5 برنامه رایج که حریم خصوصی شما را در معرض خطر قرار می دهد ، آیا از یکی استفاده می کنید؟

برنامه هایی که از حریم خصوصی شما سوءاستفاده می کنند.IlluminiPhone: تلفن شما تمام کارهایی را که می کنید می بیند ، حتماً خراب نشود.


با وجود تعداد بسیار زیاد برنامه های موجود ، تقریباً همه به صورت آنلاین داده های شخصی دارند. شما ممکن است متوجه آن نشوید ، اما برنامه های شما ممکن است حریم خصوصی شما را در معرض نمایش بگذارند. عکس هایی که می گیرید ، پیام هایی که می فرستید و حتی مکان دقیق شما می تواند جمع آوری و برای سود فروخته شود.

5 نوع برنامه که برای حفظ حریم خصوصی شما خراب نیست

غافل نشوید. در اینجا نگاهی گذرا به چند برنامه رایج مشاهده شده است که اطلاعات خصوصی شما را در معرض نمایش و فروش بالقوه شما قرار می دهند.

1. درخشش و سایر ردیاب های دوره

هر گونه اطلاعاتی که می تواند به شما ردیابی شود ، باید حساس تلقی شود ، اما اطلاعات بالقوه تهاجمی درباره چرخه قاعدگی فرد باید همیشه خصوصی باشد.

متأسفانه ، این مورد برای ردیاب های دوره ای مانند Glow ، که چند سال پیش به دلیل داشتن تنظیمات حریم خصوصی برکنار شدیم ، چنان ضعیف است که عملا هر کسی با رایانه و چند ساعت پس انداز ، امکان دسترسی و تغییر ایمیل شخصی را داشته باشد ، سابقه جنسی ثبت شده کاربر را بررسی کنید. و سایر اطلاعات صمیمی.

هنگامی که یک محقق از Consumer Reports با یافته های خود به اطلاع عموم رسید ، شرکت پشتیبان Glow به سرعت تنظیمات حریم خصوصی خود را به روز کرد و نسخه جدیدی از برنامه خود را منتشر کرد.

صرف نظر از اینکه آیا این شرکت قبلاً از این آسیب پذیری ها آگاه بوده (یا از آن مراقبت می کرده است) ، نشان می دهد که پروتکل های حریم خصوصی در مورد بازاریابی یک برنامه چقدر در نظر گرفته می شوند.

2. برنامه های کاربردی اساسی مانند روشن ترین چراغ قوه

فکر می کنید برنامه های ساده با یک عملکرد واحد نیازی به دسترسی به اطلاعاتی مانند عکس ، ایمیل یا مخاطبین ندارند ، اما اشتباه می کنید. درخشان ترین چراغ قوه ، یک برنامه کاربردی محبوب ، چند سال پیش با طرح دعوی نامه FTC به اتهاماتی مبنی بر جمع آوری موقعیت مکانی GPS کاربر و شناسه دستگاه منحصر به فرد ، که سپس آن را به اشخاص ثالث می فروشد ، حل و فصل کرد..

حتی پس از آنکه این رسوایی برای اولین بار روشن شد (عفو کلمه) ، مردم مرتباً بارگیری این برنامه را انجام می دادند و به شرکت ساده می داد تا در حالی که به صورت خصوصی اطلاعات را در پس زمینه خیس می کند ، درآمد خود را بدست آورد. در مورد ترک مردم در تاریکی صحبت کنید.

نکته طرفدار: بیشتر تلفن ها دارای چراغ قوه داخلی هستند و این برنامه های مکش حریم خصوصی منسوخ شده اند.

3. Starbucks و برنامه های مختلف وفاداری

در حالی که برنامه Starbucks امکان سفارش دادن frappuccino دو قد بلند خود را با یک تکه از پودر دارچین و بدون غلط کردن نام شما آسان تر می کند ، برای ذخیره کردن اطلاعات بسیار حساس – مانند گذرواژه و ایمیل خود – بیش از HTTP به جای HTTPS ، که اساساً نه تنها باقی نمی ماند ، شکسته شد. درب جلو شما قفل شده است ، آن را باز باز می کند.

برای افزودن توهین به آسیب ، این اقدام امنیتی بی دقتی هنگامی که اطلاعات کارت اعتباری خود را در برنامه ذخیره می کنید خطرناک تر می شود. تصور کنید که از برنامه خود برای پرداخت مبلغ خود استفاده می کنید در حالی که شخصی در پس زمینه بی سر و صدا کارت اعتباری شما را یادداشت می کند. فکر ترسناک.

4. MeetMe ، AffairD و دیگر برنامه های دوست یابی

به نظر می رسد که قبلاً به سختی وارد کردن اطلاعات شخصی خود در یک برنامه دوستیابی نبودید ، اکنون باید نگران جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و سپس فروش اطلاعات حساس باشید. برنامه های محبوب دوستیابی مانند MeetMe ، که به کاربران نیاز دارد تا دین ، ​​سن ، قومیت ، گرایش جنسی و موارد دیگر خود را وارد کنند ، یک شناسه مخفی برای هر کاربر ایجاد می کند و سپس آن اطلاعات را به صورت عمده به بنگاههای داده ارسال می کند – بدون اینکه کاربر تا کنون بداند یا رضایت دهد..

AffairD ، یکی دیگر از برنامه های دوستیابی ، همچنین به کاربران بیشتر از آنچه برای آنها معامله می شود ، می دهد. با انتقال بسته های داده بسیار شخصی از طریق HTTP ، برنامه “بدون اتصال رشته” دنباله ای را برای دیدن هر کسی می گذارد. نام ، ایمیل ، رمزهای عبور و غیره فصلی باز است.

