakkuste suhtes haavatavad

Kõik arvutikasutajad peaksid kaaluma vähemalt tasuta kolmanda osapoole viirusetõrjeriista installimist. Praegu on enamikus opsüsteemides eelinstallitud tasuta tööriist, kuid peaksite kaaluma ka eraldi rakenduse ostmist või allalaadimist. Meie andmed näitavad, et enamikus opsüsteemides sisalduvad programmid pole peaaegu sama tõhusad.

Parim lahendus pahavara nakatumise peatamiseks on viirusetõrjeprogrammi kasutamine. Need tööriistad kontrollivad pidevalt teie arvutit või mobiilseadet ja veebibrauserit, otsides teadaolevaid viirusi ja kõike muud, mis näeb välja ja toimib nagu viirus. Viirusekahtluse tuvastamisel karantiinib tööriist selle, hoides ära seadme nakatumise. Seejärel saate teate, mis annab teile võimaluse fail kustutada, kui see on viirus, või vabastada see, kui see oli valepositiivne.

Kui installite viirusetõrjevahendit juba nakatunud seadmesse, saate seda tööriista kasutada ka seadme skannimiseks ja olemasoleva pahavara või muude nakkuste eemaldamiseks.

Windowsi viirusetõrje

Ehkki Maci kasutajad peaksid kaaluma ka viirusetõrjevahendi hankimist, on kõige suurem vajadus just Windowsi kasutajatel. Üle 99 protsendi olemasolevast õelvarast on loodud spetsiaalselt Windowsi arvutite nakatamiseks.

See ei tähenda, et Windowsi arvutid oleksid oma olemuselt haavatavamad kui Maci arvutid. Windowsi arvuteid mõjutavate viiruste levimus tähendab aga seda, et Windowsi kasutajana satub veebi sirvides või e-posti kasutades lihtsalt tõenäolisemalt mingil hetkel viirus..

Maci viirusetõrje

Üks suurimaid ohte Maci kasutajatele on rahulolu. Ehkki enamik olemasolevaid viirusi on mõeldud Windowsi arvutitele, on Mac-arvutid endiselt vastuvõtlikud viirusnakkustele.

Nimelt on Maci arvutite jaoks olemas palju vähem viirusetõrjeprogramme, peamiselt seetõttu, et Maci arvuteid on palju vähem ja Maci arvuteid mõjutab vähem viirusi. Seetõttu keskendub meie uurimistöö ainult Windowsi arvutitele. Sellegipoolest leiate arvustuse parimate Maci viirusetõrjeprogrammide kohta siit.

Linuxi viirusetõrje

Linuxi kogukonnas toimub käimas arutelu selle üle, kas viirusetõrje on selle opsüsteemi jaoks vajalik või mitte. Argument on sisuliselt sama, mis Maci kasutajatel. Kuna Linuxi kasutajaid on vähem, on ka Linuxi opsüsteeme ründavaid viirusi palju vähem.

Oleme siiski avastanud, et Linuxi arvutid saavad ja saavad viirusi. Lisateavet leiate siit meie Linuxi viiruste uuringust.

Androidi ja iOS-i viirusetõrje

Mobiilseadmete viirused on palju vähem levinud, kuid need on olemas. Mobiilseadmete maailmas on olukord sarnane Windowsi ja Maciga. Kui teil on Androidi seade, olete eriti vastuvõtlik viirusnakkusele, eriti pahatahtlike rakenduste allalaadimiste korral.

Mobiilse küberturbeettevõtte Lookout andmetel on andmepüük mobiilsidekasutajate ees kõige suuremaid ohte. Oluline on see, et paljud mobiilikasutajad ei ole valmis lõpetama andmepüügikatseid, mis toimuvad üha enam rämpsposti teel.

Paljud viirusetõrjeriistad, mida oma andmetes käsitleme, pakuvad mobiilseid tööriistu. Siiski on saadaval ka palju tööriistu, mis on mõeldud spetsiaalselt Androidi ja iOS-i seadmetele.

