Rishikimi ZoogVPN


Të shpejtë dhe të sigurt me mundësimin e përrallave, ZoogVPN mund të jetë një zgjedhje e mirë për fillestarët dhe udhëtarët. Filloi në 2013, it’s vazhdimisht në rritje për të përmbushur përdoruesit’ transmetimi dhe përplasja e nevojave dhe rregullimi i kërcënimeve të sigurisë dhe kufizimet në internet. Ky përmbledhje ZoogVPN do të hedhë më shumë dritë mbi ato që ofrojnë përveç sigurisë së mirë, intimitetit dhe aplikacioneve për platforma të shumta.

A është i sigurt në përdorim ZoogVPN?

ZoogVPN ofron karakteristikat e mëposhtme të sigurisë:

 • Shifra AES 256-bit
 • Protokollet OpenVPN, IKEv2 / L2TP dhe PPTP
 • Vrasin kaloni

Edhe pse nuk ka’Për shumë karakteristika të sigurisë, ZoogVPN mbulon mjaft mirë bazat. Nëse doni mbrojtje themelore – duhet të jetë e mjaftueshme. Nëse keni nevojë për diçka shtesë, të tilla si multi-hop, një protokoll vjedhurazi ose tunele të ndara, ju’do të duhet të shikoni diku tjetër.

Kemi vrapuar disa teste për të parë nëse ka rrjedhje, dhe për fat të mirë ka pasur nuk ka rrjedhje DNS / IP whatsoever. Për një nivel parësor sigurie, tuneli VPN i ZoogVPN funksionoi siç pritej.

Plani falas ofron vetëm protokollin OpenVPN të koduar përmes një shifri më të dobët 128-bit.

A mban regjistrat ZoogVPN?

ZoogVPN nuk’t log aktivitetet specifike t prdoruesit. Kjo ishte në fuqi pasi ata ndryshuan vendndodhjen nga Ishulli i Manit në Greqi, ku ligjet e intimitetit janë më të qetë, megjithëse ruan adresat e postës elektronike të dhëna nga përdoruesi dhe gjithashtu përdorimin e gjerësisë së bandës. Në përgjithësi, ne’d ta them ate ZoogVPN bën disa prerje por jo shumë për të shkaktuar shqetësim.

Shpejtësia dhe performanca

Me një rrjet të vogël që mbulon 27 vende, ai siguron një bandë të pakufizuar për abonentët me pagesë. Performanca është e mirëfilltë edhe pse e paqartë – sigurisht e mjaftueshme për transmetim ose përrua nëse ekziston’s një server VPN afër vendndodhjes tuaj.

ajo’importantshtë e rëndësishme të theksohet se performanca mund të ndryshojë bazuar në faktorë të ndryshëm. Prandaj ju këshillojmë të provoni ZoogVPN dhe të shihni se si funksionon me lidhjen tuaj.

Lehtësia e përdorimit dhe mbështetja me shumë platforma

Ka aplikacione klientësh ZoogVPN për këto platforma:

 • Windows
 • MacOS
 • android
 • iOS
 • Chromebook
 • Amazon FireTV
 • Android TV
 • ferrë
 • Linux

ZoogVPN gjithashtu ofron udhëzime për konfigurim për ruterët DD-WRT, Domate dhe Mikrotik.

Aplikacionet Android dhe Windows ekzekutojnë OpenVPN si parazgjedhje, ndërsa aplikacionet Mac dhe iOS ekzekutojnë IKEv2 si parazgjedhje. Megjithëse, është e mundur të konfiguroni manualisht protokollet e tjera si L2TP dhe PPTP.

Instalimi i aplikacionit ZoogVPN është shumë i lehtë. E tëra çfarë duhet të bëni është të shkarkoni instaluesin dhe ta lansoni. Pasi të instalohet, automatikisht hapet dhe kërkon që të futni letrat kredenciale të ZoogVPN. Ndërfaqja e klientit është shumë e thjeshtë dhe e pakomplikuar.

Ju thjesht mund të klikoni “Connect” për të zgjedhur automatikisht një server të përshtatshëm, ose mund të klikoni në shigjetën e vendosur në fund të aplikacionit për të parë listën e serverëve në dispozicion për të zgjedhur manualisht një server.

Menuja dhe ndërfaqja e opsioneve janë vendosur ndryshe në krahasim me VPN-të e tjera. Refshtë freskuese e thjeshtë dhe e pakomplikuar, duke ofruar një ndërfaqe moderne. Ka aplikacione për një sërë pajisjesh që janë shumë të lehta për t’u lundruar dhe thjesht kërkon që ju të klikoni në pajisjen që dëshironi të filloni..

