ایمنی فنی برای بازماندگان خشونت خانگی

هشدار محتوا: در این راهنما جنبه های خشونت خانگی و سوءاستفاده مورد بحث قرار می گیرد.


خشونت خانگی مربوط به سوءاستفاده از قدرت و کنترل است که می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد. اغلب ، فناوری می تواند به عنوان یک ابزار اصلی کنترل و ستم ، بصورت آنلاین و خاموش خدمت کند.

بازماندگان هیچ مسئولیتی در قبال یا کنترل اقدامات سوء استفاده کننده خود ندارند ، اما یادگیری در مورد چگونگی استفاده از فناوری در برابر آنها می تواند به نوبه خود به آنها کمک کند تا کنترل خود را انجام دهند و اقدامات احتیاطی برای محافظت از خود انجام دهند.

این راهنما نکاتی در مورد چگونگی امنیت بهتر و کنترل فناوری ، ادعای خودمختاری در حوزه دیجیتال ، و تلاش در جهت ایجاد امنیت و امنیت ارائه می دهد.

تمرکز این راهنما به طور خاص در کنترل اجباری و سوءاستفاده مربوط به فناوری است. برای کمک به جنبه های دیگر خشونت خانگی و همچنین کمک فوری ، لطفاً با یک سازمان خشونت خانگی که به آن اعتماد دارید تماس بگیرید.

قبل از شروع خواندن اگر فکر می کنید شخصی در حال نظارت بر دستگاههای شما است ، یا از این دستگاه به این صفحه مراجعه کنید که شخص به آن دسترسی ندارد مانند یک کامپیوتر عمومی یا از راه دور ، یا از پنجره ناشناس مرورگرتان برای مرور خصوصی این صفحه استفاده کنید..

Contents

پرش به …

اهمیت امنیت دیجیتال در شرایط خشونت خانگی

بخش 1: به دستگاه خود اعتماد کنید

 • چگونه می توانیم بگوییم کسی تلفن ، رایانه یا دستگاه دیگر شما را دچار اشکال کرده است یا خیر
 • اطمینان حاصل کنید که می توانید به تلفن خود اعتماد کنید
 • اطمینان حاصل کنید که می توانید به رایانه خود اعتماد کنید
 • اطمینان حاصل کنید که می توانید به وسایل خانه خود اعتماد کنید
 • اطمینان حاصل کنید که می توانید به ماشین خود اعتماد کنید

بخش 2: نحوه ایمن سازی پرونده ها ، داده ها و اطلاعات مهم

 • فایل های خود را در ابر ذخیره کنید
 • از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید
 • از استیک های USB مخفی استفاده کنید
 • مهمترین سوابق خود را اسکن کنید
 • حضور رسانه های اجتماعی خود را تضمین کنید

بخش سوم: چگونه می توان ارتباطات خود را از نظارت محافظت کرد

 • گپ های خود را رمزگذاری کنید
 • مراقب ابرداده تلفن باشید
 • از حساب ایمیل خود محافظت کنید

بخش 4: چگونگی ایجاد استقلال مالی

 • تأمین حساب بانکی خود
 • از بانکداری آنلاین و تلفنی خودداری کنید
 • کارتهای اعتباری خود را مخفی کنید
 • از حسابهای مشترک بانکی استفاده نکنید
 • حساب بانکی خود را باز کنید
 • از دارایی و سایر دارایی های حامل استفاده کنید

بخش 5: نحوه استفاده از TAILS برای تأمین امنیت فعالیت رایانه خود

 • یک چوب TAILS بگیرید
 • کامپیوتر را راه اندازی کنید
 • رمزعبور تنظیم کنید
 • از چوب TAILS استفاده کنید
 • چیزهایی که باید در خاطر داشته باشید

خلاصه

اهمیت امنیت دیجیتال در شرایط خشونت خانگی

ما تقریباً در هر جنبه ای از زندگی از فناوری استفاده می کنیم – برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده ، انجام کار ، مدیریت امور مالی و حتی کنترل وسایل منزل ما – و تقریباً همیشه حداقل یک دستگاه متصل به آن یا در نزدیکی ما داریم. این در حالی است که فواید بسیاری را به همراه دارد ، این دیجیتالی شدن زندگی ما همچنین بدان معنی است که توسط افراد بدخواه می توان از فناوری برای نظارت ، ردیابی ، ساقه و کنترل قربانیان خود استفاده کرد..

شرایط خشونت خانگی می تواند مجموعه ای بی نظیر از چالش های امنیتی دیجیتالی را ارائه دهد که ممکن است توسط سایر راهنماهای امنیتی پوشانده نشود.

به عنوان مثال ، بسیاری از مردم می توانند به طور منطقی تصور کنند که هیچ کس با تلفن یا رایانه خود دستکاری نکرده است. دست زدن به دستگاهها حتی برای مهاجمان مانند سازمان های جنایی ، هکرها و آژانس های دولتی گران و خطرناک است ، زیرا این امر معمولاً نیاز به دسترسی فیزیکی به دستگاه شما دارد. اما در شرایط سوءاستفاده خانگی ، امنیت اطلاعات یک چالش ویژه است زیرا شما نمی توانید با اطمینان به سخت افزار و دستگاه های خود اعتماد کنید ، به خصوص اگر خانه ای را با بدخواه خود به اشتراک می گذارید ، زیرا آنها ممکن است به وسایل شما دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این ، یک شریک کنترل کننده می تواند از طریق اجبار یا فریب سعی در دسترسی به حساب های آنلاین شما – از جمله ایمیل ، شبکه های اجتماعی ، بانکداری آنلاین و موارد دیگر – داشته باشد..

