اصلاحات قابل توجه: طرح دعوی NSA شانس دیگری به دست می آورد

درخواستهای nsa


بسیاری از شهروندان ادوارد اسنودن را به عنوان اصلی ترین راهپیمایی می دانند که سرانجام به دلیل جستجوی غیرقابل تفکر و توقیف اطلاعات مرور اینترنت ، منجر به طغیان چالش ها و دعاوی علیه آژانس امنیت ملی (NSA) شد ، اما این نزاع تاریخ بسیار طولانی تری دارد. در سال 2006 ، گروه نظارتی بنیاد الکترونیکی مرزی (EFF) Hepting v. AT را تشکیل داد&T برای پرداختن به بهره برداری از فیبر نوری. در سال 2008 شکست خورده شد و جواهرات مقابل NSA جایگزین شد. افشاگری های اسنودن باعث افزایش آتش شد ، اما در فوریه 2015 یک قاضی دادگاه فدرال علیه جواهر حکم داد. اکنون EFF با امید به نتیجه بهتر ، دادگاه خود را برای محرمانه سازی اینترنت به دادگاه تجدید نظر در می آورد.

درخشان درخشان

جواهر به عنوان پاسخی برای تصمیم هپینگ شروع به کار کرد. بیشتر از همان AT&مشتریان T به سادگی شکایت خود را به دادخواست جدید منتقل کردند ، از جمله نام کارولین جواهر نام این پرونده. براساس گزارش EFF ، مجموعه “مکاتبات آنلاین ، مکالمات ، جستجوی وب ، خواندن و سایر فعالیتها” نقض اصلاحیه چهارم است که آمریکایی ها را از جستجو و توقیف غیر منطقی محافظت می کند. از دیدگاه EFF ، در حالی که رهگیری و کپی کردن قسمت هایی از جریان ستون فقرات اینترنت ممکن است عملی قابل قبول برای NSA باشد ، وقتی آژانس جاسوسی شروع به جستجوی این محتوا بر اساس انتخاب کنندگان یا ذخیره این داده ها برای استفاده بعدی می کند ، دچار مشکل می شوند. در واقع ، مأمورین دولتی برای رفتارهای خاص در تجارت مشاغل اتباع خصوصی تردید می کنند و بدون رضایت کاربر از این اطلاعات استفاده می کنند.

همانطور که توسط “ثبت” ذکر شد ، جواهر در اوایل سال جاری در یک حکم ده صفحه ای توسط جری وایت و قاضی منطقه ای ایالات متحده شکست خورد. مشکل؟ در حالی که دادگاه استدلالهای آژانس امنیت ملی آمریکا و دولت دیگر را “اقناع كننده” خوانده بود ، وایت از ارائه گزارشی كامل درمورد تصمیم خود با استناد به این مسئله كه “هرگونه دفاع احتمالی مستلزم افشای غیرقانونی اطلاعات مخفی دولت است” خودداری كرد. نتوانستند صدمات مستقيم ناشي از جمع آوري داده هاي NSA را برقرار كنند ، نگران کننده تر اين ادعا بود كه در واقع اثبات پرونده آنها ، دولت را وادار مي كرد تا دقيقاً آنچه را كه انجام مي دادند بصورت آنلاين انجام دهد.

خط پایین؟ این یک نتیجه گیری 22 است: دادگاه استدلال می کند که شاکیان اطلاعات کافی برای پشتیبانی از ادعاهای خسارت با استفاده از داده های عمومی و پرونده های تهیه شده توسط اسنودن ندارند. دادگاه همچنین تصدیق می كند كه شواهد و مداركی برای حمایت از چنین ادعاهایی می تواند وجود داشته باشد ، اما از دولت درخواست می كند كه از روش های خود دفاع كند ، امنیت عمومی را در معرض خطر قرار می دهد. بنابراین جای تعجب نیست که قاضی وایت پرونده را رد کرد. اما جای تعجب نیست که EFF جذاب است?

مدارکی برای تجدید نظر?

چالش های اولیه تصمیمات دادگاه برای EFF و سایر گروه های نگهبانی خوب پیش نرفته است ، اما به نظر می رسد که این شهروندان مخالف برنامه های جاسوسی دولت هستند ، زیرا شهروندان از حفظ حریم خصوصی آنلاین به صورت مجاز خودداری می کنند. به عنوان مثال ، در انگلستان ، حریم خصوصی بین المللی یک چالش قانونی رسمی را برای سیاست های جاسوسی گسترده GCHQ آغاز کرده است ، با بیان اینکه آژانس جاسوسی دولت شروع به دیدن خود “بالاتر از قانون” می کند. یک کمیته پارلمانی خواستار تنظیم و شفافیت قوی تر در هنگام این به جمع آوری داده ها می رسد ، اما همچنین دریافتند که سازمان های اطلاعاتی انگلستان در تلاش نبودند تا قوانین مربوط به حریم خصوصی را دور بزنند. به عبارت ساده؟ این یک واگن انگشت بود ، راهی برای جلوگیری از آژانس های جاسوسی به دلیل اینکه خیلی روش هایشان آشکار است.

EFF ممکن است با تجدید نظر در جواهرات خود چالش های مشابهی را تجربه کند زیرا دادگاه ها سعی می کنند در حالیکه انتقادات به زبان از روش های NSA را نقد می کنند ، پیرامون اصلاحیه چهارم رقصند. با این وجود ، فقط امکان پذیر است که حجم شواهد و مدارک عمومی باعث شود قضات و قانونگذاران بتوانند وضع موجود را دوباره بررسی کنند و در مورد نظارت ، جستجوی و ذخیره اطلاعات مرور عمومی ، خواستار بررسی بیشتر روشهای نمایندگی شوند..

خوشبختانه ، حتی اگر دادگاه تجدید نظر علیه جواهر تصمیم بگیرد ، شهروندان درمانده نیستند. تقاضاهای بیشتر تقریباً مسلم است که به عنوان پاسخ های فزاینده ای مبتنی بر فناوری و حفظ حریم شخصی در مورد خواسته های عمومی دنبال می شوند. کاربران همچنین می توانند با اعمال شبکه های مستقر در Tor یا شبکه های خصوصی مجازی (VPN) ، تلاش های لازم برای به طور غیرقانونی در شیر دادن به داده های خود را ناامید کنند. اگر جاسوسان آن را دوست ندارند ، اجازه دهید شما را به دادگاه ببرند.

تصویر برجسته: کنستانتین یوگانوف / کلاب عکس دلار

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me