Kuidas valida viirusetõrjeprogrammi

Sõltumatute viirusetõrjelaborite testide abil oleme kogunud andmeid enam kui 30 AV-tööriista kohta, mis on praegu tarbijatele ja ettevõtetele kättesaadavad. Seejärel lõime tööriista, mis võrdleb iga tööriista selle keskmise laborikatse tulemuste põhjal kolme peamise testitud kategooria vahel:

 • Kaitse: Kui tõhusalt iga tööriist tuvastab ja peatab pahavara
 • Valed positiivsed: Kui sageli märgistab iga tööriist valesti turvalisi programme
 • Etendus: Iga tööriista üldine mõju süsteemiressurssidele (näiteks mälu ja protsessori kasutamine)

Meie analüüsis kasutati 5 katselabori andmeid:

 1. AV-test
 2. AV-komparaadid
 3. SE Labs
 4. Virusbülletään
 5. MRG Effitas

Igas laboris kehtivad erinevad reitingustandardid ja -meetodid. Näiteks loob AV-Test iga kategooria jaoks hinde 6-st. Samal ajal määrab AV-Comparatives kaitse jaoks skoori 100-st, kuid kasutab skoori loomise asemel valede positiivsete arvu arvul.

Lisaks ei testinud kõik laborid kõiki samu AV-vahendeid ja mõned, näiteks MRG Effitas, ei testinud kõiki kolme kategooriat (MRG Effitas pakub ainult kaitsetulemusi).

Nende erinevuste arvestamiseks võtsime keskmised ja tegime muudatusi, et nende reitingud võrdsustada. Koostasime ka graafikud, et teha vahet, kui palju laboriteste iga AV-tarkvara ilmus.

Lisaks lisasime lisafiltreid, mis aitavad tarbijatel tuvastada, millised tööriistad võiksid olla kõige paremad. Selle jaoks lisasime minimaalse ostuhinna, ostmiseks lubatud seadmete arvu ja keskmise skoori, mis põhineb teistel tarbija ülevaatamise saitidel, kui need on saadaval.

Tulemuste ülevaade

Andmete hulgast võib tarbijatele huvi pakkuda mõni huvitav ülevaade.

Esiteks tuleb märkida, et peaaegu kõik turul olevad AV-tööriistad, mida testisid 5 katselaborit, toimisid kaitse osas sarnaselt. See tähendab, et peaaegu iga ostetud tööriist tuvastab teie süsteemis suure eduga pahavara, teeb selle karantiini ja puhastab selle suure eduga. Laboristides testitud tööriistadest said 4 parimat tulemust ainult 4:

 1. ViriT eXplorer PRO: 40,83 / 100
 2. Webroot Antivirus: 72,75 / 100
 3. Rising Security Cloud Client: 77,86 / 100
 4. Kiire tervendav täielik turvalisus: 79,40

Kõik teised said koondhindeid 90/100 või paremad. See tähendab, et tarbijate parim võimalus on kaaluda hoolikamalt muid väärtusvaldkondi: jõudlust, valepositiivseid andmeid, hinda ja seadmete arvu, mis on lubatud ühe ostu kohta.

Etendus

Ainult kahes testimislaboris (AV-Test, AV-Comparatives) mõõdeti AV-tööriistu, mida nad testisid süsteemi mõju suhtes. Testitud isikutest olid 3 parimat tööriista:

 • eScan Internet Security Suite
 • Ahnlab V3 Interneti-turvalisus
 • Panda tasuta viirusetõrje

Ahnlab pole tarbijatele siiski saadaval ja kuigi Panda Free Antivirus jõudlus oli hea, oli selle valepositiivsete skoor äärmiselt väike. See teeb eScan Internet Security Suite selle kategooria parimaks.

Valed positiivsed

Neli testimislaborit kasutasid katsetamisel valepositiivseid tulemusi. Mitte iga tööriist ei ilmnenud aga igas laborikatses ja me pidime tegema mõningaid muudatusi, eriti AV-Comparatives puhul, mis ei loonud selle kategooria keskmist tulemust, vaid pakkusid selle asemel ainult toore arvu (nt. valepositiivid, iga tööriist saadeti tagasi).

