Shqyrtim Anonine VPN


Përmbledhje

Anonine VPN është një shërbim i mesëm i rrugës VPN që ka të gjitha gjërat standarde, të rëndësishme dhe asnjë prej faktorëve wow. Lexoni më shumë në përmbledhjen tonë të thelluar të Anonine VPN.

Ndërsa pretendon të jetë një kompani VPN me bazë suedeze, Anonine u ble nga kompania mëmë e bazuar në Seychelles, Edelino Commerce Ltd. (e cila gjithashtu zotëron FrootVPN, BoxPN, Easy Hide IP VPN, dhe VPNTunnel).

Ata ofrojnë 150+ serverë në 34 vende, gjë që është mjaft e mirë duke marrë parasysh përhapjen e saj globale. Nuk është’t veçanërisht e kushtueshme, duke ju lejuar deri në 5 lidhje të njëkohshme. ajo’Një VPN pa shkrime, me protokollet standarde dhe kriptimin e fortë. Ata kanë një ndërprerës vrasës vetëm për Windows.

Në përgjithësi, ajo’është një ofrues i rregullt i VPN që ne nuk do të ju rekomandonim në mënyrë të drejtë, dhe as nuk ju paralajmërojmë.

A është Anonine VPN i sigurt për t’u përdorur?

Anonina duket se është një VPN mjaft e sigurt për t’u përdorur. Ajo ka një politikë të rreptë të mos-logs, dhe ata don’ruaj afatet kohore të lidhjes, kohëzgjatjen e lidhjes, vendndodhjet / serverët e përdorur, adresat IP ose kërkesat DNS.

Në anën teknike, Anonine ofron encryption AES-256-CBC kryesorë të industrisë me çelësat RSA 2048-bit. Ata gjithashtu përdorin protokollet e mëposhtme të standardit të industrisë:

  • OpenVPN / Stunnel
  • IPSec IKEv2
  • L2TP / IPSec

Për këtë arsye, ne mund të pretendojmë se Anonine është e sigurt për t’u përdorur.

Shpejtësia dhe performanca

Në bazë, me shpejtësi jo VPN prej afro 300 Mbps, ne pamë disa rënie standarde në 80% në shpejtësi. Ekziston një pyetje që kemi: sa serverë kanë ata në të vërtetë? Faqja e tyre e Rrjetit rendit 150 serverë, përfshirë statusin, ngarkesën, kohën e duhur dhe latente. Ne besojmë se ky është numri i saktë. Megjithatë, faqja e tyre e çmimeve rendit 800 servera:

Karakteristikat Anonie - 150 ose 800 serverë

Mbështetja më vonë konfirmoi se janë në fakt 150 servera, jo 800. Por edhe marrja e kësaj përgjigje nga ata ishte pak detyrë, për të cilën diskutojmë më tej më poshtë në seksionin Mbështetje.

Shpejtësitë këtu janë mjaft të mira si me OpenVPN ashtu edhe me PPTP, megjithëse PPTP tregoi disa shpejtësi më të mira. Sidoqoftë, me OpenVPN shpejtësitë tona qëndruan midis 50-60 Mbps, që do të jenë mjaft të mira për transmetim, lojëra dhe shërbime standarde me cilësi të lartë, me cilësi të lartë.

Anonine për Netflix

Ndërsa ishim të suksesshëm në disa ditë për të hyrë në Netflix të SH.B.A.-së, në ditë të tjera testimi asnjë nga serverët nuk ka punuar fare, për ndonjë version të Netflix.

Kjo është ndoshta për shkak të detyrës shumë të vështirë për të mbajtur adresat IP VPN jashtë Netflix’Radari anti-VPN. ajo’Vetëm VPN-të mediokër duhet të kenë serverët e tyre të identifikuar dhe bllokuar. Për këtë arsye, ne don’ndjeheni komode duke rekomanduar Anonine për Netflix. Ju mund të shikoni listën tonë më të mirë VPN për Netflix.

Anoninë për përrua

Aktivitetet e përroit dhe P2P lejohen në Anonine’serverat VPN. Torrentimi nuk mbështetet në serverat amerikanë, që është një kufizim që shumë ofrues të VPN shpesh vendosin për përdoruesit e tyre.

