Si të instaloni Mobdro në Kodi


Do të thotë që Kodi është një nga pjesët më të njohura të programeve mediatike në botë. Kjo nuk’vijnë si befasi duke marrë parasysh sa e lehtë është të përdoret. Fakti që ju mund ta instaloni atë në një gamë të gjerë pajisjesh rrit më tej tërheqjen e Kodi.

Pra, nëse ju’ju jeni në kërkim të softuerit perfekt të mediave për të luajtur të gjithë koleksionin tuaj të mediave, ju don’duhet të shikoni më tej sesa Kodi.

Si për fillestarët ashtu edhe për përdoruesit e avancuar, ka shumë mënyra për të përmirësuar përvojën tuaj në Kodi. Por, një nga mënyrat më të mira për të sjellë përvojën tuaj në Kodi në nivelin tjetër është instalimi i një ose më shumë prej bollëk të shtesave atje – zyrtare dhe jozyrtare.

Sa i përket shtesave jozyrtare të palëve të treta, Mobdro ka të drejtë atje kur bëhet fjalë për ato që përdoren më së shumti. Njerëzit në të gjithë botën zgjedhin të instalojnë Mobdro në Kodi, dhe është e lehtë të shihet pse.

Mobdro është shpesh porti i parë i thirrjeve për shumë njerëz kur bëhet fjalë për transmetimin e drejtpërdrejtë të TV përmes platformës Kodi – me një mori të tërë lidhjesh të ofruara në shtojcë. Kjo përfshin lidhje me kanale të ndryshme argëtuese, filmi dhe sportive – të gjitha janë me cilësi të lartë dhe janë skrapuar nga e gjithë interneti.

Me gjithë këtë në mendje, ju thjesht mund të pyeni veten se si të instaloni Mobdro në Kodi. Nëse kjo’Ju jeni, atëherë mund të jeni të sigurt se artikulli vijues do të shikojë gjithçka që duhet të dini – kompletoni me udhëzime hap pas hapi që do ta bëjnë procesin e instalimit një fllad. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë.

Si të instaloni shtesën Mobdro në Kodi

Para se të shikoni se si të shkarkoni Mobdro në Kodi, ajo’importantshtë e rëndësishme që së pari të sigurohemi që Kodi është i vendosur të pranojë shtesa nga burime të panjohura.

Për ta bërë atë, ne’do të duhet të klikoni mbi Cilësimet nga faqja kryesore:

Konfigurimi Kodi 1

Pas kësaj, klikoni mbi Cilësimet e sistemit:

Si të aktivizoni burime të tjera në Kodi

Tani thjesht duhet të shkosh Add-ons dhe mundësojnë Burime të panjohura alternativë.

aktivizoni burimet e tjera 2

Tani që ne’e kemi bërë këtë, ne’jemi përgatitur të instaloni Mobdro në Kodi. Kështu që kthehu dhe kliko në Menaxher i skedarëve.

Konfigurimi Kodi 2

Pastaj klikoni në Shto burimin:

Konfigurimi Kodi 3

Pra, këtu kemi arritur në pjesën e rëndësishme. Kjo është në të vërtetë pika kur lidheni me depon që mban shtesën Mobdro në Kodi. Drejtohuni atje ku thotë [Asnjë] dhe shkruani në http://lvtvv.com/repo/

Më pas, ju’duhet ta emërtoni këtë burim skedari në Kodin tuaj. Vendosëm të emëronim tonën “Mobdro” kështu që ne mund ta gjenim lehtë, por ju mund ta vini emrin në çdo gjë që ju’d si Pastaj, shtypni Ne rregull.

si të instaloni mobdro në kodi

Kthehu përsëri në faqen kryesore dhe shko te Add-ons.

Konfigurimi Kodi 5

Hapi tjetër është të klikoni në ikonën e kutisë në këndin e sipërm të majtë.

