Samm-sammuline juhend tumedale võrgule ja sügavale veebile turvaliseks juurdepääsuks

leek
Google indekseerib vaid pisikese osa Internetist. Mõne hinnangu kohaselt sisaldab veeb 500 korda rohkem sisu kui see, mida Google otsingutulemustes tagastab. Lingid, mille Google ja muud otsingumootorid päringu sisestamise ajal tagasi annavad, on nn pinnaveeb, samas kui kogu muud sisu, mida ei saa otsida, nimetatakse „sügavaks veebiks” või „nähtamatuks veebiks”.


Suurem osa sellest teabest on peidetud lihtsalt seetõttu, et valdav enamus kasutajaid ei leia seda asjakohasena. Suur osa sellest on andmebaasides, mida Google ei huvita või ei võimalda roomata. Suur osa sellest on vana ja vananenud. IPhone’i rakenduste sisu, teie Dropboxi konto failid, akadeemilised ajakirjad, kohtutoimikud ja privaatsed sotsiaalmeediaprofiilid on kõik näited andmete kohta, mida Google ei indekseeri tingimata, kuid eksisteerib endiselt Internetis.

Vaata ka: Parimad VPN-id Torile

Hoiatus: teie Interneti-teenuse pakkuja tuvastab, et kasutate Tor-i

Suur osa sellest artiklist on seotud anonüümsusvõrkude kasutamisega nagu Tor, mida kasutatakse tumedale võrgule juurdepääsu saamiseks. Interneti-pakkujad saavad tuvastada, kui Torit kasutatakse, kuna Tor-sõlme IP-d on avalikud. Kui soovite Tor-i privaatselt kasutada, võite kasutada kas VPN-i või Tor-sildu (Tor-sõlmed, mida pole avalikult indekseeritud). Eriti USA torni kasutajad võivad soovida kasutada VPN-i, mis on kiirem ja usaldusväärsem.

Hiljutised muudatused USA seadustes tähendavad, et Interneti-teenuse pakkujad võivad vabalt müüa ja jagada oma klientide andmeid, sealhulgas nende sirvimisharjumusi. VPN-i kasutamisel ei näe teie Interneti-teenuse pakkuja, et olete ühendatud Tor-sisendsõlmega, ainult VPN-serveri krüptitud tunnel.

NordVPN on Tor jaoks parim valik ja see on välja töötatud Tor kasutajaid silmas pidades.

Sügav veeb vs tume võrk

Süvaveeb on sageli segamini tumeda võrguga, mida nimetatakse ka tumedaks veebiks, mustaks veebiks ja mustaks võrguks. Lihtsamalt öeldes on süvaveeb kogu veebis talletatud teave, mida otsimootorid ei indekseeri. Süvaveebile pääsemiseks ei vaja te spetsiaalseid tööriistu ega tumedat veebibrauserit; peate lihtsalt teadma, kust otsida. Spetsialiseeritud otsingumootorid, kataloogid ja wikid võivad aidata kasutajatel leida otsitavaid andmeid.

Paljud parimad üldised sügava veebi otsingumootorid on suletud või omandatud, näiteks Alltheweb ja CompletePlanet. Sellegipoolest riputavad mõned inimesed teie alustamiseks ringi:

 • DeeperWeb – sügav veebiotsingumootor, mis kasutab Google’i otsingut
 • WWW virtuaalne raamatukogu – veebi algne register, kuid rohkem kataloog kui otsingumootor.
 • Surfwax – indekseerib RSS-vooge. Pole kindel, kas see ikka töötab …
 • IceRocket – otsib blogosfääri ja Twitterit

Need on kõik korras, kuid spetsialiseeritud otsingumootorid on tavaliselt süvaveebist teabe leidmiseks paremad kui üldised. Näiteks kui otsite kohtuasja, kasutage oma osariigi või riigi avalike registrite otsingut. Kui vajate akadeemilisi ajakirju, vaadake meie artiklit sügavate veebiotsingumootorite kasutamise kohta akadeemilises ja teaduslikus uurimistöös. Mida täpsem võite olla, seda parem, vastasel juhul saate lihtsalt samade otsingutulemustega, mille leiate Google’ist. Kui vajate konkreetset failitüüpi, näiteks Exceli või PDF-faile, lugege, kuidas täpsustada seda tüüpi failiotsinguid (nt sisestage DeeperWebi päringus failitüüp: PDF).

