Si të shikojmë Rick dhe Morty në internet


Një nga komeditë më të nxehta të animuara për të goditur në ekranin e vogël vitet e fundit, Rick dhe Morty është një shfaqje shumë e njohur pas shfrytëzimeve dhe arratisjeve të shkencëtarit të çmendur Rick Sanchez dhe nipit të tij naiv Morty Smith. Një episod tipik i shfaqjes përmban Rick dhe Morty duke shkuar në një lloj aventure të çuditshme, shpesh duke u ngjitur në bordin e Rick’makina fluturuese dhe udhëtimi drejt planetëve të largëta dhe dimensioneve paralele.

Krijuar nga Justin Roiland dhe Dan Harmon, shfaqja yjet Roiland si zëra të Rick dhe Morty, dhe gjithashtu përmban pëlqimet e Chris Parnell dhe Spencer Grammer në rolet mbështetëse.

Sezoni 4 i Rick dhe Morty filloi transmetimin në 10 nëntor 2019 – ai do të ketë 10 episode në total. Të gjitha episodet e Rick dhe Morty mund të shihen në Adult Swim, me episodet e ndryshme të përsëritura rregullisht, dhe gjithashtu i vihen në dispozicion në faqen e internetit të Adult Swim.

Megjithatë, duke parë Rick dhe Morty në internet nuk është’gjithmonë gjithmonë aq e lehtë sa mund të jetë – Adult Swim është i disponueshëm vetëm për shikuesit amerikanë. Për fat të mirë, ju mund ta zgjidhni këtë çështje duke përdorur një shërbim si NordVPN.

Probleme të zakonshme me shikimin e Rick dhe Morty në internet

Gjeo-bllokimi është ajo që e bën shumë më të vështirë të shikosh Rick dhe Morty në internet kur je’nuk jeni në SH.B.A. Të drejtat për shfaqje televizive, filma dhe media të tjera trajtohen ndryshe dhe janë në duart e ndërmarrjeve të ndryshme në të gjithë botën, kështu që nëse’jeni përsëri në SHBA dhe dëshironi të shikoni Rick dhe Morty, thjesht duke vizituar faqen e Adult Swim të fituar’puna t.

Kjo për shkak se faqja automatikisht është në gjendje të zbulojë vendndodhjen tuaj dhe të bllokojë përmbajtjen. Edhe nëse ti’jeni një amerikan jashtë shtetit, ju’Do të bllokoheni nga shikimi i Rick dhe Morty dhe shfaqjeve të tjera të njohura në internet nëse përpiqeni të përdorni këtë lloj përmbajtjeje. Kjo mund t’i bëjë gjërat shumë të vështira për adhuruesit e Rick dhe Morty për të shijuar shfaqjen, por ka disa mënyra rreth çështjes.

Zgjidhje të mundshme për shikimin e Rick dhe Morty në internet

Për fat të mirë, ka disa rrugëdalje të mundshme për t’ju ndihmuar të shikoni Rick dhe Morty në internet. këtu’si mund ta bësh këtë:

 • VPN: Ne se ti mundesh’gjeni Rick dhe Morty të disponueshëm për të parë në internet kudo që të jeni, përdorimi i një VPN është alternativa më e mirë. Një VPN (rrjet privat virtual) funksionon duke maskuar identitetin e lidhjes tuaj të internetit, duke e bërë të duket si ju’jeni në të vërtetë në një rajon ose vend tjetër, ku jeni vërtet. Kjo mund të mashtrojë në mënyrë të efektshme sistemet gjeo-bllokuese dhe t’ju lejojë të përdorni kanale në internet si Adult Swim ose shërbime streaming si Hulu dhe Netflix nga rajone të tjera.
 • Kanalet televizive ndërkombëtare: Rick and Morty është një shfaqje e njohur globalisht me shumë fansa në të gjithë botën. Shfaqja transmetohet në shumë vende të ndryshme, kështu që edhe nëse jeni’sërish jashtë SH.B.A., ka mënyra për të parë Rick dhe Morty në internet përmes kanaleve dhe shërbimeve të tjera. Në Kanada, për shembull, Rick dhe Morty tregohet në Adult Swim Canada. Në Mbretërinë e Bashkuar, shikuesit mund të shikojnë shfaqjen në internet përmes kanalit Fox.
 • Shërbime Streaming: Rick dhe Morty është gjithashtu i disponueshëm përmes platformave të ndryshme të transmetimit. Në SH.B.A., episodet nga tre sezonet e para të Rick dhe Morty mund të shikohen në internet përmes Hulu. Jashtë SH.B.A.-së, përdoruesit e Netflix në vendet e tjera mund të shikojnë episodet sa herë që u pëlqejnë në kompjuterë, TV Smart, telefonë dhe pajisje të tjera të lidhura.

