Küpsiseid käsitlevate õigusaktide järgimine ja veebisaidi külastajate privaatsuse austamine

EL-i privaatsuse direktiiv / Ühendkuningriigi Interneti-küpsiste privaatsusseaduse muudatused Surian Soosay


Kui teil on veebisait, mis teenindab peamiselt mõnda Euroopa Liidu või Euroopa Majanduspiirkonna riiki, võivad järgmised sõnad teie selgroo alla tuua mõne külmavärina: „Küpsisteseadus“. Kui teil pole aimugi, mida see isegi tähendab, võiksite enne oma saidi EL-i klientidele ja vaatajatele esitamist natuke ennast harida..

Mis on küpsiste seadus?

Kurikuulus küpsisteseadus, mis kodifitseeriti esmakordselt osana EL-i direktiivist 2009. aastal ja jõustus seejärel aastatel 2011–2012, jõustub alles nüüd kõikides ELi liikmesriikides. Direktiivi 2002/58 / EÜ artikli 5 punktis c kirjutavad Euroopa Parlament ja nõukogu:

„Liikmesriigid tagavad, et elektrooniliste sidevõrkude kasutamine teabe salvestamine või abonendi või kasutaja lõppseadmes salvestatud teabele juurdepääsu saamine on lubatud ainult tingimusel, et abonendile või kasutajale antakse selget ja põhjalikku teavet vastavalt direktiivile 95/46 / EÜ, muu hulgas töötlemise eesmärkide kohta, ja on pakkus õiguse vastutavast töötlejast sellisest töötlemisest keelduda. See ei takista tehnilist salvestamist ega juurdepääsu ainuüksi selleks, et teostada või hõlbustada side edastamist elektroonilise sidevõrgu kaudu, või kui see on tingimata vajalik infoühiskonna teenuse osutamiseks, mida abonent või kasutaja on selgesõnaliselt nõudnud. ”

Selles seaduses on üks osa, mis on üsna arusaadav: te ei saa ühegi kasutaja teavet talletada ilma tema nõusolekuta. See ei ole muidugi tekitanud veebisaitide omanike ja veebitehnoloogiaettevõtete seas vähest meelt, kuna sõnastus näib üldiselt sihiks olevat küpsised. Kogu seadust on tugevalt kritiseeritud, kuna see on liiga ebamäärane, põhjustades paljudele veebisaitide omanikele rohkem küsimusi kui vastuseid.

Isegi nii EL-i kui ka kolmandate riikide kliente teenindavad veebisaidid on jõudnud pisut keskpunkti, mõtlesin, kas nad peaksid seadust täielikult, osaliselt või üldse mitte järgima. Veebisaitide omanikel, kelle serverid asuvad ELis, kuid mis ei teeninda peamiselt EL-i kliente, võib veel tekkida küsimusi.

Ehkki küpsisteseaduse tekitatavatele arvukatele küsimustele ja probleemidele pole lihtsaid vastuseid, on veebisaidil mõned viisid, kuidas jääda selle seaduse paremale küljele, koos mõningate silmapaistvate näidetega, kuidas seda teha. Suurbritannia saitide omanikud võivad valida ka küpsiseseaduse vastase võitluse, nagu ka Suurbritannia tarkvarafirma Silktide.

Silktide vastavad küpsiste seadusele

Arvestades, et küpsiste seaduse jõustamise eest vastutav Ühendkuningriigi valitsusasutus Information Commission Office (ICO) ei kuva küpsiseteateid hüpikakna oma veebisaidil, võivad Ühendkuningriigi saidiomanikud otsustada ka oma eeskuju järgida selles, kuidas et jääda nõuetele vastavaks. Sellegipoolest on seadus endiselt olemas ja selle otsekohene ignoreerimine pole ilmselt teie parim valik.

Kuidas küpsistega seotud õigusakte järgida?

Positiivselt (või frustreerivalt) pole tegelikult ühte viisi küpsistega seotud õigusaktide järgimiseks. Kui aga loodate jääda mingil viisil kõikehõlmavaks, näiteks teie veebisait vastab kogu ELis, sealhulgas Ühendkuningriigis, siis siin on mõned näpunäited ja mõned märkimisväärsed näited..

