Rishikimi OkayFreedom VPN


OkayFreedom VPN premton të ndihmojë në mbajtjen e aktiviteteve tuaja private dhe të sigurta nga sytë e poshtër. Por a mund të realizojë premtimet e saj? Ky shërbim gjerman ofron shumë më pak servera se sa ju’d merrni me një shërbim të tillë si ExpressVPN ose NordVPN. Numri i ulët i serverëve gjithashtu nënkupton që shpejtësia dhe performanca kanë shumë hapësirë ​​për përmirësim.

Për sa i përket çmimit, ju’Do të gjeni që në të vërtetë mund të shkarkoni falas OkayFreedom VPN, por natyrisht me kufizime të rrepta. Ky shërbim funksionon në shumicën e platformave, megjithëse kjo është një zonë që mund të përmirësohet përfundimisht.

Vazhdoni të lexoni dhe ju’Do të zbuloni gjithçka që ju duhet të dini rreth OkayFreedom VPN dhe nëse është i përshtatshëm për nevojat tuaja të veçanta.

A është i sigurt për përdorim OkayFreedom VPN?

OkayFreedom bën përdorimin e protokolleve OpenVPN me shifrim 256-bit. që’s për informacionin e vetëm që mund të marrim në lidhje me këtë shërbim VPN, i cili është gjithmonë një gjë e keqe.

Nëse VPN-të janë vërtet të sigurta, ata nuk kanë asnjë problem përhapjen e faqes së tyre të Veçorive ose faqes kryesore. Nëse ata don’Reklamoni atë kudo në faqen e tyre të internetit, ato ndoshta nuk janë shumë të sigurta.

Pas kryerjes së testeve të rrjedhjeve për rishikimin tonë OkayFreedom VPN, shërbimi nuk zbuloi vendndodhjen tonë të saktë. Pra, ajo’safeshtë e sigurt të themi se ky ofrues VPN funksionon në mënyrë të shkëlqyeshme për të maskuar adresën tuaj IP dhe për të rritur privatësinë tuaj në internet.

A mbajnë regjistrat OkayFreedom VPN?

Për fat të mirë, OkayFreedom VPN duket se është serioz në lidhje me privatësinë e përdoruesit. Sipas politikës së tyre të intimitetit, një përdorues’të dhënat personale nuk janë’t nevojshme për të përdorur shërbimin.

Ata gjithashtu bëjnë deklaratën e mëposhtme:

Shërbimi OkayFreedom nuk kursen as adresa dhe as përmbajtje të arrihen nga përdoruesi, adresën IP që OkayFreedom ua ka caktuar atyre; as përdoruesi’IP adresën e vet përmes së cilës ata po përdorin OkayFreedom. Si rezultat, nuk është e mundur që Steganos të konstatojë përmbajtjen që një përdorues OkayFreedom ka hyrë. As IP adresa e përdoruesit dhe as ajo e serverëve të aksesuar nuk janë ruajtur.

Shpejtësia dhe performanca

Ne testuam shpejtësinë e serverit OkayFreedom VPN siç është standard për VPNpro, duke u lidhur në lokacione të ndryshme nëpër botë dhe duke i kontrolluar ato me Speedtest.net.

Këtu është shpejtësia bazë (jo-VPN) ne’duke filluar me:

shpejtësia bazë - pa zenvpn

 • Shpejtësia e shkarkimit: 243 Mbps
 • Shpejtësia e ngarkimit: 247 Mbps

Gjermani

Shpejtësia e serverit OkayFreedomVPN - Gjermani

 • Shkarkim: 30 Mbps
 • Ngarko 72 Mbps
 • Dropoff: 88%

SHBA

Shpejtësia e serverit OkayFreedomVPN - SH.B.A.

 • Shkarkim: 17 Mbps
 • Ngarko 56 Mbps
 • Dropoff: 93%

Japoni

Shpejtësia e serverit OkayFreedomVPN - Japoni

 • Shkarkim: 14 Mbps
 • Ngarko 5 Mbps
 • Dropoff: 94%

Padyshim që ka vend për përmirësim kur bëhet fjalë për shpejtësinë e shërbimit. Shumë nga serverët me të cilët u lidhëm për të zvarritur në mënyrë të konsiderueshme shpejtësinë e lidhjes sonë. Prandaj, ky është një dobësim i madh për një shërbim i cili funksionon mjaft mirë kur bëhet fjalë për sigurinë dhe sigurinë në internet.

Mbulimi i serverit

OkayFreedom VPN ofron një numër relativisht të ulët të serverëve për një kosto të ulët mujore – me 19 lokacione përfshirë Italinë, Japoninë, Sh.B.A, Rusinë, dhe më shumë.

Pra, nëse ju’duke kërkuar një shërbim të përballueshëm VPN, OkayFreedom VPN thjesht mund t’i përshtatet nevojave tuaja.

Lehtësia e përdorimit dhe mbështetja multiplatformale

OkayFreedom VPN është në dispozicion vetëm për t’u instaluar në Windows, që do të thotë se keni fituar’të jeni në gjendje ta përdorni atë në sisteme të tjera operative si Android dhe macOS. Prandaj, nëse ju’po kërkoni një VPN e cila do t’ju lejojë të transmetoni në mënyrë anonime filma dhe shfaqje televizive në pajisje të tilla si një Amazon Firestick, ju fituat’të jetë në gjendje ta bëjë këtë.

Për sa i përket GUI të aplikacionit Windows, ju’do të zbuloni se është mjaft e thjeshtë për të lundruar. Kjo e bën të lehtë zgjedhjen e një serveri dhe mbani veten të mbrojtur gjatë shfletimit në internet. Sidoqoftë, çështja është se menuja e cilësimeve ofron mundësi minimale. Pra, kjo mund të mos jetë për dëshirën e përdoruesve më të përparuar.