Zhbllokimi i Netflix dhe platformave të tjera transmetuese

ZoogVPN është i mirë për transmetuesit e përmbajtjes që duan të rregullojnë kufizimet gjeografike në një faqe në internet ose të paktën të qasen në përmbajtje që zakonisht nuk është e disponueshme përmes serverëve me prokurë. ZoogVPN’Qëllimi është të sigurohet që klientët të mund të përdorin faqet e sigurta dhe private si Netflix, Hulu, ose Xfinity. Megjithëse këto faqe zakonisht ndryshojnë masat e tyre të sigurisë, ZoogVPN ende zhbllokon Netflix dhe faqet e tjera të transmetimit.

Bazuar në testet e shpejtësisë dhe performancës, ZoogVPN ka dëshmuar të jetë mjaft mirë për Netflix përdoruesit. Në disa serverë, konkretisht atë të agoikagos, ZoogVPN bëri zhbllokimin e Netflix dhe siguroi që adresa juaj e IP të ishte e sigurt. Shpresojmë, ata’Do të shtoni edhe disa servera të tjerë që mund të anashkalojnë Netflix’gjeo-kufizimet.

Përveç Netflix, ZoogVPN mund të përdoret për të zhbllokuar faqet si qendra ITV, Amazon, Hulu dhe iPlayer të BBC. Ky i fundit është i arritshëm duke përdorur serverët e transmetimit në Mbretërinë e Bashkuar, të cilat shënohen nga një ikonë e luajtjes.

P2P dhe përrua

Torrentimi është i disponueshëm me ZoogVPN, megjithëse kjo duket se varet nga ai server që po përdorni. Për të zbuluar se cilat do të funksionojnë, ZoogVPN ka një ikonë të vogël P2P pranë serverit që do të mbështesë torrentët. Sidoqoftë, shpejtësia e përgjithshme e ZoogVPn është e ulët, dhe si e tillë, ajo isn’rekomandohet për përdoruesit e përroit.

Në vend të kësaj, ne ofrojmë të zgjedhim një nga VPN-të më të mira për P2P.

Censura në internet në Kinë dhe gjetkë

Vetë ZoogVPN pretendon të punojë për përdoruesit në Kinë ose ndonjë rajon shumë të kufizuar përfshirë Rusinë dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Ky shërbim ofron krijim hijesh tipar për të siguruar qasje në Kinë dhe vendet e tjera me shumë censurim.

Kjo e bën ZoogVPN mjaft zgjedhje të mirë për përdoruesit që jetojnë nën regjime censuruese.

Mbështetja e klientit

Nën pjesën e Mbështetjes së faqes në internet të ZoogVPN, do të gjeni:

 • 24/7 chat live
 • Magjistar i konfigurimit të VPN
 • FAQs
 • burime
 • Mbështetje me email

Opsioni i shtuar kohët e fundit i bisedës live 24/7 është lehtësisht i arritshëm në çdo faqe ku të lundrosh. Shtë e shpejtë dhe miqësore, në përgjithësi jep një përshtypje shumë profesionale.

Çmimeve

ZoogVPN ofron një plan falas i cili është i kufizuar në 2 GB transferim të të dhënave në muaj dhe qasje në vetëm tre serverë por është i mirë për nevoja të vogla për shfletim.

Për planet e paguara, ekziston vetëm një plan bazë, i ndarë në tre nivele të ndryshme të pajtimeve:

 • 8,99 dollarë për një muaj
 • 3.33 dollarë në muaj për gjashtë muaj
 • 1.25 dollarë në muaj për dy vjet

Me pajtimet e paguara, ato përfshijnë pesë lidhje të njëkohshme, dhe të ofrojë një të garantuar Kthim parash 7-ditor.

ZoogVPN pranon lloje të ndryshme të metodave të pagesës si psh kartat e kreditit / debitit, JCB, Paymentwall, PayPal, UnionPay dhe Bitcoin.

Vija e poshtme

Ky është një VPN i lirë dhe i lehtë për t’u përdorur për fillestarët dhe ata që udhëtojnë shumë, falë veçorisë së tij të lehtë të instalimit. Mund të zhbllokojë Netflix SHBA, së bashku me shërbime të tjera gjeo-bllokuese. atje’gjithashtu një plan falas, duke e bërë këtë mjet shumë të përshtatshëm për t’u provuar para se të blini.

Në përgjithësi, pavarësisht mungesës së karakteristikave të përparuara, ne mund të rekomandojmë ZoogVPN për një numër përdorimesh – nga mbrojtja themelore e shfletimit deri te zhbllokimi i gjeoteknikës.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map