Tume võrk on väike osa sügavast veebist, mida hoitakse eesmärgipäraselt peidetud. Pimedas veebis olevad veebisaidid ja andmed vajavad pääsemiseks tavaliselt spetsiaalset tööriista. Tumeda veebiga seostatakse kõige sagedamini turuplatse, kus ostetakse ja müüakse selliseid ebaseaduslikke kaupu nagu narkootikumid, tulirelvad ja varastatud krediitkaardinumbrid. Tumedaid nurki kasutatakse palgaliste palkamiseks, inimkaubanduse harrastamiseks ja lapsporno vahetamiseks. Veelgi enam, tume veeb sisaldab siiski sisu ja andmeid, millele pääseb juurde anonüümsusega. See võib olla ajaveeb, foorum, jututuba või privaatne mänguserver.

Tumeda võrgu ilu on anonüümsus. Keegi ei tea, kes keegi teine ​​reaalses maailmas on, kui nad võtavad vajalikud ettevaatusabinõud. Kasutajad on vabad valitsuste ja ettevõtete uteliailtadest.

Tumedat veebi ja Tor-i kasutavad ajakirjanikud ja rikkumisest teatajad sageli tundliku teabe vahetamiseks, sealhulgas ka Edward Snowden ise. Näiteks Ashley Madisoni andmete prügila postitati saidile, millele pääsevad ligi ainult Tori kasutajad.

Kuidas Dark Webile turvaliselt juurde pääseda?

Tume veeb pole üksik tsentraliseeritud koht. Nii nagu pinnaveeb, on see hajutatud serverite vahel üle kogu maailma. See artikkel juhendab teid, kuidas pääseda pimedasse veebi Tor’i kaudu, lühidalt The Onion Routerile. Tumedate veebisaidi URL-idele lisatakse sageli .onioni asemel .onion, mis näitab, et neile pääseb juurde ainult Tor kasutajatele.

toriskeem

Tor on vabatahtlike releede võrk, mille kaudu suunatakse kasutaja Interneti-ühendus. Ühendus on krüptitud ja kogu liiklus põrkub üle kogu maailmas asuvate releede, muutes kasutaja anonüümseks.

tere tulemast brauserisse

Niisiis, kuidas keegi Tor-võrku pääseb? Lihtsaim viis on Tor-brauseri allalaadimine ja installimine. Firefoxi baasil saate veebis surfata nagu iga teinegi brauser, välja arvatud juhul, kui kogu teie liiklus suunatakse automaatselt Tor-võrgu kaudu. Laadige kindlasti alla Tor-brauser ainult ametlikult veebisaidilt, vastasel juhul ei riski te oma seadmesse pahavara, nuhkvara või mõnda muud viirust alla laadida. Ametlikult on Tor-brauser saadaval ainult opsüsteemides Windows, Mac ja Linux, nii et paljud eksperdid soovitavad mitte kasutada Tor-võrku kasutavate muude tootjate mobiilibrauserit..

Kuidas pääseda Androidi pimedasse veebi Tor-brauseri abil (UPDATE)

Ametlik Tor-brauser on nüüd saadaval Androidis. Saate selle hankida Play poest või Tori allalaadimiste lehelt. Kirjutamise hetkest alates on Tor-brauser Androidi jaoks endiselt alfa-versioon ja lisaks eeldab see, et peate installima Orboti.

Tor-brauser on populaarseim tume veebibrauser. Kui Tor-brauser on installitud, pääsete nüüd juurde nendele .onion tumedate veebisaitidele.

