Si të shikoni më mirë Thirrni Saulin në internet


Prodhuar nga AMC dhe transmetuar nga AMC dhe Netflix, Thirrni më mirë Saulin ka qenë një nga tregimet më të mëdha të suksesit të historisë së fundit të televizionit. I vlerësuar në mënyrë kritike dhe tejet i pëlqyer nga fansat e TV cilësor, shfaqja doli nga ajo edhe më e famshme Thyerja e keqe – dhe tani ka arritur sezonin e saj të katërt.

që’Të gjitha të shkëlqyera, por atje’është një problem. Thirrni më mirë Saulin‘Episodet më të fundit janë transmetuar së pari në SHBA, me vonesa të mëdha për pjesën tjetër të botës. Asnjë tifoz TV nuk duhet të durojë atë lloj vonese, por cilat opsione janë në dispozicion për tifozët e ekskluzivitetit?

Si ne’do ta shikoni, përgjigjen se si të shikoni Thirrni më mirë Saulin në internet rrotullohet rreth VPN dhe është mjaft e thjeshtë për t’u zbatuar. Por së pari, le’adresoni disa baza se pse ju’d dëshironi të përpiqeni të punoni rreth Netflix’gjeo-blloqe.

Thirrni më mirë Saul: Një hyrje e shpejtë

nëse ti’po e lexoni këtë, atje’është një shans i mirë për të cilin dini Thirrni më mirë Saulin‘Në prapaskenë, por për ata që janë të ri në seri dhe janë në kërkim të një shfaqje të re për të marrë dhëmbët e tyre, këtu’një përmbledhje shumë e shpejtë.

Ne së pari takohemi me avokatin Saul Goodman (luajtur nga Bob Odenkirk) në Thyerja e keqe, ku ai punoi si avokat i korruptuar në Albuquerque, New Mexico. si Thyerja e keqe përparoi, u bë e qartë se Saul ishte aq shumë tërheqëse sa Walter White dhe Jesse Pinkman’biznesi meth. Pra krijuesit e Thyerja e keqe e punuar atë në një shfaqje spin-off.

Debutimi në 2015, Thirrni më mirë Saulin e morri historinë e tij përsëri në ditët e para. E vendosur në vitin 2002, ne e gjejmë Saulin nën maskën e Jimmy McGill – një mashtrues që po përpiqet të bëjë “shkoni drejt” në vëllain e tij’firmë ligjore. Ndërsa merren me ilaçet dhe pyetjet morale shumohen, Jimmy rikthehet në konflikte, me rezultate shpesh katastrofale.

ajo’Të gjitha janë bërë në mënyrë të shkëlqyeshme, me shkrime të mprehta, aktrim të shkëlqyeshëm dhe vlera prodhimi të nivelit të lartë. Kritikët dhe audienca janë përgjigjur në përputhje me rrethanat, duke dhënë çmime në mënyrë rutinore Më mirë Thirrni Saul Vlerësimet metakritike prej 85-90%, dhe një vlerësim i domateve të kalbura që’s përmes çatisë.

Me 4 sezone dhe 40 episode të gjata, serialet paketojnë shumë përmbajtje, dhe kjo’Kutia ideale e vendosur për adhuruesit e krimit dhe dramës.

Çfarë’marrëveshja me blloqet Netflix dhe Better Call Saul?

Netflix është famëkeq për funksionimin e një modeli të segmentuar të biznesit global. Ndërsa ka një bazë të dhënash të madhe qendrore me përmbajtje TV dhe film, kompania bën vetëm shfaqje të caktuara në dispozicion në secilin vend ku operon. Kështu, për shembull, Thirrni më mirë Saulin mund të jetë duke treguar në SHBA, por nuk është i disponueshëm në Francë.

Pastaj ka ndryshime të vogla në oraret e transmetimit. Në Mbretërinë e Bashkuar, seria e katërt e Thirrni më mirë Saulin transmetuar në Netflix një ditë pasi u ul në SHBA në AMC, duke çuar potencialisht në komplotimin e spoilerëve në mediat sociale dhe YouTube.

Në të kundërt, përdoruesit e Netflix të Sh.B.A u desh të prisnin deri në fund të serialit për të parë ndonjë episod. Meqenëse AMC është një furnizues i paguar për kabllo, klientët në Mbretërinë e Bashkuar teknikisht kishin qasje më të mirë në shfaqjen amerikane sesa banorët e SHBA.

Për më tepër, Netflix rregullisht rregullon bibliotekën e përmbajtjes së tyre, duke hequr seritë më të vjetra. Pra, nëse ju’Ju keni humbur seritë 1-3 dhe dëshironi të kapni para se të merreni me seri 4, ju mund të keni fat. Sidoqoftë, episodet më të vjetra mund të jenë të disponueshme diku tjetër në botë. ajo’vetëm një pyetje për të hyrë në serverat e duhur.

Netflix përpiqet ta bëjë të vështirë hyrjen në shërbime jashtë juridiksionit të shtëpisë tuaj. Por nëse ju’jeni i shqetësuar se si të shikojnë Thirrni më mirë Saulin në internet, atje’një zgjidhje shumë e thjeshtë. le të’s shpjegoni se si’është bërë.

