منظور از نشت پاناما برای فساد و حریم خصوصی است


یکشنبه گذشته (3 آوریل 2016) کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیق (ICIJ) و Sueddeutsche Zeitung (SZ) انتشارات پاناما را به رسانه های سراسر جهان منتشر کردند.

Panama Papers یک گنجینه نفرین شده از 11.5 میلیون سند است که از موسسه حقوقی مستقر در پاناما موساک فونسکا گرفته شده است. این پرونده ها به جزئیات روابط مشتری ، حساب ها و ساختار مالکیت بیش از 300،000 شرکت می پردازند.

مقیاس نشت پاناما را در اینفوگرافیک مشاهده کنید.

مطمئناً داستانهای بیشماری وجود دارد که فساد ، اختلاس و کلاهبرداری اقتصادی را آشکار می کند ، و بسیاری از جنایتکاران ثروتمند در سرتاسر جهان با اتهاماتی روبرو خواهند شد – خصوصاً کسانی که در مواضع قدرتمند سیاسی هستند.

اما Papers Papers نیز سؤالات بسیاری را مطرح می کند.

پاناما-نشت-چیننشت پاناما نگران ثروتمند و فاسد است.

آیا حریم خصوصی مالی مرده است?

اگر شهروند عادی هستید ، دستیابی به حریم شخصی مالی سخت است. خرید کارت اعتباری شما توسط شرکت هایی که می خواهند مشخصات کاملی از شما ایجاد کنند ، استخراج شده اند تا بتوانند تبلیغات متناسب با شما را ارائه دهند. بدتر اینکه ، دولتها می توانند مانده های بانکی و معاملات مالی همه را مشاهده کنند و بانک ها را مجبور کنند به طور تصادفی از توجیه درآمد ، خریدها و سرمایه گذاری های شما درخواست کنند.

اکثر سیستمهای حقوقی برای تضمین حفظ حریم خصوصی بخصوص حریم خصوصی در خانه یا مکاتبات استفاده می شوند. خصوصاً حریم خصوصی مالی در اروپا بسیار قوی بود. با این وجود ، ایالات متحده در سال 1978 تصویب “قانون حق استفاده از مالی” ، كه به FBI ملزم بود در هنگام جستجو از طریق سوابق بانك ، ضمانت نامه ای بدست آورد..

کشورهای آلمانی زبان مدتهاست که بخاطر مصوبه فدرال بانکها و پس اندازها در سال 1934 ، اعمال اسرار بانکی به ویژه سوئیسی ها انجام داده اند. در حالی که آلمان ، اتریش و لیختن اشتاین بسیاری از محافظت های ویژه برای حفظ حریم خصوصی مشتریان خود را رها کرده اند ، سوئیس با وجود فشارهای گسترده بین المللی برای متوقف کردن ، همچنان با افتخار از آنها دفاع می کند..

چه حریم خصوصی مالی شده است

با تبدیل شدن پول به طور فزاینده ، پرداخت های نقدی الکترونیکی به طور فزاینده ای از این قاعده مستثنا هستند و در دریای پرداخت های الکترونیکی شروع به بچرخید. به همین ترتیب ، پرداخت های نقدی با نظارت بیشتری صورت می گیرد و بنابراین ، گزینه ای برای حفظ حریم خصوصی مالی متوقف می شوند. برخی از حوزه های قضایی ، مانند سوئد ، تقریباً پول نقد را از اقتصاد خود حذف کرده اند.

بخش عمده ای از حمایت های قانونی ما در مورد حریم شخصی مالی در بیست سال گذشته ناپدید شده است. در ایالات متحده ، قانون پاتریوت در سال 2001 ، عنوان سوم ، به بهانه جلوگیری از پولشویی و تأمین مالی تروریسم ، اختیارات بی سابقه ای بر موسسات مالی می دهد. قانون میهن پرست به مؤسسات مالی نیاز دارد تا سوابق کامل را در دست داشته و گزارش های منظم را به سازمان های اجرای قانون ارائه دهند.