اینکه بتوانید اعتماد به نفس دستگاههایتان را به دست آورید و کنترل فعالیت آنلاین خود را کنترل کنید ، یک گام مهم برای بازیابی استقلال دیجیتالی شماست.

چگونه استقلال دیجیتالی خود را برگردانیم

دامنه این راهنما

اگر…

 • شما سوء استفاده خانگی را که دارای فناوری است تجربه می کنید
 • شما گمان می کنید که فردی در حال جاسوسی از رایانه یا فعالیت تلفن شما باشد
 • شما می ترسید که ممکن است شخصی در خانه یا خانواده شما مورد هدف قرار گیرد
 • شما می خواهید یک راه امن برای برقراری ارتباط با افرادی که به آنها اعتماد دارید
 • شما در حال کمک به شخصی هستید که سوء استفاده خانگی را که دارای فناوری است تجربه کند ، امنیت خود را افزایش دهد

این راهنما نحوه استفاده از فناوری برای محافظت از خود در برابر نظارت را به شما نشان می دهد ، بنابراین می توانید با اطرافیان خود به طور ایمن ارتباط خود را حفظ کرده و به صورت خصوصی کمک بگیرید.

این راهنما به عنوان یک مکمل فنی تر و نه جایگزینی برای سایر راهنماهای این موضوع ، مانند راهنمایی های HACK * BLOSSOM و دوستان ما در شبکه ملی برای پایان دادن به خشونت خانگی ، قرار دارد..

بخش 1: به دستگاه خود اعتماد کنید

برای استفاده ایمن از دستگاه خود ، باید بدانید که می توانید به آن اعتماد کنید. دستگاه شما ممکن است یک تلفن ، لپ تاپ یا رایانه رومیزی باشد یا ممکن است این یک ماشین یا تلویزیون باشد. برای اینکه بتوانید به دستگاه خود اعتماد کنید ، بهتر است آن را مخفی نگه دارید و از کشف هر کسی در مورد وجود خود جلوگیری کنید. در مورد ماشین شما ، مخفی کردن وجود آن نزدیک به غیر ممکن است ، بنابراین ممکن است نتوانید به امنیت آن اطمینان کامل داشته باشید.

بعضی از دستگاه ها به راحتی از نظر جسمی قابل تغییر هستند در حالی که برخی دیگر نیستند. به عنوان مثال ، پیوستن ردیاب GPS به ماشین شما کار ساده ای است اما ایجاد تغییر در آیفون سخت است ، زیرا باز کردن آیفون دشوارتر است و فضای اضافی در داخل آن برای قطعات اضافی وجود ندارد.

در صورتی که گمان می کنید کسی با تلفن شما دستکاری کرده است ، باید جستجو کنید: قطعات سست ، پیچ های از دست رفته یا خراش هایی که قطعات به یکدیگر چسبیده اند. اگر شک دارید ، طرف احتیاط را اشتباه بگیرید و فرض کنید دستگاه شما امن نیست.

چگونه می توانیم بگوییم کسی تلفن ، رایانه یا سایر دستگاه های شما را برطرف کرده است یا خیر

هیچ روش مطمئنی برای دانستن اینکه آیا کسی در دستگاه های شما دستکاری کرده است یا اینکه کسی از دستگاه های شما علیه شما استفاده می کند وجود ندارد.

با این وجود چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد اشتباه است. در ادامه در این مقاله ، خواهید آموخت که چگونه می توانید اعتماد خود را به دستگاه خود جلب کنید.

علائمی که ممکن است دستگاه شما با این موارد دستکاری شده باشد:

 • دستگاه شما برای مدت زمانی از شما گرفته شده است
 • دستگاه شما متفاوت از آنچه انتظار دارید رفتار کند
 • سوءاستفاده شما شما را از استفاده از دستگاه های دیگر و یا ترک دستگاه خود در خانه منصرف می کند
 • سوءاستفاده شما مواردی را می داند که شما از آنها انتظار ندارید ، مانند کسانی که با آنها صحبت کرده اید ، جایی که بوده اید یا محتوای یک ایمیل
 • شما اعلان هایی دریافت می کنید که شخصی بدون اطلاع یا رضایت شما به حسابهای شما دسترسی داشته است

چگونه می توانیم بگوییم کسی تلفن شما را خراب کرده است یا خیر

اطمینان حاصل کنید که می توانید به تلفن خود اعتماد کنید

تلفن های هوشمند بطور پیش فرض محافظت مناسب را ارائه می دهند ، اما هرکسی که به دستگاه دسترسی داشته باشد می تواند امنیت تلفن شما را به خطر بیاندازد. اگر تلفن خود را با رمزگذاری خوب تنظیم کردید و اگر هیچ کس دیگری به دستگاه شما دسترسی نداشته باشد ، احتمالاً می توانید فرض کنید که امنیت آن است.