Pimedas võrgus navigeerimine

Nüüd saate sirvida tumedaid veebisaite ja peidetud vikisid, kuid kui plaanite teha midagi enamat, peate võtma mitmeid ettevaatusabinõusid. Kui kavatsete osta näiteks pimedal veebiturul nagu Siiditee, et saada neid ravimeid, mida teie surev ema nii hädasti peab ellu jääma, peate looma võltsitud identiteedi. See tähendab, et uue e-posti aadressiga krüptitud e-posti seadistamine, pseudonüümi kasutamine, anonüümse bitcoini rahakoti seadistamine, Javascripti keelamine Tor-brauseris, hankijate uurimine ja palju muud.

tor brauseri wikileaks URL-i riba

Ilmselt on nende .onion-veebisaitide leidmine esimene väljakutse, kuna neid ei kuvata Google’i otsingutulemustes. Te ei saa lihtsalt Google’ist „Siiditeelt“ looduda ja loodate maanduda pimedale veebisaidile. Käputäis tumedaid Interneti-otsingumootoreid, mis indekseerivad .onion-saite, on Onion.city, Onion.to ja NotEvil. Konkreetsete toodete, eriti narkootikumide ja narkootikumide otsimiseks mitmelt turuplatsilt leiate rubriiki grammi.

Reddit on ka väärtuslik ressurss otsitava tumeda võrgu või sügava veebisaidi leidmiseks. Proovige alajaotusi / r / deepweb, / r / sibul ja / r / Tor. Sarnased peidetud wiki kataloogid võivad olla kasulikud ka otsingu kitsendamisel.

Jällegi ei saa me piisavalt rõhutada, et turvalisus ja anonüümsus on hämarate veebisaitide jaoks ülitähtsad. Võimalik, et teie Interneti-teenuse pakkuja ja valitsus ei näe teie tegevust Tor-võrgus, kuid nad teavad, et olete Tor-võrgus, ja sellest piisab kulmude tõstmiseks. Tegelikult osutas USA ülemkohtu hiljutine otsus, et lihtsalt Tori kasutamine oli õiguskaitseorganitele piisav tõenäoline põhjus kogu maailmas arvutite otsimiseks ja arestimiseks.

Teine oluline ettevaatusabinõu on tagada, et teie .onion URL-id on õiged. Sibula URL-id sisaldavad üldiselt näiliselt juhuslike tähtede ja numbrite stringi. Ja kuna pimedas võrgus on HTTPS-i väga vähe kasutatud, pole SSL-sertifikaadi abil kontrollitav, kas veebisait on seaduslik või mitte. Enne mis tahes saidi kasutamist pimedas võrgus soovitame kontrollida URL-i kolmest eraldi allikast. Kui olete kindel, et teil on õige URL, salvestage see krüptitud märkusesse – Tor-brauser ei salvesta seda hiljem vahemällu. Vastasel juhul on hea võimalus sattuda sellise võltsitud bitcoin-mikseri pettuse ohvriks.

Seetõttu soovitame tungivalt kasutada VPN-i kaudu veel ühte turvataset.

VPN üle Tor versus Tor üle VPN

VPN võimaldab kasutajal krüpteerida kogu oma seadmesse ja sealt tagasi suunduva Interneti-liikluse ja suunata selle läbi kasutaja valitud asukohas asuva serveri. VPN koos Toriga suurendab kasutaja turvalisust ja anonüümsust veelgi.

Ehkki mõnevõrra sarnane, rõhutab Tor anonüümsust ja VPN rõhutab privaatsust.

Nende ühendamine vähendab riski, kuid nende kahe tööriista koostoimimisel on oluline erinevus. Arutame kõigepealt Tor-i üle VPN-i.

Kui ühendate oma VPN-iga ja käivitate Tor-brauseri, siis kasutate seda Tor üle VPN, see on vaieldamatult levinum meetod. Kogu teie seadme Interneti-liiklus läheb kõigepealt VPN-serverisse, seejärel põrkub see läbi Tor-võrgu, enne kui jõuab lõppsihtkohta. Teie Interneti-teenuse pakkuja näeb ainult krüptitud VPN-liiklust ja ei tea, et olete Toris. .Onioni veebisaitidele pääsete juurde tavaliselt.