حریم خصوصی مالی نیز در مبارزه با فرار مالیاتی قربانی شد ، ابتدا در اتحادیه اروپا شروع به کار کرد ، سپس به تدریج در جهان گسترش یافت. سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) دارای “کنوانسیون کمک های اداری متقابل در امور مالیاتی” است ، که در ابتدا در سال 1988 راه اندازی شد ، سپس در سال 2010 مجدداً راه اندازی شد ، که تبادل اطلاعات مالیاتی و سایر سوابق مالی را تنظیم و الزامی می کند. 57 کشور تاکنون توافق نامه را امضا کرده اند و به طور مؤثری به معنای مفهوم حریم شخصی مالی پایان می دهند.

آزادی مالیدر مورد حریم خصوصی?

آیا حریم خصوصی مالی حتی یک حق است?

در ماده 12 اعلامیه جهانی حقوق بشر آمده است:

هیچ کس نباید در حریم خصوصی ، خانواده ، خانه یا مکاتبات خود و یا حملاتی به ناموس و شهرت خود در معرض مداخلات خودسرانه قرار گیرد. هرکسی حق دارد از قانون در برابر چنین مداخلات یا حملات محافظت کند.

آیا این شامل حریم خصوصی مالی است؟ کاملاً از این عبارت کاملاً مشخص نیست ، و با وجودی که به نظر می رسد وجود چنین مقالاتی باعث می شود حریم خصوصی مالی به عنوان یک حق متعارف تبدیل شود ، در صورت متوقف کردن استفاده از عرف ، یا عدم تشخیص آن به عنوان یک حق جامعه ، همه وضعیت را از دست می دهیم.

بین نحوه واکنش مردم و شرکتها به فرسایش حریم خصوصی مالی ، منطق وجود دارد. در حالی که حفظ حریم خصوصی ارتباطات یک شخص قطعاً تحت فشار قانونی است ، هیچ بانک ای از حقوق مشتری برای حفظ حریم شخصی خودداری نخواهد کرد ، همان کاری که اپل در هنگام ایستادگی در مورد FBI انجام داد.

آیا برای یافتن معدودی از مجرمان و مقامات فاسد ، اطلاعات مالی هر کسی کشف نشده است?

رمزگذاری مطمئناً می تواند در زمینه حفظ حریم خصوصی مالی کمک کند ، همانطور که توسط رمزنگاری بیت کوین نشان داده شده است ، اگرچه سردرگمی در مورد چگونگی واقعی بیت کوین خصوصی وجود دارد (بیشتر در مورد این بعداً)..

سایر خدمات ، مانند شرکت های پیام رسان ، رمزگذاری را پذیرفته اند. چه چیزی از این نظر ارائه دهندگان مالی را از سیستم عامل های پیام رسانی جدا می کند؟ به عنوان مثال ، واتساپ بیشتر از وجدان اجتماعی نسبت به بانک ها دارد یا اینکه صرفاً از لحاظ اقتصادی از محصولات شخصی خود صرفه جویی می کنند؟ آیا دولت ها مؤسسات مالی را تحت کنترل و نظارت بسیاری دارند که بانک ها جرات ندارند در مورد حقوق مشتریان خود صحبت کنند?

آیا می توانم یک شرکت دریایی دریافت کنم?

شرکت های خارج از کشور با کمک به شما برای حفظ حریم خصوصی مالی ، دشوار می سازند که مطبوعات ، مردم ، یا دولت ها برای تعیین اینکه چه دارایی را در اختیار دارید ، دشوار نگه دارید. سوابق مالکیت دارایی های شما (E.G. املاک و مستغلات ، سهام ، اوراق قرضه یا مانده بانکی) هنوز هم برای چشم کنج قابل مشاهده است ، و نقل و انتقالات شما نیز انجام می شود. اما هویت شخصی شما از طریق وب سایت شرکتهای مبهم ، ثبت شده در جزایر بتونی کارائیب ، از حساب جدا شده است..