اگر تلفن خود را خودتان تنظیم نکردید ، سوء استفاده کننده می تواند از تلفن شما برای ردیابی شما استفاده کند. آنها ممکن است نرم افزارهای جاسوسی را بر روی تلفن شما نصب کرده اند که این امکان را برای آنها فراهم می کند تا همیشه از موقعیت مکانی تلفن شما نظارت داشته باشند. “عیب یابی” تلفن شما نیاز به دسترسی فیزیکی به دستگاه دارد ، اما می توان آن را در کمتر از یک ساعت انجام داد. این روند ، به نام ریشه زدن, ویژگی های امنیتی و محافظت های پیش نصب شده توسط سازنده تلفن شما را حذف می کند.

روت کردن امکان نصب هر نرم افزاری را بر روی تلفن شما ، غیرقابل مشاهده با چشم غیرمستقیم فراهم می کند. این نرم افزار در پس زمینه اجرا می شود و جزئیات مربوط به محل زندگی شما را به سوء استفاده کننده خود ارائه می دهد. دشوار است بدانید که آیا گوشی ریشه گرفته است یا نه. از این گذشته ، بسیاری از مغازه های تعمیر تلفن ریشه به عنوان یک سرویس ارائه می دهند ، بنابراین حتی اگر متجاوز شما اهل فن آوری نیست ، آنها هنوز هم می توانند راهی برای پیگیری محل زندگی شما پیدا کنند.

تلفن خود را در تنظیمات کارخانه بازیابی کنید

وقتی مطمئن نیستید که کسی نرم افزار ردیابی را بر روی تلفن شما نصب کرده است ، تلفن خود را به تنظیمات کارخانه خود برگردانید. برای اکثر دستگاه ها ، مانند تلفن های جدید آندروید و آیفون ها ، بازیابی تلفن شما در تنظیمات کارخانه آن ، دستگاه را به حالت کامل و منطقی بازگرداند. با این حال ، برای اکثر تلفن های Android ، باید دستگاه را با نسخه جدید Android (با نام ROM) از ابتدا خاموش کنید. این امر نیاز به کمی تخصص دارد ، اما راهنماهای آنلاین وجود دارد که نحوه انجام این کار را به شما نشان می دهد.

بعد از تنظیم مجدد تلفن خود در تنظیمات کارخانه آن ، آن را با یک رمز عبور قوی تنظیم کنید (رمز عبور دشوار برای حدس زدن ، که به طور تصادفی تولید می شود و در هیچ جای دیگری یا شماره ای با حداقل شش رقم منحصر به فرد استفاده نمی کنید) و مطمئن شوید که رمزگذاری دستگاه را فعال کنید. از اثر انگشت یا اسکنر صورت یکپارچه تلفن خود استفاده نکنید ، زیرا این امر باعث می شود کسی بتواند دستگاه شما را بدون اطلاع شما قفل کند ، مانند استفاده از انگشت خود هنگام خواب. با استفاده از یک رمز عبور قوی و رمزگذاری ، اکنون می توانید دوباره به دستگاه خود اعتماد کنید.

اطمینان حاصل کنید که می توانید به رایانه خود اعتماد کنید

مانند تلفن های هوشمند ، اگر آن را خودتان تنظیم کرده باشید و از رمزگذاری در هارد دیسک استفاده کنید ، احتمالاً می توانید به لپ تاپ خود اعتماد کنید و تنها کسی هستید که به آن دسترسی دارید. متأسفانه ، ایمن سازی کامپیوتر به آسانی تنظیم تلفن هوشمند آسان نیست ، زیرا کامپیوترها به ندرت امکان تنظیم مجدد آنها را در تنظیمات کارخانه می گیرند..

مراقب Keyloggers باشید

به طور کلی ، کسی سخت افزار سخت افزار رایانه رومیزی را آسان تر از لپ تاپ می کند. ماوس و صفحه کلید خارجی می توانند یک keylogger فیزیکی را به دستگاه خود وصل کنید. keylogger وسیله ای است که کلیه کلیدهای مربوط به کلیدهای شما را ضبط می کند و این امکان را برای شما فراهم می کند که شخصی بتواند داده های حساسی را که تایپ کرده اید ، مانند گذرواژه‌ها ، آدرسها و مکاتبات خود را مشاهده کند..

برای اطمینان از اینکه آیا یک کلیدگر فیزیکی به رایانه شما وصل شده است ، کابل صفحه کلید خود را تا جایی که به رایانه شما برسد ، دنبال کنید. اگر بین کابل و رایانه شما یک دستگاه کوچک (شبیه به یک USB USB) وجود داشته باشد ، ممکن است این دستگاه یک کلیدگر Keylogger (یا کم کم نگران کننده فقط آداپتور) باشد. توجه داشته باشید که keylogger های پیشرفته تر در قسمت داخلی رایانه قرار داده شده اند و مشاهده آنها دشوار است.

