ShadeYou VPN Rishikimi


Së pari, shpejtësia e këtij VPN është mjaft e mirë, e cila ju lejon të keni lidhje të shpejtë me serverat e zgjedhjes suaj. Siguria është e mirë pasi siguron kriptim me cilësi të lartë.

Sidoqoftë, duhet të theksohet se të dy planet, që janë plani standard dhe plani premium, nuk ofrojnë të njëjtën sasi sigurie. Plani i çmimit më të lartë premium ofron siguri më të fortë. Një tipar i bukur i këtij VPN është që ju të merrni një provë falas për një ditë. Kompania gjithashtu u ofron klientëve të saj një garanci 7-ditore të kthimit të parave.

Ky VPN siguron qasje në Netflix SHBA, NBC dhe CBS, por jo BBC iPlayer ose Netflix UK. Kur bëhet fjalë për përrua, kjo lejohet në serverat që ndodhen në Hollandë, Kanada, Suedi dhe madje edhe Hong Kong.

Lajmi i mirë është se shumë njerëz zbulojnë se ky VPN funksionon mirë në Kinë dhe në të vërtetë siguron siguri shtesë për klientët kur ata janë të lidhur me serverët kinezë.

Për më tepër, shumë klientë konstatojnë se VPN është i thjeshtë për t’u instaluar dhe që vërteton se është i lehtë edhe në përdorim, gjë që është e mirë për ata që nuk janë teknikë të prirur dhe që pëlqejnë gjërat të jenë të thjeshta. Vini re, megjithatë, se aplikacioni është i disponueshëm vetëm për Windows.

Shërbimi ndaj klientit është gjithashtu i nivelit të lartë për të ndihmuar klientët me pyetjet dhe shqetësimet e tyre.

Mësoni më shumë rreth këtij ofruesi të shërbimit VPN duke lexuar ShadeYou VPN shqyrtimin.

A është ShadeYou VPN i sigurt për t’u përdorur?

Ky VPN mbështet tre protokollet kryesore të tunelimit, L2TP, PPTP dhe OpenVPN, të kombinuara me 256 bit encryption AES dhe 2048 bit encryption RSA. Për më tepër, anëtarët e Premium marrin një azhurnim në 4096 bit encryption RSA.

Një tjetër gjë e mirë është tipari i ndërprerës vrasës i ofruar, i cili do të kursejë të dhënat tuaja nga ekspozimi publik nëse lidhja bie.

Por ka pasur raporte që skedari log për një pajtim Standard tregon një kriptim 1024-bit, edhe pse reklamohet në 2048-bit.

Me seli në Skoci, ShadeYou VPN ka një politikë mos-logs, por ato janë akoma brenda juridiksionit të rrjeteve të shpërndarjes së të dhënave 5 Eyes.

Shpejtësia dhe performanca

Nuk mund të mohohet që ky VPN performon mjaft mirë përsa i përket shpejtësisë.

Testet tregojnë shpejtësinë e shkarkimit rreth 100 Mbps dhe shpejtësinë e ngarkimit prej 50 Mbps. Kështu, ju nuk do të përjetoni sasi të mëdha të kohës së vonesës si në krahasim me përdorimin e shërbimeve të tjera VPN që priren të jenë të ngadalta.

Sigurisht, sa më afër jush të jetë një server i veçantë, aq më shpejt do të jetë shpejtësia juaj. Por ata numra janë mjaft premtues për transmetim dhe përrua.

Sidoqoftë, koha e ping-ut ishte një histori tjetër, duke marrë gati 300 ms për t’u lidhur me serverat aziatikë, dhe 236 ms kur lidhesh me serverat amerikanë.

ShadeYou VPN rendit lidhjet me serverët në dymbëdhjetë vende të ndryshme. Abonentët Premium kanë qasje në pesëmbëdhjetë vende të serverit. Ndërsa numri i serverëve është i vogël, shpejtësitë dukej të ishin mjaft të përshtatshme, kështu që ne ishim të lumtur për këtë.

Si të shkarkoni dhe instaloni ShadeYou VPN

ju’Duhet të regjistroheni për një llogari në mënyrë që të blini një pajtim.

Sapo kjo’u be, ti’do të keni mundësi të hyrni në zonën e hyrjes, e cila ju lejon të keni akses në shkarkime për të instaluar aplikacionin ShadeYou.

Kjo ndodhet në pjesën e sipërme të faqes në internet në krye të menusë.

Por vini re se kjo’Të gjitha ato që bëjnë hyrjet: lejoni klientët të hyjnë në lidhjen e shkarkimit.

Nuk ka zonë të klientit siç kanë shumë shërbime të tjera VPN.

Aplikacionet dhe shtesat

Duhet të jeni të vetëdijshëm që aplikacioni për ShadeYou VPN do të funksionojë vetëm për Windows.

