Si ta përdorni Putlocker në mënyrë të sigurtë në vitin 2020


Përditësimi i fundit: 01.02.2020

Putlocker është një indeks i shfaqjeve televizive dhe filmave që ju ndihmon të gjeni dhe transmetoni përmbajtje në internet. Pasi faqja origjinale u mbyll në MB, faqet e shumta të pasqyrave u shfaqën në të gjithë internetin me emrin Putlocker. Në këtë artikull, ne’Do të diskutojmë se si të përdorni Putlocker, si dhe shqetësimet ligjore dhe të sigurisë për të cilat duhet të dini.

Si është e ndryshme Putlocker nga Netflix dhe platformat e tjera transmetuese?

Netflix dhe platforma të ngjashme të transmetimit kanë një tarifë abonimi. Kjo u lejon atyre të qëndrojnë pa reklama, ndërsa gjithashtu paguajnë për të drejtat për të gjithë përmbajtjen. që’nuk është rasti me Putlocker dhe faqet e internetit të ngjashme.

Putlocker nuk’paguani për tarifat e licencimit, por gjithashtu nuk ka’kërkoni një pajtim. Siç është me faqet e internetit të ngjashme të transmetimit të filmave, Putlocker përdor reklama për të ndihmuar në fitimin e përmbajtjes së tyre. Këto janë përgjithësisht reklama me pop-nën, që do të thotë që reklamat hapen në një dritare të re të shfletuesit, e cila qëndron e hapur në sfond, deri sa ta mbyllni.

Putlocker ndonjëherë përdor reklama të integruara që luhen para videos suaj. Sidoqoftë, kjo varet nga burimi i videos që ju’sërish transmeton, pasi Putlocker vetë po indekson vetëm përmbajtjen e cila është pritur në serverët e palëve të treta në të gjithë botën.

A është legal legal Putlocker?

Në vendet si Kanada dhe Zvicra, ajo’legalshtë e ligjshme për të transmetuar përmbajtje pirate. Megjithatë, ajo’është ende e paligjshme për të pritur përmbajtje pirate atje. Por meqenëse Putlocker është vetëm një sit indeksi dhe nuk është i dobishëm’prit ndonjë video, ajo’është e vështirë për ta hequr atë. Dhe nëse do të shkarkonit disa shfaqje televizive në mënyrë të paligjshme, përgjegjësia ligjore do të binte në faqen që pret atë shfaqje.

Në disa vende si SH.B.A dhe ato në BE, ajo’illegalshtë e paligjshme për të parë përmbajtje pirate. Pra, përdoruesi përfundimtar është gjithashtu i prekshëm ndaj veprimeve juridike në këtë rast. Kjo do të thotë që përveç nëse jeni në gjendje të mjaftueshme për të maskuar praninë tuaj të internetit, ajo’Nuk ju rekomandohet të vizitoni ndonjë uebfaqe të Putlocker ndërsa jeni në këto vende.

Sidoqoftë, Putlocker gjithashtu mund të përdorë zbrazëtirat ligjore. Ndërsa ata don’Dosjet e hosteve në serverat e tyre, ato mund të konsiderohen të ligjshme në disa vende me ligje më të lira për piraterinë. Për sa kohë që ju keni një mbrojtje të përshtatshme për të fshehur identitetin tuaj të vërtetë, ju fituat’drejtohuni në ndonjë problem kur përdorni në faqet e internetit të Putlocker nga kudo në botë.

Putshtë i sigurt sigurt Putlocker?

Ju duhet të jeni të sigurt kur përdorni Putlocker nëse nuk bëni’mos harroni të ndiqni këto rregulla:

 • Shmangni klikimin në ndonjë prej reklamave që shfaqen
 • Ndaloni ridrejtimet e detyruara që ndodhin mjaft shpesh
 • Asnjëherë mos shkarkoni asgjë nga këto faqe interneti

Pa ndjekur këto rregulla, ajo’do të jetë shumë e vështirë për një përdorues mesatar të shfletoj në një sit Putlocker me siguri. Edhe një klik aksidental në ndonjë nga pop-ups ose faqet e ridrejtuara mund të shkarkoni malware në sistemin tuaj përpara se të mund të bëni asgjë. Në shumicën e rasteve, ju nuk do të vini re as procesi i fshehur i shkarkimit.