اگر شک دارید ، به کتابخانه بروید

اگر نمی توانید به رایانه یا تلفن هوشمند خود اعتماد کنید ، می توانید یک کامپیوتر قابل اعتماد در کتابخانه پیدا کنید. این کتابخانه همچنین امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از اسناد و مدارک خود کپی بگیرید و اسکن کنید ، و کارکنان کتابخانه نیز در کمک به شما در تأمین امنیت اسناد خود به صورت آنلاین و برقراری ارتباط با دیگران ، مفید هستند و به خوبی آموزش دیده اند ، حتی اگر به خانه رایانه قابل اعتماد دسترسی نداشته باشید.

دستگاه خود را نیمه اعتماد کنید

حتی اگر نمی توانید به دستگاه خود کاملاً اعتماد کنید ، احتمال دارد که سوء استفاده کننده شما فوق العاده هکری نباشد که بتواند بدافزار پیشرفته و کمانچه را با سخت افزار خود مستقر کند تا شما را تحت کنترل خود نگه دارد.

در این حالت ، در اینجا اقدامات ساده ای وجود دارد که می توانید برای استفاده ایمن و شخصی از رایانه خود استفاده کنید:

 • پرونده های خود را روی درایوهای USB نگه دارید و درایوهای USB را در مکان های امن مخفی کنید. برای امنیت بیشتر ، رمزگذاری درایو و تنظیم گذرواژه را در نظر بگیرید (این قابلیت در هر دو ویندوز و macOS تعبیه شده است).
 • اینترنت را در یک پنجره ناشناس جستجو کنید تا از سوء استفاده کننده خود در طول تاریخ اینترنت خود جلوگیری کنید.
 • از رمزهای عبور قوی استفاده کنید.

همچنین می توانید یک نسخه از مرورگر Tor را روی یک USB نگه دارید و از آن برای گشت و گذار در وب به صورت خصوصی استفاده کنید. در پایان این مقاله ، مقدمه ای برای TAILS پیدا خواهید کرد ، این یک سیستم عامل است که از یک USB محافظت می کند تا از داده ها و فعالیت های آنلاین شما محافظت کند – حتی در رایانه های غیر قابل اعتماد.

اطمینان حاصل کنید که می توانید به وسایل خانه خود اعتماد کنید

تمام موارد فوق در مورد سایر دستگاه های شبکه ای که در خانه خود دارید ، صادق است ، به خصوص اگر دارای ویژگی هایی باشند که می توانند برای نظارت از قبیل دوربین ، میکروفون یا سنسور حرکت سوءاستفاده کنند. این دستگاه ها اغلب از امنیت ضعیفی برخوردار هستند. در صورت نیاز به حفظ حریم خصوصی ، امکان مشاهده یا گوش دادن به این وسایل آسانتر است.

ماشین خود را از نظر اشکالات بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که می توانید به ماشین خود اعتماد کنید

اگر متخصص خودرو نباشید ، تغییرات جسمی در ماشین شما ممکن است دشوار باشد. شما می توانید یک مکانیک ماشین را برای جابجایی اتومبیل خود در مورد اشکالات یا ردیاب های GPS استخدام کنید ، اما انجام این کار می تواند گران باشد ، در صورتی که سوء استفاده کننده شما به محل زندگی شما و فعالیت مالی خود توجه کند ، خطرناک نیست. اعتماد به ماشین شما می تواند دشوار باشد. اطلاع یک سوء استفاده کننده از ساخت ، مدل و پلاک خودرو شما نیز ممکن است جستجو برای شما را آسانتر کند.

برخورد اتومبیل سواری با کسی جایگزین مناسبی برای استفاده از ماشین شخصی شما است. تاکسی ، اتوبوس و قطار نیز گزینه های خوبی هستند ، تا زمانی که با پول نقد بپردازید. پرداخت با وجه نقد هرگونه دنباله مالی را برای دنبال كننده سوء استفاده كننده از بین می برد.

مراقب برنامه های اشتراک گذاری سوار باشید زیرا ممکن است آنها تاریخچه تفصیلی سواری شما را از طریق برنامه در دسترس قرار دهند و شواهدی در بیانیه کارت اعتباری شما بگذارند.

اعتماد به دستگاه شما یک قدم قدرتمند برای دستیابی به استقلال شخصی است ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا دستگاهتان را بدون به خطر انداختن حریم شخصی خود بر روی شما نگه دارید و به شما امکان می دهد برنامه های پیام رسانی را نصب کنید تا بتوانید با افرادی که به آنها اعتماد دارید ایمن ارتباط برقرار کنید (بیشتر در این مورد در زیر).

بخش 2: نحوه ایمن سازی پرونده ها ، داده ها و اطلاعات مهم

فایل های خود را در ابر ذخیره کنید

اگر دستگاهی دارید که می توانید به آن اعتماد کنید ، می بایست به راحتی فایل ها و داده های خود را از سوء استفاده کننده خود حفظ کنید. می توانید در سرویس های ذخیره سازی آنلاین (سرویس های ذخیره سازی ابری ، مانند Dropbox یا Spideroak) ثبت نام کنید و تعداد بسیاری از پرونده های خود را بصورت آنلاین ذخیره کنید. حتی اگر دسترسی به دستگاه خود را از دست دهید ، همچنان می توانید به پرونده های ذخیره شده در ابر دسترسی پیدا کنید. به یاد داشته باشید که از یک حساب ذخیره سازی آنلاین خود با یک رمزعبور قوی که فقط شما می شناسید محافظت کنید ، یا در غیر این صورت پرونده های موجود در حساب ذخیره سازی ابری شما ممکن است در مقابل سرقت یا جاسوسی آسیب پذیر شوند.