متأسفانه فرآیند حساب خارج از کشور بسیار گران است و فقط در دسترس ثروتمندترین افراد است. حریم خصوصی مالی در سال 2016 فقط با قیمتی بسیار بالا در دسترس است و باید اعتماد زیادی به سازمانهای ارائه دهنده خدمات ارائه شود. و بانکهای اطلاعاتی آنها به راحتی می توانند وب مستعارهای بافته شده شما را به خوبی نشان دهند – همانطور که توسط نشت Mossack Fonseca نشان داده شده است.

حریم خصوصی مالی برای شخص معمولی را می توان با بیت کوین بدست آورد. پاسخهای عالی و بسیار زیاد راهنمای جامع ExpressVPN در ناشناس ماندن بیت کوین نشان می دهد که تقاضای زیادی برای یادگیری چگونگی تناسب بیت کوین و حریم خصوصی در کنار هم وجود دارد.

بانکداری خصوصیبیت کوین: حریم شخصی برای همه?

بیت کوین حریم شخصی مالی را به توده مردم ارائه می دهد

یک حساب بیت کوین نیازی به اعتماد به شخص ثالث ندارد و هر زمان که بخواهید می توانید یکی از رایانه های شخصی خود را باز کنید. بیت کوین ها را می توان با پول نقد واقعی خریداری کرد یا از طریق اینترنت می توان آنها را بدست آورد ، و دنباله آنها را می توان با نام مستعار خراب کرد.

بیت کوین ها از نظر ارزش بی ثبات هستند ، اما چیزی بیشتر از وسایل نقلیه سرمایه گذاری در دسترس ثروتمندان از طریق شرکت های خارج از کشور ، مانند سهام یا املاک و مستغلات نیست..

پس از نشت اخیر ، جالب خواهد بود که ببینیم افرادی که به دنبال حفظ حریم شخصی از طریق شرکتهای برون مرزی هستند چگونه تطبیق می شوند. آیا آنها به یک موسسه حقوقی بعدی بعدی که قول سرورهای ایمن و رسیدگی دقیق به اطلاعات را می دهد ، حرکت می کنند؟ یا آنها را وسوسه می کنند تا وجوه را به دارایی هایی مانند بیت کوین منتقل کنند?

چه موقع یک Leak تبدیل به یک رسوایی حریم خصوصی می شود?

علیرغم هیجان اطراف نشت پاناما ، نگرانی زیادی وجود دارد. دلایل قانونی زیادی برای افتتاح یک شرکت دریایی وجود دارد و هرکسی حق و انتظار شخصی برای حفظ حریم خصوصی دارد. بهترین محافظت در برابر هر گونه نشتی ، عدم ثبت سابقه است ، اما آیا شرکتی مانند Mossack Fonseca می تواند بدون سابقه کار کند؟ احتمالا نه.

با توجه به وضعیت ضعیف فناوری تقریباً در هر شرکت حقوقی ، سوابق الکترونیکی آنها نمی تواند امن تلقی شود. علاوه بر این ، اعتماد خود را به یک شرکت حقوقی نیز به معنای قرار دادن اعتماد خود به تک تک افراد کار در این شرکت می کنید.

موسسات حقوقی: شما نمی خواهید مثل موسک فونسکا باشید. در میان چیزهای دیگر ، از بخش IT خود بخواهید که ایمیل های شما را رمزگذاری کند. pic.twitter.com/Yxut3g28Ng

– کریستوفر سوگویان (csoghoian) 5 آوریل 2016

بدون شک بسیاری از سوء رفتارها و رسوایی های مورد علاقه عمومی در میان یک مقاله کامل از تاریخ چت فیس بوک وجود خواهد داشت ، اما آیا آیا ما به عنوان عموم مردم واقعاً چنین نشتی را تسلیت و سلام می دانیم؟ آیا می خواهیم همه چت هایمان پخش شود ، فقط برای این که چند نفر از افراد متخلف را پیدا کنیم?

