Si të shikoni TF1 jashtë Francës


TFI është një rrjet privat TV i kontrolluar nga grupi TF1 dhe rrjeti vendas më i njohur në Francë. Pavarësisht nëse jeni të magjepsur nga argëtimi dhe kultura franceze ose jeni një mërgimtar që kërkon të lidhet me kulturën tuaj në shtëpi, TF1 është një burim i menjëhershëm.

Për kohën më të gjatë, TF1 ishte kanali i vetëm televiziv në Francë. Kjo shpjegon pse ende ka ruajtur popullaritetin e saj dhe ka një vlerësim prej 25% të tregut të brendshëm. Vlerësimet e TF1 kanë mbetur gjithnjë të larta për shkak të përmbajtjes së larmishme dhe të shkëlqyeshme në program. Shikuesit janë trajtuar me një përzierje të shfaqjeve të lojërave, dramave, lajmeve dhe disa argëtimeve të lehta.

Kanalet më të njohura në Francë

TFI ka kanale të tjera motra të njohura që transmetojnë gjithashtu përmbajtje frënge. MYTF1 u lejon përdoruesve të transmetojnë të gjithë përmbajtjen e TF1 dhe gjithashtu të transmetojnë stacionet e tjera, si filmat e serive LCI, TMC, TFX, NTI, HDI dhe TF1.

Në Francë, ka shumë kanale të ndryshme, si W9, TF1, M6 mes shumë të tjerëve, të cilave mund të arrihen vetëm nëse je në Francë. Shërbimet më të njohura të transmetimit janë France TV, Zatto, Molotov dhe Canal Plus. TF1’Përmbajtja zakonisht është në dispozicion sipas kërkesës dhe jeton përmes shërbimit online të transmetimit MYTF1. Ky shërbim transmetimi është Franca më e njohur.

Gjeo-bllokimin

Gjëja më fatkeqe për mërgimtarët dhe njerëzit që gëzojnë shfaqje franceze është se ata nuk janë në gjendje të marrin qasje në këto kanale nëse nuk janë në Francë. Kanalet janë të bllokuara nga gjeo, që do të thotë se dikush nuk është në gjendje të akordojë për të parë përmbajtjen, përveç nëse ata jetojnë në Francë.

Lajmi i mirë, sidoqoftë, është se ne kemi disa këshilla se si të shikoni TF1 kur jeni jashtë Francës. Udhëzimet se si të shikoni TF1 kur jeni në një vend tjetër janë shumë të thjeshta: keni nevojë për një Rrjet Virtual Privat (VPN).

Një VPN është ideale pasi do të ndihmojë në mënyrë të konsiderueshme për të parë. Përveç kriptimit të aktiviteteve tuaja në internet dhe mbajtjes private të identitetit tuaj, ai gjithashtu rivoton trafikun përmes një serveri të vendosur diku tjetër.

Pse kërkohet një VPN

Në një VPN, gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni një vendndodhje në Francë, në mënyrë që të shfaqet sikur të keni hyrë në TF1 nga Franca.

Për ata që pyesin se si të shikojnë TF1 jashtë Francës, ekzistojnë një shumëllojshmëri VPN që ofrojnë shërbime të shkëlqyera. Tregu VPN është shumë konkurrues për shkak të nevojave të sigurisë së kësaj epoke dhe përhapjes së përmbajtjes gjeo-kufizuar. Ndërsa ky është rasti, nuk është një garanci që të gjitha VPN-të do të jenë zgjidhja ideale për ju, prandaj ne do t’ju rekomandojmë disa nga VPN-të më të mira në treg.

Me një VPN, ju lehtë mund të mashtroni MYTF1 të mendoni se jeni vendosur në Francë. Trafiku juaj në internet kalon përmes një serveri të jashtëm dhe më pas etiketohet me adresën e tij IP.

Hapat e thjeshtë se si të shikoni TF1 janë këto:

 • Merrni një VPN dhe regjistrohuni për të
 • Shkarkoni aplikacionin VPN në pajisjen që po përdorni për të transmetuar
 • Identifikohuni dhe pastaj lidheni me një server në Francë
 • Shkoni në faqen e internetit MYTFI dhe transmetoni

Ofruesit më të mirë të VPN për t’u përdorur

Marrja e një VPN të shkëlqyeshme që mund të përdorni për transmetim mund të duket si një përvojë marramendëse, por me hulumtimin e duhur, do ta arrini shpejt. Me kaq shumë VPN në treg, ndonjëherë mund të duket e vështirë të dalloni ato të mira nga ato të këqija.
Shtë e rëndësishme të theksohet se jo të gjitha VPN garantojnë aftësitë e zhbllokimit për të transmetuar TF1 nga një vend tjetër. Gjithashtu, jo të gjithë ofrojnë shpejtësinë dhe sigurinë e nevojshme.

