Shqyrtimi i BoxPN


Përmbledhje

Bazuar në Seychelles miqësore për intimitetin, BoxPN premton shpejtësi mbresëlënëse, pa kufij të të dhënave dhe rrjedhje të qetë. Ajo vjen me 256-bit encryption AES (i cili duhet të sigurojë një shkallë të padepërtueshme të sigurisë), ndërsa 200 + serverë të dedikuar është mjaft i mirë sipas standardeve globale.

Kompania thekson “no-logging” letrat kredenciale, ofron marrëveshje bujare për të marrë para për regjistrime të reja dhe u ofron klientëve për pajisjet Windows, MacOS, Android dhe iPhone. Pagesat e Cryptocurrency janë në dispozicion për të anonimizuar transaksionet tuaja, ndërsa 5 lidhje pajisjesh duhet t’u përshtaten shumicës së përdoruesve.

Edhe çfarë’nuk do te duash ketu? Epo, si gjithmonë ka disa gjëra që përdoruesit duhet të dinë. Dhe aty’s’ka arsye të besosh pretendimet e bëra nga kompani si BoxPN.

Si ne’do të shikoni, çështjet me mbështetje, shpejtësinë dhe aplikacionet mund të shuajnë klientët. Por ka edhe disa pozitive. Shqyrtimi ynë i BoxPN do të përpiqet të mbulojë çdo aspekt për të arritur një verdikt përfundimtar.

siguri

Së pari, le’flasim për sigurinë. Me VPN-të, siguria është shqetësimi numër një. Pa enkriptim të ngurtë, protokollet e sigurisë udhëheqëse të industrisë, mbrojtje nga rrjedhja e pagabueshme dhe shtesa si çelsat kill, atje’Nuk ka aspak pikë për të përdorur një VPN fare. Pra, ku qëndron BoxPN?

Në anën e enkriptimit të gjërave, ajo bën shumë mirë, duke ofruar 2048-bit encryption AES. Dhe kur bëhet fjalë për protokolet, përdoruesit mund të zgjedhin midis OpenVPN, L2TP / IPsec dhe PPTP më primitive. Kështu që ju mund të luani për të gjetur shpejtësitë më të mira dhe të fikni lidhjen tuaj nëse kërkohet.

Një ndërprerës i vrasjeve është bashkuar me të gjithë BoxPN’klientët, që është gjithmonë një shenjë e mirë. Dhe mbrojtja e rrjedhjeve është e nivelit të lartë, që do të thotë se Hulu ose Netflix do të luftojnë për të zbuluar identitetin tuaj të vërtetë – duke siguruar qasje të shkëlqyeshme në përmbajtjen e bllokuar.

Po në lidhje me privatësinë? Epo, BoxPN sigurisht flet shumë për të shmangur mbikëqyrjen dhe prerjet. Por ajo’strangeshtë e çuditshme që faqet e tyre në lidhje me jetën private’lidheni me politikën aktuale të privatësisë.

Kur futeni në atë dokument, ajo’Nuk është shumë alarmante nga standardet VPN, por disa çështje dallohen.

Për shembull, BoxPN është e lumtur që mbledh të dhënat e Google Analytics. BoxPN gjithashtu deklaron se do të ndajë informacione personale nëse kërkohet ose për të mbrojtur “pronë” i BoxPN vetë. Dhe kjo mund të nënkuptojë shumë gjëra – jo të gjitha ato të mira.

Sidoqoftë, marrja kryesore nga Politika e Privatësisë për këtë përmbledhje të BoxPN është pasazhi që siguron lexuesit se “Ne kurrë nuk mbajmë regjistra të aktiviteteve në internet ose ruajmë informacione private në lidhje me aktivitetet individuale të përdoruesit në rrjetin tonë.”

Derisa të shfaqen prova që BoxPN ka shpërndarë të dhëna personale, ose duke u palosur në kërkesa zyrtare, ne ndoshta duhet t’u japim atyre përfitimin e dyshimit. Por disa dyshime mbeten në sfond, kjo’s me siguri.

