SolarWinds NPM vs Paessler PRTG

SolarWinds vs PRTG


Laialdane üleminek veebis äri ajamisele on põhjustanud pideva nõudluse võrguseirevahendite järele. Võrgu administreerimine on peaaegu kõigi reaalajas olevate võrkude saladus – olgu see siis ühendatud seadmete tervise jälgimine või pahatahtlike rünnakute ärahoidmine. Pole üllatav, et arvestades keskmiste Interneti-võrgus toimuvate ühenduste arvu, kasutavad igapäevased administraatorid nende abistamiseks võrguseireplatvorme.

Võrgu seirevahendite osas on mõni nimi sama silmapaistev kui SolarWinds ja Paessleri PRTG. Need kaks kaubamärki on koostanud mõned kõige arenenumad võrguseirekomplektid. Selles artiklis käsitleme eriti kahte toodet; SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor ja Paessleri PRTG Võrgustik Ekraan.

Me võrdleme neid kaht võrgu jälgimise hiiglast hoolikalt, et näha, kumb on parim.

Meie analüüs võtab arvesse selliseid funktsioone nagu armatuurlauad, kohandamine, virtualiseerimine, võrgu jälgimine, jõudluse jälgimine, infrastruktuuri jälgimine, ja teatised.

Ülevaade

Allpool oleme lisanud tabeli, kus on ülevaade iga toote omadustest, mis näitavad, kuidas need üksteise suhtes üksteisega kokku puutuvad:

Funktsioonid
SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor (TASUTA PROOVIVERSIOON)
Paessleri PRTG võrgumonitor (TASUTA PROOVIVERSIOON)
AutomaattuvastusJahJah
Kohandatav armatuurlaudJahJah
KasutajaliidesWindowsi GUI ja veebipõhine GUIWindowsi GUI ja veebipõhine GUI
Hoiatused ja teatisedE-post, SMS, kohandatud päästiku tingimusedE-post, SMS, push-teated, mobiilirakendus, oma skriptide loomine
Võrgu jälgimine ja voo toetamineSNMP (NetFlow, J-Flow, IPFIX, sFlow ja NetStream w / SolarWinds NetFlow liikluseanalüsaatorigaSNMP, WMI, NetFlow, sFlow
AruandlusKohandatav ja 100 vaikemallKohandatav ja ajastatud aruandlus
HinnakujundusSaadaval alates 2 955 dollarist (2 269 naela)Tasuta saadaval vähem kui 100 anduri jaoks, tasulised versioonid alates 1600 dollarist (1 228 naela)

Seadistamine

Seadistamisprotsess on üks olulisemaid tegureid, mida uue programmi juurutamisel arvestada. Seadistusprotsessi lõpuleviimise lihtsus määrab, kui lihtne on valitud programmi juurutada. Paessleri PRTG võrgumonitor töötab tuumserveri ja ühe (või enama) sondiga. See hoiab seadistusprotsessi suhteliselt lihtsana, kuna jälgite kogu võrku ühe serveriga.

Paessler PRTG Network Monitor for Windows saate alla laadida umbes viie minutiga. Konfiguratsiooniprotsessi viib teid läbi Seadistusguru mis nõuab administraatorilt teavet, et teil oleks sisselogimismandaadid edasiseks kasutamiseks. Seadistusprotsess on kiirem kui teistel toodetel Paessleri PRTG võrgumonitor salvestab andmed omaenda ainulaadsesse süsteemi, mitte SQL andmebaas.

Paessleri PRTG võrguseire monitorid Seadistamise eeliseks on ka soodustamine mastaapsus suuremate organisatsioonide jaoks. Seadistamine on mitmekihiline ja saate oma servereid, sonde ja andureid muuta vastavalt vajadustele sammu pidamiseks sõltumata sellest, mis suuruses teie organisatsioon on.