1. Omage veebisaiti, mis selgitab, mis on küpsised ja kuidas teie veebisait neid kasutab

Eelkõige Ühendkuningriigi veebisaitide puhul on see ehk parim viis nõuetele vastavuse tagamiseks. See on ka meetod, mida teabevoliniku büroo kasutab oma veebisaidi jaoks. Kuigi ICO selgitab, et see pole tõenäoliselt see parim või enamus efektiivne meetod, et jääda nõuetele vastavaks (nii palju kui Ühendkuningriigi veebisaitidel), on ka kirjas, et see on Ühendkuningriigis täiesti aktsepteeritav meetod ja tõenäoliselt muudesse riikidesse toitlustavate veebisaitide jaoks.

ICO veebisaidil on kodulehe allosas link nende lehele küpsiste kohta. Küpsiste teabe lehel loetlevad nad iga küpsise nime, mida sait kasutab, samuti nende küpsiste eesmärki.

ICO küpsiste näited

Samuti märkate, et ICO paigutab lehe alaossa teavet küpsiste sätete muutmise kohta, sealhulgas teavet selle kohta, kuidas loobuda Google Analyticsi jälgimisest kõigil veebisaitidel.

2. Valikuline: teil on küpsiste teavet sisaldav hüpikteade või ribareklaam

Seda võimalust on kasutanud suur arv veebisaite. Hea näite selle kohta leiate Ühendkuningriigi kihlvedude veebisaidilt Betfair:

Betfairi küpsiste seaduse järgimine

Betfairi küpsistepoliitika leht on üsna ulatuslik, kuna see sait kasutab palju erinevaid küpsiseid väga erinevatel põhjustel. Erinevalt ICO-st ei nimeta Betfair kõiki küpsiseid, mida ta kasutab. Selle asemel paneb ta mõned nimepidi, kuid keskendub erinevate küpsisekategooriate selgitamisele.

Seotud: Kuidas pääseda VPN-iga Betfairile välismaalt?

Selle meetodiga kaasnevad muidugi ka mõned raskused. Hüpikaknad võivad olla saidi külastajatele tüütud, eriti kui need ilmuvad pealetükkivalt ja agressiivselt. Lisaks kasutavad paljud inimesed nüüd hüpikakende blokeerijaid, mis takistavad teie sõnumi esmajärgulist nähtavust. Sellegipoolest pole hüpikteade iseenesest piisavalt hea lahendus, kuna vajate ka üksikasjalikku lehte, milles selgitatakse, mis on küpsised, kuidas teie veebisait neid kasutab ja kuidas kasutajad saavad need keelata..

Asjade keerukamaks muutmiseks võib mitme kasutajaga arvutitega suheldes tekkida probleem, kui toetute ainult hüpikmeetodile. Präänikuseadus nõuab, et annaksite kõik üksikkasutaja õigus küpsistest keelduda. See tähendab, et teil peab olema hüpik, mis ilmub iga kord, kui IP-aadress teie veebisaidil registreerub, ja mitte ainult esimest korda.

Seotud: Milline on parim hüpikakende blokeerija? Panime 12 proovile

3. Lisage teave küpsiste keelamise kohta

Lisaks teabe edastamisele küpsiste kohta ja selle kohta, kuidas teie veebisait neid kasutab, veenduge, et pakute ka teavet selle kohta, kuidas kasutajad saavad keelata küpsised. Saate seda teha kahel viisil. Esiteks ja võib-olla kõige lihtsam viis on lisada hüpikakende link, mis viib kasutajad oma brauseri seadetesse küpsiste hõlpsaks keelamiseks, või veebilehele, kus on selgitatud, kuidas seda erinevates brauserites teha. See on midagi, mida Ühendkuningriigi veebisaidid praegu teevad, kuid mitte kõik, sealhulgas kuningliku pere ametlik veebisait ja BBC veebisait:

BBC küpsiste järgimine

4. Allhanke korras oma küpsiste teatised ja nende järgimine kolmandale osapoolele

Mitmed tarkvaraettevõtted pakuvad nüüd tööriistu (nii tasuta kui ka tasulisi), mis aitavad teil saavutada küpsiste teavitamise vastavuse kogu teie veebisaidil. Arvestades, et peate sellele teabele juurdepääsu andma igal avaldatud veebilehel, peate tagama sujuva ja viivitamatu kasutuselevõtu. Neid teenuseid pakkuvate ettevõtete ja valitsusväliste organisatsioonide hulka kuuluvad:

