Interneti-tsensuuri algaja juhend

tsensuur


Tsensuur püüab suruda maha ideede ja teabe vaba vahetuse, mida võimul olev partei peab vastuvõetamatuks või ähvardavaks. Internetist on saanud maailma suurim kõnevabaduse platvorm. Piiramatu juurdepääs teabele annab üksikisikutele, nagu mitte ühelegi põlvkonnale, võimaluse anda hääli neile, keda muidu ei pruugita kuulda, ja neile, kes muidu ei pruugi näha.

Kuid tsensuur ohustab Interneti avatud olemust, pärssides maailma ideede vaba turgu. Valitsused ja ettevõtted võivad vaigistada sõnavabaduse, piirata juurdepääsu teabele ja piirata suhtlusvahendite kasutamist. Sellised tegevused teenivad võimulolijate huve ja kahjustavad kõigi teiste kodanikuvabadusi.

Sel põhjusel on ülioluline, et kõik oleksid valvsad ja tegutseksid kiiresti, kui neid tsensuur ähvardab.

Sisukord

 1. Kes tsenseerib?
  1. Valitsused
  2. Korporatsioonid
  3. Võrgu neutraalsus
  4. Üksikisikud
 2. Mis on tsenseeritud?
  1. Veebisaidid ja rakendused
  2. Inimesed, üritused ja organisatsioonid
  3. Suhtlusvahendid
  4. Sügav veeb
 3. Kuidas veebi tsenseeritakse??
  1. IP blokeerimine
  2. Märksõnade filtreerimine
  3. DNS-i mürgitus
  4. Käsitsi täitmine
 4. Millist tüüpi sisu tuleks tsenseerida?
 5. Kuidas arvestada laste tsensuurivastast arutelu??
 6. Kuidas võin veebitsensuuriga võidelda??
  1. Toetage tasuta kõne propageerimise organisatsioone
  2. Tea oma õigusi
  3. USA kohtuasjad
  4. Kasutage krüptimis- ja anonüümsusriistu
 7. Millised riigid tsenseerivad kõige rohkem?
 8. Sõnavabadus ja IP

Kes tsenseerib?

Valitsused

Tsensuuri kõige ilmsemad sündmused on seadusega kehtestatud, eriti riikide valitsused. Autokraatlike režiimide valitsused tsenseerivad veebis sageli eriarvamusi.

Võib-olla kõige kuulsam näide on Hiina, kus valitsev kommunistlik partei on kehtestanud keeruka üleriigilise tsensuurisüsteemi ja hästi koolitatud Interneti-politseijõud. Google väljus Hiina turult kuulsalt, kuna keeldus täitmast valitsuse tsensuurinõudeid otsingutulemustes.

Sadu, kui mitte tuhandeid veebisaite, sotsiaalseid võrgustikke ja rakendusi blokeerib mustas nimekirjas olev süsteem, mida tavaliselt nimetatakse suureks tulemüüriks. Suur tulemüür blokeerib juurdepääsu peamiselt lääne sotsiaalsetele võrgustikele nagu Facebook ja Twitter, uudiste allikatele, sõnumirakendustele ja isegi Comparitechile..

Hiina puhul on seda tüüpi tsensuuri põhjused kahesugused: see surub välja eriarvamused meediumite osas, mis pole valitsuse pöidla all, ja kaitseb kodumaiseid Interneti-ettevõtteid rahvusvahelise konkurentsi eest. Tühjus, mille Google Hiinas jättis, tõi kaasa näiteks riigi suurima otsingumootori Baidu.

Tsensuur läheb kaugemale kui lihtsalt sisu blokeerimine. Need, kes räägivad isegi kohalikel avalikel foorumitel, võidakse vangi panna või hullem. Hiina sotsiaalmeedias ei saa sõpru ega jälgijaid teatavaid võtmesõnu ja fraase saata.

Valitsuste kehtestatud tsensuurimehhanismid on sageli vahend mitte ainult diskursuse ennetamiseks, vaid ka nende isikute tuvastamiseks ja karistamiseks, kes tegelevad sellega, mida ametkonnad peavad valeks diskursuseks.

Olgu selleks koolides raamatu keelamine või teisitimõtleja vangistamine, väidavad valitsused sageli, et selle tegemine on avalikes huvides.