5. هر ردیاب تناسب اندام. همیشه.

زمان عجیبی است که شرکت های بیمه شروع به ارائه تخفیف برای افرادی می کنند که ردیاب های بدنسازی را خریداری می کنند. در نگاه اول به نظر می رسد که شرکت های بیمه مشتریان را ترغیب به استفاده از ردیاب های بدنسازی کردند تا فعال تر شوند – و بله ، قطعاً بین مصرف کنندگان سالم و ریسک های بیمه ای پایین تر همبستگی وجود دارد – اما دلیل واقعی این که مشتریان می خواهند عادت های تناسب اندام خود را پیگیری کنند. ساده است: داده ها.

آزمایشات بی شماری نشان داده اند که تقریباً هر ردیابی تناسب اندام موجود در بازار (حتی اپل واچ دوست داشتنی) حداقل دارای نقص حریم خصوصی است. ردیاب های مشهور مانند FitBit ، Vivosmart و Jawbone نه تنها مکان GPS دقیق کاربر را در معرض نمایش قرار می دهند بلکه آنها از تنظیمات امنیتی ضعیف تری استفاده می کنند که اطلاعات شما را آسیب پذیر تر می کند. در حالی که اپل واچ بهترین کیفیت امنیتی کلی را ارائه می دهد ، به نظر می رسد که برخلاف HTTPS ، HTTP بسیار کم ایمن را به روز می کند و حریم شخصی شما را در معرض خطر قرار می دهد – هرچند لحظه ای. حتی هنوز ، این سر و شانه بالاتر از برنامه های دیگر در مورد حریم خصوصی است.

چگونه اطلاعات برنامه خود را خصوصی نگه دارید.

4 راه برای مبارزه با عقب و نگه داشتن چیزهای خصوصی خود را خصوصی

یک مطالعه در سال 2016 به بررسی داده های ماین تلفن های هوشمند پرداخت. برای کاربران Android ، رایج ترین داده های به اشتراک گذاشته شده آدرس ایمیل یک شخص است ، جایی که برای آیفون ها داده های GPS شخص است. در هر صورت ، اطلاعات شما در حال فروش است و بنابراین برای محافظت از شما هستند.

1. VPN خود را روشن نگه دارید

یک راه سریع و آسان برای کمک به حفظ حریم شخصی شما این است که VPN خود را همیشه فعال کنید. یک VPN شبکه شما را ایمن می کند ، به طور خودکار ترافیک خود را از طریق HTTPS رمزگذاری می کند ، و مانع از ربودن اسنوپ و اشخاص ثالث سیستم شما نمی شود..

2. بررسی کنید که برنامه های شما به چه مواردی دسترسی دارند

مطمئن نیستید که کدام برنامه ها به حساب Google شما دسترسی دارند؟ به صفحه امنیت Google بروید و به قسمت ‘سایت های متصل بروید & پیوند برنامه ها را بررسی کنید و بررسی کنید که کدام برنامه ها به ایمیل شما دسترسی دارند. از آنجا می توانید برنامه هایی را که می خواهید نگه دارید و کدام یک را می خواهید رها کنید انتخاب کنید و انتخاب کنید. شاید تعجب کنید که به کدام برنامه ها دسترسی دارند.

3. از اکانت ایمیل جعلی استفاده کنید

علاوه بر این ، هنگام وارد کردن اطلاعات شخصی ، ممکن است به نفع شما باشد که یک حساب ایمیل ثانویه تنظیم کنید. به این ترتیب اگر اطلاعات شما به خطر بیفتد ، هرگز نمی توان برای شما ردیابی کرد.

4. برنامه های خود را به روز کنید

سرانجام ، این کار را به طور عادت به روز کنید تا برنامه های خود را مرتباً به روز کنید. علاوه بر ویژگی ها و خدمات جدیدی که بطور مداوم ارائه می شود ، به روزرسانی های برنامه تجربه ای بهتر و مطمئن تر را ارائه می دهند.

نکته اخلاقی این داستان چه بود؟ هرگز فرض نکنید که یک شرکت بهترین منافع شما را در ذهن داشته باشد. و فقط به این دلیل که یک برنامه رایگان است به این معنی نیست که شما راه دیگری برای آن پرداخت نمی کنید.

نتیجه گیری: از حفظ حریم خصوصی خود مراقبت کنید زیرا نمی توانید به شرکتهایی اعتماد کنید که این کار را برای شما انجام دهند

متأسفانه ، شرکت ها همیشه در حال سنجش هستند که آیا دسترسی یک برنامه به ارزش قربانی کردن حریم خصوصی آن است و در برخی موارد ، یک فاجعه کامل را به همراه دارد (نگاه کنید به: Snapchat) تا یک لحظه برای رفع نقص امنیتی خود اقدام کند..

خبر خوب این است که اپل اعلام کرد که در اواخر سال گذشته میلادی به برنامه هایی نیاز دارند که از HTTPS استفاده کنند. چند ماه بعد Google دنبال کرد. در حالی که HTTPS به آرامی در حال تبدیل شدن به یک هنجار است ، همه برنامه ها از قوانین پیروی نمی کنند.

اما ما هنوز از دوران تاریکی حریم خصوصی خارج نیستیم. همانطور که گفته می شود ، اگر یک برنامه رایگان است ، احتمالاً هزینه دیگری را برای آن پرداخت می کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me