Parimad VPN-id Filipiinide jaoks ja mõned, mida vältida

Parimad Filipiinide VPN-id
Filipiinide Interneti-kasutajatel on üldiselt olnud juurdepääsu- ja sõnavabadus Kagu-Aasias eakaaslastest kõrgemal tasemel. Seda õigust peetakse kinni Filipiinide põhiseaduses, mida peetakse oluliseks iga kodaniku jaoks.


Praegu näib olevat lahing üha autoritaarsema Filipiinide valitsuse poolt, kes soovib kehtestada suuremaid piiranguid, ja tavakodanike vahel, kes üritavad oma õigusi tagasi nõuda. 2012. aasta küberkuritegevuse ennetamise seadusega üritati veebi reguleerida palju suurema kontrolli all, kuid muud riigi relvad pakuvad vajalikku tasakaalustavat jõudu.

Filipiinide veebiturvalisuse tagamiseks soovitame teil kasutada virtuaalset privaatvõrku (VPN). See on käepärane tarkvara, mis säilitab teie anonüümsuse võrgus, krüpteerides kogu teie seadmesse suunduva ja sealt väljuva liikluse ning suunates selle väljaspool oma riiki asuva vahendaja serveri kaudu. Nutikad häkkerid ja jälitusasutused hoitakse lahedal.

VPN-id on ka suurepärane viis oma lemmiksisu ja voogesitusteenustega ühenduse loomiseks suvalisest kohast.

Kui te ei soovi ülejäänud seda artiklit lugeda, siin on meie Filipiinide parimate VPN-ide loend:

 1. ExpressVPN Meie parim valik VPN Filipiinide jaoks. Kiire kiirus, suur turvalisus ja töötab populaarsete voogesitusteenustega. Sisaldab 30-päevast raha tagasi garantii.
 2. CyberGhost Parim eelarvevalik koos hõlpsasti kasutatavate rakendustega. Serverid on kiired ja turvalised ning palju asub Filipiinidel.
 3. NordVPN Veteranide pakkuja. Tugevad turva- ja privaatsusfunktsioonid. Toimib hästi video kiireks voogesitamiseks.
 4. IPVanish Tuntud oma heade kiiruste ja turvalise teeninduse poolest. Lihtne kasutada, kuid mitte kõige odavam selles loendis. Populaarne piinamiseks.
 5. VyprVPN Populaarne geopiiratud sisu ja voogesituse kiiruse blokeeringu tühistamiseks.

VPN on suurepärane valik ka Filipiinidel elavatele välismaalastest emigrantidele, kes soovivad juurdepääsu kodusele sisule nagu BBC iPlayer, Netflix, Hulu, Sky Sports või BeIN. Välismaale reisivad filipiinlased saavad kasutada VPN-i ka sellistele kanalitele nagu SkyCable ja Cablelink.

Parimad VPN-id Filipiinide jaoks

Meie Filipiinide parimate VPN-ide loend põhineb järgmistel teguritel:

 1. Teenuse kiirus ja stabiilsus
 2. Suur serverivõrk kogu maailmas kodumaalt lahkunutele sisu blokeeringu avamiseks
 3. Tugevad krüptimisparameetrid privaatsuse ja anonüümsuse säilitamiseks
 4. Kasutusmugavus
 5. Rakendused Androidi ja iOS-i jaoks

1. ExpressVPN

ExpressVPNJaanuar 2020

Saadaolevad rakendused:

 • PC
 • Mac
 • IOS
 • Android
 • Linux

Veebisait: www.ExpressVPN.com

Raha tagasi garantii: 30 PÄEVA

ExpressVPN on üks meie parimatest VPN-teenustest tänu kasutajale lähenemisele, minimalistlikule kujundusele ning pühendumusele kiirusele ja turvalisusele. Paigutus on lihtne ja intuitiivne ning seisakuid peaaegu pole.