 • Optanon
 • Silktide
 • CIVIC
 • Cybot
 • Euroopa Komisjon
 • CookieCuttr
 • Cookie-Script.com

Teie veebisait on suurus võib mängida rolli selles, millist kolmanda osapoole teenust te otsustate kasutada. Kui haldate kõigi sisukirjutajate individuaalsete postitusõigustega veebisaiti, võiksite kehtestada kogu saidi poliitika, mis nõuab, et postitajad lisaksid enne postitamist ühise skripti. Kui teie veebisait kasutab WordPressi, saate selle sisu sisukirjutajatele kehtestada enne nende avaldamist.

Kas USA saidid peavad vastama küpsiste seadusele?

Nii segane, kui nõuetele vastavus on ELi riikide ja veebisaitide jaoks, on pilt USA veebisaitide omanike jaoks veelgi hägune.

Näiteks veebisaidid nagu Facebook teenindavad inimesi kogu maailmas, sealhulgas ELis. Facebooki peamine sihtrühm ei ole siiski Ühendkuningriigi ja ELi elanikud, vaatamata sellele, et veebisaidile pääseb paljudest kasutajatest. Kas Facebook peab seadust järgima?

Facebook on teadaolev kasutajate jälgimise behemot, jälgides isegi inimesi, kes kunagi veebisaidile tegelikult sisse ei logi ega logi. Täpsemalt, Facebook kasutab teadaolevat küpsist “datr”, et jälgida kõiki selle saidi külastajaid. Selle küpsise eluiga on 2 aastat, mis tähendab, et isegi seda, kes ei loo kunagi Facebookis kontot, saab see sait jälgida kuni 2 aastat. Belgia üritas selle tõttu Facebookiga trahvida 265 000 dollarit (250 000 eurot) päevas, kasutades tugiseadusena ELi küpsiste seadust.

Ehkki kohus asus algselt Belgia poole ja käskis Facebookil mittekasutajate jälitamise lõpetada, teatas The Guardian, et Brüsseli apellatsioonikohus tühistas selle otsuse “põhjusel, et Belgial pole volitusi sotsiaalvõrgustikku reguleerida, kuna tema Euroopa toimimisbaas on Iirimaal Dublinis. ” Ehkki Iirimaa on ka EL-i liige, tsementeeriti otsuses asjaolu, et jõustamine peab toimuma iga riigi kohta eraldi.

Mida see USA veebisaitide jaoks tähendab??

Selle otsusega kehtestati seaduse kaks võimalikku tõlgendust:

 • Mis tahes veebisait, mille serverid asuvad USA-s, võib üldiselt olla vaba ELi privaatsusseadustest
 • Kõigile USA-s asuvatele saitidele, mille serverid asuvad ELis, võib kehtida seadus riigis, kus need serverid asuvad

See on ainult meie tõlgendus sellest kohtuotsusest ja seda ei tohiks käsitada professionaalse juriidilise nõuandena.

Kui teie serverid asuvad USA-s:

Näib, et USA saitidel, mille serverid asuvad USA-s, kuid mis teenindavad peamiselt EL-i sihtrühmi, on küpsiste seaduste rakendamine tõenäoliselt vaba. Arvestades, et jõustamine toimub riigi tasandil ja serveri asukoht näib olevat jurisdiktsiooni otsustav tegur, võivad USA saidid olla nii-öelda piiridest väljas..

USA ja EL vahel sõlmitud Privacy Shieldi lepingu tulemusel võib USA valitsus lubada sellistel kohtuasjadel edasi liikuda. Lihtsamalt öeldes on Privacy Shield USA ja EL vahel sõlmitud leping, mis loob üle Atlandi ookeani tegutsevate ettevõtete privaatsuse järgimise lepingud. Nii et ehkki pinnapealsetel USA veebisaitidel, millel pole EL-i servereid, võib olla trahvidevaba, ei pruugi see tõele vastata, kui mõni ELis tegutsev isik või valitsus esitab kaebuse Privacy Shieldi sätete alusel. Nagu näib, et seda pole tegelikult veel tekkinud, on žürii selle kohta endiselt väljas.

