چگونه فناوری بر آموزش تأثیر می گذارد

تصویری از کلاه فارغ التحصیل.


فناوری در سیستم های آموزش با چند موانع مهم روبرو می شود ، اما مانند فناوری های قبلی فرصت هایی را ارائه می دهیم که می خواهیم آنها را ناعادلانه بدانیم.

اکثر اوقات ، کلاسهای مدرن از زمان اجباری شدن آموزش در سراسر جهان در نیمه دوم قرن نوزدهم تغییراتی اندکی نشان داده اند.

معلم کنار تخته سیاه در جلو ایستاده و از گچ برای طرح کردن افکار ، خرما و فرمول ها استفاده می کند ، در حالی که دانش آموزان در میزهایی که در جلو قرار دارند نشسته اند. برخی از فناوری ها ، مانند تلویزیون و پروژکتور سربار ، تأثیر خود را در نحوه تدریس دانش آموزان گذاشته اند ، اما اساساً کمی در کلاس تغییر کرده است..

با پیشرفت فناوری ، فشار بیشتری بر معلمان و مدارس برای اتخاذ آن وارد می شود. ما نگاهی به برخی از چالش ها و فرصت ها می اندازیم.

در دسترس بودن معلمان

پیش از اینترنت ، معلمان غیر قابل قبول بودند كه اطلاعات شخصی خود را تحویل دهند. امروزه دانش آموزان و والدین آنها می توانند بصورت شبانه روزی از طریق گپ یا ایمیل به معلمان برسند.

این سیستم برای دانش آموزانی که نیاز به مشاوره یا راهنمایی دارند بسیار مناسب است ، اما همچنین بدان معنی است که دانش آموزان ممکن است به سختی نتوانند جواب ها و راه حل های خود را پیدا کنند. با داشتن تعداد زیادی دانش آموز در هر معلم ، فشار زیادی به کارکنان نیز وارد می شود و آنها را مجبور به کار می کند و در طول شبانه روز در دسترس است.

مدارس می توانند با محدود کردن ارتباط با پورتال های شبیه به Reddit ، که در آن پاسخ های دانش آموزان برای دیدن و اظهارنظر دیگران در دسترس است ، تلاش کنند تا معلمان خود را پناه دهند. ممکن است دانش آموزان تشویق شوند که مشکلات خود به تنهایی را حل کنند ، معلمان فقط در موارد نادر مداخله می کنند.

یادگیری با رایانه گران است

علوم رایانه به طور فزاینده ای در کنار فیزیک ، زیست شناسی یا شیمی تدریس می شود. و ، مشابه این علوم دیگر ، برای آموزش دانش آموزان تجهیزات ویژه ای لازم است. درست همانطور که شیمی به آزمایشگاه تخصصی نیاز دارد ، دوره های علوم کامپیوتر نیز به تجهیزات رایانه ای نیاز دارند که می توانند گران قیمت باشند.

فراتر از یادگیری برنامه نویسی در مدرسه ، رایانه ها نیز یک وسیله آموزشی هستند. آنها می توانند میزبان محتوای رسانه تعاملی ، آزمونها یا کمک به دانش آموزان در تحقیق درباره هر موضوعی باشند که قابل تصور باشد.

با داشتن رایانه و اتصال به اینترنت ، تمام دانش بشریت فقط با چند کلیک فاصله دارد. دانستن نحوه استفاده از رایانه ، پیمایش در اینترنت و بازیابی اطلاعات باید مهارتی باشد که همه دانش آموزان می توانند بر آن مهارت داشته باشند.

اما تعداد معدودی از مدارس توانایی پرداختن رایانه به دست هر دانش آموز را ندارند ، و فرض نمی شود که هر دانش آموز در خانه به یک رایانه دسترسی داشته باشد یا وضعیت مالی خانواده آنها به آنها امکان می دهد یک.

تست های خودکار می تواند به معلمان اجازه دهد در کلاس های بزرگتر شرکت کنند

امتحانات و امتحانات ، برای بسیاری ، چیزی است که یک مدرسه را به مدرسه تبدیل می کند. آنها کارهای معلمی را برای معلم ایجاد می کنند که مجبور است بررسی کند ، درجه بندی کند و درنهایت مطالب را برای کلاس توضیح دهد. هرچه کلاس بزرگتر باشد ، برای معلم کار بیشتری انجام می شود.

فناوری به معلمان این امکان را می دهد تا تست های خودکار را انجام دهند که بلافاصله کار یک دانش آموز را درجه بندی می کنند ، و یک بررسی کلی درباره اینکه چه موضوعاتی نیاز به بررسی گسترده دارند ارائه می دهد. این آزمون همچنین می تواند به معلم بگوید که دانش آموزان چه احتیاج به توجه بیشتری دارند ، و چه بسا نیاز به چالش بیشتری داشته باشند.

حتی ممکن است یک هوش مصنوعی را تصور کنید که دانش آموزان را به صورت پویا در جایی که نقاط ضعف و قوت آن وجود دارد ، امتحان کنید ، و آنها را وادار به ادامه تحصیل کند..

کارهای خانه باید بهتر شود

رایانه ها در خانه نحوه استفاده از کارهای خانه برای آزمایش دانش دانش آموزان را به طرز چشمگیری تغییر داده اند.

گرچه هزینه های مربوط به این معناست که ما هنوز هم در مواقعی که همه دانش آموزان به یک رایانه دسترسی داشته باشند ، فاصله زیادی نداریم ، اکثر مدارس حداقل یک مورد برای استفاده مشترک دارند. این افزایش در دسترس بودن رایانه ها تحقیقات بیشتر را نسبتاً آسان می کند ، در حالی که درعین حال امکان تقلب یا پرش از تمرین را برای دانش آموزان فراهم می کند. کارهای خانه بیش از هر زمان دیگری نیاز به جذابیت در خلاقیت دارد و نیاز به کار اصلی دارد که معنادار باشد.

مشکلات فن آوری فقط تسریع می شود

رایانه و اینترنت برای دستیابی و گسترش دانش بسیار گسترده هستند. آنها فضای بدنی را بی معنی می کنند و می توانند به تجسم دانش به شکلی که کتابها نتوانند کمک کنند.

اما آنها معلمان و برنامه های درسی را به چالش های قابل توجهی برمی انگیزند ، که در بسیاری موارد باید بیشتر از آنچه که باید در هر دانش آموز وقت خود را صرف کنند..

اما با داشتن یک استراتژی قوی و آینده نگری هوشمندانه ، مدارس و معلمان می توانند از فناوری به شکلی استفاده کنند که به نسل بعدی ما کمک کند تا باهوش تر شود..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map