Pange tähele, et Hiinas ja teistes riikides teostavad valitsuse taotlusel suure osa tsensuurist Interneti-teenuse pakkujad ja Interneti-ettevõtted..

Korporatsioonid

Ettevõtted, näiteks ISP või Interneti-ettevõtted, võivad tsenseerida sisu valitsusasutuse nõudmisel. Hiinas vastutavad Interneti-teenuse pakkujad veebisaitide blokeerimise eest, samas kui sotsiaalmeediaettevõtete ülesandeks on filtrida tundlikke märksõnu sisaldavaid sõnumeid ja postitusi..

Korporatsioonid tegelevad mõnikord tsensuuriga, et takistada konkurentsi või kaitsta muul viisil oma vara. Selle toote või teenuse negatiivsete arvustuste ja kommentaaride kustutamine on selle üks näide. Teine võimalus on siis, kui teatud toodete brändilogod hägustatakse videotest, et kaitsta nende kaubamärkidega konkureerivaid reklaamijaid.

Ettevõtte tsensuur viitab sageli teistsugusele praktikale: töötajate ähvardamine töösuhte lõpetamise, rahalise kaotuse või turule pääsemisega. Ettevõtte töötaja, kes on tunnistajaks eetika rikkumisele, võidakse vallandada, kui ta ütleb sellest näiteks kellelegi väljaspool ettevõtet.

Ettevõtted tsenseerivad sisu, mis nende arvates kahjustab nende mainet. Räppar Ice-T muutis Cop Killeri laulusõnu, kui Time Warner seda nõudis. South Parki episoodi tsenseeris Comedy Central – telekanal Viacomi katusel -, kuna see kujutas moslemi prohvetit Muhammedit. Youtube puhastab rutiinselt pornograafilist sisu, väärkohtlemist ja vihakõnet sisaldavate videote otsingutulemusi.

Neutraalsus

Võib-olla on tänapäeval kõige vaieldavam arutelu tsensuuri ümber võrguneutraalsuse üle. Netineutraalsuse kohaselt tuleks internetti kohelda utiliidina: kõiki veebisaite ja rakendusi koheldakse juurdepääsu osas võrdselt. Kuid telekommunikatsiooniettevõtted, kes on sisse ostnud sisu loomise ettevõtteid, tahavad inimesi suunata sisu poole, mis neile raha teenib. Selleks segavad nad liiklust konkurentide nagu Netflix kaudu, samas kui ühendused nende enda meelelahutuspakkumistega on piiramatud.

See tava keelati USA-s FCC korralduse alusel, kuid vabariiklased, kes võtsid hiljuti presidentuuri üle ning säilitasid esindajatekojas ja senati enamuse, võivad selle peagi tühistada..

Ettevõtted saavad ka ärihuvide kaitsmiseks oma sisu tsenseerida. Netflixi taas näitena kasutamiseks ei võimalda see kasutajatel vaadata teiste riikide katalooge. Suurbritannias asuv Netflixi abonent ei saa vaadata ainult Ameerika Ühendriikide abonentidele mõeldud saateid, kui nad ei kasuta VPN-i oma asukoha rüvetamiseks. Selle põhjuseks on asjaolu, et autoriõiguse omanikud peavad Netflixi austama sisu litsentsimispiiranguid, mis kehtivad üksikute riikide suhtes.

Üksikisikud

Tsensuur võib toimuda isegi üksikisiku tasandil. Sellised sotsiaalsed võrgustikud nagu Facebook ja Twitter võimaldavad kasutajatel blokeerida teatud kasutajate ja allikate sisu. Tsensuur on üksikisiku vabaduse küsimus, nii et kodanikuõiguste osas pole selles olemuselt midagi valesti. Kuid vastandlike vaadete väljajuurimine ja ainult iseenda kinnistavate postituste nägemine, mis kinnitavad seda, mida inimene juba arvab, et see pole tervislik tava.

Mis on tsenseeritud?

Veebisaidid ja rakendused

Autokraatlikud režiimid tsenseerivad sageli veebisaite, mis avaldavad vastanduvaid vaateid, mis ohustavad nende võimu või avalikku mainet. Nimelt on sotsiaalmeedia ja uudisteallikad riigi toetatud sidustsensuuri sagedased ohvrid. Türgis blokeeriti peamised sotsiaalmeedia saidid, sealhulgas Facebook ja Twitter, pärast seda, kui president arreteeris tosina poliitilise vastase.