Kui teie serverid asuvad ELis:

Mis puutub EL-is asuvate serveritega USA saitidesse, näib Facebooki edukas üleskutse kinnitavat ka ideed, et veebisait on seotud tema serveri asukohaga EL-i privaatsuseeskirjadega. Facebooki edukas apellatsioon oli tingitud asjaolust, et selle serverid ei asunud Belgias. Seetõttu tähendab see, et kui Iirimaa andmekaitsevolinik otsustab esitada kohtuasja Facebooki jälgimisküpsiste kasutamise kohta, võib see osutuda edukaks.

Siiski on teada, et mõned ELi riigid, näiteks Iirimaa, väldivad ettevõtjate kohtu alla andmist, et rahvusvahelisi ettevõtteid paremini meelitada. Selle tulemuseks on mõne riigi ja ELi vahel toimunud kaklused, mida EL on rõhutanud, sundides Iirimaad Apple’ilt koguma 15 miljardit dollarit (13 miljardit eurot) tagasi makse.

Mida see näitab, on see, et mõned EL riigid rakendavad küpsiste seadust palju vähem kui teised kui võimalust rahvusvahelises ettevõtluses paremaks konkureerimiseks, samas kui ELi seadusandjad võivad võtta endale kohustuse sundida riike trahvima veebisaitide omanikke, kes ei suuda järgige seadust. EL-i põhiste serveritega USA veebisaidi omaniku jaoks võib jõustamine olla vähemalt levinud.

Kui teie serverid asuvad ELis ja teie sait on mõeldud peamiselt EL-i elanikele, kehtivad teile ELi e-privaatsuse seadused. Sel juhul on tõenäoliselt teie huvides järgida ülaltoodud soovitusi, kuidas nõuetele vastavust säilitada.

Seotud: Mis on privaatsuse kilp ja kuidas see mõjutab tarbijaid ja ettevõtteid?

Kuidas veebisaidid küpsiseid kasutavad?

Präänikuseadust ümbritseva segaduse peamine põhjus on konkreetselt seotud sellega, kuidas veebisaidid tegelikult küpsiseid kasutavad. Võib-olla oleks õigem öelda, et osa probleemist on tingitud arusaamatusest selle kohta, mida küpsised tegelikult teevad. EL annab oma probleemile pühendatud veebisaidil selgituse küpsiste kohta, mida veebisait võib kasutada:

 • Seansiküpsised
 • Püsivad küpsised

Ja nende kahe vahel:

 • Esimese osapoole küpsised
 • Kolmandate osapoolte küpsised

Enne kui kaalute, kuidas seadusi õigesti järgida, tasub kaaluda, kuidas teie veebisait küpsiseid kasutab.

Sessioon (ajutised) küpsised

Need on ajutine küpsised, mille teie veebisait loob ja kasutaja arvutisse paigutab perioodil, mil kasutaja on teie saidiga ühendatud. Seansiküpsised kustutatakse pärast seda, kui kasutaja sulgeb oma veebibrauseri. Seansiküpsised ei kogu tavaliselt kasutajalt isiklikku teavet, ehkki need võivad seda eesmärki teenida sõltuvalt sellest, millist tegevust sait võimaldab. Sessiooniküpsised võimaldavad veebisaitidel sisuliselt registreerida, milliseid lehti teie leht on külastanud, ja see aitab takistada sellel kasutajal saada sama teavet erinevatel lehtedel (näiteks takistades hüpikakende „küpsiste seadus” kordamist).

Sessiooniküpsised on eriti olulised selliste veebisaitide jaoks nagu veebipangad, mis aitavad kasutajatel vältida seansi uuesti autentimist igal lehel või veebipoodide veebisaitidel, kes peavad lehelt lehele sirvides teadma, millised tooted teil ostukorvis on. Enamasti ei ole sessiooniküpsised ELi ega Suurbritannia e-privaatsuse seaduste kohaselt suur mure.

Püsivad (jälgimis) küpsised

Need küpsised pannakse kasutaja arvutisse, kui nad esimest korda veebisaidile sisse logivad, ja jäävad sellesse arvutisse ka pärast seda, kui kasutaja eemaldub saidilt ja sulgeb brauseri. Need küpsised on nimetanud jälgimisküpsised, kuna reklaamijad kasutavad neid sageli saidi kasutaja liikumise jälgimiseks paljudel veebilehtedel ja kasutaja sirvimise ning otsingumudelite põhjal sihitud reklaamide loomiseks.

