Kuidas muuta oma IP-aadressi (6 võimalust, 5 on tasuta)


Enamik Interneti-seadmeid kasutab suhtlemiseks IPv4-aadresse ja maailm võtab aeglaselt kasutusele IPv4-i asendaja IPv6. Iga Interneti-ga ühendatud seade vajab ainulaadset IP-aadressi, et teiste seadmetega võrgus ühenduse luua ja suhelda.

IPv4-aadress näeb välja selline:

123.45.67.89

Ja IPv6-aadress näeb välja selline:

2001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

Kui olete praegu wifi-ga ühendatud, jagate tõenäoliselt a avalik IP-aadress koos kõigi teistega, kes on ühendatud samasse wifi-võrku, kuid igal seadmel on oma kohalik IP-aadress. Kui kasutate nutitelefoni ja kasutate mobiilse andmesideühendust, võib teil olla oma avalik IP-aadress.

Kui enamik inimesi räägib oma IP-aadressi muutmisest, viitavad nad oma aadressile avalik IPv4 aadress. See on aadress, mida näevad ja kasutavad enamus veebisaite, servereid, võrgumänge ja muid Interneti-seadmeid.

See artikkel hõlmab aga teie IP-aadressi muutmist, olgu see siis IPv4 või IPv6, avalik või privaatne.

Kuidas muuta oma avalikku IP-aadressi

Siin on mõned viisid oma avaliku IP-aadressi (de) muutmiseks.

1. IP-aadressi muutmiseks looge ühendus VPN-iga

Lühidalt virtuaalse privaatvõrgu jaoks krüpteerib VPN teie Interneti-ühenduse ja suunab selle teie valitud asukohas asuva serveri kaudu. Veebisaidid, võrguteenused ja muud veebiseadmed näevad ainult VPN-serveri IP-aadressi, mitte teie tegelikku IP-aadressi.

Meie peamine soovitus on ExpressVPN. 94 riigi serveritega saate valida paljude IP-aadresside ja asukohtade vahel. Turvalisus on tipptasemel ja ExpressVPN hoolitseb selle eest, et teie tegelik IP-aadress ei leki kunagi, isegi kui ühendus on ootamatult katkenud.

PARIM VPN IP-AADRESSI MUUTMISEKS: ExpressVPN teeb hõlpsasti kasutatavaid rakendusi paljudele seadmetele ja pakub 30-päevast riskivaba raha tagasi garantii.

VPN-id on kasulikud piirkonnas lukustatud sisu torrentimiseks, blokeeringu vabastamiseks, näiteks Netflixi ja BBC iPlayeri poolt, ning tsensuuri vältimiseks koolides, kontorites ja riikides nagu Hiina.

Enamik VPN-e saab teie IPv4-aadressi hõlpsalt peita, kuid paljud VPN-id võivad teie IP-aadressi lekitada mitmesuguste turvaaukude kaudu. Lisaks ei peida kõik VPN-id teie IPv6-aadressi. Valige VPN, mis keelab IPv6 või võib vaikimisi ära hoida IPv6 lekked.

2. Kasutage puhverserverit oma IP-aadressi muutmiseks

Puhverserverid töötavad sarnaselt VPN-idega, kuid palju vähem mitmekülgsete ja turvalisusega. Teie Interneti-ühendus läbib vahendaja serveri, nii et veebisaidid ja muud veebiressursid näevad puhverserveri IP-aadressi, mitte teie oma. Erinevalt VPN-ist puuduvad puhverserveritel sageli krüptimine, need mõjutavad ainult teatud rakendusi ja võivad teie IP-aadressi lekitada muul viisil.

IP-aadressi muutmiseks saab kasutada mõnda erinevat tüüpi puhverserverit:

 • HTTP / S puhverserverid – tavaliselt kas brauseri laiendid või spetsiaalsed veebisaidid, mis töötavad teie brauseri brauseri moodi brauserina. Need muudavad ainult teie brauserisse saadetavate ja sealt saadetud andmete IP-aadressi, kuid ei mõjuta teisi rakendusi ega isegi DNS-i liiklust. Kui krüptimine on lisatud, nimetatakse neid mõnikord SSL-puhverserveriteks.
 • SOCKS puhverserverid – üldotstarbelised puhverserverid, mida saab konfigureerida konkreetsete rakenduste jaoks, sealhulgas enamiku veebibrauserite jaoks. Uusim versioon SOCKS5 sisaldab krüptimise tuge.
 • SSH puhverserverid – SSH puhverserverid edastavad Interneti-liiklust sellistest rakendustest nagu teie veebibrauser turvalise kesta (SSH) ühenduse kaudu serverisse, nii et teie IP-aadress muudetakse serveri omaks. Ehkki krüptimine on lisatud, pole SSH eriti kiire protokoll ning paljud veebisaidid ja rakendused ei pruugi ühenduse ajal korralikult töötada.