See pakub suurt üle 1500 serveri võrku, mis asuvad 94 riigis, sealhulgas Filipiinidel. Need valikud muudavad selle käepäraseks valikuks nii riigis elavatele emigrantidele kui ka välismaale sõitvatele kohalikele elanikele, kes soovivad hoida ühendust kohaliku sisuga.

Privaatsusprobleeme leevendab ExpressVPN-i poliitika mitte salvestada liiklusloge üldse. Metaandmete säilitamine on seotud kuupäeva (mitte kellaaja) ühenduse, serveri asukoha valiku ja kogu kasutatud ribalaiusega. Teie individuaalset IP-aadressi ei logita.

Kui soovite endiselt jääda täiesti anonüümseks, on võimalik registreeruda põleti e-posti kontole ja maksta Bitcoini kaudu. See tähendab, et teie digitaalne jalajälg on suuresti varjatud.

Krüptimisprotokollid on ranged. ExpressVPN kasutab 256-bitist AES-CBC, kasutades nii HMAC autentimist kui ka täiuslikku edasisaladust. Interneti-väljalülituslüliti peatab ajutiselt kogu veebiliikluse, kui ühendus ootamatult katkeb.

Teenus lukustab Netflixi geograafiliselt piiratud sisu ilma probleemideta. See töötab ka Hulu ja BBC iPlayeriga ning toetab torrente.

Seal on Androidi ja iOS-i jaoks mõeldud rakendused ning Windowsi ja MacOS-i jaoks töölauatugi.

Plussid:

 • Superfast server Singapuris teenindab Filipiinid, kus on saadaval valikuline kohalik IP-aadress
 • Suur serverivõrk võib Filipiinide sisu blokeerida peaaegu kõikjal välismaal
 • Kogu liiklus on krüptitud, pealetükkivast jälgimisest mööda hiilida ja tsensuuri üle järelevalvet teostada
 • Rakendused opsüsteemidele Windows, MacOS, Android, iOS ja Linux
 • Anonüümne seadistamine ja maksed on saadaval
 • Ööpäevaringsed vestluse tugiteenistujad sobivad suurepäraselt kõigi probleemide lahendamiseks.

Miinused:

 • Kasutage sooduskupongi, mis on pisut kallim kui mõnel tema konkurendil

Filipiinide parimad VPN-id: ExpressVPN on meie valik nr 1. Optimeeritud kiireks ühenduseks. Netflixi ja muude voogesitussaitide blokeeringu tühistamiseks on tema konkurentide kohal kõrged skoorid. Privaatsuse ja turvalisuse osas raske läbi lüüa. 30-päevane raha tagasi tagastamise garantii on olemas, nii et saate seda riskivabalt proovida.

Lugege meie ülevaadet ExpressVPN-i kohta.

ExpressVPN kupongi eripakkumine – saate automaatse rakenduse 3 kuud täiendavat FREEGET DEALCoupon’i

2. CyberGhost

Küberhost

Saadaolevad rakendused:

 • PC
 • Mac
 • IOS
 • Android
 • Linux

Veebisait: www.Cyberghost.com

Raha tagasi garantii: 45 PÄEVA

CyberGhost on märkimisväärselt suurendanud serverite valikut ja teeb seda eriti hästi algajatele kasutajatele, kes ei soovi palju kohandatavaid valikuid. Kiirused on kiired, seal on hõlpsasti kasutatav liides ja privaatsusstandardid on ranged.

Rumeenias asutatud ettevõte väidab, et ta ei salvesta kasutaja logisid ega andmeid. Viimasel ajal tehti siiski mõned juhtimismuudatused – nimelt selle omandamise Iisraeli ettevõtte peakontoris Londonis. See võib mõjutada kasutustingimusi. Hoiame oma lugejad postitatud.

90 riigis levinud üle 5 690 serveri on piisava ühenduse loomiseks palju võimalusi.

Rakendused on saadaval nii Androidi kui ka iOS-i jaoks ning töölauatugi Windows MacOS-i ja Linuxi jaoks.