Gjithashtu, nikoqirët e uebfaqes kanë qasje në adresën tuaj IP dhe informacione të tjera siç është vendndodhja juaj. Meqenëse ne don’e dini se kush është në të vërtetë duke pritur këto faqe, të dhënat tona personale mund të rrezikojnë të keqpërdoren. Pra, ne ju rekomandojmë softuer të sigurisë si VPN dhe bllokuesit e reklamave përpara se të keni qasje në faqet e internetit të Putlocker për tu siguruar që të qëndroni të sigurt.

NordVPN NordVPN 9.5 / 10Praktikat e fshehta të intimitetit, veçoritë e përparuara të sigurisë dhe aftësitë e besueshme të zhbllokimit të gjeoteknologjisë e bëjnë NordVPN udhëheqësin e padiskutueshëm të industrisë. Cilado qoftë nevojat tuaja, ju keni mbuluar këtë VPN – të gjitha duke filluar nga vetëm 3,49 dollarë në muaj.

 • Siguri e shkëlqyeshme
 • Lista e shkëlqyeshme e serverëve
 • Mrekullueshëm për Netflix
 • Mirë për përrua
 • Shumë e lehtë për t’u përdorur
 • Mime të përballueshme

Si të shkarkoni nga Putlocker

Një tjetër mundësi për të shikuar filma është shkarkimi nga Putlocker, i cili ju lejon të ruani dhe shikoni përmbajtjen tuaj jashtë linje.

Për këtë, ju’Do të duhet të gjeni një softuer për shkarkimin e videove, i cili do t’ju lejojë të shkarkoni transmetime video nga faqet e internetit si YouTube ose Putlocker.

Pas teje’keni shkarkuar dhe instaluar softuerin sipas dëshirës tuaj, ju’atëherë do të duhet të gjeni URL-në e Putlocker që paraqet videon që dëshironi të shkarkoni. Kopjojeni dhe ngjiteni në programin tuaj të shkarkimit, dhe pastaj programi automatikisht duhet t’ju ofrojë një listë me rezolucione dhe formate të ndryshme për t’u shkarkuar.

Si ta përdorni Putlocker në mënyrë të sigurt

Në thelb, Putlocker është një shërbim transmetimi i krijuar direkt në një uebfaqe. Ai i lejon çdokujt në internet qasje në faqen kryesore të tij, ku ata mund të kërkojnë nëpër mijëra filma dhe shfaqje televizive brenda pak minutash.

Uebfaqja madje ju ofron tituj të ngjashëm dhe rekomandime themelore, vetëm në rast se ju’keni probleme për të gjetur filmin e përsosur për tu parë.

Përdorimi i Putlocker për të transmetuar filma është aq i thjeshtë sa gjetja e një filmi që dëshironi të shihni, duke klikuar në të, duke i dhënë asaj disa sekonda për ta ngarkuar, dhe pastaj duke goditur Play.

Por për shkak se transmetimi i filmave mund të jetë i paligjshëm në varësi të vendit tuaj’Ligji për të drejtat e autorit, hyrja në faqen e internetit mund të jetë pak e rrezikshme. Gjithashtu, reklamat e diskutuara më lart mund të shkaktojnë dëm në kompjuterin tuaj nëse klikoheni aksidentalisht.

Prandaj, duke pasur parasysh këtë, ju rekomandojmë të ndiqni këto këshilla për të përgatitur shfletuesin tuaj për transmetim ose shkarkim përmes Putlocker.

1. Drejtoni një bllokues reklamash

Kur përdorni ndonjë sit streaming, siç është Putlocker, ai’importantshtë e rëndësishme të instaloni dhe ekzekutoni një bllokues reklamash në shfletuesin tuaj. Kjo do t’ju mbrojë nga një larmi e reklamave të bezdisshme, përfshirë pop-ups dhe llojin e reklamave që gjenden në faqen e internetit të Putlocker.