Püsiküpsistel ehk jälitusküpsistel on litsentsi aegumiskuupäev, mille on kehtestanud looja, ja aeg-ajalt on need seatud aeguma nii kaugele kui aasta 9999 (!). ICO 2015. aasta uuringust selgus, et Ühendkuningriigi veebisaidid tervikuna olid küpsiste jälgimise suurimad kasutajad (ja kuritarvitajad) teiste ELi rahvusriikide seas. Jälgimisküpsiste kasutamine, eriti nende, mis nii tähelepanelikult jälgib kasutajate käitumist, on küpsiseseaduse üks peamisi põhjuseid..

Jälgimisküpsiste pärast pole muret tunda, kuna neid on tõenäolisemalt väärkasutatud. Tõepoolest, Yahoo paljastas hiljuti, et tema serverite varem teatatud häkkimine hõlmas varastatud ja võltsitud küpsiseid, mis võimaldasid häkkeritel juurdepääsu kasutajakontodele ilma paroolita. See tähendab, et häkkerid suutsid Yahoo serverites olevad püsivad küpsised kopeerida, neist võltsitud versioone luua ja siis kasutajakontodele väikese vaevaga juurde pääseda. Jõhkrat jõudu pole vaja.

Esimese osapoole küpsised

Esimese osapoole küpsised on küpsised, mida teie veebisait kasutaja arvutis genereerib. Nende küpsiste kohta kogutud teave läheb otse teile, sõltumata sellest, millist teavet selles küpsises talletatakse.

E-privaatsust käsitlevate seaduste osas on esimese osapoole küpsised enamasti korras, kui need teenivad õiguspärast eesmärki ja kui olete saanud kasutaja nõusoleku küpsiste jaoks, mis pole kasutaja kogemuse jaoks olulised. Küpsiste jaoks, mis on olulised teie veebisaidi pakutavate teenuste tüübi jaoks, on kaudse nõusoleku jaoks ruumi, mis tähendab, et te ei pea luba küsima, kui veebisaidi olemus näib osutavat teatud küpsiste kasutamisele . Kui mõned saidid satuvad hätta ja küpsiste seadused puudutavad kõige rohkem, siis müüakse seda teavet kolmandatele isikutele, kes võivad proovida nende küpsiste andmeid ära kasutada, kui teie veebisait kasutab küpsise saadud andmeid kuritarvitavalt või kui genereerib teie veebisait küpsiseid, millel pole tegelikku eesmärki, mis seisneb pelgalt kasutajate andmete kogumises (isegi kui see pole isiklik teave).

Kolmandate osapoolte küpsised

Kolmanda osapoole küpsised on sellised muud saidid paigutatakse veebisaitide kasutajate masinatesse. Teie saidi kolmandate osapoolte küpsised võivad pärineda pistikprogrammidest (nt Youtube) või sagedamini reklaamidest, mille te oma veebisaidile paigutate.

Kolmandate osapoolte küpsised on e-privaatsuse seaduse taga kõige suuremad probleemid, kuna need küpsised on kohati pahatahtlikud ja neid kasutatakse mitte ainult kasutaja jälgimiseks, vaid ka teabe varastamiseks. Nende kolmandate osapoolte jälgitav olemus ja protsess tekitavad huvide konflikti kasutajate ja veebisaitide omanike vahel, eriti kui tegemist on kohapealsete reklaamide kolmanda osapoole küpsistega. Kui teie sait kasutab kolmanda osapoole küpsiseid või lubab nende kasutamist, paljastate end küpsiste seadusest tulenevad muud tagajärjed.

Kuidas küpsiste seadust jõustatakse??

Nagu enamiku ELi direktiivide puhul, toimub jõustamine ka riigi tasandil. Iga EL-i liikmesriik pidi e-eraelu puutumatuse eeskirjade jõustamiseks vastu võtma seaduse ja looma või ülesandeks seadusega jõustatava valitsusasutuse. Iga riik, kes ei võta direktiivi üle oma riigi seadustesse, võib algatada ELis rikkumismenetluse, kus Euroopa Kohus võib määrata trahve riikidele, kes seadust ei rakenda..

