IPVanish vs VyprVPN


Kur u thoni klientëve tuaj se produkti juaj do t’u japë atyre fuqi të zhduken në ajër të hollë, produkti juaj do të kishte më mirë të vinte në provë.

Vendosja e dy shërbimeve të klasifikuara në mënyrë të ngjashme kokë më kokë, si ne po bëjmë këtu në këtë krahasim IPVanish vs VyprVPN, është gjithmonë shumë kënaqësi. Ne duhet të zgjedhim të mirat dhe të këqijat e ndryshme të secilit shërbim dhe me të vërtetë arrijmë në fundin e së cilës është krijuar shërbimi për kë.

Deri më tani, ne kemi ende për të zbuluar një shërbim të vetëm VPN që ka shënuar 10-të përsosur në çdo kategori. Të gjithë kanë gjëra që disa njerëz i vlerësojnë dhe secilit prej tyre i mungon së paku një zonë tjetër, kjo është arsyeja pse ne po vendosim gjithçka në tryezë këtu për ju në këtë krahasim IPVanish vs VyprVPN. Ne dëshirojmë që të jeni në gjendje të merrni një vendim të informuar për shërbimin tuaj të ardhshëm VPN, por çfarë duhet të kërkoni kur jeni duke bërë zgjedhjen tuaj?

Gjëja e parë që shumica e njerëzve i kushtojnë vëmendje kur bëjnë blerje për një VPN të re është kompania’aftësia për të mbajtur çdo premtim që ata bëjnë kur bëhet fjalë për privatësinë dhe sigurinë tuaj.

Duke krahasuar këto dy VPN, të dy janë në një pozitë të mirë për të mbrojtur interesat tuaja. Por VyperVPN, duke qenë jashtë syve 5/9/14, është shumë më i mirë në këtë drejtim. IPVanish është e vendosur në mes të 5 syve në SH.B.A. Ju gjithashtu duhet të kontrolloni për të parë nëse shërbimi mund t’ju ndihmojë të përdorni internetin nga një vend i kufizuar (duke supozuar se jeni në një).

Për t’ju kursyer pak kohë, ne do t’ju tregojmë menjëherë se nga këto dy shërbime, vetëm VyprVPN ju lejon të fitoni qasje nga brenda Kinë. Përafrimi i gjeo-kufizimeve është një shqetësim tjetër i zakonshëm, dhe natyrisht, ekziston edhe shpejtësia dhe stabiliteti.

Përsëri, VyprVPN është shërbimi më i mirë për të hyrë në shërbimet e rrjedhës gjeo-bllokuar. IPVanish ndonjëherë do të funksionojë, por është dukshëm më i ngadaltë dhe më i paqëndrueshëm.

Lexoni më shumë në krahasimin tonë të thelluar IPVanish vs VyprVPN të faktorëve të ndryshëm që i veçojnë këto mjete.

Siguria dhe intimiteti

Nga pikëpamja e sigurisë, të dy IPVanish dhe VyprVPN janë goxha të barabartë me njëri-tjetrin. Kur lidhen me të dy këta VPN, përdoruesit mund të sigurohen që kërkesat dhe përgjigjet e tyre nga uebi do të mbyllen plotësisht.

Të dy shërbimet përdorin 256-bit encryption AES, protokolle si Open VPN dhe L2TP / IPsec, dhe një Kill Switch. Të dy gjithashtu nuk premtojnë rrjedhje të DNS. Aty ku ndryshojnë, sidoqoftë, është në politikat e tyre të prerjeve. VyprVPN është shumë më mirë i mençur, veçanërisht për shkak të auditimit të pavarur të politikave të tyre pa log.

Shpejtësia dhe performanca

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe performancën, këto dy VPN janë të ngjashme në atë që janë të dy tepër të shpejtë. Infrastruktura e punësuar nga këto dy kompani është e gjerë dhe e ndërtuar për të zgjatur.

Në rastin e IPVanish, ata posedojnë më shumë se 1.000 serverë të cilët janë përhapur në 60 vende. Me pak fjalë, kjo do të thotë se ata kanë kontroll të plotë mbi aftësitë e serverëve të tyre pa pasur nevojë të shqetësohen për një palë të tretë që ndërhyn.

Për shkak të rrjetit të tyre të mirë-krijuar të serverëve, IPVanish ishte në gjendje të mposhte VyprVPN në testet tona të shpejtësisë, por jo shumë. Do të thoshim që kur bëhet fjalë për shpejtësinë, përdoruesit do të ishin të kënaqur me njërën nga këto shërbime VPN.

Në fakt, VyprVPN gjithashtu mirëmban serverat e tyre fizikë, në vend që të përdorë zgjidhje të palëve të treta ose serverë virtualë. Përdoruesit e VyprVPN mund të zgjedhin ndërmjet 500 servera të ndryshëm global.

Lehtësinë e përdorimit

Aplikacionet dhe veçoritë e lidhjes së IPVanish dhe VyprVPN janë gati aq miqësore sa ai merr.

Brenda disa minutave, secili shërbim mund të shkarkohet, instalohet, futet brenda dhe pastaj aktivizohet.

