Si të instaloni Phoenix në Kodi


Shënim: Që nga mesi i 2017-ës, shtesa Phoenix për Kodi është mbyllur për shkak të rritjes së presionit ligjor nga mbajtësit e të drejtave të autorit dhe grupeve antit pirateri. nëse ti’po kërkoni përsëri për një alternativë aktuale dhe funksionale të Phoenix, shikoni udhëzuesit tanë të instalimit për shtesat më të njohura të Exodus, Fusion, and Covenant.

Kodi është një aplikacion i njohur për lojtarët e mediave falas për adhuruesit e filmave, muzikës dhe shfaqjeve televizive që duan të vazhdojnë me përmbajtjen e tyre të preferuar me ritmin e tyre. Më parë e bërë ekskluzivisht për Xbox, Kodi ka fituar një shtrirje të gjerë dhe ka përmirësuar aksesin e tij. Tani, ajo përfshin çdo platformë të madhe mediatike, përfshirë pajisjet Windows, Mac dhe Amazon Fire Stick.

E përdorur nga njerëz të ndryshëm për qëllime të ndryshme që lidhen me median, Kodi është një nga aplikacionet e pakta që mund të jetë gjithçka për të gjithë. Për shkak të shkathtësisë së tij të pashembullt, Kodi mund t’u ofrojë përdoruesve të saj asgjë nga videot muzikore në filma deri në azhurnimet e motit të gjallë.

Edhe pse Kodi nuk përmban asnjë përmbajtje të vetin dhe kërkon që ju të shtoni vetë, ai ka një veçori plug-in. Ky aspekt tërheq pa ndryshim vëmendje pozitive dhe negative nga njerëzit, si dhe grupe antit piraterie. Ashtu si shumë aplikacione të tjera streaming, Kodi përballet me kritika të vazhdueshme për shtesat e tij të palëve të treta. Këto ju lejojnë të përdorni materiale si nga zyrtare ashtu edhe nga… më pak zyrtare… burime. Një shembull i shtesave të tilla Kodi dikur ishin Phoenix.

Phoenix ishte një nga shtojcat më të mira dhe më të suksesshme Kodi, deri tani. Pavarësisht se nuk gëzonte mbështetjen zyrtare nga Kodi, Phoenix ishte një nga shtesat e saj më të gjithanshme të palëve të treta. Fatkeqësisht, ajo ka pasur pjesën e vet të drejtë të polemikave që e kanë çuar atë në një prishje të parakohshme. Më shumë për atë më poshtë.

Si të instaloni Phoenix në Kodi

Që nga mesi i 2017-ës, Phoenix është rrëzuar. Ynuk mund të instaloni më Phoenix në qendrën e mediave Kodi. Tragjik, ne e dimë. Akoma, ajo’nuk është fundi i botës – ka shumë mundësi të tjera për të zgjedhur.

Po kërkoni një alternative të mirë për Phoenix on Kodi? Shihni shtigjet tona të instalimit të Besëlidhjes, Fuzionit dhe Eksodit.

A ka ndonjë alternativë Phoenix?

Më parë të referuara si një nga shtesat më të mira të Kodi, Phoenix u dha përdoruesve qasje në një bollëk të përmbajtjes multimedia. Duke përdorur Phoenix në Kodi, ju mund të transmetoni gjithçka nga filmat në shfaqjet drejtpërdrejtë në TV në ngjarje sportive nga kudo në botë, përfshirë të dy SH.B.A. dhe MB..

Shtesa Phoenix tejkaloi shumë prej alternativave të saj me tiparin e saj të transmetimit të drejtpërdrejtë të TV. Kishte një tufë kategorish për të zgjedhur. Këto përfshinin lëshimet më të fundit Sports, For Kids dhe Phoenix, të gjitha kishin ofertë me cilësi të lartë.

Ndërsa Phoenix për Kodi mund të ketë qenë një nga shtesat më themelore dhe më të njohura, aktualisht ka shumë alternativa të tjera të punës Phoenix. Shumë nga këto janë gjithashtu jozyrtare dhe mund të përmbajnë përmbajtje pirate, e cila konsiderohet e paligjshme në shumë vende të botës (më shumë për atë më vonë).

Gjithashtu, shtesat e reja Kodi vazhdojnë të shfaqen pothuajse çdo muaj. Që do të thotë se nuk don’duhet të shqetësoheni për një mbyllje dhe nuk ju lë asgjë për të parë. Poshtë jush’do të gjeni disa nga alternativat më të njohura të Phoenix, zyrtare dhe më pak, të përdorura nga miliona njerëz për sasi të madhe të përmbajtjes së tyre në dispozicion:

 • larfim në masë: një shtesë me një listë të pafundme të përmbajtjes argëtuese.
 • CC Cloud TV: një shtesë me cilësi të lartë drejtpërdrejtë e transmetimit të TV.
 • marrëveshje: më e mira për të parë përmbajtjen ndërkombëtare.
 • Shko Sporte Shko: një nga shtesat më të mira zyrtare për transmetimin e drejtpërdrejtë të sporteve.
 • Popcornflix: një shtesë falas dhe ligjore për të parë filma të panumërt.

Pse duhet të përdorni një VPN

Në këtë ditë dhe epokë, edhe qytetarët më të shquar midis nesh duhet të marrin në konsideratë mundësinë e njoftimeve të humbura të të drejtave të autorit kur përdorni shtesa jozyrtare të Kodit si Phoenix dhe alternativat e saj. Një numër i mirë i shtesave të palës së tretë Kodi priren të presin sasi të mëdha të përmbajtjes pirate. Kjo mund të jetë bazë për presion juridik, edhe nëse ju’nuk po transmetojnë asgjë të mbrojtur nga ligji për të drejtat e autorit.

Rrjetet private virtuale (VPN) përdoren për të shfletuar internetin në mënyrë private dhe pa shpërndarë të dhëna me ISP-në tuaj. Duke krijuar një të sigurt “tunel” lidhje midis dy sistemeve ose kompjuterëve, VPN parandalojnë që informacionet tuaja të deshifrohen nga një palë tjetër. Kjo ju lejon të shfletoni në internet dhe të transmetoni përmbajtjen Kodi në mënyrë anonime.

Sigurisht, jo të gjitha VPN-të janë njësoj të përshtatshme për Kodi. Ndërsa ju duhet të qëndroni sa më larg VPN-ve falas sa të jetë e mundur kur përdorni Kodi, ka shumë aplikacione premium VPN për të zgjedhur. VPN-të më të mira për Kodi janë të shpejta, të besueshme, shumë të sigurta dhe kanë një politikë të rreptë mos-logimesh. Gjithashtu, sigurohuni që të zgjidhni një VPN që është në përputhje me një gamë të gjerë pajisjesh. Në fund të fundit, ju mund të dëshironi të transmetoni shfaqjen tuaj të preferuar jo vetëm në Amazon Fire Stick por edhe smartphone tuaj.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map