گره بیت کوین چیست و چه کسی به آن نیاز دارد؟

تعداد زیادی آرم بیت کوین با هم دیوانه زنجیره ای است.


شبکه بیت کوین دارای مرجع مرکزی نیست که تصمیم بگیرد کدام معاملات معتبر است و کدام ها نیست. کسی نیست که سکه صادر کند و کسی نیست که بتواند آنها را پس بگیرد. هیچ کس نمی داند چگونه بیت کوین را خاموش کند. در عوض ، بیت کوین از رایانه هایی به نام گره ساخته شده است که می تواند به اندازه Raspberry Pi کوچک باشد.

گره بیت کوین چیست؟?

این گره ها توسط افراد و سازمان ها حفظ می شوند و برخی ممکن است گره های متعدد را اجرا کنند. گره توابع مختلفی دارد ، بعضی از آنها ضروری تر از سایرین. گره را می توان تنظیم کرد که برخی از این توابع را خاموش کنید.

چگونه گره بیت کوین خود را تنظیم کنید.

گره بیت کوین ممکن است یا ممکن است برای استخراج بیت کوین استفاده نشود. در فرآیند استخراج ، یک گره به سخت افزار ویژه ای برای اهداف خاص نیاز دارد که به محاسبه چالش های تکراری ریاضی در یک نوع قرعه کشی جهانی کمک می کند. این به امنیت شبکه از مهاجمین کمک می کند ، و کارگران معاشرت با هزینه های تازه صادر شده بیت کوین و معاملات آن پاداش می گیرند.

حدود 100000 گره بیت کوین در حال کار و ساخت شبکه هستند ، هرچند اعداد دقیق دقیقاً دشوار نیستند. این امر به این دلیل است که یک گره فقط یک تکه نرم افزاری است که همه می توانند آن را بارگیری ، اصلاح و اجرا کنند. هیچ مجوزی وجود ندارد که گره ها را ثبت یا تأیید کند ، یا حتی مشخص کند که یک گره چیست.

توابع یک گره بیت کوین

هنگام راه اندازی گره بیت کوین ، ابتدا به دنبال اتصال به سایر گره های بیت کوین و بارگیری داده های تاریخی خواهید بود و با تمام وجود به اولین بلوک بیت کوین یعنی Genesis Block می رود. به طور خاص ، یک گره تازه تنظیم شده درخواست بارگیری تک تک بلوک های بیت کوین موجود ، در حال حاضر بیش از 580،000 را می دهد. این اطلاعات در حدود 220 گیگابایتی است و بسته به اتصال به اینترنت ، می تواند زمان قابل توجهی را ببرد.

تأیید قوانین

سپس یک گره بیت کوین از طریق این مجموعه تاریخی از داده ها محاسبه می شود و اطمینان حاصل می کند که تمام قوانین موجود است. آنچه که این قوانین دقیقاً دقیقاً می تواند متفاوت باشد از نسخه به نسخه دیگر است ، اما به طور کلی مجموعه قوانین بیت کوین با گذشت زمان ثابت مانده است. تغییر قوانین به سختی ممکن است: اگر قوانین را تغییر دهید ممکن است خود را ناگهان نتوانید با شبکه ارتباط برقرار کنید. اگر بر اساس یک قانون جدید یک بلوک تولید کنید ، ممکن است مشاهده کنید که آن را توسط همه رد کرده است.

برای کسانی که صاحب بیت کوین هستند ، دانستن اینکه چه چیزی را نگه می دارند ، از اهمیت بالایی برخوردار است. کدام قوانین حاکم بر شبکه است؟ آیا این قوانین رعایت می شوند؟ چه تعداد سکه وجود دارد ، و چه تعداد می تواند توسط چه کسی ایجاد شود?

اطلاعات در مورد پرداخت های دریافتی

برای کسانی که بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند ، مهم است که بدانند آیا پرداختی انجام شده یا خیر ، و اینکه آیا مبلغ آن کافی است یا خیر. بدون جمع آوری این اطلاعات خود ، آنها باید به شخص ثالثی مانند وب سایت اعتماد کنند. این اطلاعات ممکن است هر لحظه در دسترس نباشد یا ممکن است مشکل ساز تر شود.

تنها راه برای پیدا کردن یقین در پرداخت یا عدم اطمینان ، تأیید آن با گره بیت کوین است..

اطلاعات مربوط به وقایع تاریخی

یک گره بیت کوین به طور پیش فرض تمام داده های تاریخی بیت کوین را ذخیره می کند. این برای شبکه به عنوان یک کل بسیار مفید است ، زیرا هر شرکت کننده جدید قادر به اتصال به گره شما خواهد بود و یک نسخه از این داده ها را برای اعتبارسنجی معاملات تاریخی دریافت می کند ، بدون اینکه وضعیت فعلی مشخص نشود. با این وجود ، پهنای باند هزینه دارد ، که ممکن است کمیاب یا گران باشد. در این شرایط ، اپراتور ممکن است انتخاب کند که چه مقدار از این سوابق تاریخی را به اشتراک بگذارد. از آنجا که سوابق نیز روی رایانه فضای خود را مصرف می کنند ، ممکن است شخصی پیکربندی گره خود را انجام دهد تا به طور خودکار معاملات قدیمی و بلوک هایی را که هیچ نگرانی برای اپراتور ندارند ، حذف کنند..

گزینه های دیگر

همچنین می توان یک گره بیت کوین را به صورت ناشناس از طریق شبکه Tor کار کرد یا سرویس دهی به گره های دیگر که فقط از طریق Tor قابل دسترسی است. این کار می تواند برای پنهان کردن بیشتر فعالیت بیت کوین از ISP یا مقامات یا همچنین برای خنثی کردن حملات DDoS با مخفی کردن انجام شود. در مواردی که پذیرش اینترنت قطع شده یا در دسترس نباشد ، می توانید داده ها را از طریق یک ماهواره دریافت کرده و آن را از طریق شبکه مش Wi-Fi به اشتراک بگذارید..

گره خود را اجرا کنید

برای عدم تمرکز cryptocurrency ، مهم است که همه بتوانند بدون نیاز به مجوز یا مجوز ، گره ای را اجرا کنند. این بدان معنی است که نرم افزار برای اجرای یک گره باید آزاد و منبع آزاد باشد ، بلکه داده های لازم برای تأیید کل Blockchain را نمی توان خیلی محاسبه و یا از نظر محاسباتی بسیار سنگین باشد. باید بتوان گره را ناشناس و بدون سانسور اجرا کرد.

اگر برای اجرای یک گره خیلی گران و سنگین شود ، اشخاصی که گره ای را اداره می کنند ممکن است بتوانند برای تغییر قوانین ، حذف داده های تاریخی یا تغییر قانون تنظیم شده ، حتی بدون اینکه ما بدانند ، مقصر باشند..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map