Shpejtësia dhe performanca

Duke lëvizur shpejtësinë, gjërat fillojnë të bëhen më pak të ashpra. Shqyrtuesit në ueb kanë raportuar në mënyrë rutinore braktisjet e shpejtësisë prej 70-80% kur përdorni BoxPN – edhe kur lidheni me serverët e afërt. që’s me të vërtetë nuk është e pranueshme dhe vë një gjurmë masive në zbatueshmërinë e përdorimit të VPN.

Dhe kur e provuam klientin, ishte shumë e vështirë të gjesh lidhje të vërtetë P2P ose lidhje miqësore me streaming. Pra, ndërsa BoxPN flasim një lojë të mirë për të mos kufizuar gjerësinë e bandës ose imponimin e goditjes, kjo’Nuk përdorni shumë nëse shpejtësia aktuale e serverit është këmbësor. Dhe për fat të keq duket se do të jetë këtu.

Aplikacionet dhe shtesat

Kur bëhet fjalë për aplikacione dhe shtesa, BoxPN performon mjaft mirë. GUI Windows është i bukur dhe i pastër dhe gjithçka është një fllad për tu ngritur. Kur krijoni një llogari, ju mund të paguani përmes shumë Cryptocurrency, dhe ju don’Duhet të paraqisni detaje personale. Kështu që’possibleshtë e mundur të qëndrosh praktikisht anonim – diçka që jo të gjithë VPN-të lejojnë.

Kur ngrini klientin Windows, ju’do të jetë në gjendje të zgjedhë nga serverët në 32 vende (me mbi 200 zgjedhje në kohën e shkrimit). Menutë e lëshimit ju lejojnë të zgjidhni vendin e duhur dhe protokollin, dhe mund të regjistroheni “preferuarat” për të hyrë shpejt në serverat më të shpejtë.

Dhe klientët në MacOS, iOS dhe Android janë po aq miqësorë për përdoruesit, nëse janë pak më pak të pasur me karakteristika. Megjithatë – atje’ashtë një hendek i madh këtu në ofertën BoxPN. atje’asnjë klient Linux, asnjë klient specifik ruteri dhe asnjë mbështetje për pajisjet e Amazon Fire Stick ose Kodi.

Pastaj përsëri, ju mund të bashkoni 5 pajisje njëherësh, kështu që familjet me dy ose tre laptopë, tablet ose smartphone duhet të kenë hapësirë ​​të mjaftueshme për t’i mbajtur të gjithë të mbrojtur.

BoxPN VPN për Netflix

BoxPN pretendon të zhbllokojë Netflix dhe platforma të tjera të ngjashme rrjedhëse pa probleme, por a është vërtet kështu? Në shumicën e rasteve, po. BoxPN bën një punë të shkëlqyeshme për të punuar rreth gjeofiltrave, duke fshehur vendndodhjen tuaj aktuale dhe duke drejtuar trafikun tuaj përmes serverëve në të gjithë botën.

Sidoqoftë, ti’ndoshta e keni hamendur pengesën. Kur lidheni me Netflix, shpejtësitë nuk janë’zakonisht është mjaft mirë për ta bërë atë të vlefshëm. Dhe nëse ju’jeni të interesuar për transmetimin HD, mendoni përsëri. ajo’s shumë pak gjasa ju’do të gjeni një server të mirë në rrjetin BoxPN. Kontrolloni listën tonë më të mirë VPN për Netflix për të gjetur një ofrues më të përshtatshëm VPN për transmetimin e Netflix.

Kjo gjithashtu do të thotë që duke përdorur BoxPN për Kodi fitoi’të jetë një mundësi e zbatueshme. Ju mund të instaloni teknikisht VPN në pajisjet Kodi, por atje’Nuk është shumë pikë nëse shpejtësia don’kontrolloni N youse ju nevojitet një VPN e besueshme për Kodi, shikoni listën tonë të VPN-ve më të mira për Kodi.

