Rishikim 12VPN


12VPN është një nga më të lehtë për t’u përdorur VPN në treg i cili gjithashtu funksionon në mënyrë të përsosur në Kinë. Sidoqoftë, ajo është e përmbajtur nga mungesa e tipareve të saj dhe nga paaftësia e saj për përrua. Lexoni më shumë në përmbledhjen tonë të thelluar të 12VPN.

12VPN nuk është vetëm jashtëzakonisht i lehtë për tu shkarkuar dhe përdorur, por gjithashtu ofron shumë për sa i përket sigurisë. Për një, është një nga disa VPN që funksionojnë në Kinë. Për më tepër, kjo gjithashtu duket se ka një politikë vërtet të qëndrueshme për mos-prerjet, së bashku me çmimet e duhura.

12VPN nuk është aspak i shpejtë kur bëhet fjalë për shpejtësinë, pasi kemi gjetur shpejtësi të mirë në të gjithë rrjetin. Megjithëse shansi që rrjeti të jetë në gjendje të godasë në të vërtetë 1000 Mbps pasi pretendojnë zhvilluesit është praktikisht joekzistent, prapëseprapë mund të shijoni shpejtësi të lartë në pajisje të shumta pasi ju lejohet të keni lidhje të pakufizuara të njëkohshme në 12VPN.

Edhe pse ekzistojnë disa probleme të tilla si fakti që nuk mund të përroni, përveç në 2 servera (llogaria juaj mund të pezullohet nëse e bëni) dhe mungesa e plotë e një ndërprerës vrasjeje, 12VPN mund të jetë akoma një mjet i shkëlqyeshëm për përdoruesit e VPN-ve fillestare dhe njerëzit që banojnë në Kinë (ju gjithashtu mund të hyni në faqet e internetit kineze pa VPN për shkak të filtrimit).

12shtë i sigurt për përdorim 12VPN?

12VPN ka shumë karakteristika që e bëjnë atë të sigurt. Para së gjithash, ju keni qasje në kriptimin e standardit të industrisë AES-256, të njëjtin encryption të përdorur nga ushtarakët dhe bankat në të gjithë botën për të ruajtur të dhënat e ndjeshme.

12VPN regjistron të dhëna të caktuara, përfshirë kohën e lidhjes, adresën IP dhe të dhënat e përdorura, për 30 ditë:

Politika e prerjeve 12vpn

Ju gjithashtu merrni shumë protokolle për t’u përdorur me 12VPN. Jo vetëm që keni OpenVPN, IKEv2, L2TP / IPSec, PPTP dhe SSTP standarde, por gjithashtu merrni protokolle shtesë si OpenConnect, vMess, WireGuard dhe Shadowsocks. Këto protokolle ju japin shumë mundësi kur bëhet fjalë për intimitetin dhe ju lejojnë të keni qasje në lloje të ndryshme të kriptimeve.

Kur bëhet fjalë për DNS dhe IP Leaks, 12VPN i kalon të gjitha provat pa asnjë problem. Kjo është një zonë ku shumë VPNs dështojnë kështu’greatshtë e shkëlqyeshme për të parë një VPN më të vogël duke u siguruar që të mbroni përdoruesit e tyre nga kjo.

Sidoqoftë, ka shumë veçori që mungojnë gjithashtu. Më e dukshmja është ndërprerësi kill, i cili përdoret për të shkëputur internetin tuaj në rast se VPN ndalon së punuari në mënyrë që identiteti juaj i vërtetë të mos’rrjedhje Në krye të kësaj, nuk ka veçori shtesë të sigurisë, siç është aftësia për të shumë-hop (përdorni 2 servera VPN) ose të përdorni VPN me TOR.

Në përgjithësi, 12VPN është një VPN e mirë kur bëhet fjalë për sigurinë. Ekziston një mungesë e dukshme e karakteristikave dhe politika e prerjeve nuk është e madhe, por duket se përdoruesit mund të pushojnë lehtë duke ditur që janë të sigurt kur përdorin shërbimin.

Shpejtësia dhe performanca

12VPN ka serverë në gjithsej 25 lokacione të ndryshme. Pothuajse të gjithë serverët e tyre janë në SHBA dhe Evropë. Kjo ndoshta nuk është një ide e shkëlqyeshme pasi një nga pozitivet kryesore të shërbimit të tyre është performanca e saj e mahnitshme në Kinë.