Suur tulemüür on astunud selle sammu edasi, blokeerides veebisaidid, mis juhendavad netizensit, kuidas tsensuurist kõrvale hiilida. See kehtib Comparitechi kohta, mis on avaldanud õpetused ja VPN-i soovitused suure tulemüüri ümbersõitmiseks. Ilma VPN-i või mõnda muud tüüpi puhverserverit ei saa seda veebisaiti Mandri-Hiinast vaadata.

Näpunäide: Siit näete, millised saidid on Hiinas blokeeritud.

Rakendusi saab ka blokeerida või keelustada. WhatsApp on mitmetes riikides, sealhulgas Hiinas, Türgis ja Brasiilias, alaliselt või ajutiselt blokeeritud. Laua taga pole ka ultrakonservatiivsete moslemiriikide tutvumisrakendused.

Inimesed, üritused ja organisatsioonid

Mõnikord on tsensuur suunatud konkreetsetele inimestele ja organisatsioonidele, keda peetakse tsenseerimise ohustajateks. Hiinas on kõik silme alt välja kooritud veebisaidid, tekstisõnumid, reklaamid ja sotsiaalmeedia postitused, kus mainitakse isegi Falun Gongi vaimset liikumist, mida võimud kiusasid 1990. aastatel. Samamoodi tsenseeritakse kõike, mis on seotud 4. juuni 1989 Tiananmeni väljaku veresaunaga.

Suhtlusvahendid

Sellised sotsiaalmeedia- ja sõnumsiderakendused nagu WhatsApp, Facebook Messenger ja Snapchat ohustavad autokraatlikke valitsusi, kuna kuigi kirjavahetus on suhteliselt privaatne, on seda keerulisem kontrollida. WhatsApp on Hiinas ja mitmetes teistes riikides, sealhulgas Türgis ja Brasiilias, ajutiselt blokeeritud.

Asutused suhtuvad WhatsAppisse eriti ettevaatlikult, kuna vestlused on krüptitud, mis tähendab, et ainult nende kasutajad saavad oma sõnumite sisu vaadata. Kolmandad osapooled, kes üritavad kommunikatsiooni pealtkuulata, näevad krüptimise tõttu ainult segatud teksti. Sel põhjusel väidavad Brasiilia ametivõimud, et WhatsAppi võiks kasutada uimastitehingutes ja terrorirünnakutes, mis õigustab teenuse ajutist katkestamist.

Hiinas läänelike vestlusrakenduste ärajätmine andis aluse WeChatile, mis on riigi suurim vestlusrakendus, mille tegi kodumaine tehnikahiiglane Tencent. Tencent teeb valitsusega koostööd keerukate tsensuurimeetmete abil, näiteks märksõnade filtreerimine – sõnumite blokeerimine või tundlikku sisu sisaldavate linkide blokeerimine, näiteks „falun gong”. Korduvatele õigusrikkujatele kehtestatakse ajutised ja püsivad kontokeeld.

Sügav veeb

Enamik inimesi leiab Google’is Google Internetist selle, mida nad otsivad. Kuid Google ja enamus teisi populaarsemaid otsingumootoreid indekseerivad vaid pisikese osa Interneti sisust. Selleks on mõjuv põhjus; enamikku muudest asjadest ei saa indekseerida või pole see kasulik. See sisaldab vanu veebilehti, sotsiaalmeediasisu, pilve salvestatud privaatseid faile, rakenduste sisu, kohtutoimikuid ja akadeemilisi ajakirju, kui nimetada mõnda.

See, mis järele jääb, on nn pinnaveeb ja ekspertide hinnangul on süvaveeb umbes 500 korda suurem kui see, mida saab otsingutulemustes kuvada. Kõik muu tsenseeritakse, ehkki mitte tingimata samadel motiividel nagu riigi või ettevõtte tsensuur.

Väikest sügava veebi tükki tuntakse DarkNetina, mis sisaldab veebisaite, millele pääseb juurde ainult Tor-i abil. Tor on anonüümsustarkvara, mida saab kasutada juurdepääsuks peidetud .onion-saitidele, mis moodustavad DarkNeti – saidid, mida ei taheta leida. Nende hulka kuuluvad ebaseaduslike kaupade ja teenuste turuplatsid, salajased ajaveebid, foorumid ja jututoad ning privaatsed mänguserverid.