از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید

برای محافظت از داده ها و حساب های خود در ابر از دسترسی ناخواسته ، مطمئن شوید که به تنهایی به آدرس ایمیل خود دسترسی انحصاری دارید و تنها کسی هستید که رمز را می شناسد. اگر دستگاهی دارید که به آن اعتماد دارید و می دانید که سوء استفاده کننده شما به آن دسترسی ندارد ، احراز هویت دو عاملی به جلوگیری از دسترسی آنها به حساب شما کمک می کند. اگر نمی توانید به دستگاه خود اعتماد کرده و آن را ایمن کنید ، از آن استفاده نکنید.

اگر از شما خواسته شده است که یک آدرس ایمیل پشتیبان و یا شماره تلفن دوم خود را وارد کنید ، به جای یکی از موارد شخصی خود ، ایمیل یا شماره تلفن دوست مورد اعتماد را تهیه کنید. برخی خدمات ، مانند 2FA Google ، به شما این امکان را می دهند که مجموعه ای از “کدهای پشتیبان” را چاپ کنید ، در صورت عدم دسترسی به تلفن خود می توانید از آنها استفاده کنید. در صورت استفاده از این ویژگی ، مطمئن شوید که از مکانی امن برای ذخیره این کدهای پشتیبان برخوردار هستید.

از استیک های USB مخفی استفاده کنید

اگر نمی توانید به دستگاه خود اعتماد کنید ، می توانید داده ها را با خیال راحت ذخیره کنید ، اگرچه مخفی کردن پرونده های شما سخت تر است. میله USB مخفی این کار را انجام می دهد – تا زمانی که آنها را در جایی امن مخفی کنید.

با این وجود بهتر است ، پرونده های خود را بر روی میله های USB با پارتیشن های مخفی ذخیره کنید. اگر سوء استفاده کننده شما می خواست از یکی از این USB های جدا شده USB محافظت کند و آن را به رایانه وصل کند ، به نظر می رسد که USB USB خراب شود نه اینکه تمام پرونده های شما را فاش کند. اگر اهل فن و زرنگی هستید یا دوست دوست ترونی دارید ، می توانید USB USB خود را رمزگذاری کرده یا با برنامه رایگان Veracrypt یک حجم مخفی رمزگذاری شده ایجاد کنید..

مهمترین سوابق خود را اسکن کنید

اسناد ، عکاسی یا ساختن کلیه اسناد مهم خود مانند شناسنامه ، شناسنامه ازدواج ، اوراق مهاجرت ، اسناد فرزندانتان ، دیپلم مدارس ، گذرنامه ، ویزا ، کارتهای اعتباری ، سوابق پزشکی ، پرونده های دادگاه ، گزارش پلیس ، اوراق بیمه ، و مجوزهای رانندگی این سوابق باعث می شود که در صورت از بین بردن سوء استفاده کننده از شما ، این اسناد را راحت تر کنید. بدون داشتن این اسناد ، اگر می خواهید کشور را ترک کنید ، کار کنید ، رأی دهید یا رانندگی کنید و در بعضی موارد ، درمان اصلی را انجام دهید ، ممکن است دچار مشکل شوید..

اگر به اسکنر یا فتوکپی دسترسی ندارید ، به کتابخانه محلی خود بروید.

حضور رسانه های اجتماعی خود را تضمین کنید

مشابه با فضای ذخیره‌سازی ابری یا ایمیل خود ، باید حسابهای رسانه اجتماعی خود را از نفوذ در امان بدارید. از تأیید هویت دو عاملی استفاده کنید و مطمئن شوید که ایمیلی که در هنگام ثبت نام تهیه می کنید ایمن است.

سوء استفاده کننده شما ممکن است از حضور در رسانه های اجتماعی شما برای نظارت بر شما استفاده کند. تنظیمات حریم خصوصی هر یک از حسابهای خود را مرور کرده و مجوزهای مکان را از برنامه ها به طور کلی در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید حساب خود را روی خصوصی تنظیم کنید یا فقط با نام مستعار حساب ایجاد کنید. با این وجود هشدار داده می شود که برنامه هایی مانند اینستاگرام و توییتر ممکن است بر اساس شماره تلفن ، آدرس ایمیل و سایر فعالیتهای موجود در تلفن خود ، هویت جعلی خود را به عنوان یک دوست پیشنهادی به شخصی که می خواهید از او مخفی شوید ، توصیه کنند..

همچنین باید مراقب باشید که اطلاعات حساس را در رسانه های اجتماعی ، مانند شماره بلیط ها ، اسناد شناسایی یا جزئیاتی که مکان دقیق شما را نشان می دهد ، مانند علائم خیابان به اشتراک نگذارید..