CyberGhost kasutab OpenVPN-i protokollis vaikimisi 256-bitist AES-krüptimist koos 2 048-bitiste RSA-võtmete ja MD5 HMAC-i autentimisega. Kaasa on võetud ka Interneti-tapmise lüliti, mis tähendab, et ühenduse katkemise korral veebiliiklus peatatakse.

Plussid:

 • Hea hinna pakkuja kiirete serveritega, mis sobivad suurepäraselt voogesitamiseks ja allalaadimiseks
 • Rakendusi on lihtne kasutada ja suurepärased uutele kasutajatele
 • Ühendage korraga kuni seitse seadet
 • Hoiab mitte ühtegi kasutaja tegevuslogi ja pakub tugevat krüptimist, et tegevuste tuvastamisest mööda minna
 • Usaldusväärne ja teadlik ööpäevaringselt toimuv vestluse tugi

Miinused:

 • Ei tööta Hiinas ega AÜE-s

PARIM EELARVE VALIK: CyberGhost on hõlpsasti seadistatud. Toimib hästi Filipiinidel. Hea võimalus, kui otsite kiiret, usaldusväärset ühendust ja hõlpsasti kasutatavat liidest. 45-päevane raha tagasi garantii.

Siin on meie täielik ülevaade CyberGhostist.

CyberGhost kupong UUS AASTA ERIPAKKUMINE: SÄÄSTKE 80% 3-aastaste plaanide korral + 2 kuud freeGET DEAL Soodustus rakendub automaatselt

3. NordVPN

NordVPN

Saadaolevad rakendused:

 • PC
 • Mac
 • IOS
 • Android
 • Linux

Veebisait: www.NordVPN.com

Raha tagasi garantii: 30 PÄEVA

NordVPN ei pruugi kiidelda sama lahutamatu kujundusega, mis on Expressi tunnusjoon, kuid ärge laske sellel lollitada teid mõeldes, et see pole kõige tipptasemel teenus. Ettevõte on tegutsenud juba üle kümne aasta ja see kogemus on aidanud tal pakkuda võidutoodet nii kiiruse kui ka privaatsuse osas.

See on veel üks täiesti nullilogide eeskirjade tulihingeline kasutuselevõtja, mis tähendab, et talletatakse null teavet kasutajate seansside, liikluse või ajatemplite kohta.

See poliitika on pärssinud jälitusagentuuride katsed kasutajaid tuvastada ja nende kohta andmeid hankida. NordVPN tunnistab vähemalt kaht juhtumit, kus ta sai ametlikke andmetaotlusi, kuid tema sõnul polnud võimalust seda täita. Privaatsust väärtustavad inimesed peaksid puhata. Fakt, et see on Panamasse sisse viidud – mis tahes andmete säilitamise seadustele kättesaamatu – on ka teine ​​hea enesetunne.

Ettevõttel on 60 riigis üle 5200 serveri, mis teeb sellest kindla valiku kogu veebitegevuse jaoks. Tegelikult on see üks väheseid VPN-i ettevõtteid, mis aitab teil spetsiaalselt teie vajadustele vastavat serverit valida – see võib olla DDoS-vastane, video voogesitus, topelt VPN, VPN ületav Tor või spetsiaalne IP.

Filipiinidel pole serveriga ühenduse loomise võimalust, kuid läheduses asuvate riikide suur serverite võrk peaks selle fakti kompenseerima.

NordVPN töötab paljude võrgus voogesitusteenustega, sealhulgas Netflix, Hulu ja BBC iPlayer. See toetab piinamist.

Ettevõte krüpteerib vaikimisi Interneti-liikluse 256-bitise AES-protokolli kaudu ja kasutab 2048-bitiseid SSL-võtmeid. DNS lekkekaitse on lubatud. Spetsifikatsioonid on VPN-i äri kõige tugevamad, nii et teie privaatsus ja anonüümsus on üsna tagatud.