Për të aktivizuar një lidhje të sigurt me cilindo shërbim është një çështje e thjeshtë e klikimit të një butoni. Kur krahasojmë lehtësinë e përdorimit midis IPVanish dhe VyprVPN, duhet të themi se ato janë qafë dhe qafë.

Torrent dhe P2P

Torrenti me ndonjërën nga këto mjete nuk është ndoshta një ide e shkëlqyer nëse ajo që jeni pas është siguri totale.

VyprVPN ndodhet jashtë Marrëveshjes së 5/9/14 Sytë, por ata gjithashtu thonë se nëse konfrontohen, ata mund të përfundojnë një përdorues’llogari ajo’highlyshtë shumë e pamundur, por gjithashtu e pakëndshme të mendosh.

IPVanish, nga ana tjetër, duket e ndërtuar për përrua, por është edhe në SH.B.A., që do të thotë se kompania mund të jetë e detyruar nga qeveria të heqë dorë nga informacioni juaj.

Gjeo-bllokues dhe censurë qeveritare

I ashtuquajturi Firewall i Madh i Kinës është testi më i vërtetë deri më tani për çdo shërbim VPN kur bëhet fjalë për atë se sa kreativisht arkitektët që ndodhen prapa softverit VPN mund të anashkalojnë të mirat e IT të punësuar nga Kina për t’i bllokuar ato.

Në testet tona, kishte vetëm një fitues midis IPVanish dhe VyprVPN, dhe ajo medalje i shkon kësaj të fundit. Nëse qasja në internet nga brenda e Kinës është e rëndësishme për ju, jepni IPVanish një kalim.

Për transmetimin e përmbajtjes video me cilësi të lartë nga shërbime si Netflix, VyprVPN do të jetë përsëri basti juaj më i mirë. VyprVPN nuk është më e mira në biznes, por kur krahasohet me një shërbim që nuk ka’Në të vërtetë punoni fare, është një fitues i qartë.

VyprVPN do të hyjë në Netflix në SH.B.A., dhe gjithashtu në disa vende të tjera të njohura si Australia, por lufton në shumë vende të tjera.

pajtueshmëri

Ngjashëm me karakteristikat e tyre të përdorshmërisë, këto dy VPN janë përputhur ngushtë kur bëhet fjalë për përputhshmërinë e pajisjes dhe OS. Të dy punojnë në një gamë të gjerë pajisjesh, duke përfshirë Windows, Mac OS, Android, iOS, Linux dhe ruter.

Për përdoruesin e përgjithshëm, secila prej këtyre do të ishte po aq e thjeshtë për tu shkarkuar dhe konfiguruar, por nëse jeni përdorues i platformave më të paqarta, si Blackphone, QNAP dhe Anonabox, VyprVPN do të jetë zgjedhja juaj e vetme.

Çmimeve

Nga dy VPN, IPVanish është opsioni më i përballueshëm. Kjo duke u thënë, ju merrni atë që paguani në disa raste.

Do të paguani pak më shumë duke shkuar me VyprVPN, por gjithashtu merrni një seri karakteristikash pak më të mirë. IPvanish, nga ana tjetër, ka një version gjykimi dhe një garanci për kthimin e parave. Gjyqi dhe oferta për kthimin e parave janë të përcaktuara në 7 ditë.

Përdoruesit mund të marrin një abonim një mujor nga IPVanish për 10 dollarë në muaj. Për një plan 3-mujor, pagesa mujore zbret në 8,99 $, për një plan një vjeçar përdoruesit mund të presin të paguajnë 6.50 $ në muaj, dhe për planin 2-vjeçar kostoja mujore zbret në 3.75 $ në muaj.

VyprVPN ka dy nivele shërbimi – bazë dhe premium. Shkalla themelore varion nga 5 në 10 dollarë në muaj, dhe Premium shkon nga 7 deri në 13 dollarë.

VyprVPN vs IPVanish: aktgjykimi

Kur është fjala për të dhënë këshilla se cili mjet online i anonimitetit është më i miri për ju, është pak e vështirë të jepni një përgjigje të tillë përfundimtare.

Arsyeja për këtë është secila prej këtyre mjeteve ka pjesën e vet të drejtë të atributeve pozitive që do t’ju bëjnë të dëshironi ta përdorni. Shtrohet pyetja se cilat tipare janë më të mirat për mënyrën se si po planifikoni të përdorni VPN tuaj të re.

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN për shpejtësi, IPVanish është më i mirë, megjithëse VyprVPN është shumë afër. Nëse ajo’Qasja nga Kina dhe Netflix që ju dëshironi, VyprVPN është një zgjedhje e qartë.

Asnjëra nuk është ideale për përrua, por VyprVPN do t’ju marrë më shumë sesa IPVanish. -Mimi i mençur, IPVanish është më i lirë, por kjo ka rëndësi vetëm nëse ju dhuroni’keni nevojë për tiparet që i mungojnë shërbimit.

Aktgjykimi ynë është që VyprVPN është më i miri nga të dy.

Lexoni përshtypjet tona të plota:

Rishikimi i VyprVPN

Rishikimi IPVanish

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map