Konfigurimi Kodi 6

Më në fund, ne mund të shpaketojmë skedarët e depove. Kështu që në këtë hap ne’klikoni mbi Instaloni nga skedari zip:

Seti Kodi 7

..dhe atëherë duhet të lokalizojmë depon që sapo u lidhëm dhe emërtuam. Ne i kemi thirrur tonat “Mobdro,” kështu që ne’ll klikoni në atë.

si të instaloni mobdro në kodi 2

Nga atje ne’klikoni në dosjen e quajtur i vjetër:

si të instaloni mobdro në kodi 2b

…dhe pastaj lokalizoni emrin e skedarit zip “repository.ah”:

si të instaloni mobdro në kodi 2c

Sapo kjo’u be, ti’Do të duhet të presë për mesazhin e suksesit që thotë se depoja e AH është instaluar. Pastaj, klikoni në Instaloni nga depoja.

Konfigurimi Kodi 11

Gjeni dhe klikoni në një dosje të quajtur Depo e shtesave AH

si të instaloni mobdro në kodi 3

…dhe më në fund në Shtesa të videos dosje:

Konfigurimi Kodi 13

Në këtë pikë, ju’Do të shihni një listë të të gjitha shtesave që mund të gjeni në depo (përpiquni të mos humbni). Por që nga ne’po kërkoni sesi të instaloni Mobdro në Kodi, vetëm shikoni për Mobdro, klikoni mbi të, dhe pastaj klikoni mbi instaloj për të marrë Mobdro në Kodi:

si të instaloni mobdro në kodi 4

Dhe ajo’s goxha shumë! ju’Tani do ta shihni aplikacionin e ri Mobdro në faqen tuaj në listën tuaj të shtesave. Nuk është’Veçanërisht e vështirë për të instaluar Mobdro në Kodi, dhe ju lehtë mund të përsërisni të njëjtat hapa me shtesa dhe depo të tjera.

Cila është shtesa Mobdro?

Shumë njerëz zgjedhin të instalojnë Mobdro në Kodi falë lehtësisë së tij të përdorimit, aftësisë për të siguruar lidhje me cilësi të lartë dhe faktit që siguron qasje në një pasuri të kanaleve televizive live nga shumë vende në të gjithë botën. Ajo funksionon në mënyrë të ngjashme me shtesa të tjera që përfshijnë pëlqimet e Ultra TV, Chronos, dhe më shumë.

Për sa i përket mbajtjes së azhurnuar të shtesës, ju’do të jem i lumtur të di që ky është një proces i cili bëhet automatikisht si standard. Sidoqoftë, ju gjithashtu mund të zgjidhni ta azhurnoni atë vetë nëse jeni’d si.

Çfarë’më shumë, ju’Do të zbuloni gjithashtu se kudo që të jeni bazuar, ju jeni të sigurt për të gjetur saktësisht përmbajtjen që ju po kërkoni. Ju keni kaq shumë opsione për të zgjedhur, me kategori përfshirë pëlqimet e sporteve, filmave, shfaqjeve televizive, përmbajtje miqësore për familjen dhe shumë më tepër.

Sidoqoftë, vlen të përmendet se Mobdro është një shtesë jo zyrtare e palëve të treta, e cila siguron mundësinë e përdorimit të materialit të mbrojtur nga të drejtat e autorit. Kjo do të thotë se nuk është miratuar nga Kodi, dhe konsiderohet të jetë i paligjshëm në shumë vende të botës. Kjo përfshin pëlqimet e Australisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Sh.B.A..

Pra, për të siguruar mbrojtjen tuaj kur përdorni shtesa të tilla si Mobdro, do t’ju duhet të merrni masat paraprake. Mund ta bëni vetëm duke regjistruar një shërbim VPN, për të cilin do të japim më shumë detaje më vonë në artikull.