3. Kasutage Tor-i oma IP-aadressi tasuta muutmiseks

Tor, lühike Tta Onion Rväline, on vabatahtlike juhitav anonüümsuse võrk. Lihtsaim viis Toriga alustamiseks on alla laadida ja installida Tor Browser – paljaste luudega veebibrauser, mis suunab kogu veebiliikluse Tor-võrgu kaudu. Tor krüpteerib teie ühenduse mitu korda ja saadab seejärel andmeid mitme sõlme kaudu – serverid, mida haldavad Tori vabatahtlikud toetajad. Iga sõlme eemaldab ühe krüptimiskihi ja kasutatud sõlmede järjestus muutub iga kord, kui pääsete juurde muule veebisaidile. See muudab Tori liikluse lähteallikani tagasi jõudmise peaaegu võimatuks.

Veebisaidid näevad ahela viimase sõlme IP-aadressi, mida nimetatakse väljumissõlmeks.

Tor on tasuta, kuid sellel on oma puudused. See on suhteliselt aeglane ja sobib tõesti ainult tavaliseks veebisirvimiseks. Tor’i anonüümsus tähendab, et seda seostatakse sageli ebaseadusliku tegevuse ja tumeda veebiga, nii et kuigi see pole ebaseaduslik, võib selle kasutamine teie ISP-st ja võib-olla isegi õiguskaitseasutustest soovimatut tähelepanu juhtida. Need üksused ei näe, mida teete Toriga ühendumisel, kuid nad näevad, et olete ühendatud Tor-sõlmedega.

4. Muutke IP-aadressid, eemaldades modemi pistikupesast

Võimalik, et saate uue IP-aadressi, eemaldades oma Interneti-modemi pistikupesast, oodates mõni minut ja ühendades seejärel uuesti uuesti. Kui see juhtub, vabastate oma olemasoleva IP-aadressi, et teie Interneti-teenuse pakkuja saaks selle taaskasutada. Uuesti ühenduse loomisel määrab ISP teile uue IP-aadressi.

Selle meetodi toimimine ei ole garanteeritud, kuna teie Interneti-teenuse pakkuja võib teile lihtsalt sama IP-aadressi anda. Mida kauem modemit lahti ühendate, seda suurem on tõenäosus, et teie IP-aadress muutub. Kui mõneks minutiks pistikupesast lahti saamine ei tööta, kaaluge selle ööseks lahti ühendamist.

Teie Interneti-teenuse pakkuja peab selle toimimiseks kasutama dünaamilisi IP-aadresse. Enamik teeb.

5. Paluge Interneti-teenuse pakkujal muuta oma IP-aadressi

Teine võimalus on küsida ISP-lt uut IP-aadressi. Igal Interneti-teenuse pakkujal on erinevad taotluste käsitlemise põhimõtted, nii et vastused võivad erineda. Minimaalselt vajate oma kontoteavet ja praegust IP-aadressi.

Enamik Interneti-teenuse pakkujaid kasutavad dünaamilisi IP-aadressisüsteeme, mis tähendab, et IP-aadressid aeg-ajalt muutuvad ja ringlusse võetakse, kui seadmed Internetiga ühenduvad. Seda silmas pidades pange tähele, et teie uus IP-aadress ei pruugi jääda igaveseks samaks.

Mõnel juhul võite oma Interneti-teenuse pakkujalt taotleda staatilist IP-aadressi, kuigi see võib nõuda lisatasu maksmist ja / või taotlusprotsessi läbimist. Kui olete staatilise IP-aadressi kätte saanud, saate selle sisestada oma seadme võrgusätetesse. Staatilised IP-aadressid ei muutu kunagi, kui te neid käsitsi ei muuda.

