Si ta shikoni Zyrën në internet


Zyra është një xhirim shumë i njohur amerikan i një sitcom britanik i cili transmetohet në rrjetin NBC nga 2005 deri në 2013. Nëntë sezonet e Zyrës u prodhuan në total, duke arritur në 201 episode. Shfaqja u zhvillua nga Greg Daniels dhe u bazua në një shfaqje britanike me të njëjtin emër të krijuar nga Ricky Gervais dhe Stephen Merchant.

Përkundër faktit që ka kaluar ca kohë nga përfundimi i shfaqjes, ai mbetet i pëlqyer nga fansat në mbarë globin. Dëshironi ta shihni edhe atë? Epo, le’shikoni sesi mund ta bëni.

Shikimi i Zyrës në internet

Zyra fillimisht transmetoi në NBC, por që nga shfaqja mbaroi, ajo’Ka qenë i disponueshëm në shërbime dhe rrjete të ndryshme, përfshirë këtu pëlqimet e NBC.com, iTunes, Microsoft’Tregu i Zune, dhe së fundmi, Netflix dhe Comedy Central. Kjo do të thotë që shikuesit me qendër në SHBA kanë shumë mënyra për të parë shfaqjen, por ata jashtë Amerikës mund të përpiqen të gjejnë shfaqjen në internet.

Kjo është e gjitha për shkak të çështjeve të të drejtave. Jo të gjithë jashtë Amerikës do të jenë në gjendje të përdorin shërbime si Comedy Central ose Netflix amerikane – opsionet mund të jenë të kufizuara.

Rrjetet si Comedy Central shfrytëzojnë gjeo-bllokimin. Ky sistem automatikisht zbulon se ku një shikues po përpiqet të hyjë në shërbim nga dhe më pas bllokon hyrjen për këdo jashtë SHBA. Kjo do të thotë që shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar, Australi, Kanada, dhe vende të tjera, si dhe amerikanët që udhëtojnë ose jetojnë diku tjetër, mund të luftojnë për të gjetur episodet që dëshirojnë..

Zgjidhje për shikimin e Zyrës në internet

Ka disa mënyra për të parë Zyrën në internet nëse ju’nuk jeni në gjendje të hyni në shfaqje përmes kanaleve dhe shërbimeve normale:

 • Kanalet televizive ndërkombëtare – si shumë shfaqje të njohura, Zyra ka fituar një ndjekje të madhe në shumë vende të botës. Rrjetet dhe kanalet e huaja TV shfaqin riprodhime të episodeve të Zyrës herë pas here, pra’s ia vlen të kontrolloni oraret e TV në rajonin tuaj për të mësuar më shumë.
 • Shërbimet e transmetimit – Ashtu si kanalet ndërkombëtare, disa shërbime streaming kanë këtë sitem popullor në bibliotekat e tyre, por kjo mund të ndryshojë nga një vend në tjetrin.

Lessshtë e panevojshme të thuhet, transmetimi në internet në shërbime të tilla si Netflix është deri tani më i përshtatshmi. Sidoqoftë, për të anashkaluar gjeo-bllokimin e përdorur nga këto platforma do t’ju duhet diçka ekstra – në mënyrë ideale një VPN.

Një VPN do t’ju lejojë të paraqiteni sikur ju’janë vendosur në një vend tjetër. Për më tepër, një VPN e mirë do t’ju lejojë të zgjidhni cilin vend. Duke përdorur këtë mjet, mund të qaseni në përmbajtje që është e disponueshme vetëm në SH.B.A. për shembull.

VPN-të më të mira për shikimin e Zyrës në internet

Hapi i parë në këtë proces është zgjedhja e VPN e duhur për ju. VPN-të vijnë në forma të ndryshme, me disa të përqendruar në shpejtësinë dhe transmetimin, ndërsa të tjerët më shumë merren me intimitetin, sigurinë dhe anonimitetin.

Kur është fjala për të parë Zyrën me një VPN, ju duhet të përqëndroheni në një ofrues VPN që i jep përparësi shpejtësisë dhe aftësisë për të zhbllokuar shërbimet e kufizuara gjeo. Këtu janë disa nga VPN-të më të mira në lidhje me këtë:

 • ExpressVPN – lehtësisht një nga VPN më të mirë në dispozicion tani, ExpressVPN jeton deri në emrin e tij duke ofruar një shërbim super të shpejtë. ExpressVPN vendos shpejtësinë dhe thjeshtësinë në krye të listës së përparësive dhe ofron mijëra servera në të gjithë botën. Ky është një mjet i shkëlqyeshëm për zhbllokimin e përmbajtjes globalisht.
 • CyberGhost – përgjithësisht konsiderohet një nga VPN-të më të mira për njerëzit që duan të përdorin me siguri shërbimet e transmetimit si Netflix, Amazon Prime, dhe Comedy Central nga vendet jashtë SH.B.A. Ajo ofron performancë të shkëlqyeshme për shikimin e shfaqjeve tuaja të preferuara dhe nuk bën kompromise në cilësi.
 • NordVPN – një nga VPN më të përballueshme në dispozicion tani, por jo me koston e cilësisë. Siguria e siguruar nga NordVPN nuk është e dyta për asnjë, dhe ky ofrues ka listën më të madhe të serverëve në treg.

Zyra është një nga shfaqjet më interesante të kohërave të fundit, kështu që ajo’naturalshtë e natyrshme që kaq shumë njerëz duan ta shikojnë atë, të rivendosin momentet më të befasishme dhe të kapen me Michael Scott dhe pjesën tjetër të bandës Dunder Mifflin. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të instaloni një VPN, të përdorni një server të bazuar në SH.B.A. dhe thjesht të ngarkoni një nga vendet e lartpërmendura ose platformat streaming..

VPN si ExpressVPN dhe CyberGhost janë jashtëzakonisht të lehtë për t’u përdorur, pra’veryshtë shumë e thjeshtë për të ngarkuar VPN dhe për të filluar shikimin e Zyrës në disa sekonda. Jo vetëm kaq, por VPN-të gjithashtu ju japin qasje në shfaqje dhe filma të tjerë të panumërt, si dhe duke ofruar mbrojtje dhe anonimitet superiore për lidhjen tuaj në internet.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map