Võrreldes, SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor nõuab natuke rohkem investeeringuid. SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor nõuab installimiseks umbes 800 MB ruumi, mis on märkimisväärselt rohkem kui Paessleri PRTG võrgumonitor. Teil on vaja ka mitmeid täiendavaid Windowsi lahendusi, näiteks Microsoft SQL Server 2005 SP3 või uuem ja Windows server 2003 või 2008. Teil on vaja ka .NET Framework 3.5 või uuem.

See on natuke raskem kui Paessleri PRTG võrgumonitor kuid see pole ka täpselt keeruline. Kerge kasutuselevõtu osas peame siiski andma eelise Paessleri PRTG võrgumonitor siin. Põhiseadistust on lihtne kasutada ja see loob aluse, et olla valmis edaspidiseks muutmiseks.

Võrgutuvastus (ja automaattuvastus)

SolarWinds Network Performance Monitori automaattuvastuse funktsioonid

Järgmine funktsioon, mida vaatame, on võrgu avastamine. Võrgu avastamine on osa häälestusprotsessist, kuid see väärib oma jaotist, et saaksime täiendavalt analüüsida, mida iga programm pakub. Peal SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor on olemas automaattuvastuse protsess, mis algab kohe, kui olete algsed seadistused lõpetanud. Automaattuvastuse funktsioon tunneb teie võrgu seadmed automaatselt ära, nii et te ei pea nende andmeid käsitsi sisestama.

Selle peamine eelis on aja kokkuhoid. Seadmetes, millel pole automaattuvastuse funktsiooni, on väga ebamugav läbida iga seade ja lisada see oma võrku. Automaattuvastuse funktsioon teeb SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor sobib kiireks juurutamiseks ja säästab teie aega, mida saate kasutada tähtsamate asjade tegemiseks.

Nagu SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor, Paessleri PRTG võrgumonitor on ka oma automaattuvastuse funktsioon. Koos Paessleri PRTG võrgumonitor saate oma võrku skannida IP-vahemike kaudu. Kuigi mõlemal tootel on automaattuvastus, SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor sellel serval on intuitiivne disain ja suurepärased automaattuvastuse topoloogiakaardid.

Armatuurlaua ja armatuurlaua kohandamine

SolarWinds NPM armatuurlaud

Pole tähtis, millist platvormi te kasutate, suurem osa teie jälgimistegevusest toimub armatuurlaua kaudu. Armatuurlaud toimib keskse jaoturina, mis kuvab teie reaalajas olevaid andmeid ja näitab kõike, mis toimub teie võrgu kapoti all. Seetõttu on oluline omada armatuurlauda, ​​mida saate kiiresti lugeda ja kohandada.

Koos SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor (ülaltoodud pildil näidatud) saate oma armatuurlaua kohandada vastavalt oma vajadustele. Seadmeid saate vaadata sektordiagrammide, graafikute ja värvikoodide nuppude abil, mis täpsustavad teie infrastruktuuri toimivust. Samamoodi, SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor ka oma PerfStacki jõudluse analüüsi armatuurlaud. See võimaldab teil lohistada kasutusandmeid ajajoonele, et neid teiste andmetega võrrelda.

See on kasulik, kuna saate võrrelda erinevaid andmekogumeid kõrvuti. Andmekogumite sellisel vaatamisel on ainulaadne SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor ja võimaldab teil tõrkeotsingut teha teatavates võrgu riketes ilma, et peaksite läbi vaatama palju erinevaid aknaid.

PRTG Network Monitori armatuurlaud

Paessleri PRTG võrgumonitor pakub ka oma kohandatavaid armatuurlaudu, millel on valik helisignaale, diagramme ja kaarte. Tegelikult saate oma kaardiobjektide loomiseks kasutada kohandatud HTML-koodi. See on kasulik, kui saate luua oma võrgu ainulaadse perspektiivi.

Lähtudes armatuurlaua lihtsusest ja tempermalmist Perfstacki jõudluse analüüsi armatuurlaud, SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor on siin parim valik. Andmete läbilõike analüüsimisel on hindamatu võimalus võrrelda erinevaid andmekogumeid sellisel viisil.