Sidoqoftë, nëse aplikacioni nuk përdoret, por aplikohet VPN direkte, atëherë ai do të funksionojë mirë në Mac, iOS, Linux dhe gjithashtu në Android.

Kështu, kjo u jep klientëve mundësi të mira për të zgjedhur sisteme të ndryshme operative kur përdorni këtë VPN.

Për Netflix dhe përrua

ShadeYou VPN është një mundësi e mirë për ata që duan të kenë një përzgjedhje të gjerë të shfaqjeve të tyre të preferuara në Netflix.

Ky VPN lejon qasje të mirë në Netflix (versioni Amerikan), si dhe NBC dhe CBS, por jo ABC.

Vini re, megjithatë, që ky shërbim VPN nuk lejon qasje të mirë në versionin britanik të Netflix, dhe as që funksionoi në iPlayer BBC.

Kur bëhet fjalë për çështjen e përrallave, klientëve u lejohet të angazhohen në përrua përmes serverëve që ndodhen brenda rajoneve të Hong Kongut, Suedisë, Hollandës dhe madje edhe në Kanada. Dy nga katër serverat e Shteteve të Bashkuara lejojnë P2P.

Mund përdoruesit në Kinë të përdorin ShadeYou VPN?

Azinguditërisht, ky VPN faktikisht funksionon në Kinë, për momentin të paktën.

Disa zbuluan se qytete të caktuara në Kinë ofruan lidhje më të shpejta se sa vendet e tjera brenda vendit.

Siguria është jashtëzakonisht e fortë për përdoruesit në Kinë, gjë që jep paqe të vërtetë për klientët që përdorin këtë VPN, megjithëse nuk’Do të thotë VPN fitoi’t bllokohen në një datë të mëvonshme.

Nuk ka rrjedhje të DNS të përjetuara nga përdoruesit në Kinë, që tregon se kriptimi është mjaft i fortë. Gjithashtu, përdoruesit e Kinës duket se janë në gjendje të përdorin lehtësisht iPlayer-in e pëlqyer të BBC-së me lehtësi relative dhe lidhje të shpejtë, si dhe video me cilësi të mirë.

Prmimet dhe mbështetja e klientit

Ka dy plane për të zgjedhur. Kini kujdes se plani premium siguron një nivel më të lartë të sigurisë.

Plani standard është 2.16 dollarë në muaj, por mund të zgjidhni edhe kohëzgjatje 1 muaj e 6 muaj.

Plani Premium është 2,33 $ / muaj, me mundësi 1 muaj dhe 6 muaj në dispozicion gjithashtu.

Karakteristikat e shtuara që merrni nga plani Premium është se ju lejon të lidheni me 5 pajisje (Standard merr 3 pajisje), 25 servera në 15 vende (Standard merr 18 serverë në 12 lokacione) dhe përparësi më të lartë për mbështetjen e klientit.

Ju mund të paguani përmes kartave kryesore të kredisë, PayPal, WebMoney dhe Bitcoin.

‘mbështetje’ seksion në ShadeYou’Uebfaqja e internetit mbulon FAQ, lajme, feedback dhe kushtet e përdorimit. Ai gjithashtu tregon statusin e rrjetit, duke u dhënë përdoruesve një azhurnim në ngarkesat e serverit.

Për të marrë ndihmë, mund t’u dërgoni atyre një mesazh duke përdorur shiritat jeshilë në të djathtën e poshtme të ekranit. Por ju mund të mos merrni ndihmë të menjëhershme, pasi nuk është një funksion i bisedës live, thjesht një mënyrë më e përshtatshme për t’u dërguar atyre me email.

Aktgjykimi i formës së prerë

ShadeYou VPN’Kriptimi është i mirë, por pasi kemi zbuluar që skedari log tregon përdorimin e kriptimit që është më i ulët se reklamimi, hezitojmë ta rekomandojmë atë si të fortë dhe të besueshëm.

Përveç kësaj, klientët gëzojnë një lidhje të mirë dhe nuk përjetojnë serverë që prishin ose bllokojnë shumë trafik.

Ky VPN lejon përhapjen e torrenteve dhe shkëmbimin e skedarëve P2P. Disa site streaming mund të arrihen edhe përmes këtij VPN gjithashtu.

Duhet të thuhet se në përgjithësi ky shërbim VPN është një vlerë mjaft e mirë për çmimin. ajo’tooshtë shumë keq që ata kanë vetëm një aplikacion për përdoruesit e Windows.

Shërbimi ndaj klientit është i kufizuar por faqja e internetit është e thjeshtë për të lundruar.

ne’d rekomandojeni atë, për sa kohë që ata rregullojnë mospërputhjen e dukshme në kodimin e sigurisë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map