Seal on Windows, MacOS, iOS ja Android.

Plussid:

 • Suur, kiirete ja madala latentsusajaga serverite võrk
 • Vabastab Hulu, Amazon Prime Video ja BBC iPlayer
 • Pakub turvalisi, krüptitud ühendusi ega logisid
 • Rakendused Windowsi, MacOS, iOS, Linuxi ja Androidi jaoks
 • Võimaldab 6 konto samaaegset ühendamist

Miinused:

 • Töölauarakendus võiks värskendusega hakkama saada, tundub olevat aegunud ja kohmakas

TUGEV KÕIK RÕÕMASTIK: NordVPN on hea väärtusega valik. Hea mitmekülgne, mis sobib hästi populaarsete voogesitusteenustega. Tugevad turvafunktsioonid ja võimaldab ühelt kontolt korraga kasutada kuni 6 seadet. Sisaldab 30-päevast raha tagasi garantii.

Siin on meie põhjalik ülevaade NordVPN-ist.

NordVPN KupongiSäästke 70% 3-aastasest plaanistGET DEALDisoodustus rakendub automaatselt

4. IPVanish

IPVanish

Saadaolevad rakendused:

 • PC
 • Mac
 • IOS
 • Android
 • Linux

Veebisait: www.IPVanish.com

Raha tagasi garantii: 7 PÄEVA

IPVanish ei tee kompromisse premium-VPN-teenuse ühegi tahu osas – ning on teadlik säilitada kasutaja privaatsust ja anonüümsust, pakkudes samal ajal suuri kiirusi.

See on ka teine ​​VPN-i pakkuja, kes keeldub kasutajate kohta teavet hoidmast. Ainus kord, kui kõik üksikasjad talletatakse, on konto esmakordne registreerimine. Pärast seda jääb kasutaja tegevus varjatuks – see hõlmab näiteks seansi ajalugu, serverite valikut ja ribalaiust.

Karmid turbeparameetrid tähendavad, et teie andmed peaksid olema kaitstud. IPVanish kasutab vaikimisi 256-bitist krüptimist OpenVPN-i protokollis, SHA512 autentimist ja DHE-RSA 2,048 võtmevahetust täiusliku pärisaladusega. Viimane funktsioon tähendab, et isegi kui häkkerid tungivad teie kontole (mis on esiteks ebatõenäoline stsenaarium), on neil võimatu dekrüpteerida varasemaid seansse ja paljastada teie veebiajalugu.

Interneti tapmislüliti on lisatud süsteemi arhitektuuri ja lisab täiendava turvalisuse kihi. See funktsioon tähendab, et kogu liiklus külmutatakse ajutiselt, kui ühendus väheneb.

Kuna 60 riigis on üle 850 serveri, pole sobiv ühendus kunagi käeulatusest väljas. IPVanishil on ka kaks võimalust Filipiinide serveritega ühenduse loomiseks, kui olete mõni kohalik elanik, kes reisib välismaale ja proovib riigist saada IP-aadressi.

IPVanish ei ava Netflixi ega Hulu sisu, kuid töötab sujuvalt BBC iPlayeriga. See võimaldab ka kõigis serverites piinamist.

Seal on rakendusi nii iOS-i kui ka Androidi jaoks ning töölauatugi Windowsi ja MacOS-i jaoks.

Paljud kasutajad leiavad, et see on Kodi jaoks suurepärane võimalus, kuna see võimaldab neil Androidi APK otse oma seadmesse alla laadida. Liides on ka kaugjuhtimispult, mis sobib Kodi seadmetele, millel puudub klaviatuur ja hiir.