بخش سوم: چگونه می توان ارتباطات خود را از نظارت محافظت کرد

در صورت داشتن یک دستگاه قابل اعتماد ، برقراری ارتباطات ایمن با دوستان خود به مراتب آسان تر است. بدون داشتن یک دستگاه قابل اعتماد ، برای حفظ حریم خصوصی چت ها و تماس های تلفنی خود باید اقدامات احتیاطی دیگری را انجام دهید. اگر فکر نمی کنید به تلفن خود اعتماد کنید از نکات زیر استفاده کنید.

گپ های خود را رمزگذاری کنید

همیشه ارتباطات رمزگذاری شده را بر روی موارد رمزگذاری نشده انتخاب کنید. ویژگی های رمزگذاری در برنامه هایی مانند واتساپ ، تلگرام ، سیگنال و وایبر برای خواندن گپ های گذشته شما برای هر کسی که حساب شما را به عهده بگیرد غیرممکن است..

Telegram دارای چندین ویژگی است که در صورت تمایل به برقراری ارتباط با افراد یا کمک برای رسیدن به آنها ، به ویژه مفید هستند. در برنامه Telegram ، می توانید پیام های خود را بعد از مدت زمان مشخصی روی “خود تخریب” قرار دهید ، بنابراین حتی به دستگاه شما نیز دسترسی پیدا می کنند ، آنها نمی توانند تبادل پیام گذشته شما را مشاهده کنند.

تلگرام به شما امکان می دهد علاوه بر شماره تلفن خود ، حساب خود را با نام کاربری مرتبط کنید. سعی کنید نام کاربری مخاطبین مکرر خود را به خاطر بسپارید تا در صورت عدم دسترسی به شماره تلفن و کتاب آدرس خود ، همچنان بتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید. تلگرام همچنین به شما امکان می دهد رمز عبوری تنظیم کنید و این امکان را برای شخصی که دسترسی به شماره تلفن شما داشته باشند از حساب شما سخت تر می کند.

مراقب ابرداده تلفن باشید

در مورد تلفن شما ، شماره هایی که با آنها تماس می گیرید ممکن است در صورتحساب شما ظاهر شود. شخصی که صورتحساب تلفنتان را پرداخت می کند می تواند به اطلاعات دقیق تری نیز دسترسی داشته باشد ، مانند زمانی که با چه شماره تماس گرفته اید ، تا چه مدت و در برخی موارد موقعیت مکانی شما در زمان تماس. اگر شخصی که در تلاش است اطلاعات تماس شما را به دست آورد نزدیک شماست یا روابط خانوادگی با شما دارد ، ممکن است بتواند بسیاری از ابرداده شما را از ارائه دهنده تلفن همراه شما بدست آورد. آنها همچنین قادر خواهند بود کلیه تماس های دریافتی را به تلفن شما به شماره دیگری ارسال کنند ، به این معنی که آنها می توانند تماس های تلفنی و متون شما را دریافت کنند ، از جمله مواردی که برای تأیید امنیتی برای حساب های آنلاین شما استفاده می شود..

برای اینکه اطلاعات مربوط به فعالیت تلفن خود را از دست سوء استفاده کننده خود دور نکنید ، می توانید از ارائه دهنده تلفن همراه خود بخواهید با تماس با پشتیبانی مشتری ، یک پرچم “پر خطر” را به حساب شما اضافه کند. با این وجود بهتر می توانید یک سیم کارت پیش پرداخت شده را پرداخت کنید که با پول نقد پرداخت می کنید و آن را در جایی امن برای ارتباطات مخفی خود نگه دارید.

از حساب ایمیل خود محافظت کنید

از حساب ایمیل خود به عنوان فضای ذخیره‌سازی ابری خود محافظت کنید. اگر تلفنی دارید ، می توانید اعتماد کنید که به تنهایی دسترسی دارید ، آن را با تأیید هویت دو عاملی تأمین کنید. بسیاری از ارائه دهندگان ایمیل ، از جمله Gmail ، به شما امکان می دهند بررسی کنید که اخیراً به چه زمانی به حساب ایمیل شما دسترسی پیدا کرده است. اگر دلیلی دارید شک کنید که شخصی در حال مشاهده ایمیل های شما است ، ممکن است بخواهید این گزارش فعالیت را مرور کنید. به همین ترتیب ، آدرس ایمیل شما ابزاری مهم برای ارتباط با دوستان و خانواده قدیمی است.

چاپگرها می توانند اطلاعات شخصی را ارائه دهند.

بخش 4: چگونگی ایجاد استقلال مالی

سوءاستفاده ها غالباً از وابستگی مالی به عنوان راهی برای دستیابی به قدرت و کنترل استفاده می کنند. اطمینان از دسترسی و کنترل مالی خود ، گامی مهم در مسیر استقلال است.

تأمین حساب بانکی خود

اگر یک حساب بانکی به نام خود دارید ، از قبل ابزاری قدرتمند برای استقلال مالی دارید – و حتماً باید آن را تضمین کنید. با اطمینان از اینکه در نام شما باقی می ماند ، از حساب بانکی خود محافظت کنید. از بانک خود بپرسید که یک عضو خانواده می تواند حساب شما را تصاحب کند ، بنابراین شما می دانید که دستیابی به امور مالی چقدر آسان یا دشوار است. معمولاً این فرآیند به شخصی نیاز دارد تا گواهی فوت یا وکالت نامه تهیه کند که تهیه یا جعل آن کار ساده ای نیست. همچنین می توانید از بانک خود بخواهید یک پرچم “پرخطر” را به حساب شما اضافه کند ، مانعی را برای هرکسی که سعی در کسب اطلاعات درباره حساب خود داشته یا حساب خود را به دست بیاورید ، بالا ببرد..