Siiani pole ainult Tšehhi Vabariik ja Eesti direktiivi muudatust rakendanud, samas kui Saksamaa on direktiivi osaliselt rakendanud, väites, et nende praegune seadus on piisav.

Suurbritannias on asjakohane seadus privaatsuse ja elektroonilise side eeskirjad. Algselt 2003. aastal vastu võetud seadust muudeti Ühendkuningriigis küpsistega seotud uue ELi direktiivi ülevõtmiseks Ühendkuningriigis ja seda keelt nimetatakse Ühendkuningriigis rohkem küpsiste seaduseks. Ühendkuningriigi seadusi jõustab teabevoliniku büroo (ICO).

Ehkki ICO hakkas „küpsiseseadust“ jõustama 2012. aastal, pole Ühendkuningriigi seaduse jõustamise tulemusel siiani trahve määratud. Tõepoolest, ICO selgitas 2012. aastal, et jõustamine ei hõlma trahve üldse, vaid otsustas uurida veebisaite, mille vastu on esitatud kaebusi.

ICO on avaldanud küpsiste seaduse rikkumisega seotud kaebuste taseme, mis näitab, et tarbijate mure selle teema üle on üsna madal:

ICO küpsiste seaduse vastus

Seoses küpsiste seaduse jõustamisega peab ICO seda küsimust madala tähtsusega võrreldes muude küsimustega, mida organisatsioon jälgib. ICO märgib oma küpsiste lehel „Oleme võtnud toimingu”:

„Meie lähenemisviis on keskenduda saitidele, mis ei tee midagi küpsiste teadlikkuse tõstmiseks ega kasutajate nõusoleku saamiseks, eriti nendele, mida Ühendkuningriigis kõige rohkem külastatakse. Siiski on meil selles piirkonnas püsinud tarbijatele suunatud ohutase madalal, kuna üldsuse esindajad on teatanud väga madalatest muredest. “

Millised on Ühendkuningriigis ja ELis kehtivad seadused?

Kui teie veebisait teenib peamiselt EL-i elanikke, võib nõuetele vastavus muutuda sõltuvalt sellest, milline riik saab teie ettevõttest suurema osa. Jõustamine toimub riigi tasandil, nii et teie järgimine peaks üldiselt järgima selle riigi seadusi, kust enamik teie külastajaid tuleb. Allpool loetleme peamised küpsiste seaduse nõuded Ühendkuningriigile ja suurtele EL-i liikmesriikidele.

Ühendkuningriik

Seadus: Privaatsuse ja elektroonilise side (EÜ direktiiv) (muudatus) määrused 2011

Seaduse keel: 6. reegel

“6 .— (1) Kui lõikest 4 ei tulene teisiti, ei tohi isik salvestada abonendi või kasutaja lõppseadmes talletatud teavet ega pääse sellele juurde, välja arvatud juhul, kui lõike 2 nõuded on täidetud..

(2) Nõueteks on, et selle lõppseadme abonendile või kasutajale: (a) antakse selget ja põhjalikku teavet selle teabe säilitamise või sellele juurdepääsu kohta; ja b) on andnud oma nõusoleku.

(3) Kui sama isik kasutab elektroonilist sidevõrku abonendi või kasutaja lõppseadmetes teabe salvestamiseks või sellele juurdepääsu saamiseks rohkem kui ühel korral, piisab käesoleva määruse kohaldamisel lõike 2 nõuetest. ) on esmase kasutamise korral täidetud.

(3A) Lõike 2 kohaldamisel võib nõusoleku anda abonent, kes muudab või seab juhtnuppe abonendi kasutatavas Interneti-brauseris või kasutab nõusoleku märkimiseks mõnda muud rakendust või programmi.