Plussid:

 • Testimise ajal saavutatud muljetavaldavad 4K voogesituse kiirused
 • Tugev krüptimine muudab rakendused turvaliseks
 • Toimib hästi Kodi seadmetega
 • Logi sisse keelamise poliitika

Miinused:

 • Klienditugi on pisut aeglane
 • Mõni server ei tööta Netflixi ega Hulu korral hästi

SUUR VÕRG: IPVanish saab ühendada kuni 10 seadet ja sobib suurepäraselt peredele. Soovitage nende privaatsuse kõrget taset, kuid jätkake ostmist, kui soovite Netflixi blokeeringu lahti võtta. 7-päevane raha tagasi garantii.

Lugege meie IPVanishi ülevaadet.

IPVanish CouponSAVE 60% aastaplaanistGET DEALDisoodustatakse automaatselt

5. VyprVPN

VyperVPN

Saadaolevad rakendused:

 • PC
 • Mac
 • IOS
 • Android

Raha tagasi garantii: 30 PÄEVA

VyprVPN on küps VPN, mis on tegutsenud juba üle seitsme aasta. Selle krüptimisstandardid on ühed parimad turul – ettevõte hoiab kõrvale isegi kõige rangematest blokaadidest, mille valitsused kehtestavad.

Mõni kasutaja võib selle logimispoliitika tõttu pisut muretseda. VyprVPN ütleb, et see salvestab „kasutaja lähte-IP-aadressi, kasutaja kasutatud VyprVPN-i IP-aadressi, ühenduse algus- ja lõpp-aja ning kasutatud baitide koguarvu”.

Kuid ettevõte nõuab andmete säilitamist ainult 30 päeva ja neid kasutatakse teenuse parendamiseks. Ta lisab, et ei logi liikluse üksikasju ega ühegi suhtluse sisu.

Samal ajal on ebatõenäoline, et teie isiklikke andmeid kunagi avalikustatakse. VyprVPN krüptimisstandardid on uskumatud – see on Hiina kasutajate seas väga populaarne, kus see vabastab hõlpsalt Suure tulemüüri. See tähendab, et ettevõtte kasutusele võetud patenteeritud tehnoloogia edestab tuhandeid valitsuse insenere, kes töötavad ööpäevaringselt, et tagada sisu blokeerumine. See pole tühine asi.

Lisaks omab ja haldab VyprVPN terveid andmekeskusi – erinevalt muudest teenustest, mis otsustavad rentida või tellida allhankeid kolmanda osapoole operaatoritele. See aitab tal juhtida kogu liiklust, tagades stabiilsuse ja minimaalse seisaku.

VyprVPN kasutab OpenVPN-protokolli, 256-bitist AES-krüptimist, 2048-bitiseid RSA-võtmeid ilma täiusliku edasisaladuseta ja SHA256-autentimist. Komplekti kuulub Interneti-tapmise lüliti. See on võimeline avama ka sisu Netflixis, Hulus ja BBC iPlayeris.

Paketi esmaklassiline versioon võimaldab juurdepääsu Chameleon ™ -protokollile, mis segab OpenVPN-i metaandmeid, nii et paketi sügav kontroll ei suuda seda tuvastada.

Seal on üle 700 serveri, sealhulgas mõned Filipiinidel.

Rakendused on saadaval nii Androidi kui ka iOS-i jaoks ning töölauatugi Windowsi ja MacOS-i jaoks.

Plussid:

 • Voogesituse kiirused olid meie testimisel keskmisest kõrgemad
 • Privaatsus- ja turvafunktsioonid ei lase teid maha
 • Suurepärased deblokeerimisvõimalused toimivad isegi Hiinas

Miinused:

 • Täpsema konfigureerimise jaoks võiks olla rohkem võimalusi
 • Marginaalselt kallim kui mõned VPN-id
 • Leidsime, et kahetasandiline hinnastruktuur on tarbetult segane

ISESEISEV VÕRK: VyprVPN on kasutajasõbralik. Hea kiirus ja tööaeg, kuna kõik serverid kuuluvad VyprVPN-le. Suurepärane privaatsus ja turvalisus. Vabastab populaarsete voogesituskanalite blokeerimise. Pole just kõige odavam variant. 30-päevane raha tagasi garantii.

