چگونه می توانید از Keyloggers محافظت کنید

شانس وجود دارد ، شما برای بسیاری از موارد شخصی از یک رایانه شخصی (لپ تاپ یا دسک تاپ) استفاده می کنید: ایمیل ، رسانه های اجتماعی ، بانکداری ، خرید آنلاین و موارد دیگر. همچنین بسیار محتمل است که از رایانه شخصی خود برای موارد مرتبط با کار نیز استفاده کنید: افتتاح اسناد حساس شرکت ، بازبینی پرونده های مربوط به مشاغل و غیره.


بسیاری از ما این کارها را بطور منظم و بدون فکر دوم انجام می دهیم که چه کسی ، یا چه چیزی ، ممکن است هر کلید اعتباری را که ما ایجاد می کنیم ، ردیابی و کنترل کنیم..

البته ، ما در مورد keyloggers صحبت می کنیم – نرم افزاری که مهم نیست که چگونه نصب شود ، می تواند برای ضبط هر آنچه که از طریق صفحه کلید خود وارد می کنید ، استفاده شود. از شماره کارتهای اعتباری گرفته تا گذرواژه‌ها و هر آنچه در بین است ، Keyloggers را می توان برای منافع مالی یا شخصی نصب و استفاده کرد. خوشبختانه ، روش هایی برای محافظت از خود – و داده های شما – از ثبت این قطعه جاسوسی نگران کننده وجود دارد.

محافظت از خود در برابر keylogging

از آنجا که keylogger ها می توانند به روشهای مختلفی روی رایانه نصب شوند ، محافظت شامل استفاده از رویکردهای متنوعی برای محدود کردن امکان نصب آن می شود. این رویکردها شامل موارد زیر است:

ضد ویروس

ضد ویروس چیزی است که همه باید روی دسک تاپ و لپ تاپ خود نصب کرده اند. با وجود همه گزینه های رایگان موجود ، بهانه ای برای نصب آن وجود ندارد. و ، در حالی که این یک راه حل همه گیر نیست ، ضد ویروس به عنوان بخشی از یک رویکرد جامع محافظت در برابر keyloggers با ابتلا به آنها قبل از نصب بر روی سیستم شما به عنوان نتیجه بارگیری یک فایل آلوده یا بازدید از وب سایت آلوده ، کار می کند.

آموزش کاربر

آموزش کاربری پیشگیری از keylogger ها و سایر نرم افزارهای جاسوسی مسیری طولانی را طی می کند. به عنوان مثال – ایجاد خط مشی فقط برای بارگیری نرم افزار و برنامه های کاربردی از منابع معتبر ، به سمت به حداقل رساندن ریسک می رود.

همچنین ، در صورت امکان – یک راه حل نرم افزاری مبتنی بر وب پیدا کنید که به شما امکان می دهد از بارگیری و نصب برنامه ها یا نرم افزارهای غیرضروری از شرکتهایی که مطمئن نیستید مطمئن شوید که نمی توانید از آن جلوگیری کنید ، خودداری کنید.

از یک ماشین مجازی استفاده کنید

استفاده از یک ماشین مجازی یا سیستم عامل مجازی به شما امکان می دهد نرم افزاری را نصب کنید که ممکن است در یک قسمت مجازی رایانه شما مشکوک باشد تا آنها را جدا کند و تهدید یک keylogger را از قسمت های قابل اعتماد رایانه شما.

در صورت نصب و پیکربندی صحیح ، محیط بسته ارائه شده توسط یک ماشین مجازی تهدیدات را کاملاً از سیستم عامل اصلی و محافظت شده شما جدا نگه می دارد..

با استفاده از صفحه کلید روی صفحه برای تایپ اطلاعات حساس

یکی از محدودیت های keylogger این است که آنها فقط اطلاعات خاصی را ضبط می کنند. یکی از مواردی که آنها ضبط نمی کنند کلیک روی صفحه کلید روی صفحه نمایش ویندوز است. صفحه کلید روی صفحه نمایش توسط اکثر کاربران ویندوز کاملاً شناخته شده نیست ، اما می تواند یک روش عالی برای اطمینان از گرفتن شماره حساس و رمزهای عبور باشد.

بله ، روند کلیک گذرواژه‌ها و شماره حساب‌ها به زمان نیاز دارد ، و احتمالاً شما نمی خواهید از صفحه کلید روی صفحه برای همه چیز استفاده کنید ، اما مطمئناً گزینه‌ای است که می تواند به عنوان بخشی از یک رویکرد جامع استفاده شود. همچنین می توانید در رایانه شخص دیگری استفاده کنید و از امنیت آن اطمینان ندارید.

بهترین محافظت در برابر keyloggers: حفاظت بیشتر

بهترین محافظت در برابر keyloggers یک رویکرد جامع است که ترکیبی از رویکردهای ذکر شده در بالا را شامل می شود. آموزش خود و سایر کاربران در مورد مرور ایمن و چگونگی مشاهده سایتها و بارگیری های مشکوک ، مسیری طولانی در جهت محافظت از شما ، اطلاعات شما و امور مالی شما از افرادی که می خواهند با اطلاعات جمع آوری شده از طریق یک keylogger صدمه ببینند ، می باشد..

برخی از توصیه های این مقاله همچنین از محافظت بیشتر در برابر سایر اشکال های مخرب نیز محافظت می کند و شما و داده های شما را از لیست طولانی کد های مخرب ایمن تر می کند و نه فقط از اثرات خطرناک keylogger ها..

برای محافظت بیشتر VPN را در نظر بگیرید

رمزگذاری VPN با استحکام بالا نه تنها از مرورگر وب شما بلکه از ایمیل های شما ، مکالمات اسکایپ ، بانکداری آنلاین و هر کاری که انجام می دهید یا بصورت آنلاین مشاهده می کنید محافظت می کند – خواه در منزل ، دفتر ، کافی نت یا مسافرت در جهان باشید. با ExpressVPN ناشناس بودن اضافه شده به خود بدهید. پس از اتصال به ExpressVPN ، تمام داده های شما رمزگذاری و غیرقابل رمزگذاری می شوند!

برای بازگشت به راهنماهای حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN اینجا را کلیک کنید

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map