OkayFreedom VPN për Netflix

Në faqen e internetit OkayFreedom, ajo deklaron se mund të zhbllokojë videot. Megjithatë, nuk ka’në mënyrë specifike përmend se mund ta përdorni për Netflix. Pasi e testuam atë për atë qëllim, zbuluam se nuk ishte’në të gjitha efektive. Ne u lidhëm me serverin amerikan në OkayFreedom, me Netflix të aftë të identifikonte që ne ishim duke përdorur një VPN.

Përkundër kësaj, ne zbuluam se ishim në gjendje të përdorim OkayFreedom për të hyrë në shërbimet sipas kërkesës të ofruara nga pëlqimet e Mbretërisë së Bashkuar’Kanali 4 dhe ITV.

Pra, nëse ju’d dëshironi të përdorni ndonjë nga ato shërbime jashtë MB, ju duhet të jeni në gjendje ta bëni këtë lehtësisht me OkayFreedom.

OkayFreedom VPN për përrua

Kur bëhet fjalë për përdorimin e OkayFreedom VPN për përrua, rekomandohet që ta bëni këtë me kujdes. Uebfaqja OkayFreedom deklaron se ju mund të përdorni VPN për qëllime të shkarkimit të P2P. Sidoqoftë, ajo përmend gjithashtu se shkarkimi i çdo materiali të mbrojtur nga të drejtat e autorit pa ndonjë leje paraprake është i ndaluar.

Për këtë arsye, ajo’safeshtë e sigurt të themi se OkayFreedom VPN nuk duhet’duhet të përdoret për përrua. Në vend të kësaj, ju duhet të zgjidhni një VPN e cila është provuar të funksionojë në mënyrë efektive për këtë qëllim.

Mbështetja e klientit

OkayFreedom VPN ka vetëm një seksion të veçantë të FAQ / Përkrahjes në faqen e internetit dhe mbështetjen e emailit. Ndërsa kjo faqe është e lehtë për tu gjetur dhe lundruar, kur është fjala për mbështetjen e klientit, OkayFreedom VPN ka shumë hapësirë ​​për përmirësim.

atje’Një numër i mirë i FAQ-ve të listuara, të cilat thjesht mund të japin përgjigjet që po kërkoni. Por, kjo’s rreth ku pozitat përfundojnë në drejtim të mbështetjes. Duke kontaktuar mbështetjen e klientit përmes postës elektronike, shumë njerëz zbuluan se u deshën disa ditë për të marrë një përgjigje – me disa që nuk morën asnjë përgjigje për çfarëdo. Pra, nëse ndodh që të keni ndonjë pyetje urgjente, thjesht mund të gjeni veten duke pritur për një kohë për të zgjidhur (a) çështjen tuaj.

Çmimeve

Kur bëhet fjalë për çmimet, ajo’vlen të theksohet se ju don’Keni mundësinë e blerjes së një plani mujor – vetëm një vit’abonimi s përpara.

Me këtë u tha, kostoja mujore funksionon në vetëm 2,50 dollarë në muaj kur merrni parasysh koston vjetore prej 29,95 $, pa asnjë mundësi për përdorimin e njëkohshëm të pajisjeve. Ndërsa ajo’E përballueshme, ajo’gjithashtu mjaft e kufizuar.

Ju mund të paguani për pajtimin tuaj përmes PayPal, kartës së kreditit ose transferimit me tela.

OkayFreedom VPN gjithashtu ofron një version falas – por ekziston një kufi të dhënash prej vetëm 500MB çdo muaj. Kjo është një shumë e konsiderueshme që ju tërheq për të përmirësuar versionin premium në mënyrë që të përfitoni plotësisht nga trafiku i pakufizuar. Versioni falas është gjithashtu i mbështetur në reklama, i cili mund të jetë i dobishëm për shumë përdorues pavarësisht se është falas. Shumë shërbime të tjera falas VPN të tilla si Windscrib ofrojnë një shumë më bujare mujore ndërsa nuk shfaqin ndonjë reklamë.

Nëse për ndonjë arsye nuk jeni të kënaqur me OkayFreedom VPN, ekziston një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Kjo është inkurajuese duke marrë parasysh që duhet të paguani për një vit të tërë përpara. Pra, të paktën ju fituat’të jeni të mbërthyer me një shërbim që ju’jeni të pakënaqur me pjesën e mbetur të pajtimit tuaj.

Vija e poshtme

Në përgjithësi, mund të thuhet se OkayFreedom’lehtësia e përdorimit dhe kostoja e ulët e bën atë një mundësi të shkëlqyeshme për ata që janë në kërkim të një VPN themelore që bën atë që thotë në kallaj. Fakti që ata kanë një version falas është gjithashtu i shkëlqyeshëm, pasi kjo mund t’ju japë një shije pikërisht të asaj që mund të prisni kur të instaloni këtë VPN të veçantë.

Për sa i përket mbështetjes, OkayFreedom qartë ka hapësirë ​​për përmirësime. E gjitha fillon nga fakti se pjesa e tyre e FAQ / mbështetje në vend është shumë e kufizuar. Përmirësimi i kthesës nga shërbimi ndaj klientit padyshim që do të ndihmonte në këtë.

Në përgjithësi, mund të thuhet se mund të merrni vlerë më të mirë për paratë diku tjetër kur të merrni parasysh të metat që vijnë së bashku me një pajtim OkayFreedom VPN. Por, për ata që janë në kërkim të një VPN-të-mulliri për shfletim të lehtë në internet, mundeni’shkoni shumë keq me këtë VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me