Përdoruesit kinezë (dhe njerëzit e tjerë në Azi) kanë ende disa mundësi të vlefshme si Tajlanda, Tajvani, Koreja e Jugut, dhe më së shumti dukshëm Hong Kongu ku mund të marrin shpejtësi të mira. Fatkeqësisht, nuk ka serverë në Afrikë ose Amerikën e Jugut dhe njerëzit që banojnë atje do të jenë më mirë me një shërbim alternative.

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, 12VPN nuk është as i keq por as i shkëlqyeshëm. Ne zbuluam se megjithëse ping u rrit masivisht kur lidhej me VPN, rënia e shpejtësisë nuk ishte masive dhe pothuajse e njëjtë si në VPN-të e tjera (megjithëse nuk ishte askund afër aq shpejt sa drejtuesit e industrisë si ExpressVPN.

Në përgjithësi, 12VPN ka shpejtësi të mjaftueshme për përdorim në shtëpi dhe argëtim. Megjithatë, ajo’Ndalohet nga mungesa e lokacioneve të serverit, si dhe shpejtësia e ulët e ngarkimit. Ata që duan të ngarkojnë shumë të dhëna ose duan të marrin shpejtësinë më të mirë të mundshme nga VPN e tyre, ndoshta duhet të kërkojnë alternativa të tjera.

Si të shkarkoni 12VPN

12VPN’Uebfaqja është njësoj si aplikacioni, jashtëzakonisht intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur. Le të ju marrim përsipër procesin e shkarkimit të 12VPN.

  • Drejtohuni në faqen e tyre të internetit dhe klikoni Merrni 12VPN.
  • Zgjidhni një nga planet. Sa më gjatë të jetë pajtimi, aq më shumë kurseni.
  • Regjistrohuni duke siguruar detajet tuaja (të tilla si email) dhe mënyrën e pagesës.

ju’tani do të jeni në gjendje të shkarkoni aplikacionin dhe të regjistroheni për të filluar përdorimin e 12VPN.

Aplikacionet dhe shtesat

12VPN është në dispozicion në një gamë të gjerë platformash, përfshirë Windows, Mac, Linux, iOS dhe Android. Kjo, e shoqëruar me lidhjet e pakufizuara të njëkohshme që ju merrni, lejon të gjithë familjen tuaj të mbrojë rrjetin e tyre.

Për më tepër, 12VPN gjithashtu ka një shtrirje Chrome dhe mbështetje për ruterat. Do të jeni në gjendje të mbroni të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi për sa kohë që keni një router DD-WRT ose një ruter të hapur-WRT. Për fat të keq, nuk do të merrni ndonjë mësimdhënie se si të vendosni këto aplikacione dhe do t’ju duhet t’i mësoni ato menjëherë.

12VPN duket se ka për qëllim përdoruesit e rinj të VPN-së, dhe bën një punë të shkëlqyeshme të furnizimit me ushqim për këta përdorues’ mungesa e përvojës duke pasur një GUI jashtëzakonisht intuitive.

12VPN për Netflix

Edhe pse 12VPN nuk ka shumë serverë, ne kemi gjetur që shumica prej tyre janë duke punuar me Netflix si dhe me platforma të tjera streaming, siç janë Hulu dhe Kodi. Më e rëndësishmja, serveri amerikan po funksiononte pa ndonjë problem, duke ju lejuar juve të hyrni në një nga bibliotekat më të mëdha Netflix.

Sa i përket shpejtësive, 12VPN do t’u lejojë shumicës së përdoruesve që kanë aftësi të transmetojnë në HD, por të qenët në gjendje të transmetoni në 4K (UHD) do të jetë e vështirë nëse nuk keni internet të shkëlqyeshëm me shpejtësi të lartë dhe jeni në internet në një kohë kur serveri nuk është i ngarkuar.

Edhe pse ka mjete më të mira për Netflix dhe transmetimin në dispozicion në internet, 12VPN nuk është shumë i keq me të dhe mund të jetë një mundësi e zbatueshme për njerëzit që banojnë në Kinë që duan të hyjnë në versionin amerikan të Netflix.