نشت پاناما مملو از افراد ثروتمند و قدرتمندی است که چیزی برای پنهان کردن دارند ، به این ترتیب است که می توانیم به این نتیجه سریع برسیم که باید میان آنها جنایات بسیار زیادی وجود داشته باشد. مطمئناً ، این موضوع تفاوت زیادی با یك پایگاه داده از یك بستر پیام رسان محبوب دارد. بنابراین آیا به نفع مردم است؟ آیا کسانی که دلایل موجهی برای یک حساب کاربری دریایی دارند ، باید به داخل داده ریخته شوند؟ آیا آنها حق با حریم خصوصی خود را ندارند ، همانطور که ما خودمان هستیم?

امیدواریم که روزنامه نگاران درگیر بتوانند بین وحشت و دزدی که در این حوزه های قضایی پنهان است ، و کسانی که از همان جنایات فرار می کنند ، تشخیص دهند. در حالی که کشف فساد در جاهایی مانند روسیه یا سوریه بسیار کارآمد و توانمند است ، ما باید بتوانیم در مورد جنایات در دنیای غرب نیز بخوانیم جایی که ما تصویری به وضوح در اختیار نداریم که رهبران فاسد باشند..

ما هنوز نمی دانیم که ICIJ و SZ پس از اتمام انتشار داستانهای با ارزش خود ، داده های خام را از Panama Leaks چگونه منتشر می کنند ، اما مطمئناً در کل نخواهد بود؟ تصمیم گیری برای آنها دشوار است ، زیرا آزاد کردن کامل آن بدون شک حداقل به برخی از افراد بی گناه با دلایل قانونی برای یک حساب دریایی آسیب می رساند – شاید کسانی که نمی خواهند دوستان و خانواده خود بدانند که در قرعه کشی برنده شده اند یا شاید حتی افراد شاهد نیز باشند. برنامه های محافظت.

محافظت از حریم خصوصیهمیشه ناشناس به معنای جنایتکار نیست.

افشای فاسد خوب است ، اما از بین بردن حریم خصوصی بد است

حریم خصوصی مالی به سرعت از بین می رود. آخرین پناهگاه های امن ، Accounts Offshore ، در حال حاضر فقط در دسترس ثروتمندان و قدرتمندان است و آنها فقط از نظر اعتبار ضربه بزرگی به خود گرفتند. هنوز هم مشخص است که آیا رقبا Mossack Fonseca نیز به اعتبار و ریسک درک شده خود ضربه خواهند زد یا چه مدت دولتها هنوز مایل هستند اجازه دهند این سازمان های برون مرزی فعالیت های خود را انجام دهند.

برای یک فرد متوسط ​​، بیت کوین در حال حاضر تنها گزینه برای به دست آوردن حریم شخصی مالی شخصی است ، اگرچه منحنی یادگیری هنوز کاملاً شیب دار است و بیت کوین نیز بدون ریسک نیست..

اگر می خواهیم حریم شخصی داشته باشیم ، باید با مطالبه آن ، قدم برداریم. عضویت در سرویس هایی که نوید حفظ حریم خصوصی را دارند و همچنان در معاملات روزمره از پول نقد و بیت کوین استفاده می کنند ، کمک خواهد کرد. زیرا تنها حقی که ما از آن استفاده می کنیم و از آن استفاده می کنیم ، حقی است که می توانیم انتظار داشته باشیم آن را حفظ کنیم.

شاید در آینده ، همه ما بتوانیم “با یک حساب بانکی سوئیسی در جیب خود” قدم برداریم ، همانطور که باراک اوباما بدنام در SXSW 2016 ، در پاسخ به حماسه اپل مقابل FBI گفت:.

یادداشت پاناما: کلوپ عکس اینگو منهارد / دلار
حریم خصوصی: نیکی زالوسسکی / کلاب عکس دلار
بیت کوین: کلوپ عکس allapen / Dollar
فاسد: M.Gove / Club Photo Dollar

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map