Ne kemi bërë hulumtimin tonë bazuar në cilësitë e mëposhtme VPN:

Ka shpejtësi të lartë të lidhjes

Që ju të transmetoni, keni nevojë për shpejtësi të shpejtë të lidhjes. Disa VPN mund të ngadalësojnë ndjeshëm shpejtësinë e internetit tuaj, duke krijuar një shqetësim masiv. Ju duhet të merrni një VPN që ofron një lidhje me shpejtësi të lartë dhe është e përsosur për të transmetuar në internet.

Serverat francezë

Ju duhet të kërkoni një VPN që ka shumë serverë francezë me të cilët mund të lidheni. Kjo do t’ju lejojë të transmetoni në mënyrë efektive TF1 nga jashtë Francës.

Siguria dhe forca e enkriptimit

Meqenëse VPN-të përdoren kryesisht për privatësinë dhe sigurinë në internet, ky është padyshim një nga faktorët që duhet ta konsideroni seriozisht. Një VPN e mirë do të jetë në gjendje t’ju ofrojë encryption të fortë që në fund të fundit do të sigurojë që të dhënat tuaja janë të sigurta.

Nuk ka kufizime të gjerësisë së bandës ose transferimit të të dhënave

Për të parë TF1, do të duhet ta transmetoni atë në internet. Kjo do të kërkojë përdorim intensiv të të dhënave. Sigurohuni që të merrni një VPN që nuk ka kufizime në gjerësinë e brezit dhe transferimin e të dhënave, në mënyrë që të keni përvojën më të mirë në internet..

Bazuar në kriteret e mësipërme, VPN-të e mëposhtme janë më të mirat:

1. ExpressVPN

Logoja e shërbimit ExpressVPN Vizitoni ExpressVPN

Kjo është një nga zgjedhjet ideale të përdoruesve për transmetimin në internet. ExpressVPN ka një paketë të shkëlqyeshme dhe të ekuilibruar për privatësinë dhe sigurinë dhe gjithashtu gjithçka që ju nevojitet për transmetimin në internet.

Shpejtësia që ajo ofron është e besueshme në të gjithë rrjetin e tyre të gjerë të mbi 3000 serverëve. Ajo gjithashtu ofron kriptim të pakthyeshëm 256-bit AES. Përveç kësaj, ajo nuk ka kufizime të përdorimit, do të thotë që ju mund të transmetoni përmbajtje aq sa dëshironi. Edhe pse është pak e kushtueshme, ai ka një gamë të madhe të aplikacioneve miqësore për përdoruesit që janë në dispozicion pothuajse në të gjitha pajisjet.

2. CyberGhost

Logoja e shërbimit CyberGhost Vizitoni CyberGhost

Ky është një VPN i fuqishëm, miqësor ndaj përdoruesit. Ashtu si ExpressVPN, ajo ka aq shumë aplikacione intuitive dhe të efektshme që janë në të gjitha pajisjet që mund të mendonit. Shtë kaq e thjeshtë për t’u përdorur, dhe nuk ka nevojë të ketë ndonjë njohuri teknike për ta kuptuar atë. E vetmja gjë që duhet të bëni është të lidheni me një server streaming në Francë.

Për më tepër, CyberGhost nuk ka kufizime të të dhënave dhe ka mbrojtje të fortë, të besueshme dhe mbrojtje të intimitetit. Kjo përfshin 256-bit encryption në të gjitha lidhjet. Ka një rrjet serverash që ka më shumë se 6200 server në 90 vende (përfshirë Francën).

3. NordVPN

Logoja e shërbimit NordVPN Vizitoni NordVPN

Me mbi 5500 serverë të vendosur në 58 vende dhe 200 + serverë në Francë, NordVPN është një nga opsionet më të mira për transmetimin në internet. Ajo ofron dispozita të forta sigurie dhe krenohet me karakteristika shtesë të sigurisë si ndërprerësin e vrasjeve dhe serverët Double VPN midis shumë të tjerëve.

Ajo ka një politikë të rreptë të mos-logs që siguron që aktivitetet tuaja në internet të mbeten private. Çfarë’Për më tepër, ajo nuk ka kufi të brezit, kështu që ju mundëson të transmetoni sa më shpesh që dëshironi. Së fundmi, NordVPN ka aplikacione miqësore për përdoruesit që mbështesin shumë pajisje.

përmbledhje

Meqenëse TF1 është kanali televiziv më i popullarizuar në Francë dhe shumë njerëz nga e gjithë bota janë të prirur ta shikojnë atë, është thelbësore të gjesh mënyra për të pasur mundësi të përdorësh atë kur jashtë vendit. Meqenëse shumica e rrjeteve përdorin teknika gjeo-bllokuese, përdorimi i një VPN është thelbësor – do t’ju lejojë të shikoni përmbajtjen në TF1.

Pasi të keni identifikuar VPN më të mirë në dispozicion për ju, regjistrohuni, lidheni me një server në Francë dhe atëherë do të keni mundësi të hyni në MYTF1.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map