Si të shikoni më mirë Thirrni Saulin në internet? Përdorni një VPN të besueshëm

Si të shikoni më mirë mbulesën e saulit

Sekreti për të parë Thirrni më mirë Saulin në internet është duke përdorur atë që’e njohur si Rrjet Virtual Privat (VPN). Kompanitë VPN drejtojnë rrjete private të serverëve të cilët encryptojnë të dhënat e përdoruesit dhe u caktojnë atyre adresa IP anonime.

Netflix mbështetet në adresat IP për të përcaktuar se nga ku përdoruesit po hyjnë. Pra, nëse një VPN mund ta përplas atë informacion adresë, atë’possibleshtë e mundur të mashtroni platformën e argëtimit duke ju lejuar.

Fillimi është i shpejtë dhe i thjeshtë, dhe këtu’një udhëzues i shkurtër hap pas hapi.

 1. Gjeni një VPN me një reputacion të mirë për zhbllokimin e Netflix. Jo të gjithë VPN-të do të bëjnë, dhe ofruesit e lirë përgjithësisht fituan’t punoj fare. Përkundrazi, zgjedhni ofruesit që janë vlerësuar shumë nga përdoruesit dhe ekspertët. Shihni më poshtë për një përmbledhje të shpejtë të të preferuarave tanë. Ju mund të filloni duke kontrolluar listën tonë më të mirë VPN për Netflix.
 2. Zgjidhni një paketë VPN dhe shkarkoni klientin në kompjuterin tuaj ose smartphone.
 3. Ngarko klientin VPN. Tani ti’Do të duhet të zgjedhni një server për t’u lidhur. Nëse jeni në Mbretërinë e Bashkuar dhe dëshironi të hyni në Netflix të SHBA, zgjidhni një server amerikan. Në të kundërt, nëse jeni përdorues i SH.B.A.-së dhe doni të shihni Thirrni më mirë Saulin në internet para lëshimit të saj lokal, zgjedh një server britanik. Shumica e VPN-ve të mira do të kujdesen për të dy opsionet.
 4. Kur lidhja të jetë vendosur, adresa juaj e IP do të anonimizohet plotësisht. Thjesht ngarkoni Netflix si normal, dhe duhet të shihni një gamë të gjerë të përmbajtjes së shkyçur, përfshirë Thirrni më mirë Saulin.

Përndryshe, ju mund të përdorni SlingTV. SlingTV mbart AMC’përmbajtja e dramës, përfshirë Thirrni më mirë Saulin. Por ajo’s rezervuar teknikisht për klientët amerikanë. nëse ti’d dëshironi të regjistroheni, përdorni VPN tuaj për të krijuar një personalitet amerikan.

Tani, përdorni një llogari PayPal për të blerë një kartë dhuratë SlingTV. Këto barten nga shitës me pakicë në SH.B.A. si PCGamesSupply ose eGifter, si dhe dhurata PayPal. Kur kjo’beenshtë dorëzuar, ju mund të përdorni kartën e dhuratës për t’u regjistruar në një llogari SlingTV. Duket e ndërlikuar, por nuk duhet’duhet të zgjasë shumë.

Shikoni VPN-të elitare Netflix për të parë shfaqjen tuaj të preferuar

Siç thamë edhe më parë, jo të gjithë VPN-të janë të barabartë. Pra, këtu janë disa opsione të shkëlqyera për njerëzit që duhet të zhbllokojnë Netflix:

  1. NordVPN – Një VPN gjithëpërfshirëse elitare, NordVPN fitoi’t te lere.
  2. ExpressVPN – Deri aty me NordVPN, ExpressVPN ka një rekord zhbllokues të Netflix të fortë.
  3. VyprVPN – Super shpejt (që është i dobishëm për Netflix), Vypr ka një provë 3-ditore, e cila është koha e mjaftueshme për të kapur të gjitha Thirrni më mirë Saulin. Kështu që mund të mos ju duhet të paguani një qindarkë.

VPN të tjerë kanë luftuar me Netflix në të kaluarën. Për shembull, TunnelBear dhe ZenMate mund të jenë të shkëlqyera në disa aspekte, por ato nuk janë në gjendje të mirë’t ideal për tifozët streaming.

Përdorni një VPN për të parë më mirë Thirrjen Saul’Sezoni i fundit pa asnjë vonesë

Askush nuk duhet t’i mohohet qasja në emisionet televizive që ata duan, dhe Thirrni më mirë Saulin nuk bën përjashtim.

Për fat të mirë, VPN-të ofrojnë një zgjidhje të gatshme. Me një VPN të mirë, ju mund të mposhtni blloqet gjeo-ngritëse të ngritura nga shërbimet streaming si SlingTV ose Netflix, dhe të shijoni një festë të TV fantastike.

ne’po jetoni në një epokë të artë të televizionit, kështu që don’me mungon Një rregullim i thjeshtë teknik është gjithçka që ju nevojitet.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map