Kui olete huvitatud süvaveebi ja DarkNeti paljastamisest, lugege meie juhendit süvaveebile ja darknetile juurdepääsu saamiseks.

Kuidas veebi tsenseeritakse??

Neil, kellel on selleks võim, on olemas palju veebisisu blokeerimise meetodeid. Kõige levinum kitsaskoht, kus ametivõimud saavad tõhusalt tsenseerida suuri elanikkonnarühmi, on ISP-tase. Interneti-teenuse pakkujad või Interneti-teenuse pakkujad toimivad kõigi Interneti-ühendusega väravatena.

IP blokeerimine

Valitsused saavad Interneti-teenuse pakkujatelt tellida konkreetsete veebisaitide ja rakenduste IP-aadresside ja domeeninimede blokeerimise. Igale Interneti-seadmele – olgu see teie praegu seda artiklit lugev või veebisaiti või rakendust hostiv server – omistatakse kordumatu IP-aadress. Kui keegi proovib veebisaidile juurde pääseda, saadetakse päring ISP-le, kes lahendab taotluse, leides vastava IP-aadressi. Seejärel ühendab ISP kaks seadet, näiteks sülearvuti ja veebisaidi, nii et liiklus saaks nende vahel vabalt voolata. ISP-del on õigus sellised taotlused ja liiklus tulemüüri abil valikuliselt blokeerida.

IP blokeerimine on eeldatav meetod, mida Netflix kasutab, et takistada kasutajatel juurdepääsu sisule väljaspool oma elukohariiki. Netflix lisab puhverserverite, näiteks VPN-ide ja nutikate DNS-i pakkujate IP-aadressid tavaliselt musta nimekirja.

Märksõnade filtreerimine

Nagu eespool mainitud, tuvastab ja blokeerib märksõna filtreerimine sisu, mis sisaldab märksõnu, mida asutus peab sobimatuks. See toimub nii kliendi, veebisaidi ja rakenduse kui ka ISP tasandil. Nagu mainitud, blokeerib WeChat sõnumid, mis sisaldavad tundlikke märksõnu, mis kahjustavad Hiinas parteide reegleid. Samuti võivad otsingumootorid piirata teatud märksõnade otsimisel tagastatud tulemusi.

Tsensuuri kaudsed ISP-d kasutavad tundlike märksõnade jaoks Interneti-liikluse sisu kaevandamiseks sügavat pakettide kontrolli. Väikese ulatuse korral saaks seda teha kogu liikluse suunamisega läbi puhverserveri, mis kontrollib liiklust ja blokeerib kõik, mis sisaldavad musta nimekirja kantud märksõnu.

Üleriigilises plaanis, näiteks Hiinas, on selleks vaja keerukamat sissetungimise tuvastamise süsteemi (IDS). Sellises süsteemis luuakse pakettide koopiad ja edastatakse filtreerimisseadmetele, et liikluse voog ei katkeks. Keelatud sisu tuvastamise korral saadab ISP serverile ühenduse lähtestamise taotlused, kuni ühendusest täielikult loobutakse.

DNS-i mürgitus

DNS-i mürgistus – tuntud ka kui DNS-i võltsimine, kaaperdamine ja võltsimine – toimub siis, kui rikutud DNS-i andmed suunavad liikluse valele IP-aadressile. Ründaja või mõnel juhul valitsus ja ISP mürgitavad lahendajate vahemälu nimeserveris, kuhu saadetakse veebilehtede taotlusi.

Hiinas mürgitati Facebooki ja muude veebisaitide DNS-i kirjed, nii et kõik, kes üritasid neile saitidele minna, suunataks ummikseisu. Mõne eksperdi sõnul saadeti need taotlused teistele saitidele, mille ametivõimud ei kiitnud heaks, mille tulemuseks oli hajutatud teenuse keelamise (DDoS) rünnak.

Domeeninime muutmine ei ole nii lihtne kui IP-aadressi muutmine, seega võib see meetod olla tõhusam kui IP blokeerimine.