6. Teise IP-aadressi saamiseks vahetage võrgud

See võib tunduda ilmne, kuid võite saada teistsuguse IP-aadressi, katkestades ühenduse mis tahes hetkel ühendatud võrguga ja ühendades mõne muu võrguga. Näiteks võite nutitelefoni abil lülituda mõnele teisele wifi-võrgule või lülituda wifi-lt mobiilse andmesideühendusele.

Pidage meeles, et avalikud ja avatud wifi levialad on häkkerite jaoks sageli peamised jahialad. Proovige jääda wifi-võrku, mis nõuab parooli ja on krüpteeritud WPA2-ga.

Kuidas muuta oma privaatset IP-aadressi

Kui olete ühendatud wifi-ruuteriga, siis jagate tõenäoliselt avalikku IP-aadressi kõigi teiste samasse võrku ühendatud seadmetega. Igal seadmel on aga oma privaatne või kohalik IP-aadress.

Kohaliku IP-aadressi muutmine ei mõjuta tegelikult teie seadme suhtlemist Interneti kaudu teiste seadmete ja serveritega, kuid võib olla, et vajate teistsugust privaatset IP-aadressi. Nende hulka kuulub rikkega ruuteri tõrkeotsing või kohalike seadmete (nt printerid ja Interneti-seadmed) koduvõrgus toimimise konfigureerimine.

Uuendage oma kohalikku IP-aadressi

Kui olete ühendatud wifi või mõne muu tüüpi kohaliku võrguga, saate oma privaatset IP-aadressi muuta ruuteri administraatori paneelilt või seadmest endast. Näitan teile, kuidas seda Windowsis ja MacOS-is teha.

IP-aadressi uuendamine Windowsis:

 1. Otsige Käsurida ja paremklõpsake seda Käivitage administraatorina
 2. Sisenema ipconfig / release
 3. Sisenema ipconfig / uuenda

Nüüd peaksite nägema uut kohalikku IP-aadressi.

IP-aadressi uuendamine Macis:

 1. Klõpsake nuppu Apple menüü ja avage Süsteemi eelistused
 2. Valige Võrgustik
 3. Tõstke vasakpoolsel paanil esile võrk, millega olete ühendatud
 4. Klõpsake nuppu Täpsem …
 5. Valige TCP / IP sakk
 6. Klõpsake nuppu DHCP-rendi pikendamine

Nüüd peate Macile määrama uue kohaliku IP-aadressi.

Ruuteri kohalike IP-aadresside muutmise protsess sõltub ruuteri tootjast ja püsivarast. Tavaliselt pääsete ruuteri administraatori juhtpaneelile juurde, avades veebibrauseri ja sisenedes 192.168.0.1 või 192.168.1.1 aadressiribale.

Teie Interneti-teenuse pakkuja teab alati teie IP-aadressi

Pole tähtis, milliseid meetodeid IP-aadressi muutmiseks või peitmiseks kasutate, Interneti-teenuse pakkuja teab alati avalikke IP-aadresse. See on vältimatu, kuna Interneti-ühenduse loomiseks peab teie Interneti-teenuse pakkuja määrama teile IP-aadressi ja ta peab teadma, mis see IP-aadress on, et edastada Internetist teie seadmesse andmeid ja andmeid.

Nii et isegi kui kasutasite mõnda ülaltoodud meetodit veebisaitide, teenuste ja muude Interneti-seadmete IP-aadressi varjamiseks, on teie ISP erand, mida maski taga näha võib.

Isegi kui teie Interneti-teenuse pakkuja suudab teid teie IP-aadressi järgi tuvastada, saate oma võrgutegevusi krüptimise abil peita. VPN või Tor krüpteerivad kõik andmed enne, kui nad teie seadmest kunagi lahkuvad, nii et isegi kui teie Interneti-teenuse pakkuja näeb, et suhtlete, ei näe ta nende kommunikatsioonide sisu.

Kui teil on vaja lihtsat viisi, kuidas muuta oma IP-aadress mõneks muuks Interneti-teenuse pakkujaks, proovige vahetada wifi ja nutitelefoni mobiilse andmesideühenduse vahel. Võimalik, et teie telefonikandja ja kodune Internet kasutavad erinevaid Interneti-teenuse pakkujaid.

Maskeeritud mudel m01229 poolt litsentseeritud CC BY 2.0 alusel

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me