Mis on pordi edastamine ja miks seda VPN-iga kasutada?

Mis on pordi edastamine ja miks seda VPN-iga kasutada?


Enamik inimesi kasutab sadamate edastamist tavaliselt ühes kahest kohast:

 • Teie WiFi ruuteril
 • Teie VPN-is

Pordi edastamine võib parandada torrenti kiirust või võimaldada seadmele kaugjuurdepääsu. Kuid sadamate edastamine võib ka turvariske tuua. Selles artiklis käsitletakse:

 • Mis on sadama ekspedeerimine?
 • Sadamate edastamise eelised
 • Sadamate edastamise riskid
 • Kuidas ruuteril edasi portida
 • Kuidas edastada VPN-is edasi?

Vaadake ka: Parimad VPN-id piinamiseks

Parim VPN portide edastamiseks

Privaatne VPN

Saadaolevad rakendused:

 • PC
 • Mac
 • IOS
 • Android
 • Linux

Veebisait: www.PrivateVPN.com

Raha tagasi garantii: 30 PÄEVA

Privaatne VPN on meie peamine soovitus kasutajatele, kes vajavad pordi edastamist. Kui olete serveriga ühenduse loonud, kuvatakse rakenduses katkestamisnupu all juhuslik pordi number. Saate sisestada selle pordi numbri programmi, mida soovite edastada, näiteks torrentikliendi.

privatevpn portide edastamine ss

PrivateVPN-ga on kaasas ka tapilüliti ja ühendusvalvur. Need katkestavad Interneti-ühenduse ja lõpetavad vastavalt valitud rakendustele, kui VPN-ühendus mingil põhjusel katkeb. Need takistavad andmete lekitamise väljaspool krüpteeritud tunnelit.

Kaasas IPv6 ja DNS lekkekaitse ning hoiab ära pordi tõrke rünnakud. Ehkki sellel on väiksem serverivõrk, on kiirus keskmisest suurem. See blokeerib ka laias valikus voogesitusteenuseid ja töötab isegi Hiinas.

PARIM SADAMU Edastamise VPN: PrivateVPN pakub lihtsat ja turvalist vahendit VPN-iga edasisaatmiseks. Kaasas 30-päevane raha tagasi garantii.

Vaata ka: Meie põhjalik PrivateVPN ülevaade

Mis on sadama ekspedeerimine?

Pordi edastamine võimaldab Interneti kaudu sissetulevatel ühendustel jõuda konkreetsete seadmete ja programmidega privaatvõrgus. Privaatvõrgu võivad moodustada kõik wifi-ruuteriga ühendatud seadmed või kõik VPN-iga ühendatud kasutajad.

Kui NAT tulemüür on paigas ja mõni teine ​​Interneti-arvuti proovib teie seadmega ühendust luua, blokeeritakse see ühendus ja see loobutakse. Pordi edastamine võimaldab spetsiaalsetes sadamates NAT-tulemüüri kaudu tellimata ühendusi luua, võimaldades Interneti-seadmetel luua ühendusi ja juurdepääsu teenustele kohalikul seadmel. Näiteks saavad teised torrentid teie seadmest jagatud faili alla laadida.

Võrgu_aadress_tõlge_ (fail1)

Et mõista, mis on pordi edastamine ja kuidas see töötab, peate kõigepealt omama põhiteadmisi NAT-i tulemüüride kohta. Nii wifi ruuteritel kui ka VPN-idel on sageli sisseehitatud NAT tulemüürid. Iga wifi-ruuteri või VPN-serveriga ühendatud seade jagab avalikku IP-aadressi, kuid sellel on unikaalne privaatne IP-aadress.

NAT või Network Aaadress Translatsioon, mis võimaldab paljudel seadmetel jagada ühte avalikku IP-aadressi. Sissetulevad ühendused suunatakse kõigepealt oma ruuterisse või VPN-serverisse avaliku IP-aadressi kaudu. Seejärel edastatakse need ühendused üksikutele seadmetele vastavalt nende pordi numbrile ja kohalikule IP-aadressile.