Selle kategooria 25 tööriista tulemus oli täiuslik 100, mis tähendab, et nad ei saatnud tagasi valepositiivseid andmeid. Kui aga arvestada jõudluse ja kaitse hindeid, siis on selle kategooria 3 parimat tööriista:

 • eScan Internet Security
 • Vipre Advanced Security
 • AVG Interneti-turvalisus

eScan on ka selles kategoorias esikohal, ehkki nii Vipre kui ka AVG esinesid kategoorias Kaitse märkimisväärselt, samas kui eScan saavutas täiusliku 100 jõudluse ja valepositiivse tulemuse. Siiski tuleb märkida, et Ainus teine ​​vahend täiusliku 100 saamiseks kahes kategoorias oli AVG Internet Security, mis viskas 100s nii kaitses kui ka valepositiivis.

Hind (tasuta)

Ilmselt eelistab enamik tarbijaid tasuta tööriista asemel tasulist. Ja tõepoolest, paljud turul olevad tasuta tööriistad on kvaliteetsed võimalused, mida tasub kaaluda.

Turu parimad tasuta viirusetõrjevahendid, mis põhinevad kõigi kolme kategooria punktide keskmistel, hõlmavad järgmist:

 • Tencent PC Manager
 • AVG tasuta viirusetõrje
 • Avast tasuta viirusetõrje
 • Avira tasuta turvasviit

Tarbijad võivad kaaluda ka Microsofti Windows Defenderi, mis on kaasas Windowsi mis tahes uue installi, või Panda Antivirus Free kasutamist. Need kaks tööriista on kaitsmise ja jõudluse kategoorias hästi, kuid valepositiivsete tulemuste osas kehvad.

Hind (makstud)

Mis puutub odavatesse variantidesse, siis on mõned üksikud silmapaistvad AV-tööriistad, mis võivad pakkuda suurt väärtust ja kvaliteeti, kuigi on ka mõned märkimisväärsed erandid, mis on nende jaoks liiga kallid.

Tasuliste tööriistade hulgast on parimad järgmised:

 • NANO Antivirus: 12,03 dollarit 500 päeva jooksul (ei pruugi olla saadaval USA või Suurbritannia tarbijatele)
 • Arcabit Antivirus: 23,64 dollarit aastas
 • Avira Antivirus Pro: 35,99 dollarit aastas
 • G-Data Interneti-turvalisus: 39,95 dollarit aastas
 • Comodo Internet Security: 39,99 dollarit aastas
 • eScan Internet Security: 49,95 dollarit aastas

Lisaks maksab enamik teenuseid 50 dollarit aastas või rohkem ja tõepoolest kuuluvad parimate testitulemustega teenused lõppkokkuvõttes ka kõige kallimate hulka. eScan on ainus erand, muutes selle positiivsete testide tulemuste põhjal üheks paremini makstud võimaluseks.

Mõned tööriistad pole aga lihtsalt oma hinda väärt, kuna need on nii kallid kui ka halvasti töötavad. Need sisaldavad:

 • Kiire tervendav turvalisus kokku: 74 dollarit aastas
 • PC Pitstop: 50 dollarit aastas

Muud kättesaadavad tööriistad võivad ikkagi oma hinda väärt olla, kui tarbijad arvestavad muude funktsioonidega. Enne hinna põhjal lõpliku otsuse tegemist võib nende tunnuste individuaalne uurimine olla mõistlik.

Minimaalset seadet ostu kohta

Enamik AV-ettevõtteid võtab seadme installimise eest kuus rohkem raha. Kuid igaüks pakub baashinna eest teatud arvu seadmeinstallatsioone. Enamikul juhtudel saate ühe hinna eest tarkvara installida mitmesse seadmesse. Kui peate raha säästmise ajal katma mitu seadet, on mõned AV-tööriistad silmapaistvad võimalused:

 • AVG Interneti-turvalisus: Piiramatu arv seadmepaigaldusi, 79,99 dollarit aastas
 • McAfee Internet Security: 10 seadet, 89,99 dollarit aastas
 • Kaitse kokku: 5 seadet, 79,99 dollarit aastas

Neile, kes soovivad katta mitut seadet, võib olla parem üks neist võimalustest, millel kõigil on ka head testi tulemused.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me