Sidoqoftë, kjo do të thotë që përruesit amerikanë do të ishin më mirë të shkojnë me një VPN tjetër që mbështet përkrahje për serverat e tyre në SHBA. Ju mund të filloni duke kontrolluar VPN-në më të mirë për listën e torrenteve.

Anoninë për Kinën

Anoninë nuk e bën’duket se lejojnë përdoruesit të marrin rreth Kinës’Firewall i Madh. Prandaj ne donim’t ju rekomandojmë ta blini nëse ju’po udhëtoni për në Kinë. Në vend të kësaj, ju mund të shikoni listën tonë të VPN më të mirë për Kinën.

Onmimet Anonine VPN

Anonine u ofron përdoruesve të saj tre pako:

  • 1 muaj me 6,99 $ / muaj
  • 3 muaj me 5,99 $ / muaj
  • 12 muaj në 3,99 $ / muaj

Onmimet Anonine VPN

Nuk janë’anydo kufizim për ndonjë nga planet – ndryshimi është vetëm në çmim. Ata don’Keni ndonjë version falas ose provë, megjithëse ato kanë një garanci 7-ditore të kthimit të parave nëse ndryshoni mendje.

Mundësitë e tyre të pagesës janë mjaft të forta, në krahasim me shumë ofrues të tjerë VPN. Ato ju lejojnë jo vetëm të paguani me kartë krediti dhe PayPal, por edhe:

  • cryptocurrency (Bitcoin, Litecoin, etj.)
  • shërbime të pagesave globale (transferi bankar, nenexhiku, uKash, etj.)
  • Pagesa Payson dhe Telefon / SMS (vetëm për klientët suedez)
  • Paratë perfekte

Kur të regjistroheni, ju’gjithashtu do të duhet të shkruani adresën tuaj të postës elektronike. Në total, ju jeni në gjendje të paguani në mënyrë anonime për Anonine VPN nëse përdorni një email të sigurt (si ProtonMail) dhe cryptocurrency, siç është Bitcoin.

Mbështetja e klientit

Anonina ka mbështetje mediokre të klientit. Pyetjet e tyre janë të mira, me afërsisht 50 artikuj + për pyetje të përgjithshme dhe ato specifike të platformës. e tyre “chat live” mbështetja e klientit është live në mënyrë të moderuar.

Në pyetjen tonë të parë – duke u përpjekur të kuptojmë nëse kanë 150 serverë ose 800 server – u deshën atyre 13 minuta për t’u përgjigjur. Fatkeqësisht, përgjigjja e tyre nuk erdhi’me të vërtetë i përgjigjemi pyetjes sonë fare. Kur kërkuam sqarime, mirë, asgjë nuk ndodhi. U deshën 45 minuta të tjera për një përgjigje….duke thënë se ata’do t’ju duhet më shumë kohë për t’u përgjigjur:

Bisedë për mbështetjen e klientëve Anonine

Por, më në fund, morëm përgjigjen që donim – kjo’150 servera, jo 800.

Bisedë për mbështetjen e klientëve Anonine

Keshtu qe’s kjo.

Vija e poshtme

ajo’bestshtë më së miri për të përdorur një metaforë të veturave këtu. Anonine është si një Kia Sportage e vitit 2015 ose një Ford Focus. ajo’s…vetem nje makine. Me siguri do t’ju marrë nga pika A në pikën B dhe do të ketë tiparet e zakonshme që fituan’I bën përshtypje ndokujt dhe as mos e fik askënd. ajo’Padyshim që nuk bie shumë në sy, dhe fitove’rrah një BMW në çdo garë me të.

Dhe nëse frenat fillojnë të rrëshqasin ose makina sapo fitoi’filloni në mëngjeset shumë të ftohta – mirë, kaq’prettyshtë shumë faji juaj për blerjen e tij në radhë të parë.

Kjo isn’VPN më e madhe në botë, dhe as nuk është më e keqja. Ne na pëlqejnë protokollet standarde dhe kriptimi i fortë, si dhe mbështetja për torrent. Ne na pëlqen ndërprerja e vrasjes për Windows, por dëshirojmë që edhe për klientët e tjerë.

Ne don’si kjo’nuk është i besueshëm me Netflix, e as që e bën’punë t në Kinë. Në përgjithësi, ajo’s…vetëm një VPN, dhe ajo’OKshtë në rregull për përdorim të rregullt. Vetëm don’pres që të jesh i dashur nga çdo gjë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me