Kasutajaliides

Paessleri PRTG võrgu Monitor ja SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor mõlemad pakuvad kasutajatele Windowsi GUI ja veebipõhist GUI. See tähendab, et pääsete igale platvormile juurde veebis ja oma seadmes. Enamik iga toote kasutajaid suundub veebi-kasutajaliidese poole, tuginedes nende juurdepääsetavusele. See on üks valdkond, kus SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor ja Paessleri PRTG võrgumonitor on ühtlaselt sobitatud.

Hoiatused ja teatised

SolarWinds NPM-i hoiatused

Hoiatused ja teatised on üks kõige olulisemaid funktsioone, mida võrguseirevahendi kaudu kohtad. Teavituste eesmärk on hoida teid kursis, kui teie võrgus toimuvad võtmesündmused. Need on erakordselt väärtuslikud suuremates võrkudes, kus on peaaegu võimatu püsida kõige toimuva peal. Siin ja seal saate teid teavitada, kui te pole kindel, mis toimub. See on oluline, et teie teenus oleks täielikult hooldatud ja võrgus.

PRTG võrgumonitori hoiatused

Mõlemad Paessleri PRTG võrgumonitor (pildil ülal) ja SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor edastage see lendavate värvidega. PRTG on loodud saatma teile teavitusi, et teid teatada, kui teatud tegevused või parameetrid on tuvastatud. See mitte ainult ei paku teile e-posti ja SMS-teavitused kuid võimaldab ka vastu võtta tõukemärguanded otse oma telefoni PRTG rakenduse kaudu. PRTG rakendus on saadaval domeenile Windows, iOS, ja Android muutes selle kättesaadavaks enamikule mobiilikasutajatele.

Mis aga tegelikult silma paistab Paessleri PRTG võrguseire monitorid hoiatuste süsteem on see, et saate kujundage oma teavitusskriptid. See annab teile võimaluse kontrollida seda võrgutegevust, mida soovite ekraanil kuvada. See maksab dividende, mis võimaldavad teil võrgu jälgimistegevust kohandada ja uusimate tekkivate ohtudega kohaneda.

SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor annab ka teie hoiatustingimuste üle suure kontrolli. Märguannete aktiveerimiseks saate luua oma käivitustingimused. Selle programmi abil on keskendutud hoiatuste vähendamisele, nii et peate tegelema ainult kõige pakilisemate probleemidega. Samuti saate dikteerida, mis kellaaja teated on aktiivsed ja kellele need saadetakse.

See on ka intelligentne hoiatussüsteem, mis võimaldab teil ette näha konkreetseid toiminguid, kui etteantud kriteeriumid on täidetud. Näiteks võite pärast tegevuse märkimist saata meilisõnumi või käivitada programmi. See võimaldab teil oma sündmusele reageerimisel lisada automatiseerituse.

Üldiselt pakub hoiatussüsteem SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor tundub täielikum, kuigi Paessleri PRTG võrguseire monitorid kohandatud skriptid ja rakendused võimaldavad administraatoritel tipptasemel püsimist. SolarWinds võrgu jõudlusmonitori intelligentsed hoiatused ja lihtsad päästikutingimuste süsteem võimaldavad teil oma jälgimiskeskkonna üles ehitada vastavalt enda vajadustele.

Võrgu jälgimine ja voo toetamine

Muidugi, kui laadite alla võrgu jälgimisriista, siis soovite täpselt teada, kuidas soovite seda oma võrgu jälgimiseks. Mõlemad Paessleri PRTG võrgumonitor ja SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor tulevad sel juhul täielikult varustatud. Näiteks, Paessleri PRTG võrgumonitor kasutab SNMP küsitlus, WMI, NetFlow ja sFlow teabe kogumiseks oma võrgust. Nende jälgimisfunktsioonide levik annab teile võrguseire, mida saab ka käivitada pakettide analüüs.

SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor kasutab ka ära SNMP küsitlus ja integreerub teise tootega, mille nimi on SolarWinds NetFlow liikluseanalüsaator. SolarWinds NetFlow liikluseanalüsaator võimaldab kasutajal hõivata pakette ja NetFlow, J-vool, IPFIX, sFlow, ja NetStream andmed.

Põhineb selle sordil SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor koos SolarWinds NetFlow liikluseanalüsaator on uhkema voolu jälgimise võimete paketiga kui Paessleri PRTG võrgumonitor. Kuid tuginedes asjaolule, et Paessleri PRTG võrgumonitor sisaldab vaikimisi voogude jälgimist, peame selle jaotise andma PRTG siin.

Võrgukaardid

PRTG võrgukaardid

Võrgukaardid on funktsioon, mida me võrguseiretoodetes piisavalt ei näe. Mõnikord võib teie võrgu geograafiline vaatlus olla sama illustratiivne kui töötlemata andmete vaatamine. Õnneks mõlemad SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor ja Paessleri PRTG võrgumonitor (pildil ülal) on oma kaardifunktsioon. Peal SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor saate vaadata oma automaatseadmete kaarti, mis kohandub automaatselt topoloogia muutustega.

See tähendab, et kui olete lisanud oma võrku uue seadme SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor lisab selle automaatselt kaardile. Automaatselt värskendava kaardi omamine on ajakohase võrgukaardi pakkumiseks väga kasulik. See on ka värvikoodiga, nii et kui on mõni seade, millel on probleeme, tähistatakse seda punase värviga, et saaksite seda hõlpsasti näha.

Paessleri PRTG võrgumonitor kasutab teist lähenemisviisi, kuna see võimaldab teil luua veebilehti oma kaartidega. Neid kaarte saab avalikult jagada, kui peate oma meeskonna teistele liikmetele näitama mis tahes võrgutegevusi, mida praegu kogete. Nagu SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor, see kaart on värvikoodiga, kuid kuvasid pole nii kerge lugeda.

Kui vajate võrgu topoloogia kaart siis näitab see teile selgelt, kuidas teie võrguseadmed ühenduvad SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor on siin parem valik. Kaardid on hõlpsasti loetavad ja enne toimuva mõistmist ei pea te liiga kaua vahtima.

Aruanded

Võimalus andmeid tagasiulatuvalt analüüsida ja võrgus varasemat toimivust vaadata on sageli sama oluline kui reaalajas kasutamise andmete vaatamine. On palju asju, millest oleksite võinud reaalajas mööda vaadata, mida märkate ajaloolisi andmeid vaadates. Aruannete loomine on ideaalne viis töödeldud andmete kokkuvõtmiseks ja annab teile võimaluse viia mikroskoop oma võrku.

Aruanded on valdkond, kus SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor koputab selle tõesti pargist välja. Seal on üle 100 vaikemalli mida saate kasutada võrgu jõudlusaruannete ajastamiseks. Saate neid kohandada nii, et genereerite ainult vajalikku teavet.

Paessleri PRTG võrgumonitor on ka oma kohandatavad aruanded paigas. Seal on vahekaart Aruanded, mis on pühendatud aruannete koostamisele ja haldamisele. Saate kavandada tulevasi aruandeid ja kohandada teabe kuvamise viisi. See annab teile tohutu kontrolli teie võrgu ülevaatamise üle. Kui olete aruande koostanud, saate selle PDF-failina eksportida ja teistele meeskonna liikmetele saata.

Põhineb aruandlussüsteemi lihtsusel, Paessleri PRTG võrgumonitor pisut edestab SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor siin. Aruande ülesehitus ja tulevaste aruannete kavandamise lihtsus välistab vaeva andmete tagantjärele jälgimisel.

Hinnakujundus

Konkurents nende kahe vahel muutub hinnakujunduse osas pisut keerukamaks.

SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor (TASUTA prooviversioon)

SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor on saadaval hinnaga 2 955 dollarit (2269 naela). Hinnakujundusvõimaluste loend on toodud allpool:

SolarWindsi tooteversioon
Toetatavad elemendid
Hind
NPM SL1001002 955 dollarit (2 269 naela)
NPM SL2502506720 dollarit (5 161 naela)
NPM SL50050010 500 dollarit (8 066 kr)
NPM SL2000200019 345 dollarit (14 865 naela)
NPM SLXPiiramatu32 525 dollarit (24 986 kr)

Nagu ülal näete, on saadaval palju erinevaid hinnakujundusvõimalusi. Siiski märkate, et sissepääsu hind 2 955 dollarit (2269 naela) on üsna kõrge. Saate hinnata NPM peal 30-päevane tasuta prooviperiood.

SolarWinds Network Performance MonitorLaadige alla 30-päevane TASUTA prooviversioon

Paessleri PRTG võrgumonitor

Teiselt poolt, Paessleri PRTG võrgumonitor pakub järgmisi hinnakujundusvõimalusi:

Paessleri tooteversioon
Toetatavad elemendid
Hind
PRTG tasuta100Tasuta
PRTG 5005001600 dollarit (1 252 naela)
PRTG 100010002850 dollarit (2231 kr)
PRTG 250025005950 dollarit (4658 kr)
PRTG 5000500010 500 dollarit (8 221 naela)
PRTG võrgumonitor XL1XL114 500 dollarit (11 353 kr)

Kõik need tooted on konkurentsivõimelise hinnaga, kuid põhinevad ettevõtte paindlikul hinnastruktuuril Paessleri PRTG võrgumonitor ja selle alumine sisenemispunkt, peame siin sellele tootele eelise andma. Hinnakujundus pole mitte ainult konkurentsivõimeline, vaid võimaldab teil jälgida ka mitmeid andureid vastavalt teie organisatsiooni vajadustele.

See hinnakujunduse formaat toetab nii suuri kui ka väiksemaid organisatsioone SolarWinds võrgu jõudlusmonitori kõrge alghind seda ei tee.

Koos Paessleri PRTG võrgumonitor väiksemad ettevõtted saavad oma varbad võrguseiremaailma sukelduda, ilma et peaksite kulutama kuni 100 esimest andurit. Samamoodi on tasuliste versioonide alghind kaugel sellest SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor (isegi kui Võrgu jõudlusmonitor ei piira andureid).

Paessleri PRTG on hindamiseks saadaval ka 30-päevases tasuta prooviversioonis.

SolarWinds Network Performance Monitor võtab võidu

SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor ja Paessleri PRTG võrgumonitor on praegu turul kaks kõige kõrgema jõudlusega toodet. Tõenäoliselt ei leia te palju muid platvorme, mis segaksid lihtsuse ja põhjalikkuse sama tõhusalt kui need kaks toodet. Vaatamata Paessleri PRTG võrgumonitor, SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor pakub tervikuna paremat paketti.

Kiirest automaattuvastusprotsessist kuni PerfStacki jõudluse analüüsi armatuurlaud ja kohandatavad hoiatused, SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor võimaldab teil luua minimaalse vaevaga oma jälgimiskogemuse.

Kuigi Paessleri PRTG võrgumonitor haldab skaleeritavat seadistust, kvaliteedi visualiseerimist ja samalaadse kvaliteediga aruandeid SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor see lihtsalt ei koonda seda üsna samal viisil. Kuigi automaatse avastamise protsess Paessleri PRTG võrgumonitor hea, see pole nii hea kui SolarWinds võrgu jõudlusmonitori sest see pole nii sujuv.

Üldiselt soovitame SolarWindsi võrgu jõudlusmonitor organisatsioonide jaoks, kes otsivad võrguseire lahendust, mis teid üles ehitaks ja ASAP-i töötaks. Väiksematel organisatsioonidel ja neil, kes otsivad mastaapset hinnastruktuuri, soovitatakse pöörduda Paessleri PRTG võrgumonitor kuna olete kaetud hulga hinnapunktidega alates tasuta tarkvara versioonist kuni XL1 versioonini piiramatute anduritega.

Vaata ka: SolarWinds vs Zenoss 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map