Si të shikoni MasterChef Australia në internet nga kudo në botë


Do vit, mijëra persona shfaqin aftësitë e tyre të gatimit me Australinë dhe pjesën tjetër të botës për pozicionin e lakmueshëm të MasterChef Australi. MasterChef Australia është versioni Australian i MasterChef Britanik dhe ka shërbyer si një hapje për karrierat profesionale të gatimit për garuesit dhe fituesit e shfaqjes ndër vite.

Mijëra njerëz në audicionin e tre paneleve të gjyqtarëve nga të cilët zgjidhen 50 gjysmëfinalistët që kalojnë në shfaqjen live. Përmes emocioneve, tensionit dhe presionit, del një fitues që merr për të botuar një libër gatimi dhe fiton 250,000 dollarë. MasterChef Australia transmetoi për herë të parë në 2009 dhe ishte bërë e preferuara për fansat në të gjithë botën. Rrjeti Ten ka të drejta ekskluzive për shfaqjen dhe fansat në Australi mund të shikojnë episodet live të shfaqjes nga e diela deri të enjten çdo javë. Ten Play është partneri video-sipas kërkesës së MasterChef Australia. Sidoqoftë, Ten Play mund të arrihet nga shikuesit brenda Australisë.

Kur tifozët nga jashtë Australisë përpiqen të hyjnë në MasterChef Australia në Ten Play, ata marrin një mesazh gabimi që lexon, “Kjo video nuk është e disponueshme në këtë gjeografi tani”. Ky mesazh gabimi vjen sepse algoritmet Ten Luaj, njoftojnë se adresa juaj IP nuk është nga Australia, pra, duke sjellë atë mesazh gabimi.

Ne besojmë se të gjithëve duhet të lejohen qasje në argëtimin që dëshirojnë, pavarësisht nga vendndodhja e tyre, por të drejtat e shpërndarjes së MasterChef Australia thonë ndryshe. Sidoqoftë, ne kemi përpunuar metoda në të cilat ju mund të transmetoni shfaqjen pavarësisht se ku jeni.

Si të shikoni MasterChef Australia online falas jashtë Australisë

Tashmë kemi vendosur që Ten Play është kanali online, ku Australianët mund të shikojnë MasterChef Australia në internet. Tani do të vazhdojmë të ndajmë specifikat se si tifozët jashtë Australisë mund të transmetojnë episodet live të shfaqjes më të mirë Australiane për gatimet.

Gjeo-kufizimi parandalon personat me adresë të huaj IP për të hyrë në përmbajtje nga pjesë të veçanta të botës, dhe kjo mund të shkojë nga përmbajtja argëtuese tek materialet studimore. Me një VPN, mund të ndryshoni adresën e tyre IP në një vend ku lejohet qasja. VPN sigurojnë disa adresa IP dhe servera për përdoruesit për ta arritur këtë qëllim.

Pasi të keni konstatuar se ju mund ta ndryshoni adresën IP të pajisjes tuaj në një adresë IP Australiane me një VPN, tani ju sjellim disa nga VPN që janë efektive për ta bërë këtë. Vini re se megjithëse aktualisht ka shumë VPN në treg, ato nuk janë efektive në detyra të tilla si zhbllokimi i përmbajtjes Ten Play. Me dhimbje, ne kemi gjetur këto VPN, dhe ju garantohet qasje e pandërprerë në shfaqjet tuaja të preferuara në Dhjetë Luaj nga kudo në botë.

1. Buletini VPN

Logoja e shërbimit BuletVPN Vizitoni BuletVPN

BulletVPN u ofron përdoruesve serverë në rreth 19 vende. Bazuar në Estoni, BulletVPN ka serverë në vende të tilla si Australi, Brazil, SHBA, Gjermani dhe Francë. Përdoruesit e BulletVPN gjithashtu garantojnë një bandë të pakufizuar. BulletVPN u ofron përdoruesve të saj protokolle standarde siç janë OpenVPN e cila ka karakteristika të sigurisë më të lartë dhe intimitet.