از بانکداری آنلاین و تلفنی خودداری کنید

انجام فعالیتهای بانکی خود از طریق تلفن یا اینترنت ، شما را در معرض خطر قرار می دهد تا هرکسی برای دسترسی به حساب کاربری شما را جعل کند. اگر به رایانه یا تلفن دسترسی ندارید که بتوانید به آن اعتماد کنید ، می توانید به صورت حضوری به بانک خود مراجعه کرده و از آنها بخواهید که تلفن و اینترنت را برای همیشه غیرفعال کنند..

کارتهای اعتباری خود را مخفی کنید

اگر نمی توانید آنها را ایمن نگه دارید ، مدیریت کارتهای اعتباری بسیار دشوارتر است. تمام افرادی که باید از کارتهای شما سوء استفاده کنند ، شماره هایی در جلو و عقب هستند. با ارائه فقط نام و چند رقم از شماره کارت خود ، هر کسی می تواند کارت شما را فسخ کند. برای وخیم تر شدن اوضاع ، هیچ راهی برای لغو کارت وجود ندارد.

اگر می خواهید به طور مرتب از آنها استفاده کنید ، کارتهای اعتباری نیز دشوار است. اگر اتهامات کلاهبرداری را روی کارت خود مشاهده کردید ، می توانید با این امید که آنها عوارض را معکوس کنند ، با بانک خود تماس بگیرید ، اما این تنها چند بار کار می کند و به ناچار به نمره اعتباری شما آسیب می رساند. در موردی مانند این ، بهتر است کارت را لغو کنید و کارت اعتباری جدیدی را که مخفی نگه دارید get بگیرید یا به نظر می رسد که به هیچ وجه کارت جدید دریافت نکنید..

از حسابهای مشترک بانکی استفاده نکنید

پول در یک حساب مشترک مال شما نیست. در حالی که ممکن است بتوانید از این راه پولی برداشت کنید ، معاملات شما ممکن است محدود باشد ، در معرض بررسی قرار می گیرد و بیشتر قطعاً به امضا کننده دیگر این امکان را می دهد تا ببیند که شما پول خود را برای چه چیزی صرف می کنید و از کدام دستگاههای خودپرداز استفاده می کنید..

اگر به شما فشار بیاورند كه درآمد ماهانه خود را بر خلاف میل خود به حساب مشترك خود ارسال كنید ، ممكن است بخواهید ترتیباتی را با كارفرمای خود بدست آورید كه آهسته آژانس را به شما اعطا می كند ، مثل ترتیب دادن به منظور افزایش یا افزایش پاداشهای غیر منتظره به شما به صورت نقدی. یا بررسی کنید.

حساب بانکی خود را باز کنید

بسته به جایی که در آن هستید ، ممکن است بتوانید یک حساب بانکی را به نام خودتان باز کنید و آن را از سوء استفاده کننده خود مخفی نگه دارید. از آنجا که بسیاری از بانک ها می توانند “اثبات آدرس” را برای افتتاح حساب – مانند قبض برق – از شما بخواهند – شما نیاز به داشتن یک شریک قابل اعتماد یا یک عضو خانواده دارید که می تواند یک آدرس برای شما فراهم کند. پس از باز شدن حساب بانکی خود ، می توانید پس انداز خود را به حساب واریز کرده یا از کارت بدهی مرتبط برای معاملات خصوصی استفاده کنید.

از دارایی و سایر دارایی های حامل استفاده کنید

بدون حساب بانکی خود ، هنوز چند روش وجود دارد که می توانید به استقلال مالی برسید ، برای آینده صرفه جویی کنید و بدون اجازه دادن به اطرافیان خود پول بدست آورید. پول بلافاصله به ذهن متبادر می شود ، اگرچه ذخیره کردن آن بسیار سخت است. کنار گذاشتن هر هفته 10 دلار ممکن است سوء ظن زیادی ایجاد نکند ، اما پس از گذشت فقط نیم سال در پشته اضطراری قابل احترام جمع می شود..

طلا همچنین گزینه ای است ، به خصوص برای پس انداز طولانی مدت. مقدار قابل توجهی از طلا فضای بسیار کمی را به خود اختصاص می دهد و برخلاف پول کاغذی ، با گذشت زمان تخریب نمی شود. طلا همچنین می تواند به شکل جواهرات درآید یا در سایر اشیاء روزانه مانند ساعت ها گنجانیده شود ، که اغلب نسبت دادن مالکیت را آسان تر می کند ، به عنوان مثال در دادگاه.

Cryptocur ارزها مانند بیت کوین به شما امکان می دهد پول را به صورت آنلاین و نسبتاً ناشناس هزینه کنید. برخلاف پول نقد یا طلای ، امکان ذخیره بیت کوین به صورت آنلاین در جایی که دزدی سخت تر و آسان تر از پول نقد یا طلا باشد امکان پذیر است.