Lugege meie täielikku arvustust VyprVPN-i kohta.

VyprVPN KupongiSäästke 81% 2-aastasest plaanistGET DEALDisoodustus rakendub automaatselt

Mis saab tasuta VPN-ist?

Kindlasti leidub liidese peal mitu tasuta VPN-i, kuid ärge oodake samu kiirusi ja krüptimisstandardeid, mida pakuvad tasulised valikud.

Tasuta raha teenivad tasuta VPN-id rahaga, tehes teile kõikvõimalikke sissetungivaid reklaame, sisestades jälgimisküpsiseid ja müües teie andmeid. Samuti on olnud juhtumeid, kus teenused võtsid teie ribalaiuse kaaperdamise ja massiivse botivõrgu armee abil suusõduriks muutmise.

Mõned artiklis loetletud VPN-id pakuvad tasuta prooviversiooni. See on mugav võimalus, kui te pole kindel, kas valida VPN täielikult. Kuid soovitame vältida juhuslikke, mis Internetis olemas on. Nad on tõenäoliselt liiga head, et tõsi olla.

Mõned VPN-id, mida vältida

VPNi ja lõppkasutaja vahelise sotsiaalse lepingu üks kaudne osa on kohustus kaitsta privaatsust iga hinna eest. Lõppude lõpuks on see peamine põhjus, miks inimesed eelistavad tarkvara kasutada. Selles artiklis nimetatud VPN-idel pole dokumenteeritud juhtumeid, kus kasutajaandmeid oleks tahtlikult üle antud, kuid nende ümber on mitu hoolimatut, kes teevad seda ilma teise mõtlemiseta. Soovitame selliseid teenuseid vältida.

Siin on kolm näidet VPN-i pakkujatest, kelle arvates peaksite minema põgenema:

1. PureVPN

Tõendite kohaselt võib VPN-i pakkuja PureVPN teha koostööd korrakaitseorganitega, et aidata üht selle kasutajat tuvastada. PureVPN ja FBI ühendasid jõud pärast seda, kui nimetu 24-aastane naine esitas veebipõhise väljapressimissüüdistuse saagiks langemise kaebuse. Ta kahtlustas, et tema toanaaber Ryan Lin on süüdi.

FBI sai tegevuse tagasi PureVPN-i juurest, kes kasutas süüdlase tuvastamiseks oma logisid. Ryan arreteeriti. Omal ajal oli PureVPN-il aga mitte-logimise poliitika, mis pani tõelise küsimärgi, kui eetiline ettevõte võis olla.

2. HolaVPN

Iisraelis asuval Holal oli kunagi muljetavaldav 50 miljoni kasutajabaas. Kuid hoolimata heast tahtest ja usaldusest otsustas ta seda kasutada pahatahtlikel eesmärkidel ja muutis selle kriitilise massi lõpuks massiliseks botivõrguks. Kasutajad paigutati etturidena suuremasse lahingusse, ilma nende teadmata. Osa nende Interneti-ribalaiusest kasutati muude saitide ründamiseks, autoriõigustega kaitstud sisu ja pornograafia reklaamimiseks.

See on segadus ja soovitame tungivalt tungivalt seda võltsteenust vältida.

3. Hotspoti kilp

Võib-olla olete kohanud Hotspot Shieldit veebis sirvides või VPN-e otsides. See on üsna populaarne teenus, kuna see ei nõua ettemaksu. Kuid just sellega võlu lõpeb.

Eelmisel kuul otsustas privaatsuse kaitsmise rühmitus, et Hotspot Shield lisas jälgimisküpsised kasutajaandmetesse ilma nende teadmata ja müüs need reklaamimise eesmärgil. Lisaks süüdistati seda e-kaubanduse liikluse ümbersuunamises partnerdomeenidesse – võhiklikult tähendab see õigustatud taotlusi, näiteks macys.com, suunati sunniviisiliselt sidusettevõtete saitidele, kus VPN-i ettevõte teeniks vahendustasu, kui müük toimuks..