Väljuvatele taotlustele on lisatud pordi number. Kui nad saavad vastuse, lisatakse pordi number, mis näitab seadet, kuhu andmed saadetakse.

Kui teile saadetakse soovimatu ühendusetaotlus, ei ole sellele siiski pordi numbrit lisatud, seega see taotlus loobutakse. Sel viisil hoiab NAT ära pahatahtlikud taotlused ja loob lihtsa, kuid tõhusa tulemüüri.

Mõnes olukorras peate siiski lubama tellimata ühendusi. Pordi edastamine võimaldab teil NAT-tulemüüri kaudu augu augustada, et lubada sissetulevad ühendused, mis on märgistatud määratud pordiga. Need ühendused edastatakse seadistuses määratud seadmele.

Sadamate edastamise eelised

Pordi edastamine ruuteril on kasulik:

 • Kaugjuurdepääsu võimaldamine arvutile, Macbookile või mängukonsoolile
 • Online-mängude hostimine
 • Koduse meediumiserveri, kaamera või DVR-i kaugjuurdepääs

Pordi edastamine VPN-is on mugav järgmistel juhtudel:

 • Torrenti allalaadimiskiiruse parandamine
 • Torrentite külvamine
 • Veebimängude hostimine (koos pühendatud IP-aadressiga)

BitTorrent võimaldab teil oma seadme ühendada teiste kasutajatega, kes laadivad alla ja laadivad üles sama faili. Kuid paljud neist ühendustest võivad olla blokeeritud NAT-i tulemüüride abil, mis vähendab allalaadimiskiirust ja võib-olla takistab teid täielikult üleslaadimast.

Hea failijagamise etikett nõuab seemnete külvamist (üleslaadimist) sama palju kui leechi allalaadimist (allalaadimine) ja NAT-i tulemüür võib seda häirida. Pordi edastamine võimaldab teil luua erandeid ja neist piirangutest mööda minna.

Siiski tuleb märkida, et pordi edastamist pole tavaliselt vaja BitTorrenti kaudu alla laadida. Tegelikult võivad riskid kaaluda üles kasu.

Sadamate edastamise riskid

Kuna pordi edastamine hõlmab soovimatute ühenduste lubamist teie seadmetele, kaasneb sellega ka riske. Põhiliselt on häkkeritel nüüd teie seadmele kaugjuurdepääs. Sel põhjusel keelavad paljud VPN-id täielikult pordi edastamise.

Riski tase varieerub sõltuvalt pordi edastamise eesmärgist ja sellest, millised programmid neid avatud sadamaid kuulavad.

Kui olete oma ruuteril seadistanud pordi edastamise näiteks kaugjuurdepääsu võimaldamiseks ja arvuti juhtimiseks, on väga halb mõte jätta need pordid avatumaks kui vaja. Häkkerid võisid seadme täielikult üle võtta.

Kui sellel pordil kuulab ainult teie torrentiklient, siis häkker ei saaks palju kahjustada, ehkki soovite ikkagi oma opsüsteemi tulemüüri lubada ja sisselogimiseks parooli nõuda..

Pordi edastamist võimaldavad VPN-id võivad olla haavatavad port ebaõnnestub rünnakud. See võimaldab ründajal paljastada teiste kasutajate tegelikud IP-aadressid. Ohvritel ei pea selle rünnaku toimimiseks lubama pordi edastamist – edastada peab ainult ründaja. VPN-i pakkujad saavad seda rünnakut ära hoida, seadistades oma serveritesse erinevad sissetulevad ja väljaminevad IP-aadressid, kuid paljud ei suuda seda teha.

Kui valite VPN-i, mis võimaldab pordi edastamist, kontrollige nende veebisaiti ja dokumentatsiooni, et tagada nende kaitse sadama rikke rünnakute eest.