2. Përdorni një bllokues gjurmues

Ju mund të mos e dini këtë, por disa site përdorin skriptet që mund të ndjekin aktivitetin tuaj edhe pas jush’e lanë faqen kryesore të tyre. Prandaj, për të mbajtur identitetin tuaj dhe aktivitetet tuaja në çdo kohë, ai’vitalshtë thelbësore për të instaluar një bllokues gjurmues për të mbyllur skriptet ndjekja automatikisht.

3. Mbroni veten me softuer antivirus

Një pjesë thelbësore e qëndrimit të sigurt në internet vjen nga përdorimi i një programi të duhur antivirus. Shumica e sistemeve operative të kompjuterave vijnë me një version bazë të instaluar, i cili duhet të jetë i mjaftueshëm kur transmetojnë filma dhe shfaqje nga Putlocker. Vetëm sigurohuni ta mbani të ndezur. Dhe, nuk ka’dhemb për të drejtuar skanime të rregullta gjithashtu.

4. Shmangni transmetimin në shfletuesit celular

Edhe shfletuesi celular më i mirë dhe më i sigurt mundet’T krahasohen me sigurinë dhe sigurinë e një shfletuesi të bazuar në desktop me instalimet shtesë të drejta. Pra, përveç nëse nuk keni zgjidhje tjetër, ajo’Më së miri për të shkarkuar ose transmetuar video nga Putlocker vetëm kur përdorni një shfletues të bazuar në desktop.

5. Përdorni një VPN për të transmetuar përmbajtje në mënyrë të sigurt

Një VPN mbron të gjitha të dhënat tuaja duke e kursyer atë përmes një serveri të sigurt dhe duke koduar të gjithë trafikun që del jashtë. Whatfarë do të thotë kjo është se asnjë nga informacionet tuaja – siç është rrjeti që jeni duke përdorur, sistemi juaj ose vendndodhja juaj – nuk do të rrezikohet pasi që serveri në të cilin po përdorni nuk do të jetë në gjendje të shohë as adresën tuaj IP aktuale. Përkundrazi, e vetmja gjë që do të jetë e dukshme është informacioni i serverit VPN që po përdorni për t’u lidhur.

Në thelb, një VPN shton një shtresë shtesë të sigurisë në lidhjen tuaj sa herë që ju’duke përdorur një rrjet privat ose publik. Pra, kur informacioni juaj transferohet midis pajisjes tuaj dhe një prej rrjetit’Servers, nuk mund të arrihen nga askush tjetër në internet.

Kjo gjithashtu do të thotë që përdoruesit e internetit mund të përdorin një VPN për të hyrë në kanalet transmetuese dhe përmbajtjen që është censuruar në zonën e tyre.

VPN e rekomanduar për Putlocker

Përdorimi i një VPN duhet të konsiderohet i detyrueshëm kur jeni duke kërkuar në internet, ose të paktën kur jeni duke përdorur Putlocker.

Ne ju rekomandojmë NordVPN pasi është shumë më e sigurta VPN atje. Ka shumë karakteristika të sigurisë duke përfshirë kriptimin në shkallë bankare dhe një ndërprerës vrasjeje, i cili mbron intimitetin tuaj në rast të një lidhjeje ose humbjeje të energjisë.

NordVPN Vlerësimi i NordVPN VPNpro: 9.6 / 10

Ju gjithashtu mund të hyni në Putlocker nëse është’blockedshtë bllokuar në vendin tuaj duke përdorur një VPN. Në mënyrë të ngjashme, nëse jeni në një vend ku është e paligjshme të transmetoni përmbajtje pirate, një VPN do të mbronte identitetin tuaj dhe ndoshta ju mbronte nga çdo organizatë e zbatimit të ligjit.

Në përgjithësi, nuk mund të gaboni duke përdorur ndonjë nga këto VPN të shkëlqyera për Putlocker në vitin 2020.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map