Mõnikord rakendatakse DNS-i kaaperdamist ja märksõnade filtreerimist ühiselt. Ruuterid võivad takistada soovimatut suhtlust, kaaperdades tundlikke märksõnu sisaldavaid DNS-i päringuid ja sisestades muudetud DNS-i vastuseid.

Käsitsi täitmine

Kui kõik ülaltoodud automatiseeritud meetodid ebaõnnestuvad, on räpaseid töid teha vanamoodsatel inimestel. Hiina Interneti-politsei koosneb hinnanguliselt 50 000-st sõjaväelasest. Nad kohustavad tundlikku sisu majutavaid üksusi selle eemaldama või karistama.

Lisaks internetipolitseile maksavad riigid nagu Hiina ja Venemaa sotsiaalmeedias kommentaatoritele, et toetada valitsevaid parteisid ja halvustada oponente veebis.

Millist tüüpi sisu tuleks tsenseerida?

Ameerika Ühendriikide esimene muudatus ei kaitse kõiki kõne- ja väljendusvorme. Roppus, lapsporno, laim ja sõnavõtt, mis õhutab “otsest ja viivitamatut” seadusevastast tegevust (karjuma “tuld!” Rahvarohkes kinodes, kui seda pole), on vähe. Vihakõne kattub ka mõnega neist kategooriatest. Nilbe sisu on määratletud kui asi, mida keskmine inimene peab taunitavaks ja millel pole tõsist kirjanduslikku, kunstilist, poliitilist ega teaduslikku väärtust.

Kuidas arvestada laste tsensuurivastast arutelu??

Laste rõveda, vulgaarse või pornograafilise sisu eest kaitsmise eest vastutavad tavaliselt vanemad. Sellegipoolest on valitsused loonud mehhanismid, nagu filmide ja videomängude reitingusüsteemid, et aidata vanematel otsustada, kas materjal on nende lastele sobiv.

Ehkki see on tänapäeva ühiskonnas levinud praktika, arutatakse täna veel täna, mil tuleks tõmmata piir vastuvõetava ja lastele vastuvõetamatu vahel.

Laste kaitsmise varjus on ülereageerimise poliitika vaidlustatud kogu aeg USA ülemkohtus, näiteks kohtuasjas ACLU vs. Reno. Sel juhul kaotati kommunikatsiooni korralikkuse seadus, kinnitades, et veebikõne väärib täielikku esimese muudatuse kaitset.

Kuidas võin veebitsensuuriga võidelda??

Toetage tasuta kõne propageerimise organisatsioone

Käputäis häid organisatsioone võitlevad tasuta ja avatud Interneti eest kogu maailmas. Nad tõstavad teadlikkust, harivad avalikkust, korraldavad üritusi, lobivad seadusloomet, osalevad kampaaniates ja kutsuvad esile sõnavabadusevastaseid tavasid. Nende üks põhiküsimusi on võrgu neutraalsus, vangistatud ajakirjanike vabastamine, valitsuse suurema läbipaistvuse propageerimine, krüptimise toetamine ning Interneti vaba ja avatud hoidmine.

Saate neid organisatsioone toetada, registreerudes nende infolehtedele, toetades neid sotsiaalmeedias, liitudes kampaaniatega, pöördudes seadusandjate poole nende veebisaitide kaudu ja muidugi annetades raha.

Allpool leiate organisatsioonide loendi.

Tea oma õigusi ja tsensuuriga võitlevaid organisatsioone

USA-s on sõnavabadus käsitletud esimeses muudatuses. Kuid iga riik on erinev. Siit saate teada oma õiguste kohta ja olla valvas. Kui tunnete, et teie õigusi rikutakse, on siin mõned organisatsioonid, mis kaitsevad rikkumisest teatajaid, kaitsevad sõnavabadust ja / või võitlevad aktiivselt tsensuuri vastu:

 • ALA intellektuaalse vabaduse kontor
 • Amnesty International
 • Ameerika kodanikuvabaduste liit
 • Artikkel 19
 • Berkmani Interneti- ja ühiskonnakeskus Harvardi ülikoolis
 • Demokraatia ja tehnoloogia keskus
 • Ajakirjanike kaitse komitee
 • Derechose inimõigused
 • Elektroonilise Piiri Sihtasutus (EFF)
 • Elektrooniline privaatsuse teabekeskus
 • Ülemaailmne Interneti-vabaduse kampaania
 • Inimõiguste Internet
 • inimõiguste vaatluskeskus
 • Rahvusvaheline Inimõiguste Föderatsioon
 • Rahvusvaheline Ajakirjanike Föderatsioon
 • Rahvusvaheline sõnavabaduse vahetus (IFEX)
 • Rahvusvaheline PEN
 • Internetihariduse sihtasutus
 • Internetivaba väljendusliit
 • Riiklik tsensuurivastane koalitsioon (NCAC)
 • Piirideta ajakirjanikud
 • Sociedad Interamericana de Prensa

USA kohtuasjad

Lisaks esimesele muudatusettepanekule on kümneid olulisi kohtuasju USA-s piiranud sõna- ja sõnavabaduse piire. Siin on mõned, mis käsitlevad konkreetselt tehnoloogiat ja tsensuuri:

 • Ameerika kodanikuvabaduste liit jt. v. Janet Reno
 • CompuServe Incorporated versus Patterson
 • Stratton-Oakmont ja Porush vs. Prodigy
 • Dial Information v. Thornburgh, 938 F.2d 1535
 • Teabe pakkuja koalitsioon v. FCC
 • Miller vs. California
 • USA v. Thomas

Kasutage krüptimis- ja anonüümsusriistu

Parim viis riigi toetatud tsensuurist ja nuhkimisest kõrvalehoidumiseks on krüptimis- ja / või anonüümsustarkvara kasutamine. Seda saate teha mitmel viisil:

 • Seadistage krüptitud e-kirjad
 • Kasutage Interneti-liikluse krüptimiseks VPN-i (vaadake meie Hiina, AÜE ja Türgi VPN-i populaarseimaid loendeid)
 • Kasutage Tor-i veebis anonüümseks jäämiseks
 • Valige krüptitud vestlusrakendused, näiteks Signal ja Telegram
 • Krüpteerige oma failid nii kõvakettal kui ka pilves
 • Kasutage ISP vaike-DNS-serverite asemel avalikke DNS-i või nutikaid DNS-servereid

Krüptimine tagab, et keegi ei saa teie failides sidet nuusutada, välja arvatud need, kellele soovite neid vaadata. Kaasaegseid krüpteerimisalgoritme ei saa veel julma jõu abil purustada.

Krüptimis- ja anonüümsusvahendid on rikkumisest teatajate jaoks eriti olulised. Neil, kes on sõnavabaduse rikkumise tunnistajad, peaks olema lubatud rääkida ilma noomituseta.

Millised riigid tsenseerivad kõige rohkem?

On mitmeid indekseid, mis järjestavad riike nende vaba sõnavabaduse järgi. Nende hulka kuuluvad Freedom House’i pressivabaduse raport, piirideta ajakirjanike pressivabaduse indeks ja avatud võrgu algatus.

Kui see artikkel tsiteerib Hiinat sageli tema tsensuurisüsteemi tohutu ja keerukuse tõttu, nimetatakse Aafrika, Lähis-Ida ja Põhja-Korea riike sageli kõige tsenseeritumateks. Lääne-Euroopa riigid on tavaliselt ajakirjanduse ja internetivabaduse osas kõrgeimad.

Vaba kõne ja IP

Sõnavabadus on mõnikord vastuolus intellektuaalomandi põhimõttega, mille kohaselt materjali looja kontrollib, kuidas, millal ja kus seda materjali teised osapooled saavad kasutada.

Intellektuaalomandi õigused on sisu loojate kaitsmisel olulised, kuid need õigused peavad olema tasakaalus, et mitte rikkuda avalikkuse huve. Poliitiku kõne tsiteerimist essees või näiteks väljavõtete lisamist teadusajakirjadest ei tohiks tsenseerida..

Ameerika Ühendriikides on sedalaadi kõne kaitstud õiglase kasutamisega. Õiglane kasutamine on seaduslik juhend, mille kohaselt võib autoriõigustega kaitstud materjali kasutada ilma autoriõiguse omaniku nõusolekuta piiratud ja “ümberkujundavatel” eesmärkidel, näiteks kommenteerimiseks, kritiseerimiseks ja parodeerimiseks.

Bill Kerri “tsensuur”, litsentsiga CC BY-SA 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map