Kuidas edastada VPN-is edasi?

qbittorrent portide edastamine

Kui teie VPN-il pole sisseehitatud NAT-i tulemüüri, pole vaja edasisuunamiseks portsu teha – sissetulevaid ühendusi ei blokeerita. Lisaks peaks VPN-i krüptitud tunnel mööda minema kõigist ruuteri olemasolevatest NAT-tulemüüridest, nii et te ei peaks oma WiFi-ruuteri seadetes täiendavaid muudatusi tegema..

Kui NAT tulemüür on paigas, nõuab pordi edastamine, et VPN sisaldaks funktsioonina pordi edastamist. Kõik VPN-id ei paku pordi edastamist, kuid kui nad seda pakuvad, saate selle tavaliselt seadistada kas VPN-i rakenduses või VPN-i veebisaidi konto seadetes. Pidage meeles, et pordi edastamist võidakse pakkuda ainult kindlates serverites.

Täpne protsess sõltub VPN-i pakkujast, kuid siin on üldine ülevaade VPN-iga edasisaatmise kohta.

 1. Pordi edastamise lubamine VPN-i rakenduses või VPN-i konto juhtpaneelil.
 2. Määrake, millised pordid soovite VPN-is avada.
 3. Pordi edastamist kasutava programmi, näiteks torrenti kliendi jaoks muutke kuulamisport samale numbrile, mis eelmises etapis.
 4. Keelake UPnP ja NAT-PMP programmi sätetes.

Ja see ongi kõik! Kontrollimaks, kas see töötab, minge saidile CanYouSeeMe.org ja sisestage edastatud pordi number. Klõpsake nuppu Kontrollige porti, ja sa peaksid saama a Edu sõnum.

Kuidas WiFi ruuteril edasi liikuda?

Porti edastamine

Pordi edastamise seadistamise protsess varieerub sõltuvalt ruuteri mudelist ja püsivarast. Nagu öeldud, peaksid üldised sammud olema sarnased:

 1. Kui olete ruuteriga ühendatud, liikuge ruuteri administraatori paneelile. Tavaliselt saate seda teha, avades veebibrauseri ja sisestades URL-i ribale 192.168.0.1 või 192.168.1.1..
 2. Sisestage administraatori paneeli kasutajanimi ja parool. Kui te pole neid veel ise seadistanud, saate veebis otsida oma ruuteri mudeli vaikenime ja parooli.
 3. Leidke seadete pordi edastamise jaotis. Asukoht varieerub sõltuvalt ruuteri mudelist ja püsivarast.
 4. Lisage edastamise reegel seadme jaoks, mida soovite edastada. Selleks vajate selle kohalikku IP-aadressi ja kasutatavat pordi numbrit.
 5. Salvestage seaded.

Kui te pole kindel, milline on teie seadme kohalik IP-aadress, peaksite selle leidma ruuteri administraatori paneelil ühendatud seadmete loendist, võib-olla DHCP-sätetest.

Staatiline vs dünaamiline pordi edastamine

Lühidalt – staatilised pordid jäävad samaks ja dünaamilised pordid muutuvad iga kord, kui luuakse uus ühendus.

Kui teete pordi edastamist ruuteril, on staatilised pordid tõenäoliselt mugavamad. See aitab teil vaeva näha iga uue ühenduse programmide pordi sätete muutmisel.

Mõni VPN lubab teil avada staatilise porti, mis ei muutu.

Dünaamiline pordi edastamine on levinud ka seetõttu, et seda on lihtsam rakendada. Dünaamiliselt määravad pordid võimaldavad pakkujatel kasutamata pordid taaskasutada ja neid uuesti määrata. Kuid see ei ole ülaltoodud kasutusjuhtudel (nt piin ja kaugjuurdepääs) kohaldatav.

Vaata ka: Kas piinlemine on ohutu?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map