VPN THEN TOR

Tor üle VPN nõuab, et te usaldaksite oma VPN-i pakkujat, kes võib näha, et kasutate Tor-i, ja pidage metaandmete logisid, ehkki see ei näe tegelikult teie krüptitud Tor-liikluse sisu. Äärmiselt eelistatav on logideta VPN, mis ei salvesta liikluse ega seansilogisid. Liikluslogid sisaldavad teie Interneti-liikluse sisu, näiteks otsingupäringuid ja külastatud veebisaite, seansilogid aga metaandmeid, nagu teie IP-aadress, kui olete VPN-i sisse loginud ja kui palju andmeid üle kanti. Liikluslogid on suurem mure kui seansilogid, kuid kumbki pole hea.

Sisseehitatud Tor-i jaoks VPN-funktsioonide korral opereerib NordVPN servereid, mis suunavad teid automaatselt läbi Tor-võrgu (täielikud üksikasjad leiate siit). Te ei pea isegi Tor-brauserit kasutama, kuid pidage meeles, et teised brauserid saavad võrgu kaudu ikkagi tuvastavat teavet edastada. Teise võimalusena on olemas IPVanish, kes väidavad, et on Toril maailmas VPN-number üks ja kellele on tungivalt soovitatav, võite siin kokku hoida 60% aastaplaanist.

TEGEVUSTEADE: NordVPN juhib siin 2-aastast tehingut, millel on tohutu 66% -line allahindlus.

Torn VPN-i kohal ei kaitse kasutajaid ka pahatahtlike Tori väljumissõlmede eest. Kuna Tori sõlmed koosnevad vabatahtlikest, ei mängi kõik nad reeglite järgi. Viimane relee enne, kui teie liiklus läheb sihtkoha veebisaidile, on väljumissõlm. Väljumissõlm dekrüpteerib teie liikluse ja võib seega teie isikliku teabe varastada või pahatahtlikku koodi sisestada. Lisaks blokeerivad Tor-i väljumissõlmed sageli neid veebisaite, mis neid ei usalda, ja Torni VPN-i kaudu ei saa ka sellega midagi teha.

Siis on seal vähem populaarne VPN üle Tor, mida ametlik Tor-projekt ei soovita. Ainult kaks VPN-i pakkujat, kellest me teame, AirVPN ja BolehVPN, pakuvad seda teenust, ehkki kumbki neist pole kiiruse osas väga kõrge. Sel juhul vahetatakse kahe tööriista järjekord. Interneti-liiklus läbib esmalt Tor-võrgu ja seejärel VPN-i. See tähendab, et VPN-i pakkuja ei näe teie tegelikku IP-aadressi ja VPN kaitseb teid nende halbade väljumissõlmede eest.

Suur negatiivne külg on see, et teie Interneti-teenuse pakkuja teab, et kasutate Tor-i, mis on mõnes kohas murettekitav ja paneb paljud inimesed selle meetodi kasutamisest loobuma. Ka sel juhul on anonüümseks jäämise jaoks oluline kasutada logita VPN-i ja maksta Bitcoiniga. VPN-i ületav Tor-tehnika on vastuvõtlik ka otsest ajastusse suunatud rünnakule, ehkki see on väga ebatõenäoline.

Kui soovite üle VPN-i, peate usaldama oma VPN-i pakkujat, kuid mitte oma Interneti-teenuse pakkujat ja see on kõige parem, kui soovite juurde pääseda .onion-saitidele. Torni kohal olev VPN eeldab, et peate usaldama oma Interneti-teenuse pakkujat, kuid mitte oma VPN-i ja see on kõige parem, kui soovite vältida Tori halbu väljumissõlme. Mõned leiavad, et VPN-i kohal olev VPN on turvalisem, kuna see säilitab kogu protsessi anonüümsuse (eeldades, et maksate VPN-i eest anonüümselt). Ehkki ametlik Tor-projekt soovitab mitte VPN-i kasutada Tori üle, on mõlemad meetodid paremad kui VPN-i üldse mitte kasutada.