12VPN për përrua

Deri kohët e fundit, 12VPN nuk lejonte përrua fare. Sidoqoftë, ata tani kanë 2 servera që mund t’i përdorni për tu për torrenti në mënyrë të sigurt. Sidoqoftë, këta serverë do të kenë pothuajse gjithmonë shumë përdorues dhe me siguri nuk do të arrini shpejtësi të mëdha kur përdorni 12VPN për BitTorrent.

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN kryesisht përrua, atëherë TorGuard është një alternativë shumë më e mirë në një gamë të ngjashme çmimesh. Sa për 12VPN, ne ju rekomandojmë të qëndroni larg tij nëse arsyeja juaj kryesore për blerjen e një VPN është që të torrent fotografi.

A funksionon 12VPN në Kinë?

Po, në fakt, 12VPN është një nga VPN-të më të mira që kemi parë atë’s të dobishme për Kinën. Ne vazhdimisht ishim në gjendje të lidheshim me ndonjë nga serverat dhe nuk kishim asnjë problem gjatë ekzekutimit tonë.

Një gjë për tu përmendur këtu është se ka një mungesë të dukshme të serverëve rreth Kinës. Sidoqoftë, ne kemi qenë gjithmonë në gjendje të marrim shpejtësi të mirë dhe ju duhet të jeni në rregull nëse nuk ka një ngarkesë të pazakontë në serverë.

mbështetje

Edhe pse 12VPN nuk ka ndonjë veçori chat-live, Mbështetja e tyre për Klientin është akoma shumë e shpejtë për t’u përgjigjur (me kohë përgjigjeje më pak se një orë). Ndërsa biseda live është gjithmonë një tipar i mirëseardhur, shumica e problemeve kryesore duhet të zgjidhen përmes sistemit të biletave, dhe 12VPN tregon se megjithëse mund të jetë i ulët në burime, ajo ende kujdeset për klientët e saj.

Përveç kësaj, nuk ka shumë këshilla për zgjidhjen e problemeve në faqen e tyre të internetit përveç një faqe FAQ dhe disa udhëzues të vegjël se si të përdorin 12VPN.

12vpn faq

Çmimeve

12VPN është me çmim afër mesatares së industrisë. Ju mund të merrni versionin mujor për 10,99 $, por kurseni para nëse regjistroheni për 6 muaj (8,99 $ / muaj) ose një vit (5,99 $ / muaj). Ju keni qasje në lidhje të pakufizuara të njëkohshme me secilën nga këto plane, që është një plus i madh (vetëm sigurohuni që të lidhni çdo pajisje me një server të ndryshëm për të shmangur konfliktet).

Çmimi 12vpn

Edhe pse çmimet nuk janë aspak qesharake, mungesa e veçantë e karakteristikave dhe serverëve që ka 12VPN do të thotë që ne do të dëshironim ta shohim që ajo të shitet me një çmim pak më të ulët se sa tani..

Ju merrni qasje në shumë mënyra të pagesave përfshirë PayPal, Visa, MasterCard, American Express, UnionPay dhe Bitcoin (Bitpay). Kjo ju jep shumë shkathtësi në mënyrën se si dëshironi të paguani dhe ju lejon të paguani në mënyrë anonime përmes cryptocurrency gjithashtu. Për më tepër, ju keni një garanci të kthimit të parave 14-ditore në rast se nuk ju pëlqen shërbimi.

Vija e poshtme

12VPN kryesisht ka për qëllim njerëzit që janë ose të ri në tregun VPN ose ata që jetojnë në Kinë. Ne nuk do ta quajmë 12VPN një VPN mahnitëse, por nuk është aspak një VPN e tmerrshme.

Gjëja e mirë është që 12VPN ka një qëllim specifik të cilin e bën shumë mirë. Megjithëse është i shkurtër në karakteristika, ai ende ju ofron të gjitha bazat, duke përfshirë aftësinë për të parë Netflix dhe përrua.

Mungesa e një bisede live, si dhe lokacioneve të dobëta të serverëve, do të thotë që ky VPN nuk është për këdo që është serioz në mbrojtjen e vetvetes, por lajmi i mirë është që 12VPN ka një themel të sigurt mbi të cilin mund të ndërtojnë shërbimin e tyre. Ndoshta ata mund të sfidojnë udhëheqësit e tregut një ditë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me