اگر می توانید بورسکوین باشید ، می توانید بیت کوین را به صورت نقدی خریداری کنید و یا برای دریافت خدمات خود در Bitcoin بپذیرید. شما می توانید از بیت کوین برای پرداخت هزینه هتل ، بلیط هواپیما و سیم کارت استفاده کنید بدون اینکه هیچ یک از این معاملات در کارت اعتباری یا صورت بانکی شما ظاهر شود.

بخش 5: نحوه استفاده از TAILS برای تأمین امنیت فعالیت رایانه خود

TAILS (سیستم زنده Amnesic Incognito Live) یک سیستم عامل (مانند ویندوز) است که از یک USB در هر رایانه اجرا می شود. می توانید برای حفظ امنیت پرونده های خود از TAILS استفاده کنید ، وب را در رایانه های غیر قابل اعتماد مرور کنید و بیت کوین خود را ذخیره کنید.

استفاده از TAILS یک راه حل درمانی نیست. به عنوان مثال ، اگر درایو USB خود را گم کنید یا درایو USB شما به سرقت برود ، تمام پرونده های خود را نیز از دست می دهید. اما با کمی دانش فنی ، TAILS به شما امکان دسترسی به یک سیستم عامل را می دهد که می توانید اعتماد کنید ، حتی اگر نمی توانید به رایانه ای که آن را بارگذاری کرده اید اعتماد کنید..

یک چوب TAILS بگیرید

TAILS stick یک USB USB با نرم افزار ویژه نصب شده بر روی آن است. از آنجا که TAILS به فضای کمتری نیاز دارد ، این چوب می تواند بسیار پنهان و نسبتاً آسان برای مخفی نگه داشتن آن باشد. ساخت TAILS چوب و پیکربندی آن با حجم مداوم کار دشواری نیست ، اما به دانش فنی خاصی نیاز دارد. اگر به راحتی خود TAILS را ایجاد نمی کنید ، ممکن است کتابخانه محلی شما ، باشگاه کامپیوتر در مدرسه محله ، کالج جامعه یا گروه های پشتیبانی خشونت خانگی بتوانند به شما کمک کنند.

کامپیوتر را راه اندازی کنید

TAILS تقریباً با هر رایانه ای کار می کند. برای راه اندازی TAILS ، لازم است کامپیوتر را مجدداً راه اندازی مجدد کنید و درست بعد از روشن شدن رایانه ، یک دکمه مخصوص را فشار دهید. تقریباً تمام رایانه ها به شما می گویند چه دکمه هایی را می توانید از طریق پیغامی شبیه به این فشار دهید: “F9 را فشار دهید تا وارد BIOS شوید”. سپس می توانید “از USB” بوت شوید.

رمزعبور تنظیم کنید

داده های چوب TAILS شما با یک رمز عبور محافظت می شوند. یک رمز عبور قوی ایجاد کنید که شما و تنها بتوانید به یاد بیاورید. هرکسی که دارای این رمز عبور است ، می تواند داده های شما را بر روی چوب TAILS مشاهده کند ، بنابراین رمزعبور خود را قوی کنید و رمز عبور خود را برای خود نگه دارید.

برای راهنمایی در مورد ایجاد رمزهای عبور قوی و به یاد ماندنی با تاس اینجا کلیک کنید.

از چوب TAILS استفاده کنید

TAILS با یک پردازنده کلمه ، نرم افزار صفحه گسترده ، مرورگر ، کیف پول بیت کوین و بسیاری از برنامه های مفید دیگر همراه است. شما می توانید از TAILS برای حفظ کل زندگی دیجیتالی خود در حالی که فعالیت خود را از دیگران مخفی نگه دارید استفاده کنید.

چیزهایی که باید در خاطر داشته باشید

اگرچه TAILS شما را از نرم افزارهای مخرب نصب شده بر روی رایانه ای که استفاده می کنید محافظت می کند ، اما شما را از چیزهایی مانند keylogger های فیزیکی محافظت نمی کند. چوب TAILS شما نیز در معرض خطر از دست دادن و سرقت است. تا زمانی که گذرواژه خوبی را روی چوب خود تنظیم کنید ، داده های شما ایمن است. ممکن است بخواهید پشتیبان خود را حفظ کنید ، به خصوص اگر چیزهای با ارزش را در درایو TAILS خود نگه دارید.

خلاصه

امیدواریم که این راهنما به شما توانمند سازد تا فناوری را به یک سپر قدرتمند تبدیل کنید که به شما امکان می دهد برای امنیت خود برنامه ریزی کنید ، محافظت کنید و در نهایت آزاد شوید.

برای تلاوت ، اکنون می دانید چگونه موارد زیر را انجام دهید:

 • تلفن های خود را ایمن کنید
 • مشخص کنید که آیا می توانید به رایانه خود اعتماد کنید
 • از مهمترین داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
 • با خیال راحت با دوستان در بستگان ارتباط برقرار کنید
 • کنترل مالی خود را به دست آورید

لطفاً اگر احساس خطر یا كنترل می كنید به كسانی كه می توانید اعتماد كنید دسترسی پیدا کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me