(4) Lõiget 1 ei kohaldata teabe tehnilise salvestamise või sellele juurdepääsu suhtes: (a) ainuüksi side edastamiseks elektroonilise side võrgu kaudu; või b) kui selline salvestamine või juurdepääs on tingimata vajalik abonendi või kasutaja taotletud infoühiskonna teenuse osutamiseks. ”

Austria

Seadus: Telekommunikatsiooniseadus (2011)

Seaduse keel: Jaotis 96.3

„Avalike sideteenuste osutajad ja infoühiskonna teenuste pakkujad, nagu on määratletud e-kaubanduse seaduse nr 1 [E-kaubandus-Gesetz] I föderaalses seaduses nr 152/2001, on kohustatud abonente või kasutajaid teavitama isikuandmed, mida operaator või teenuseosutaja kogub, töötleb ja edastab nende tegevuste õigusliku aluse kohta, eesmärkide kohta, milleks neid toiminguid teostatakse, ja ajavahemiku kohta, milleks neid andmeid säilitatakse. Nende andmete kogumine on lubatud ainult abonendi või kasutaja nõusolekul. See ei takista tehnilist salvestamist ega juurdepääsu, mille ainus eesmärk on side edastamine kommunikatsioonivõrgu kaudu, või kui see on tingimata vajalik infoühiskonna teenuse pakkujal, mida abonent või kasutaja on sõnaselgelt nõudnud teenus. Abonenti teavitatakse ka kasutusvõimalustest kataloogide elektroonilistesse versioonidesse manustatud otsingufunktsioonide põhjal. See teave antakse sobival kujul, eriti üldtingimuste raames ja hiljemalt õigussuhete alustamisel. Andmekaitseseadusest tulenev õigus saada teavet jääb puutumata. ”

Prantsusmaa

Seadus: 6. jaanuari 1978. aasta seadus

Seaduse keel: Artikkel 32-II, muudetud 24. augusti 2011. aasta määrusega nr 2011-1012

„Vastavalt niinimetatud telekommunikatsioonipaketile tuleb Interneti-kasutajaid enne märgistuste lisamist teavitada ja anda oma nõusolek. Neil peab olema võimalus otsustada, et nad ei jõua saidile minnes või rakenduse kasutamisel jälile. Seetõttu on kirjastajad kohustatud eelnevalt küsima kasutajate nõusolekut. See nõusolek kehtib maksimaalselt 13 kuud. Teatavad jäljendajad on selle nõusoleku kogumisest vabastatud. ”

Saksamaa

Seadus: Saksa Telemedia seadus

Seaduse keel: 4. jao 14. alajagu

„(1) Teenuse osutaja võib koguda ja kasutada kasutaja isikuandmeid ainult sellises ulatuses, mis on vajalik telemeedia kasutamise võimaldamiseks ja kasutusandmete arvestamiseks. Kasutusandmed on eriti

1.

Funktsioonid kasutaja tuvastamiseks,

2.

Teave alguse ja lõpu kohta, samuti vastava kasutamise ja kasutamise ulatus

3.

Teave kasutaja poolt kasutatava telemeedia kohta.

(2) Teenusepakkuja võib kombineerida kasutaja andmeid erinevate telemeediumide kasutamise kohta, kui see on vajalik kasutajaga arvelduse jaoks.

(3) Teenuseosutaja võib reklaamide, turu-uuringute või telemeedia asjakohase kujunduse huvides luua varjunimede kasutamisel kasutusprofiile, välja arvatud juhul, kui kasutaja sellega vastu ei ole. Teenuse osutaja teavitab kasutajat tema vastuväidete esitamise õigusest § 13 lõike 1 kohase teatise piires. Neid kasutusprofiile ei tohi kombineerida varjunime kandja andmetega. ”

Hispaania

Seadus: E-kaubanduse ja infoühiskonna teenuste seadus 34/2002

Seaduse keel: Artikkel 22.2

„Kui teenuseosutajad kasutavad seadmeid andmete salvestamiseks ja lõppseadmetest taastamiseks, teavitavad nad vastuvõtjaid selliste seadmete kasutamisest ja lõplikkusest selgelt ja põhjalikult, pakkudes vastuvõtjatele võimalust lihtsate vahendite abil ja tasuta nende andmete töötlemise lubamiseks tasu. See ei takista andmete salvestamist ega juurdepääsu neile andmete edastamiseks elektroonilise sidevõrgu kaudu või tehniliselt nende edastamise hõlbustamiseks või kui see on tingimata vajalik infoühiskonna teenuse osutamiseks, mida vastuvõtja on selgesõnaliselt nõudnud. ”

Surian Soosay „EL-i privaatsuse direktiiv / Ühendkuningriigi Interneti-küpsiste privaatsuse seaduse muudatused”, litsentsiga CC BY-SA 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map