Hotspot Shield për Android


Hotspot Shield është një nga shërbimet më të njohura, nëse jo edhe VPN në Tokë. Por, a rekomandohet për përdoruesit e Android? Ngjitemi ndërsa zbërthemë tiparet kryesore të Hotspot Shield për Android.

Pse të përdorni një VPN për Android

Para se të gërmojmë në Mburojën e Hotspot’Analiza e aplikacionit Android, ne duam t’ju japim disa arsye të mira për të përdorur një VPN për Android, qoftë Hotspot Shield ose ndonjë tjetër.

Një VPN ju ndihmon të:

  • falni vendndodhjen tuaj duke ndryshuar adresën tuaj IP
  • hyr në përmbajtjen e bllokuar gjeo-bllok në internet
  • zhbllokoni Netflix dhe platformat e tjera streaming
  • siguroni zona të lira wifi në vende publike
  • mbroni privatësinë dhe anonimitetin tuaj

E fundit duhet të jetë e mjaftueshme për të vendosur për të përdorur një VPN. Tani ajo’koha për të parë nëse ju duhet të zgjidhni Hotspot Shield.

Bazat e Mburojës së Hotspotit

Hotspot Shield ofron 3.200 server + në 70+ vende. ajo’e njohur si një nga VPN-të më të shpejta, kryesisht për shkak të protokollit të tij të tunelizimit Catapult Hydra, i cili zëvendëson OpenVPN.

Përdoruesit e parë të intimitetit mund ta gjejnë Hotspot Shield pak zhgënjyes për shkak të juridiksionit të tij (SH.B.A.) dhe mungesa e veçorive të sigurisë. Por tani, duket se mjaft mirë për 650+ milion përdorues.

ajo mbështet të gjitha platformat kryesore dhe gjithashtu ka një shtrirje të shfletuesit për Chrome. Hotspot Shield mund t’ju ndihmojë të argëtoheni zhbllokimin e Netflix bibliotekat në SH.B.A., MB dhe Australi.

Hotspot Shield ka një plan falas (Kufi 500 MB / ditë), a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, dhe një version Premium me katër plane çmimi. Një llogari mund të përdoret në deri në 5 pajisje.

Si të shkarkoni Hotspot Shield për Android

Për të shkarkuar Hotspot Shield, thjesht shkoni në faqen e saj të internetit dhe shtypni Shkarkim.

Faqja kryesore e internetit e mburojës së hotspot-it në android

atje’s asnjë mënyrë për ta marrë atë pa një llogari të Google Play, kështu që ju’do të duhet një nëse don’e keni atë tashmë.

Instalimi dhe përdorimi i Hotspot Shield për Android

Instalimi i Hotspot Shield nuk është shumë më i vështirë sesa ta shkarkoni. Pas hapjes së aplikacionit, ju do të merrni një ekran ku mund të shkoni ose për provën 7-ditore (kërkohen informacione pagese) ose të regjistroheni në llogarinë ekzistuese.

Faqja e regjistruar e mburojës së pikave të nxehta

Kur ti’duke u vendosur të gjithë, ju filloni të përdorni Hotspot Shield menjëherë sepse, përsëri, ajo’extremelyshtë jashtëzakonisht e lehtë.

lidhja e hotspot android app

Në fakt, aplikacioni bën gjithçka për ju duke u lidhur automatikisht në vendndodhjen optimale, e cila mund të njihet vetëm duke kontrolluar adresën tuaj të re të IP.

Menuja kryesore e Hotspot Shield në Android

Lista e serverëve mund të arrihet duke shtypur OPTIMAL ne te djathte.

Lista e serverëve të mburojave të nxehta

Ka edhe tre cilësime më poshtë – Jetëgjatësia e baterisë ka fuqinë të mbyllë disa nga aplikacionet e tua për të zgjatur vetveten, Pastrim i thellë thuhet se heq skedarët junk, dhe Konsumi i të dhënave tregon sa të dhëna ju’e përdorur tashmë. Ndërsa dy të parat janë me vlerë të dyshimtë, të dytët do të vlerësohen nga përdoruesit e versionit falas që kanë kufirin e brezit 500 MB / ditë.

Fundi Mbrojtje automatike opsioni ju lejon të zgjidhni cilat aplikacione do të mbrohen automatikisht nga Hotspot Shield kur të lansohen. Ndërsa kjo mund të tingëllojë e përshtatshme, ata që kanë të paktën pak shqetësim për privatësinë e tyre duhet të shënojnë se pasi të shtypin të mëdhenjtë “+” ju’drejtohen përsëri në ekranin e hyrjes së Përdorimit, ku së pari duhet të lejoni përdorimin në Hotspot Shield, i cili përfshin lejimin e tij për të gjurmuar të gjitha aplikacionet tuaja, së bashku me cilësimet e transportuesit dhe të gjuhës, dhe “detaje të tjera.”

Hyrja e përdorimit të mburojës së nxehtë

Hotspot Shield për cilësimet Android

Menyja e hamburgerit të Hotspot Shield

Klikimi i menusë së hamburgerit në pjesën e sipërme të majtë do t’ju japë menunë kryesore. Të paktat cilësimet janë goxha të drejtpërdrejta dhe u mungojnë opsionet që mund ta hutojnë potencialisht përdoruesin.

Ti mundesh:

  • filloni Mburojën e Hotspot Mburoja
  • fikeni kur pajisja është në modalitetin e gjumit
  • aktivizoni automatikisht VPN për wifi të pasigurta, wifi të siguruar ose rrjete celulare

Cilësimet e Mburojës së Hotspot

atje’s nuk ka mënyrë për ta ndezur ose fikur çelësin e vrasjes, por kjo mund të bëhet me Android’Karakteristikë amtare e VPN Gjithmonë e ndezur.

mbështetje

Hotspot Shield ka përmirësuar mbështetjen e saj për klientët kohët e fundit, do të thotë që ju thjesht do të dëshironi të kontaktoni ata në rast se atje’çdo lloj çështjeje. Nëse jo, atje’është një alternativë e disponueshme në aplikacionin tuaj.

Hotspot Shield për faqen e Ndihmës Android

Secila prej këtyre opsioneve çon në një FAQ me përgjigje të gjera për shumë pyetje, duke filluar nga një bazë “Farë është një VPN” për diçka më specifike si “mund’t shikoj Hulu.” Mjerisht, këtij FAQ i mungon një funksion Kërkimi në dispozicion në Hotspot’Uebfaqja, ku mund të paraqisni edhe një biletë. Prandaj, edhe pse ajo’listedshtë renditur në mënyrë të përshtatshme, me shumë mundësi, ajo’do të shfletohet në ngjarjen e pamundur në sit’biseda live shkon poshtë.

përfundim

Hotspot Shield për Android është një VPN e shkëlqyeshme për ata që duan shpejtësinë më të mirë dhe qasje në përmbajtjen e kufizuar, siç është biblioteka e SHBA Netflix. Përdoruesit që janë më të interesuar për privatësinë e tyre dhe dëshirojnë të rregullojnë lidhjen e tyre VPN duhet të duken diku tjetër.

dhe atje’gjithnjë Hotspot’versioni falas, që është një plus i madh në kohën kur shërbimet VPN mbyllen në heshtje jo vetëm provat falas, por edhe garancitë për kthimin e parave.

Sidoqoftë, nëse siguria dhe intimiteti janë shqetësimi juaj kryesor, ju rekomandojmë të kontrolloni alternativat për Hotspot Shield në listën tonë të VPN më të mira Android në vitin 2020.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me