Karakteristikat e tjera të dukshme të BulletVPN përfshijnë pajtueshmërinë e tij me pajisjet e mundësuar nga sisteme të ndryshme operative. Këto sisteme operative përfshijnë Android, Mac, iOS dhe Windows. BulletVPN gjithashtu ka një politikë pa log. Ky shërbim VPN i cili është i bazuar në Estoni ofron një nga sistemet më të mira të çmimeve në treg sot i cili përfshin një ofertë të garancisë për 30 ditë kthim të parave.

2. Astrill VPN

Logoja e shërbimit Astrill VPN Vizitoni Astrill VPN

Astrill VPN ka serverë në 320+ vende të botës dhe u ofron përdoruesve lidhje me shpejtësi të lartë, si dhe veçori të sigurisë si psh. Një ndërprerës i vrasjes është një veçori e nevojshme e ofruar nga VPN të lartë për të siguruar përdoruesit’ aktivitetet kurrë nuk ekspozohen kur lidhja humbet.
Astrill VPN ka 320 + serverë, dhe përdoruesit mund të lidhin deri në pesë pajisje në të njëjtën kohë.

Softueri është gjithashtu i pajtueshëm me një sërë sistemesh operative dhe ka një mbështetje të gatshme të klientit përmes LiveChat, telefonit, postës elektronike dhe Skype. Astrill VPN ofron protokolle siç janë OpenVPN dhe OpenWeb ndërmjet të tjerëve.

Përveç zhbllokimit të gjeo-kufizimit në përmbajtjen Ten Play, Astrill VPN gjithashtu u jep përdoruesve qasje në përmbajtje gjeo-të kufizuara në Netflix. Përdoruesit e Astrill VPN mund të lidhin deri në 5 pajisje në të njëjtën kohë. Astrill VPN siguron kriptim të shkëlqyeshëm madje duke anashkaluar Firewall-in e Madh të Kinës.

3. NordVPN

Logoja e shërbimit NordVPN Vizitoni NordVPN

NordVPN ofron veçori që mund të quhen shumë të mira për të qenë e vërtetë. Këto karakteristika përfshijnë një ndërprerës vrasës i cili është një veçori e nevojshme sigurie e siguruar vetëm nga VPN-të më të mira. Ky VPN gjithashtu ofron disa nga protokollet më të mirë si OpenVPN dhe IPSec. NordVPN gjithashtu u ofron përdoruesve mbi 5.700 servera të cilët janë përhapur në 58+ vende.

Vlen gjithashtu të theksohet se NordVPN zhbllokon platforma të dukshme të tilla si Netflix dhe lejon lidhjen e sa më shumë gjashtë pajisjeve në të njëjtën kohë. Përdoruesit e NordVPN kanë vlerësuar gjithashtu mbështetjen e saj 24/7 të konsumatorëve dhe lehtësinë e përdorimit. NordVPN gjithashtu mund të ekzekutohet në pajisje të mundësuar nga sisteme të ndryshme operative, nga TV të mençur deri në telefonat inteligjentë Android. Duhet të përmendim gjithashtu se NordVPN mban përdoruesit e saj’ aktivitete plotësisht anonime me politikën e saj për mos-logs. Sistemi i çmimeve të NordVPN është gjithashtu mbresëlënës, një nga më të mirët në treg.

Mendimet përfundimtare

Për të transmetuar MasterChef Australia nga jashtë Australisë, ju duhet një VPN aq efektive sa cilido prej tre të përmendur më lart. Duhet të konfirmoni që një VPN do të jetë në gjendje të zhbllokojë dhjetë përmbajtje Luaj para se të bëni abonimin.

Pasi të regjistroheni në VPN, vizitoni Ten Play nga një server Australian. VPN zakonisht kanë disa servera në një vend të caktuar. nëse ti’nuk jeni i sigurt për serverin më të mirë Australian të VPN, ju mund të kërkoni ekipin e shërbimit të klientit. Disa serverë mund të përshtaten posaçërisht në platforma të caktuara. Sapo vizitoni Ten Luaj me serverin Australian, do të keni mundësi të shikoni episodet live të MasterChef Australia në internet.

Si përmbledhje, pavarësisht nëse jeni një mërgimtar Australian ose dikush që e sheh argëtimin Australian veçanërisht tërheqës, do t’ju duhet një VPN për të parë MasterChef Australi. Ne veçuam disa nga VPN më të mira që mund t’i shërbejnë këtij qëllimi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map