BoxPN VPN për përrua

BoxPN gjithashtu tregton veten si një VPN e shkëlqyeshme për shkarkuesit P2P. Përsëri, figura është e përzier këtu. Në anën pozitive, atje’nuk ka asnjë goditje dhe asnjë kufi të të dhënave për të luftuar. Pra, në teori, ju mund të shkarkoni sa më shumë filma ose shfaqje TV sipas dëshirës tuaj. Dhe encryption është gjithashtu i fortë.

Por çështja e shpejtësisë me të vërtetë pengon përroitjen, duke e bërë të gjithë, por të pamundur për të marrë një lidhje të besueshme. nëse ti’jeni i lumtur që lini shkarkime P2P për periudha të gjata, që mund të jenë mirë. Por shumica e njerëzve fituan’të jetë aq tolerant.

A është mirë për përdoruesit në Kinë?

Ndërsa BoxPN nuk’keni shumë serverë në Azinë Lindore, prapë se prapë vlen të kontrolloni nëse jeni me qendër në Kinë. Disa serverë të vendosur në Japoni janë ndër VPN’s më të shpejtë dhe më të besueshëm, dhe siguron kriptim të mjaftueshëm për të punuar rreth Firewall-it të Madh me rezultate mbresëlënëse.

Kjo vlen edhe për vendet si Irani, Arabia Saudite ose Bjellorusia, ku censura e internetit është për fat të keq mbizotëruese. Nëse jeni të lumtur të pranoni lëshime të shpejtësisë dhe dëshironi një VPN të sigurt, të sigurt, atë’Saktësisht ia vlen të provoni BoxPN.

mbështetje

Në shikim të parë, BoxPN duket se shënon shumë në aksionet mbështetëse, me një bibliotekë të madhe të FAQs dhe how-informative informative. Por kur të shikoni më nga afër, ju’Do të vëreni që shumica e dokumenteve datojnë që nga viti 2015 ose më herët. Dhe në një mjedis që ndryshon shpejt si intimiteti në internet, ai’s në të vërtetë një problem serioz.

Nëse doni të kontaktoni BoxPN, ju keni mundësinë e një bisede të drejtpërdrejtë ose faqes së Kontaktit të Dreq të Kontaktit (dhe ne e dimë se si mund të jenë kohët e ndryshueshme të përgjigjes).

Pra, mbështetja është një zonë tjetër ku BoxPN është mesatare. ajo’s nuk janë mjaft të mira kur VPN-të e tjera kujdesen nga afër për nevojat e klientëve dhe ofrojnë shumë metoda kontakti.

Çmimeve

Po, çfarë për vlerën për para? Epo, gjëja e parë që duhet të vini re këtu është se atje’s’ka version falas të BoxPN. që’s në të vërtetë pak konfuze, pasi në uebfaqe nxit klientët të “aktualizo tani.” Por kur të shkarkoni klientin, mundeni’t regjistroheni pa paguar. që’prettyshtë goxha mashtruese sipas mendimit të këtij rishikimi të BoxPN.

Duke thënë këtë, çmimet janë të ulta. Një paketë ofron 12 muaj mbrojtje për rreth 2.99 dollarë në muaj, megjithëse normat mujore mund të jenë deri në 9,99 $ / muaj.

Dhe mund të mbroni 5 pajisje në të njëjtën kohë, do të thotë që BoxPN ofron potencialisht një mënyrë të përballueshme për të mbrojtur pajisjet shtëpiake. atje’edhe një “7 ditë garanci për kthimin e parave” – megjithëse detaje rreth përdorimit të kësaj arene’lehtë për tu ardhur.

Vija e poshtme

Pra, ndërsa BoxPN është i lirë, informacioni i tij mbi çmimet është konfuz, atje’s’ka mundësi falas, dhe don’t supozojmë se lehtë mund të shpengoni garancinë. Më e rëndësishmja, mbani mend se merrni atë që paguani. Dhe, si ne’Shihet, ka disa të meta të mëdha në paketën BoxPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map