قانون آزادی ایالات متحده: یک قدم به جلو ، یک قدم … یک طرفه؟

عمل آزادی ایالات متحده


قانون آزادی آمریكا سرانجام هم مجلس و سنا را از بین برد. برخی آن را یک پیروزی گسترده برای حقوق خصوصی و سرکوب آژانس های جاسوسی می دانند ، در حالی که برخی دیگر نگران این چیزی نیستند که چیزی جز زبان زیبا در نوارهای قرمز باشد. همانطور که در یکی از نسخه های جدید منتخب نیویورک تایمز توسط ادوارد اسنودن ، سرکرده NSA ذکر شد ، “اگرچه ما راه طولانی را طی کرده ایم ، حق حفظ حریم خصوصی – پایه و اساس آزادی های مندرج در لایحه حقوق ایالات متحده” همچنان در معرض تهدید است. “به عبارت دیگر ، در حالی که موارد خوبی در لایحه جدید وجود دارد ، این فقط یک نقطه شروع است.

به سادگی بپرسید

مجموعه ای از سوابق تلفن های آمریكایی هرگز به چشم نمی خورد. علیرغم تلاش های قانونگذاران جمهوریخواه ، آژانس های جاسوسی و سایر اندیشمندان ، شهروندان به راحتی از اختیارات گسترده ای که به بند 215 قانون میهن پرست به آژانس امنیت ملی داده است ، راحت نبودند. در نتیجه ، جای تعجب نیست که قانون آزادی سرانجام گذشت و بدون دلیل خوب جلوی جمع آوری انبوه را گرفت. اکنون ، ارگانهای دولتی باید درخواست های خاصی از شرکت های تلفنی ارائه دهند و این کار را با حداقل نظارت انجام دهند.

امید؟ اینکه این نیاز به سؤال خوب ، اولین قدم در مسیری برای بهبود حمایت آنلاین از شهروندان خصوصی است. اما همانطور که The Intercept خاطرنشان می کند ، لایحه جدید یک دوره لطف شش ماهه به مجموعه های فله می دهد. در حالی که سازمان های جاسوسی تلاش خود را برای پیش بینی این قدرتها تمدید یا تمدید نکرده اند ، اما ممکن است آنها تصمیم بگیرند که تا پایان سال 2015 حرکت کنند و هر کاری را که می توانند در این راه بگیرند. همچنین شایان ذکر است که این اقدام جدید تقریباً از هر برنامه دیگری که با توجه به قانون “میهن پرست” چراغ سبز گرفته می شود ، مجازات می کند ، بنابراین جای تعجب ندارد که طرفداران حریم خصوصی دقیقاً از این “آزادی” جدید هیجان زده نیستند. پرزیدنت اوباما توئیت کرد که او لایحه جدید را لحظه ای که روی میز کارش نشست ، امضا خواهد کرد ، در حالی که جمهوریخواهان سنای سنا تلاش های خندق گذشته را برای مهار بحث و جلوگیری از هرگونه اصلاحیه انجام دادند. در همین حال ، شهروندان کاملاً روی حصار قرار دارند.

یک موضوع مشترک

در حالی که قانون آزادی ممکن است تغییر بزرگی نباشد که اسنودن و احزاب مشابه به آن امیدوار بودند ، تصویب آن اکنون باعث چالش های حقوقی در سایر کشورها شده است. با توجه به Tech Crunch ، به عنوان مثال ، گروهی به نام Privacy International اکنون بخاطر سیاست جمع آوری داده های انبوه ، علیه GCHQ انگلیس اعتراض قانونی کرده اند و ادعا می کنند که این اطلاعات “به اندازه کافی در دسترس عموم نیست ، و همچنین دارای ضمانت های کافی نیست. محافظت مناسب در برابر رفتار خودسرانه انجام دهید. “

این اولین بار نیست که GCHQ زیر آتش قرار می گیرد. در ماه فوریه ، دادگاه تحقیقاتی قدرت (IPT) حكم داد كه آژانس جاسوسی هنگامی كه داده های خود را با NSA به اشتراک می گذارد ، به طور غیرقانونی عمل می كند. در پی محدودیت های عملكرد آزادی آزادی در جمع آوری داده های انبوه در ایالات متحده ، Privacy International از IPT می خواهد كه تصمیم بگیرد كه مجموعه داده های فله غیرقانونی است و همچنین دستور می دهد كه تمام مواد بدست آمده به طور غیرقانونی به سرعت نابود شود. در حالیکه ممکن است این چالش موفقیت آمیز نباشد – در تاریخ 15 ساله خود ، حکم فوریه اولین کسی بود که علیه سازمان های جاسوسی انگلیس به نتیجه رسید ، شروع این روند را نشان می دهد: حتی یک ملت برای محدود کردن قدرت جمع آوری پنهان بیش از حد گام های کوچک برداشته است. ، دیگران از این پرونده پیروی خواهند کرد.

ابری نگه دارید

درنهایت ، قانون آزادی فقط در هنگام محافظت از حریم خصوصی دیجیتال ، قدم های کوچکی را برمی دارد. و همانطور که توسط Reason.com خاطرنشان شد ، حتی با پیشرفت پیچیده ای که در متن این قانون وجود دارد ، این پیشرفت رو به رشد توسط برخی از طرفین تغییر می کند. این طولانی ، پر از استثنائات و اصلاحات است و برای هر کسی که یک سیاست تمام وقت نیست ، قابل اغماض است. عقل استدلال می کند که اینگونه قانون گذاران را ترجیح می دهند که فعالیت کنند. اگر شهروندان مطمئن نیستند که چه اتفاقی می افتد ، کمتر شکایت می کنند.

خط پایین؟ قانون جدید آزادی دقیقاً شهروندان را از چشمان هوشیار آژانس امنیت ملی آمریکا و سایر آژانسها آزاد نمی کند ، اما این اثبات مثبت است که افشاگری های اسنودن و فشارهای عمومی تأثیر دارد. این یک شروع است.

تصویر ویژه: alexisdc / Club Photo Dollar

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map