VPN-të më të mira për të parë Rick dhe Morty në internet

Nëse doni të përdorni një VPN për të parë Rick dhe Morty në internet, atë’s thelbësore për të zgjedhur atë të duhurin. Disa VPN janë shumë më efektive se të tjerët kur bëhet fjalë për qasjen në kanale dhe marrjen e gjeo-bllokimeve të kaluara dhe gjeo-kufizimet në shërbimet e transmetimit. VPN-të e mëposhtme janë ndër më të mirat për këdo që kërkon të shikojë Rick dhe Morty në internet:

1. ExpressVPN

Logoja e shërbimit ExpressVPN Vizitoni ExpressVPN

Një nga VPN-të më të mira të përgjithshme që mund të zgjidhni, ExpressVPN është jashtëzakonisht i shpejtë, super i besueshëm dhe gjithashtu shumë i sigurt. ajo’perfectshtë perfekt për të transmetuar filma dhe shfaqje si Rick dhe Morty, duke ofruar qasje të plotë në Netflix, Hulu, dhe shërbime dhe kanale të tjera transmetuese në të gjithë botën.

2. NordVPN

Logoja e shërbimit NordVPN Vizitoni NordVPN

NordVPN është gjithashtu një shërbim shumë i vlerësuar VPN i cili është mjaft i njohur për veçoritë e tij të jashtëzakonshme të sigurisë. Nëse dëshironi të shihni Rick dhe Morty në internet dhe të jeni plotësisht të sigurt, të sigurt dhe të pasaktë ndërsa bëni një gjë të tillë, ky është një shërbim i mirë për të zgjedhur. Ajo përmban servera në mbi 60 vende dhe ofron qasje pa kufi në kanalet në internet dhe rrjetet streaming.

3. CyberGhost

Logoja e shërbimit CyberGhost Cyberghost

Së fundmi, CyberGhost është një tjetër VPN e shkëlqyeshme që mund të përdorni për të shikuar Rick dhe Morty dhe shfaqje dhe filma të tjerë të shkëlqyera në internet pa ndonjë problem. Ky VPN ofron zgjerime për shfletuesit e njohur si Chrome dhe Firefox dhe vjen me mbështetje të shkëlqyeshme të klientit dhe veçori të privatësisë.

Vija e poshtme

Në përgjithësi, nëse ju’duke kërkuar sesi të shikoni Rick dhe Morty në internet, një VPN është një mënyrë e shkëlqyeshme për të shkuar. Ai kodon plotësisht lidhjen tuaj të internetit dhe ju jep një IP të re, duke e bërë të lehtë të anashkaloni gjeo-bllokimin dhe sistemet e tjera që e bëjnë shikimin e kësaj komedie të animuar të popullarizuar kaq sfiduese në kohë.

Për cilindo jashtë SH.B.A., një VPN është pothuajse thelbësore për të parë Rick dhe Morty në internet, pasi kjo ju jep mundësi të menjëhershme në kanale si Adult Swim ku mund të shikoni të gjitha episodet që kanë transmetuar deri më tani thjesht duke përdorur një server të SHBA.

Një VPN gjithashtu vjen me shumë përfitime shtesë të sigurisë, përfshirë mbrojtjen e identitetit tuaj nëse vendosni të përralloni shfaqjen.

Për më shumë VPN të shkëlqyera, shikoni listën tonë të plotë të VPN-ve më të mira për Netflix.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map