Süüdistusi pole veel kohtus tõestatud – asja uurib föderaalne kaubanduskomisjon. Siiski järgib see sarnast lugu teiste tasuta VPN-teenustega. Meie soovitus on vältida leviala kilpi, kuni nad suudavad oma süütust tõestada.

Me ei taunita VPN-ide kasutamist riigi seadustega sõnaselgelt keelatud tegude toimepanemiseks – tundub, et just nii tegid Cody Kretsinger ja Chris Dupuy. Siiski usume, et VPN-i pakkujad peavad olema kasutajatega avatud ja läbipaistvad. Andmete tahtlik üleandmine ja HTTP-taotluste kaaperdamine on tõsine mure ja eetika rikkumine.

Kuidas Filipiinidel pornograafiat saada??

Filipiinid on pornograafilise sisuga levitajad, kes elavad riigis ühe elaniku kohta rohkem aega täiskasvanute saitidel kui ükski teine ​​riik. Sellele materjalile on juurdepääs siiski kohalike seaduste kohaselt keelatud ning valitsus blokeeris hiljuti selliste alade litania. Filipiinide riiklik telekommunikatsioonikomisjon juhendas veebruaris kohalikke Interneti-teenuse pakkujaid, et takistada inimesi pornot alla laadimast ja voogesitamast.

Lihtsaim viis sellest probleemist möödahiilimiseks on registreerumine ühele selles loendis nimetatud VPN-ile, ühenduse loomine Euroopa või Põhja-Ameerika serveriga ja navigeerimine saitidele, mida soovite külastada. Teie identiteet jääb varjatuks.

Internetivabadus Filipiinidel

Ülemaailmse propageerimisorgani Freedom House’i viimases aruandes öeldakse, et internetivabadus on riigis langenud eelmisel aastal paremusjärjestusest ja muutunud olekuks „Pole vaba”..

Selles viidatakse eriti murekohana uudistesaitide Rappler sunnitud sulgemisele ning ajakirjanike ja ajaveebide arreteerijate arvu suurenemisele. Väidetavalt ostis valitsus ka keerukamaid jälitusseadmeid, osutades repressioonide suuremale keskkonnale.

2014. aastal otsustas riigikohus küberkuritegevuse ennetamise seaduse teatavate põhimõtete vastu, mis oleks lubanud justiitsministeeriumil carte blanche’i asutusel sisu blokeerida ilma kohtuotsust saamata. Üks väheseid asju, mida piiratakse, on veebis laimu ja laimamine, kuid peale selle võivad filipiinlased kirjutada, ajaveebi pidada ja veebis aruteludes osaleda ilma olulise tagasilöögiohuta..

Siiski on murettekitavaid valdkondi. Tundub, et praeguse presidendi Duterte kurjategijate mahasurumine ja kohtuväliste tapmiste avalik julgustamine on kogu riigis tekitanud hirmu. Freedom House märgib, et digitaalne aktivism näib olevat tema valimisest saadik vähenenud – ehkki selle väite kinnitamiseks pole selle kohta mingeid raskeid andmeid..

Samuti on teema ajakirjanike vastu suunatud vägivald. Alates 1992. aastast on nende tööga seoses tapetud vähemalt 77 kohalikku ajakirjanikku. Vilets süüdimõistmise määr on inimõigusorganisatsioonidelt kriitikat toonud, kuna mõned praegused ajakirjanikud saavad ka digitaalsete andmekandjate kaudu ähvardavaid sõnumeid. President Duterte pole ka murede leevendamiseks palju ära teinud – öeldes, et ajakirjanikud, kes saavad rünnaku või poliitikute kaitsmise eest tasu, väärivad tapmist.

Seotud: Kuidas anonüümselt blogida, juhend aktivistidele, rikkumisest teatajatele ja ajakirjanikele.

Trishhhi „DSC_0061” litsentsiga CC BY 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map