Suurim hoiatus on kiirus. Kõigi sõlmede tõttu, mida teie liiklus läbib, piirab Tor ise ribalaiust märkimisväärselt. Sellele VPN-i lisamine muudab isegi aeglasema, näiteks IPVanishi sarnase kiire, nii et palun ole kannatlik.

I2P

I2P on Torile alternatiivne anonüümne võrk. Erinevalt Torist ei saa seda siiski kasutada avalikule internetile juurdepääsuks. Seda saab kasutada ainult I2P-võrgule spetsiifiliste varjatud teenuste juurde pääsemiseks. I2P-d ei saa kasutada .onion-saitidele juurdepääsu saamiseks, kuna see on Torist täiesti eraldiseisev võrk. I2P kasutab selle asemel oma kaubamärki peidetud saite, mida nimetatakse eepsites.

Miks sa siis kasutaksid Tori asemel I2P? Lõppude lõpuks on see palju vähem populaarne, seda ei saa kasutada tavalistele veebisaitidele pääsemiseks ja muude puuduste hulgas pole seda sama lihtne kasutada. Mõlemad tuginevad peer-to-peer marsruutimisstruktuurile koos kihilise krüptimisega, et muuta sirvimine privaatseks ja anonüümseks.

I2P-l on siiski mõned eelised. See on paljudel tehnilistel põhjustel palju kiirem ja usaldusväärsem kui Tor. Peer-to-peer marsruutimisstruktuur on arenenum ja marsruudi teabe saamiseks ei tugine see usaldusväärsetele kataloogidele. I2P kasutab ühesuunalisi tunnelid, nii et pealtkuulaja saab hõivata ainult väljuvat või sissetulevat liiklust, mitte mõlemat.

I2P seadistamine nõuab kasutajalt rohkem konfigureerimist kui Tor. I2P tuleb alla laadida ja installida, misjärel konfigureerimine toimub ruuteri konsooli kaudu. Seejärel tuleb iga üksik rakendus eraldi konfigureerida I2P-ga töötamiseks. Veebibrauseris peate õige porti kasutamiseks konfigureerima brauseri puhverserveri sätted.

Freenet

Nagu I2P, on ka Freenet võrgus iseseisev võrk, mida ei saa kasutada avalikule veebile saitidele pääsemiseks. Seda saab kasutada ainult Freenetisse üles laaditud sisule juurdepääsuks, mis on võrdõigusvõrgu kaudu levitatav andmepood. Erinevalt I2P-st ja Torist ei vaja te sisu hostimiseks serverit. Kui olete midagi üles laadinud, püsib see seal tähtajatult, isegi kui lõpetate Freeneti kasutamise, kui see on populaarne.

Freenet võimaldab kasutajatel luua ühenduse kahest režiimist: darknet ja opennet. Darkneti režiim võimaldab teil täpsustada, kes on teie sõbrad võrgus ning ühendada ja jagada nendega ainult sisu. See võimaldab inimrühmadel luua suletud anonüümseid võrgustikke, mis koosnevad ainult inimestest, keda nad tunnevad ja usaldavad.

Teise võimalusena saavad kasutajad ühenduse luua avatud võrgu režiimis, mis määrab võrgus automaatselt eakaaslased. Erinevalt darkneti režiimist kasutab opennet lisaks detsentraliseeritud peer-to-peer-võrgule ka käputäis tsentraliseeritud servereid.

Seadistamine on üsna lihtne. Lihtsalt laadige alla, installige ja käivitage. Vaikebrauseri avamisel on Freenet valmis ja töötab oma veebipõhise liidese kaudu. Pange tähele, et anonüümsuse tagamiseks peaksite kasutama eraldi brauserit, mida tavaliselt kasutate.

Freenet on endiselt eksperiment, mille eesmärk on vastu seista teenuste keelamise rünnakutele ja tsensuurile.

Kasulikud lingid:

IPVanish
NordVPN
Laadige alla Tor-brauser
BolehVPN
AirVPN

Aaron Escobari “The Flame” on litsentsi CC BY 2.0 alusel

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map