آیا روسیه واقعاً VPN ها را ممنوع کرده است؟

آیا VPN در روسیه ممنوع است؟


شاید در روزهای اخیر عناوین چشمگیر را دیده باشید که ادعا می کنند “روسیه نیز VPN ها را ممنوع می کند” و موازی با حذف اخیر VPN های اپل از فروشگاه App چین خود است ، اما داستان واقعی چیست?

بله ، پوتین و پارلمان روسیه در واقع اصلاحاتی جدید را با هدف تقویت تلاش های سانسور دولت به تصویب رسانده اند ، اما این امر از ممنوعیت پنهان بودن VPN ها دور است..

اصلاح VPN روسیه: بسیاری از پوست ، اما آن را نیش می زند?

در عوض ، این اصلاحیه به دنبال تطبیق با رژیم سانسور روسیه است به خدمات VPN با زره قوی – یعنی مسدود کردن هر وب سایت که در لیست سیاه لیست نظارت بر ارتباطات کشور قرار دارد ، Roskomnadzor.

با این حال ، هنوز مشخص نیست که روسیه دقیقاً چگونه می خواهد این مقررات را به هنگام عملی شدن در تاریخ 1 نوامبر 2017 عملی کند. به نظر می رسد سرویس امنیت فدرال (FSB) و ISP ها وظیفه شناسایی و سرکوب VPN ها را دارند ، اما همانطور که در سایر کشورها با سانسور بالا مشاهده کردیم ، اجرای بازی یک بازی موش و گربه است که در آن سانسورگران فاقد وسیله ای برای از بین بردن کامل ترافیک VPN هستند. انجام این کار آنها را ملزم به انجام اقدامات غیر عملی با عواقب بدتر از قبیل قطع کامل اتصال به اینترنت جهانی می کند..

تشدید حمله به آزادی در روسیه

اقدامات عملی در کنار هم ، شکی نیست که پوتین پیچ سانسور در روسیه را محکم تر می کند. در همان روز ، اصلاحیه دیگری به تصویب رسید که به برنامه های پیام رسانی نیاز دارد تا کاربران را با هویت واقعی از اول ژانویه 2018 همراه کنند. حتی چت های رمزگذاری شده انتهایی باید از این قانون پیروی کنند که به مقامات روسی اجازه می دهد ابرداده های جمع آوری شده را با افراد مرتبط کنند..

هر دو بخشی از روند نگران کننده حملات فزاینده به آزادی بیان در روسیه تحت حاکمیت پوتین هستند ، در حالی که محدودیت ها و نظارت بر فعالیت های اینترنتی در 5 سال گذشته به سرعت افزایش می یابد. به عنوان مثال قانون یاروویای 2016 ، از کلیه ISP ها می خواهد حداقل 6 ماه ابرداده را روی مشتریان حفظ کنند و به مقامات روسی اجازه دهند پروفایل های کاملی از کاربران اینترنت ایجاد کنند. یک قانون سال 2015 ذخیره اطلاعات شخصی شهروندان روسی در سرورهای خارج از کشور را ممنوع می کند.

تعهد بی حد و حصر ExpressVPN به حریم خصوصی

به طور تصادفی ، این تحولات فقط امنیت ، حفظ حریم خصوصی و ارتباطی را فراهم نمی کند که VPN ها از هر زمان دیگری بحرانی تر می کنند. هدف جامعه VPN مبارزه با اینگونه حملات بر بیان آزاد است.

به عنوان یک شرکت حریم خصوصی ، ExpressVPN مطمئناً هرگز در برابر مقرراتی که توانایی محصول ما را در محافظت از حقوق دیجیتال کاربران به خطر بیاندازد ، تعظیم نخواهد کرد. بیش از هر زمان دیگر ، ما متعهد هستیم که کاربران خود را بدون توجه به مکان آنها در ارتباط با اینترنت آزاد و باز نگه داریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me