Pse duhet të përdorni një VPN

Tani që ti’keni mësuar si ta instaloni Mobdro në Kodi, it’Koha që ju të gjeni arsyet pse është bërë më e rëndësishme se kurrë për ta mbajtur veten të mbrojtur në internet. Mënyra e përsosur për të bërë vetëm atë është me një Rrjet Virtual Privat (VPN). Në pjesën e mëposhtme, ju’do të zbuloni gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me një VPN dhe të zbuloni saktësisht pse keni nevojë për një të tillë.

Në epokën moderne, shifrimi i të dhënave tuaja është bërë më kritik se kurrë – qoftë ju’thjesht po shfletoni internetin, futni detajet e pagesës ose dërgoni postë elektronike. Kur përdorni shtesa të tilla si Mobdro në Kodi, përmbajtja, së cilës ju keni qasje, shpesh është material i mbrojtur nga të drejtat e autorit. Kështu që, nëse ndodh që të kapeni duke transmetuar një përmbajtje të tillë, do të mund të dilni të dilni në telashe.

Kjo zakonisht përfshin marrjen e një letre nga një organ qeveritar ose ofruesi i shërbimit tuaj të internetit (ISP) i cili thotë se nëse vazhdoni të shikoni materialin e mbrojtur nga e drejta e autorit, mund të përfundoni që shërbimi juaj të ndërpritet. Në disa raste, njerëzit madje kanë marrë një gjobë të madhe.

Sidoqoftë, ekziston një mënyrë në të cilën ju mund t’i mbani të fshehura të dhënat tuaja dhe adresën tuaj IP, dhe kjo është me një shërbim VPN. Në varësi të buxhetit dhe përdorimit tuaj, ka shumë mundësi në dispozicionin tuaj – me shërbime të paguara dhe falas për ju që të zgjidhni.

Windscrib është një shërbim jashtëzakonisht i njohur VPN i cili ofron plane falas dhe premium. Me secilin plan, ju merrni qasje në një mori vendesh në të gjithë botën. Pra, ju me siguri nuk jeni aren’shortshtë e shkurtër e opsioneve kur bëhet fjalë për këtë shërbim të veçantë.

Me këtë u tha, versioni falas i Windscribe mbahet prapa për faktin se ekziston një kufi i të dhënave mujore prej 10 GB. Kjo mund të mos jetë e mjaftueshme për transmetuesit e rregullt, dhe kështu ju’d duhet të merrni në konsideratë azhurnimin nëse mendoni se kjo nuk është’mjaftueshëm për ju. Këtu hyjnë planet e tyre të primit – ato ofrojnë qasje edhe në më shumë vende, dhe ju mund të shijoni përfitimin e përdorimit të pakufizuar të të dhënave gjithashtu!

IPVanish, NordVPN dhe ExpressVPN janë shërbime të tjera premium VPN nga të cilat mund të zgjidhni. Secila prej këtyre shërbimeve vlerësohet shumë për shërbimin e tyre të besueshëm dhe të shpejtë, me të gjithë ata ofrojnë plane të ndryshme çmimesh për të zgjedhur. Pra, çfarëdo buxheti juaj të jetë, atje’Sigurisht që do të jetë diçka që i përshtatet nevojave tuaja.

Pavarësisht nga shërbimi VPN, ju vendosni të zgjidhni, gjëja kryesore është që ju patjetër që duhet të përdorni një shërbim VPN kur transmetoni përmbajtje në internet. Fshehni adresën tuaj IP dhe mbajeni të mbrojtur – atë’sigurisht që nuk ia vlen të rrezikosh kur përdorni shtesa jozyrtare siç është Mobdro në Kodi.

ju’tani keni mësuar të gjitha se si të instaloni Mobdro në Kodi, dhe si ta mbani veten të mbrojtur kur transmetoni online me një VPN. Të gjitha ato’Mbetet tani është të ulesh, të pushosh dhe të shijosh të gjitha përmbajtjet që janë tani në dispozicionin tënd!

Lexoni rekomanduar:

VPN më e mirë për Kodi

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map